Ako naučiť bábo papať z fľaše?

quetinka82
6. feb 2008

Chcela by som vas poprosit o radu. Mam 4 mesacneho syna, ktoreho kojim. Je na svoj velky - ma uz pomaly 8kg, cize na noc by sme mali prikrmovat - aj z toho dovodu, ze je stale hladny, v noci papa aj 5x.
Skusali sme hadam uz vsetky mozne variacie pripravy kase a rozne cumle a nechce ani za svet. Nechala som ho aj dlhsie bez papanie, ale bol len zbytocne nervozny a nakoniec si vybojoval svoje mliecko. Na jednej strane sa tesim, ze mu moje mliecko chuti, ale trva to uz skoro mesiac a uz prestavam vladat. Cez den chcem ostat pri kojeni, ale ako ho naviest na vecernu kasicku?

Dakujem za vsetky rady :o)

janneke
8. jan 2010

Aponchie, M. ti taky nechce pít z lahve, že? Já jsem ze zoufalství vyzkoušela hrníček, takový ten se zahnutým okrajem a malá z něj pije (tu lahev Tomme Tipee jsem nesehnala) .. sice jsme obě celkem pocintané a opatlané, ale myslím, že s trochou cviku to půjde. Tak nejspíš láhev i pítko prostě přeskočí.
Tento: http://www.difraxshop.com/nl/eten-en-drinken/be...
Nevím, jestli se dá koupit i v ČR.

veverka83
8. jan 2010

apon no jo, jenže my kaši baštíme lžičkou, to je právě to 😉

susanh
8. jan 2010

Mozem pridat moju skusenost, len pred par dnami sa mi podarilo odstavit maleho a pije z flase. Asi 2 mesiace odmietal flasu, nech som skusala rozne typy, rozne mlieka, cucol si raz alebo vobec a hneval sa. Tak som dalej kojila, lenze som mala velmi dlho mykoticku infekciu na bradavkach a k tomu sa maly stale budil aj kazde 2 hodiny v noci. Bolo to uz velmi vycerpavajuce a bolestive. Tak som najprv prestala kojit cez den, pricom stale flasu nehcel, radsej bol bez mlieka, alebo trochu zjedol lyzickou, a teraz na novy rok som sa rozhodla nekojit ho ani v noci. Ked sa zobudil, 2 hodiny sme ho upokojovali, nukali mu vodu z pohara, mlieko z flase, a on nic. Nakoniec zaspal . tak som si nahovorila, ze keby bol hladny bol by z tej flase pil, lebo den predtym uz vypil cez den 20 ml, takze to vedel len nechcel. a takto 2-3 noci odmietal flasu, az odrazu jedno rano stiahol 100 ml a odvtedy tak schmatne fllasu ze sa len cudujem ako si zvykol... Potom som zistila, ze on tie preplakane noci bol hladny, ale radsej si zvolil hlad nez flasu.... Takze je to krute, ale naozaj ich treba nechat vyhladovat a naucia sa.. Teraz si hovorim, ze chvalabohu som si myslela ze nieje hladny a ze sa chce prsnikom len upokojit, ako mi to aj vsetci hovorili... Lebo keby som vedela ze ozaj ma hlad, nedokazala by som ho odstavit.... 😉

ajulinek
8. máj 2010

Ahojky, potřebuju radu, mám 6měsíčního prcka a potřebuju ho naučit na lahvičku, aby ho mohl taťka v noci nakrmit, až nebudu doma. Flašku nechce, ani pítko od Babylove, ani od Aventu. Nevím už co mu dát, Pokaždé se u toho vzteká a nepije. Tu Babylove mi pil, ale před 4 dny najednou nechtěl a od té doby si jí neveme. Nemáte nějakou radu jak ho naučit sát?

hlavinka
27. nov 2011

Cau holky, koukam, nic noveho - ale - taky potrebuju malou naucit na flasku - kvuli lekarum a zdravi (nejaky prasky) bych potrebovala obcas Majde dat flasku bud s mym odstrikanym mlekem ci s UM. Ale ona proste z flasky nechce pit, ani kdyz je hladova☹, takze chudak rve a je o hladu, dokud proste nedorazim ja s prsem☹ Mate nejakej figl? Diky moc.

camelinka
27. nov 2011

@hlavinka ahojky a zkousela jsi vic typu flasek? me mala ani za boha nevezme od tommee tippee,ale obycejnou canpolku si vezme, tak zkus jinou a treba ji Majda vezme na milost 😉 .hodne stesti 🙂 🙂

hlavinka
28. nov 2011

@camelinka jeste nezkousela, mam jen avent...no, eventuelne zkusim nejakou levnejsi, protoze kdybych mela kupovat nekolik drazsich, asi by to bylo dost narocny 😲 diky za tip!