Ako naučiť bábo papať z fľaše?

quetinka82
6. feb 2008

Chcela by som vas poprosit o radu. Mam 4 mesacneho syna, ktoreho kojim. Je na svoj velky - ma uz pomaly 8kg, cize na noc by sme mali prikrmovat - aj z toho dovodu, ze je stale hladny, v noci papa aj 5x.
Skusali sme hadam uz vsetky mozne variacie pripravy kase a rozne cumle a nechce ani za svet. Nechala som ho aj dlhsie bez papanie, ale bol len zbytocne nervozny a nakoniec si vybojoval svoje mliecko. Na jednej strane sa tesim, ze mu moje mliecko chuti, ale trva to uz skoro mesiac a uz prestavam vladat. Cez den chcem ostat pri kojeni, ale ako ho naviest na vecernu kasicku?

Dakujem za vsetky rady :o)

coriven
9. mar 2009

jj z hrníčku pila krásně, ale jak jí začly růst zuby, tak si s ním začla hrát a teď ho prostě jen žužle 😠 a má to jako hračku, dala sem ho na nějaký čas pryč a pak zase nabídla, ale stejně nechce 😒
Vodu bohužel nechce vůbec ☹
Dneska už vypila celou flašku - ale zase jen k pečivu, jinak pár kapek 😔

Kolik Vám toho dítka vypijí přes den?

bibianka
9. mar 2009

Antikolikové široké fľaše MAM majú cumle na materské mlieko, na vodu a čaj a aj na kašu. Majú taký sploštený tvar, že z nich mimčá pijú ako z bradavky, skús to. Mojú malú som začala kojiť potom, čo pol roka pila MM z takej fľaše.

kruguer
10. mar 2009

Nečetla jsem celou diskuzi, ale mám skvělou zkušenost s lahvičkami Tommee Tippee, mají dudlík jako prso a Jára seje jako divej, z jiné flašky to neumí (avent apod..) Když jsem zkusila na doporučení tuhle, paráda, hned se přicuc..

janasekh
13. mar 2009

ahojte, máte to nějak rozdělené, že čaj dáváte z hrníčku s pítkem a mléko z flašky? nebo UM dáváte taky z hrnečku. čaj dávám z hrníčku Nuby z DM s měkkým pítkem a nevím, z čeho mu mám podávat mlíko. přestávám už pomalu kojit, ale nechci ho učit zpátky na flašku. používali jsme ji celkem málo a měli jsme taky Tommee tipee, doporučuji.už jsem i pořídila hrneček s pítkem této značky, ale připadá micelkem dost tvrdší a malý z něho ještě neumí.

martao
15. mar 2009

Ja mám deti, ktoré absolútne odmietali flašu. Najstarší pil len v spánku, ďalší nemal vobec, prešiel na pohárik. Dá sa to zvládnuť aj bez fľaše. Bol kojený 2 roky

martina46
16. mar 2009

Tommee tippee fľaše žiaľ u nás nezabrali ☹ mám aj ten hrnček, myslíte ten, čo sa ten sosák sklopí a vtedy z neho netečie..? No to som pri ňom urobila chybu, že som ho sklopila pred malou, lebo odvtedy len sklápa a vyklápa... 😅

eppik.m
16. mar 2009

Ahojky, mít trpělivost a pořád dítku nabízet flašku, nebo hrníček. Já začala kolem osmého měsíce s hrníčkem (čaj, štávičku) a dnes z něj krásně Míša pije. Flašku používám na večerní kaši a taky bez problému. Pořád kojím. 😉 Co se týká hrníčku pro prcky tak se dají koupit s gumenou násadkou nekapající jsou samozřejmě měnitelné a měkké a když dítko vyroste koupíte plastový pro starší děti, vše k stejnému hrníčku. 😵

lia
14. okt 2009

ahojte,

chcela by som sa spytat vas skusenejsich,idem si objednavat flasky a neviem ci treba objednat vsetky tie nahradne cumliky co kk tomu ponukaju.maju tieto:0+,3+,6+,6+ kaša.poradi mi prosim niekto??

mami.sk
14. okt 2009

lia - ak planujes kojit ja by som objednala len cumel 0+ 😉 moja dcerka ma 10 mesiacov , je stale kojena a nevie co je kojenecka flaska 😉 a hlavne ze mam doma si 7 flias, rozne zancky a aj kopu cumlov a vsetko este nevybalene 😀 😀 😀

lia
14. okt 2009

hej,planujem kojit,ale nikdy nevies 😒

atrami
14. okt 2009

lia,
ak plánuješ kojiť podľa mňa sú flaše zbytočné.
V porodnici dostaneš kufrík a väčšinou, tam bývajú flaše. Nekojila som len prvého syna/kvoli svojej hlúposti/. Ďalší synovia boli kojení a flašu sme nemali ani na čaj. Na Tvojom mieste by som počkala.

catlady
14. okt 2009

Lia, ja by som nekupovala fľaše popredu. Veď v prípade potreby je najmenej zbehnúť do obchodu a kúpiť. Alebo možno 1 pre prípad mať doma nezaškodí, ale viac je zbytočné. Ak ti bude treba tak potom dokúpiš. Ja som nakúpila a sú nám na nič. Malý bol a ešte aj je kojený, má 11 mesiacov a z fľaše sa mi nenaučil piť vôbec ... nevedela som do neho dostať ani kvapku čaju lebo cumeľ na fľaši odmietal, nakoniec sa naučil v 7 mesiacoch piť z hrnčeka so sosákom, máme ten nekvapkajúci od Aventu a s tým nemá problém a pekne sa napije ...

lyongirl
14. okt 2009

lia - môj prvý syn vedel piť popri kojení z čohokoľvek, tak som si pekne kúpila Aventky pre druhého syna a ten nevie piť z ničoho, všetky fľaše sú nam na 2 veci... už by som dopredu nikdy nekúpila, fakt zájsť a kúpiť fľašu je najmenej...

mami.sk
14. okt 2009

dnes je taky vyber a taka dostupnost ze ked aj nebudes moct kojit tak si tu flasku kupis hocikde 😉 a v tych balickoch a taskach z porodnice su aj flase aj cumle 😉 ja som tam mala aj Aventku s cumlom 0+ aj chicco flasku tiez s cumlom 0+ 😉

janneke
30. dec 2009

Ženy, poraďte... moje malá odmítá pít z čehokoli, co není prso. Nebyl by to ani moc problém, kdyby za týden nemusela do jeslí ☹
(zlatá česká dlouhá mateřská, bydlím v zahraničí a musím zpět do práce, ne že bych chtěla, ale to sem nepatří)

Trénujeme už asi 2 měsíce, bez úspěchu. Zrovna jsem se vrátila domů... odsříkala jsem mlíko a odešla pryč, aby měl tatínek na krmení klid a hlavně, aby v domě nebylo k dispozici ani jedno prso. 😝
Úspěšnost = 0,0 !!!
Vidím to tak, že za ní do těch jeslí budu muset jezdit a mlíko jí vozit v originálním balení, protože ona prostě žádnou flašku, žádné pítko, nic nechce. Tudíž ani šťávu, vodu, čaj, nic.
Příkrmů sní taky minimálně .. chutná jí tak maximálně banán, květák a rýžová kaše.
A teď, babo raď.

aponchie
30. dec 2009

kdyz ona je strasne malinka ☹ me Maruska taky nic nechce jen prso ,ale je proste este kojenecek..smutne tak brzo ji davat pryc,ale asi nemas na vyber

momin
30. dec 2009

janneke to je fakt smutne ten system v zahranici.... 😒 Ale za to nemuzes.. a jak dlouho takhle vydrze nepapat? kdyz ji nedas ty.. treba ani kdyz dostane fakt hlad tak si tu flasku nevezme?

misellll
30. dec 2009

nevím jestli u Vás v zahraničí prodávají flaštičky značky tommi topfer(pokud ne určitě tam budete mít podobné)je to flaštička která má dudlík,který vypadá jako prso.Naše malá taky odmítala fšechny flaštičky,když jsme museli přejít na UM,byla to hrůza no a nakonec jsem sehnala tuhle flášu a z té baští tak ji taky zkus 😉

nika
30. dec 2009

přesně tak, já přikrmovala už v porodnici stříkačkou, pak se rozkojila ale pak to zase zahaprovalo, nechtěla láhev, avent, nuk nic nakonec tommee tipppe CN2 jsou skvělé. dosud kojím a pak dokrmuji přes lahev a nebyl problém s přisátím.

misellll
30. dec 2009

nika:jsou vážně super.Je to prostě jako prso.Malá z toho baští krásně.Teď jsem přez internet koupila ještě jednu flášu,myslela jsem ,že když je teď malá starší,tak,že už bude papat i z jiné,koupila jsem antikolikovou lahev z tepelným senzorem a ani boha,malá prostě nejedla,dala jsem ji mlíčko do tomii topfer a papala,jak ujetá-takže asi takhle 🙂 😉

janneke
30. dec 2009

Ženy, díky za rady. Zkusím se tady podívat po té lahvičce Tommee tippe. Jinak vážně nevím.. můžu za ní aspoň "s mlíkem" jezdit, ze zákona mám právo věnovat 25% pracovní doby kojení nebo odstříkávání.. anebo dát výpověď, ale to mě šéf asi osobně odstřelí ... už takhle jsem doma půl roku, přičemž regulérní (placená) mateřská je tady pouze 16 týdnů.

Momin, nezkoušela jsem, jak dlouho vydrží, protože na to tedy nemám nervy. V poradně mi to s kamenným obličejem doporučili jako řešení, prostě jí nedat prso, dokud nebude mít takový hlad, že se z té flašky prostě napije.. ale řekněte mi, která z vás by do toho šla?

janneke
30. dec 2009

Podařilo se mi přes internet najít distributora Tommee Tippe přímo tady ve městě, tak doufám, že obchod bude mít zítra otevřeno.
Podám zprávu, jak jsme dopadly.

aponchie
30. dec 2009

ja bych do toho dobrovolne nesla ani nahodou zvlast kdyz mam plne prsa mleka 😒

evulka25
30. dec 2009

Ahoj, my na noc dáváme UM z flašky, protože MM mu nestačí a často se budí. Máme lahvičku Tommee Tippee, mě z ní nechtěl pít, tak jsem dala flašku taťkovi a tomu to z flašky bere. Takže z lahve krmí výhradně taťka a bez problémů. On totiž moc dobře ví, že táta prso nemá a nic jiného nebude.

veverka83
4. jan 2010

Ahoj, tak my máme podobný problém, pije z lahvičky Avent s dudlíkem i s pítkem, ale jen v autě, když někam jedem, tak vypije čajík bez problémů, ale jakmile mu ho dám doma, tak dělá jen blbosti, olizuje a dělá, že vůbec neví, co po něm chci.Každou chvíli mám laktační krizi, sice už dva měsíce dávám příkrmy, takže hladový není, ale je to únavné, když při každém kojení trnu, jestli mu bude stačit nebo ne.kojím večer, v noci a ráno a přes den příkrmy a kojení na uhašení žízně.vyzkoušeli sme všechno možné, krmil táta, ale prostě sunar, nutrilon, bebu odmítá, už sme utratili tolik peněz za mléká, které pak stejně vyhodíme.už nevím, jak na něj.je to prostě závislák na MM

aponchie
7. jan 2010

vever sme taky utratili stovky za flasticky dudlicky vsecko mozne i nemozne mame arzenal jak hrom a nechce mam posledni sanci zkusit babylove hrnecek se sosakem ,ale nelamu to a nehrotim to ikdyz bych byla radsi kdyby si trochu vody dala pac davame ovozel a kojime ,ale asi 10x za 24 hodin takze tekutin ma relativne dost jen sem to chtela pro pripad ,ze bych nekde zapadla at mu tata z toho neco da a prdlacky..navic se koukam dneska,ze ma bile dasna takze se nam rezou zuby takze ted tim padem nic lamat nebudu aby nemela este vetsi trauma

aninna88
7. jan 2010

Ahojte, poraďte mi prosím ak niekto vie:
Malá má 9 1/2 mesiaca a je kojená už len v noci (nad ránom), ráno a niekedy poobede. Večer pije kašu s flašky, ale nič iné mi z flaše nevipije. Ani vodu, ani čaj, a už ani MM. Kedysi ho pila normálne, teraz ho už nechce z flašky keď je väčšia. Kašu ale spapá. Skúšala som na čaj inú flašku, ale nič. Pohárik so sosáčikom, má ako hryzatko, pritom,keď bolo menšia tak sa aj napila,ale teraz nič.
Ďakujem

lizatko1009
7. jan 2010

moj tiez nevypije nic, on flasu len tak kuse, ale kupili sme teraz flasu s takym inym cumlom, tak sa mu aspon leje ked stlaci aspon trocha caju.

veverka83
7. jan 2010

aponchie- že odbočuju, když má bílé dásna, tak lezou zuby, jo?protože zrovna dnes sem na to koukala,už aby to bylo.
Jinak já se právě bojím, aby měl dost tekutin, protože kolikrát po příkrmu už ode mně vůbec nechce ani trochu na zapití, ale včera a dnes měl slabou chvilku a vypil asi 30ml vody.Ale polovina šla stejně ven 😢 jsou to pacholátka

aponchie
8. jan 2010

vever ja vidim nahore bilej pruh jako zub a citim to uz prstem 😉

ja myslim,ze kdyz dite umi vypit z flasky kasi tak umi i caj jen ho nechce podle me 😎