Ako naučiť bábo papať z fľaše?

quetinka82
6. feb 2008

Chcela by som vas poprosit o radu. Mam 4 mesacneho syna, ktoreho kojim. Je na svoj velky - ma uz pomaly 8kg, cize na noc by sme mali prikrmovat - aj z toho dovodu, ze je stale hladny, v noci papa aj 5x.
Skusali sme hadam uz vsetky mozne variacie pripravy kase a rozne cumle a nechce ani za svet. Nechala som ho aj dlhsie bez papanie, ale bol len zbytocne nervozny a nakoniec si vybojoval svoje mliecko. Na jednej strane sa tesim, ze mu moje mliecko chuti, ale trva to uz skoro mesiac a uz prestavam vladat. Cez den chcem ostat pri kojeni, ale ako ho naviest na vecernu kasicku?

Dakujem za vsetky rady :o)

lyzenka
6. feb 2008

skus mu tu kasicku davat lyzickou 😵

quetinka82
autor
6. feb 2008

... a skusali sme kasu aj lyzicou - vtedy trosku spapa, ale nie je to ziadna slava.

marse
6. feb 2008

skusila si aj taku fintu mu raz dat flasku s obsahom materinskeho mliecka??? aby sa na flasku naucil?

quetinka82
autor
6. feb 2008

lyzenka, mame rovnako stare deti, moj je narodeny 24.9.2007 🙂

lenadka
6. feb 2008

ja ti neviem poradit, lebo mne sa to nepodarilo. Ako pol rocnej som jej chcela davat vecer mliecko s flasky, ale flasu prijala az ako 11 mesacna a aj to vypila len 60 ml a cumlik musel byt ortodonicky a musel mat malilinku dierku-strasne zle-tazko to nim islo tahat 😉

lyzenka
6. feb 2008

my sme 25.9 (ale len 25 min. po polnoci) - takze tiez bol skoro 24.9.

csikike
6. feb 2008

baby, ak najdete fintu, tak si a precitam, ja som skusala aj MM vo flaskach, fakt rozne, tak isto aj rozne cumle a kupila osm mu aj aventku a nic, len to olizuje 😅

anney
6. feb 2008

Chce to trpělivost, nám to taky trvalo docela dlouho.Musela jsem mu to dávat stříkajdou, ale pak asi po 14 dnech se to naučil.Hlavně to chce nabízet a zkoušet, nauší se to, 😉 🙂

quetinka82
autor
6. feb 2008

marse, s materskym mliekom problem nema - to vypije z hocicoho. 😒

lyzenka
6. feb 2008

moj zase niekedy chce viac flasku ako prsko....tak sa ho snazim oklamat tym, ze strcim mu flasku....a potom opatrne nasadim cecik...a funguje to.. :O) tak vy to skuste opacne......cecik..a opatrne nasadit flasku... 😵

quetinka82
autor
6. feb 2008

anney, trpezliva budem 🙂 ja sa tesim z toho , ze MM ma najradsej 🙂 , ale dochadzaju mi baterky 😝

pietra
6. feb 2008

quetinka a skusala si rozne cumliky na flase? Mne mala akceptuje len Avent cumle, ziadne ine. Na tvojom mieste by som sa ale pokusala ho naucit papat kasu lyzickou. Teraz ho pracne ucis na flasu a neskor ho mozno rovnako tazko budes od tej flase oducat

quetinka82
autor
6. feb 2008

lyzenka, asi budem musiet nejako oklamat jeho jazycek 🙂 , i ked ako ho poznam, hned ma odhali 😀

quetinka82
autor
6. feb 2008

pietra, skusala som Avent, babylove, Nuk, potom este v lekarni mi nejake dali a nic - ziaden nie je dobry - akoby ho nevedel uchopit. mame aj ortodonicke cumle, ale nic....

pietra
6. feb 2008

vraj MAM cumle su dobre, maju mat povrch a tvar pripominajuci bradavku, tak mozno to este skus. A MM ti pije aj z flase? Lebo ak hej, asi nebude problem v cumli. Ja by som sa asi naozaj potrapila s tou lyzickou

quetinka82
autor
6. feb 2008

pietra - musime asi popracovat na tej lyzicke, lebo fakt, ze MM z flase vypije. Hm, rozmyslam len, ci mu neprekaza ina konzistencia....

pietra
6. feb 2008

a je na tom cumliku dostatocne velka dierka? Lebo taka kasa je potvora a lahko cumlik zapcha 😉 U nas niektore julovky do cumliku normalne vystrihli manikurovymi noznicakmi dierku a az potom im deticky papali kasu z flase

tidymaid
9. feb 2008

guetinka82, pisala si predtym, ze materske vypije z hocicoho. To som este neskusala, lebo velmi tazko odsavam, ale poviem Ti , ze uz 4 mesiace skusam na flasku a hadze mi to o zem. Vsetky cumle. Chcem skusit materske, ak sa mi podari nieco "odkapkat" do sosacika, lebo vsetko ine z toho pije.

katka76
11. feb 2008

malu som skusala 3 dni naucit pit z flasky, lebo sme sli na ples a mala ju varovat babka. no nevypila nic. hlad vsak robi divy, a ked ma nemala, necitila MM, zrazu vytiahla 100ml

jana.1
13. feb 2008

vyrábějí i flašky se lžikou (třeba Nuby) nebo učící hrníčky.. Ta láhev není nutná... Já krmím silikonovou lžičkou, je měkká.. a na to tekuté bych šla rovnou do hrníčku nebo právě do té láhve s hrníčkem.. stříkačka je pro menší dokrmy, do láhve se vejde víc.
http://www.vlacek.cz/eshop/Krmici-lahev-se-lzic...
http://www.kojeni.net/alternativy.php
http://www.kojeni.net/databaze.php

jana.1
13. feb 2008

tedy ne láhve s hrníčkem, ale láhve se lžičkou... 😉 😀 a pak do učícího hrníčku

prunti
13. feb 2008

Moj syn od narodenia dostaval caj z flasky tak sa naucil sat 🙂 ale kamaratkin syn bol do 6 mesiacov iba kojeny a doteraz jednoducho nevie sat z flasky...obratila sa na doktora, ktory jej povedal, ze to potrebuje cas, pretoze deti, ktore su od narodenia iba dojcene jednoducho nevedia potom pozdejsie sat z flasky a musia sa to naucit, osvojit si techniku sania 😉

krista
29. nov 2008

niko • 1d • Včera ve 21:33
Prosím poraďte, 6 měsíců plně kojím, malá nikdy neměla dudlík a teď zjišťuji, že je to možná chyba, protože vše na způsob dudlíku odmítá, má ho jako kousátko. Jak jí naučit pít z láhve, jaký dudlík popřípadě pítko použít...
Zkušené maminy, poraďte.... děkuji

coriven • 1d • Včera ve 22:18
ahojky, taky jsem měla ten problém, ale flašku jsem nezkoušela, snažím se ji naučit na hrneček s pítkem, nejlepší je pořídit co nejvíce měkký, mám od Nuku - ale ten mi taky jen žužlala a pak jsme zkusili od Tupperware - má měkkčí pítko a Káji se z něj pije jak z prsu, neteče, nekape a ven jde jen to co si potahne... jsem s ním spokojená 😉

andy80 • 2d • Včera ve 22:21
niko, já bych už šestiměsíční dítě na lahev neučila, zkus koupit hrneček s pítkem, je jich na trhu několik. Zkus lahev Mam, ta má taky takovou měkkou super savičku, nebo Baby Love hrneček Nuby, ten je super.

andulka4 • 1d • Včera ve 22:22
žádná chyba to není.já se taky snažím naučit Davídka pít z lahve a moc nám to nejde :( a to byl prvních 6týdnů krmen odstříkaným MM z lahve a až pak kojený.Je zvláštní že když mu dám do láhve odstříkané MM tak ho vypije během minuta ale pokud tam má čaj nebo vodu tak dudlík jenom kouše a koutkem úst to vypouští. Zkoušej, zkoušej, zkoušej....nic jiného se radit nedá

já mu třeba do dětského čaje nasipu trochu glukopuru a to mi trochu vypije ale žádná sláva to není

myslím že na pití máte ještě čas aspoň 2měsíce.Pokud zavádíš příkrm bude vám stačit na zapití jen MM až tak kolem 8-9 by jsi měla zkoušet ten čajík

andy80 • 2d • Včera ve 22:29
andulko, ale nika nepíše, co jí nechce pít z lahve a vím, že to chyba není, ale myslím si, že není potřeba půlroční dítě pít z lahve. V dnešní době je na trhu spousta hrnečků. My jsme byli na UM, tudíž na flašce, ale už 14 dní pijeme mlíčko i čajík z hrnečků. To jsem udělala i u prvního syna a nelitovala jsem. Neznám to, že jsem ve dvou letech nevěděla, jak odnaučit od flašky.

andulka4 • 1d • Včera ve 22:35
jo jo souhlasím měla by naučit na pítko.flaška je jako by krok zpět navíc zblbne miminko při sání.myslela jsem že chce naučit na flašku.....tak jsem jí chtěla povzbudit že není sama komu to nejde 🙂

kubaka • 2d • Včera ve 22:50
niko, to je úplně normální,jak píše andulka, vůbec to nelámej přes koleno , tekutin má bohatě- já kojila taky plně 6 měsíců, když začal dostávat kašičky, koupila jsem tu nejmenší lahvičku od Aventu, měkký dudlíček s jednou dírkou, vždycky tam měl jen tak 20 ml kojenecké vody a dávala jsem mu ho na ocucání, podudání, žužlal ho, potáhnul, až zjistil, že z toho něco teče. Ucucával si takhle i během dne a pomalu se naučil pít během měsíce, dvou. Mezitím byl stejně jako tvůj hlavně kojený, takže tekutin měl dost a jak příbývalo pevné stravy, tak začal mít žízeň a normálně už pil z lahvičky. Prostě pijí, když mají žízeň.
Nechala bych ho pít i klidně dudlíkem, je to pro ně přirozenější, proto se ty dudly vyrábí a savičky jsou vždycky tvrdší - vezmi si, že byl zvyklý na měkké prso, kterého měl plnou bezzubou pusinku - jsou ještě maličcí, tak jim ten přechod na pití z láhve musíme ulehčit jak jen to jde.
Pítko od Aventu jsem Mariánkovi zkusila nabídnout asi v 11 měsících, když měl zuby, prozkoumal ho, zatáhl a začal pít jen už jen z pítka. Úplně přirozeně a bez problémů. Takže bych se lahvičky s dudlíčkem vůbec nebála. Ten Avent je šikovný v tom, že veškeré komponenty jsou kompatibilní. Můžeš nasadit kteroukoliv část na cokoliv a funguje to. Stačí koupit jednu lahvičku s dudlíkem a samostatně třeba později dokupovat sosáky podle věku a měnit je. S ostatními ovšem zkušenost nemám.

kubaka • 2d • Včera ve 22:55
andulko - takhle staré dítě už nezblne u pití z lahve.- proč by to měl být krok zpět - spíš dopředu od prsa ne? 😀 Oba kluci byli kojení i pili z láhve a prso si nedali upřít. Norovozenec to tak má, ale 6 m. dítě už ne. Už je na to dost chytré, aby rozpoznalo dudák o ňamkovitého maminčina mlíčka 😀

muminek • 1d • Dnes ve 12:04
Moje sestra má syna a ten byl taky dlouho kojen a láhev nechtěl tak začal pít z toho hrníčku s násoskou. 🙂

muminek • 1d • Dnes ve 12:07
Nám doktorka sunar ze začátku vyvracela ale začínám zištovat že když se mimču dává pít od začátku aspoň trochu tak si časem zvikne a to nemusí pít mléko stačí voda nebo čaj

basado
29. nov 2008

moj maly tak isto nechcel flašku, kojila som ho ale ked sme prechadzali na stravu tak som ho naučila pit z jupíkovej flaše z tym cicikom 😀 a doteraz pije len z takej fašky, pretože taku nechcel. ale učila som ho aj z pohorika 😉 🙂 pit

coriven
8. mar 2009

Ahojky, obnovuji téma.
Máme problém s pitím. Malou kojím (ráno, večer a v noci). Pomalu se chystám přestávat, ale ona mně přes den skoro nic nevypije - ať jsou to čaje (ty pije dobře jen k pečivu, jinak nechce), voda, ředěné šťávy... Nechce pít s flašky ani z hrnečku. Už jsem zkoušela různé savičky, zvětšovala otvory... vždycky jen cucne a pak už nechce 😒
Přes den vypije max. 150 ml tekutiny, což je asi velmi málo, co?
Nabízím, nabízím - celý den, ale vždy si jen ucucne...

Máte či měly jste některá podobný problém, co Vám zabralo?

stvura
8. mar 2009

Nam pomohlo len a len ponukanie - a to stale nie je idealne, niekedy pije, niekedy nie. Pije mi tiez len z hrnceka, kedze bol len kojeny do pol roka tak nepil z flasky. Trpezlivost, skusat...caj nepije ani moj, len cistu vodu. 😀

coriven
8. mar 2009

jj jen se bojím, aby těch těkutin neměla málo 😒

pinco
9. mar 2009

coriven, skus aj lyzickou alebo striekackou. Najlepsie vodu, caj nechce ani nasa 😒 Ten hrncek so sosatkom od aventu ma zatial skor ako hryzatko, iba obcas si cucne a skor ju to hneva, ze jej tam nieco vytieklo... Takze asi len pevne nervy a skusat 😖

potapko
9. mar 2009

Suhlasim, ponukat a ponukat. Moja mala potrebuje poharik, z ktoreho jej to tecie. Ona si totiz nevie potiahnut z nicoho ☹. Sat z prsnika vie, ale z nicoho ineho. Ved za chvilku je tu leto a som si ista, ze ked deticky budu smadne, tak budu pit - pud sebazachovy 😀. Hlavne je, ze vieme urcit, kedy je dietatko dehydrovane, takze mnozstvo vypitej tekutiny by som neriesila. Kazde dietatko je ine a pocula som nazory aj take, ze vela tekutin skodi. Takze si musime vybrat 😉. Asi je to vsetko o materinskych instinktoch.