Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako naučiť dvojmesačné dieťa piť z fľaše?

andrea235
12. aug 2015

Ahojte zienky.. mam dost velky problem. Mam 2 mesacneho synceka a sme v nemocnici. Stav preco sme tu je sice stabilizovany, akurat maly malo papa. Ma 5,5 kg, a teda mal by denne vypit 1000 ml mlieka. My dame horko tazko 500. Z prsa sa napije tak okolo 50 ml na jedno kojenie - co je velmi malo- ale on viac proste nepotiahne. Bud zaspi, alebo sa obzera alebo place. Mlieka nemam ktovie ako vela ale este by sa mu urcite podarilo nieco vytiahnut. Tak som chcela dokrmovat. Najprv nutrilon, tem nechcel, tak som si odstriekala a skusala - flasa so silikonovym dudlom, kaucukovym, okrruhlym, placatym, lyzicka, striekacka. Nic! Vsetko vypluje, jeduje sa. Snazila som sa aj prikladat castejsie - kazdu hodinu- ale ani tak sme sa medostali na vyssi prijem ako 550ml. Musi zacat jest inak nas nepustia domov...a ja uz fakt neviem co robit... pomozte 🙂

sharlotta
12. aug 2015

Chciet od dietatka,aby vypilo urcite mnozstvo podla ich predstav je uplna hlupost. Kazde dieta je ine a mnozstvo vypiteho mlieka z prsnika je nemeratelne. Skuska dojcenia na vahe odporuje kazdej logike. Odchylka moze byt az +-30g pri jednom vazeni. Nie si vo vazeni, si slobodny clovek a dietatko je tvoje. Mozes odist,kedy chces. Skontaktuj sa s poradkynou z Mamily. Urcite ti pomoze.

pribinak
12. aug 2015

5,5 kg dvojmesačné dieťa? My sme mali toľko asi v 4 mesiacoch, takze kľud, tabuľky sú jedna vec a individualita dieťaťa vec druha

sharlotta
12. aug 2015

Babatko nie je krmne prasa....Ak pije na prsniku dostatocne,co sa da zistit pozorovanim pauzy v brade a je spokojne,dobre cika a kaka,nemas co riesit.

mirreckall
12. aug 2015

@andrea235 poznam psycho stavy z nemocnice, zazili sme ich viac nez dost :( neboj, pustia vas...akurat okolo toho bude plno reci a potom budete pod neustalou kontrolou... ja uz som bola taka zufala, ze som potajomky vylievala, to co nevypila do umyvadla, kym sa nikto nedival :DDD

lilli19
12. aug 2015

2-mesacne dieta ma 5,5 kg a to je malo? moja mala tolko nema v 4- roch mesiacoch.ved prebiha nemusi byt kazde dieta tucne!ak nema malucky ziadny problem iny len to ze "malo pribera" nikto by ma neudrzsl v nemocnici!naco, vsetky tabulky su sprostost- kazde babo je ine a ked je zdrave, papa, cika a kaka tak vie kolko mu staci.

andrea235
autor
12. aug 2015

Boli sme tu noe kvoli vahe, le kvoli tomu ze mal hnacky - zelene ako spenat, potom az do seda- a nejedol vobec nic. Vaha ich ani tak moc nezaujima ako mnozstvo prijatej stravy. Akurat mi hovorili, ze dieta by malo zjest patinu zo svojej vahy.. ja to tiez neberiem ako nutnost. Pravda je vsak taka ze kym bol prikrmovany sondou, tak jednak bol spokojnejsi, stolice sa znormalizovali, boli zlte ako maju byt. Vybrala sa sonda, bol krmeny len odo mna a stolice zase zelenaju, je nepokojnejsi. A napr. Mam ho na prse nechce tahat a akonahle ho polozim do postielky tak by si rucicku k zjedoj ako ju cuca, a dudel tiez taha ako o dusu... som z neho zmatena 😒

asocial
12. aug 2015

@andrea235 ja k tomu len tolko, ze akekolvek pocitanie, kolko vytiahlo je kravina..rovnako ako tolko, ze ma jest kazde tri hodiny..nas ked matl dva mesaice bol nacapeny na prsniku, neprehanam aj 20 aj viackrat denne..skusala som odsavacku, vytiahla som ledva 30 ml..esate poviem, ze maly bol vylucne kojeny vyse 6 mesaicov a kojeny potom 2,5 roka🙂..takze ja by som to nevzdavala, aj ked verim, ze prostredie a personal nemocnice posobi deprimujuco..zacnes dokrmovat a o mesiac mas aj po kojeni..flasu nechce, tak ho nenut..
5,5 kila a dvojmesacne dieta, ako bolo povedane, je veeelmi slusna vaha na take male dieta...nas tolko nemal urcite...a to sa narodil ako 3,7 kilovy

tinkaro
12. aug 2015

Castejsie ho prikladaj, budes mat mliecka dost, urcite mu nedavaj flasu, lebo sa odstavi..vahu ma podla mna dobru 😉

sojorez
12. aug 2015

@andrea235 ak ma kojene dieta zelenu stolicu,znamena to,ze pije len predne mlieko,nepije tzv.zadne,hustejsie....zas v tych teplach je to pochopitelne,pije hlavne od smadu... treba ho potom dlhsie nechatna jednom prsniku neriadit sa casom,ze hups,pijes 15 minut,prekladam ta na druhy... skus prikladat castejsie,pit vela tekutin na zvys.tvorby mlieka a kontaktovat laktacnu...ale ak uz dieta nehnackuje,ma tvarovanu stolicu a dost precuranych plienok,je spokojne,tak by som tabulky neriesila....

ruthike
12. aug 2015

Moja mala bola na tom podobne - dodnes som na to neprisla, ze preco, ci som nemala dost mlieka, alebo dobru kvalitu, lebo spociatku to slo dobre. Nechcela flasu (v 3. Mesiaci), ja som vytrvala, lebo po kojeni bola stale hladna, cmulala si pasticky a mala tie zelene stolice,bolo pre nu prinarocne vytiahnut si dostatok. Po dvoch tyzdnoch zacala pit s flase (skus sa uistit, ze cumel ma dost velky otvor - mala sa chytila az na velkost 3) a uplne ine dieta, pokojne, spalo i rastlo lepsie.

ruthike
12. aug 2015

Moja mala nikdy nepila tabulkovo - aj v piatom mesiaci mi sotva vypila 600 ml, a to uz bola v normali, ten liter to mi pride aj tabulkovo strasne vela pre dvojmesacne babo, tolko je v uk odporucana davka pre 5-6 mesacne deti.

siska53
12. aug 2015

@andrea235 radsej len pekne casto prikladaj,ako si aj robila...flasa..hm..maly sa naucil v 4.m.to striedat a dcerka sa z flase naucila az v roku..
A podla mna ma peknu vahu,tolko moja mala hadam v polroku.

andrea235
autor
12. aug 2015

Dakujem za kazdu radu. Zaobstarala som si tu "cudnu vec" ;) na ucenie dietata pit z prsa a vypil s mojim mliekom aj 20ml ryzoveho odvaru, bez placu a nie nasilu. To som rada. Lebo zase mame naordinovany ryzovy odvar, zase ma stolicu - zelena voda :( ....my to nejak zvladneme! Musime! ;)

sharlotta
13. aug 2015

Farba a konzistencia stolice sa u dojceneho dietata moze pohybovat od zelenej,cez zltu az oranzovu. Konzistencia od vodovej az po kasovitu. Drzia vas tam uplne zbytocne. Ako konkretne dietatku pomoze ryzovy odvar? Ak dietatku podavas cokolvek dalsie okrem materskeho mlieka,o to sa tebe toho mlieka tvori menej. Vzala by som dieta a isla domov,lebo vas tam len "dodrbu".
http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

maslenka47
13. aug 2015

@andrea235 nechapem.. ze rodic nema rozum.. ok. Ale ze nemaju rozum ani v tej nemocnici a nedaju ti zopar akademickych po hube, to nechapem.

Este aj na tej poondiatej krabici z Nutrilonu je napisane, ze 2mesacne deti maju 4.5-5.5 kila a maju "toho" vypit 840 ml - coz je riadne prehnane, vacsine deti staci daleko menej.

Zlu stolicu moze mat kludne aj z toho, ze ho nasilu prekrmujes. Daj decku kolko si pyta a neries.

andrea235
autor
13. aug 2015

@maslenka47...nepotrebujem ziadne po hube, pytala som si radu. Moje dieta za 5 dni nespapalo skoro nic a bolo non stop na imfuzii- myslim ze to nie je prekrmovanie. Pomaly sme nabiehali na mliecko, no nemala som ho vela a maly bol slaby na to aby vytiahol viac, tak som to skusala aj inak ako z prsnika. Ked skoro troj mesacne dieta vypije 40 - 50 ml, tak to je dost malo - ako novorodenec v porodnoci vypil 25.. Dnes sa drzi, zosilnel a viackrat si uz vypili po 90. Ja som pisala ze nie som zastancom toho aby pil 1000 ml denne, ale videla som ze tych 40 mu bolo malo.. Uz sa mame dobre a mali by nas v sobotu pustit.. kazdopadme dakujem za nazor, akurat to osocovanie si si mohla nechat pre seba.

skoupilka1
13. aug 2015

@andrea235 podľa mňa keď je dieťatko nepokojné a má zelenú vodovú stolicu, je hladné. Myslím, že doktori v nemocnici na pediatrii predsa len trošku vedia rozoznať, kedy je už stav dieťatka vážny pri pohľade na jeho stolicu. Teda ja by som určite nešla domov pretože si ja myslím, že je všetko ok! Keď ťa doktori nechcú pustiť, tak majú dôvod. Keď to s tým psníkom nejde, tak to proste nejde. No tak bude papkať umelé mliečko. Keď tak skús inú značku. Takto si vnútorne nervózna aj ty a to tiež bráni tvorbe mlieka. Potom je nervný aj maličký. Ja som sa tiež nerozkojila a mám 2 deti krmené na um. V tvojom poslednom príspevku píšeš, že už je lepšie. Tak sa držte. Uvidíš doma, keď ešte pribudnú aj ďalšie povinnosti. Samozrejme aj ja viem, že materské mlieko je pre dieťa to najlepšie, a želám ti aby si ho mala toľko, koľko je potrebné pre tvoje dieťatko. Keď to ale nepôjde ja by som netrápila ani dieťatko ani seba silou mocou. Držím vám obom palce. 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli