Ako naučiť kojené dieťa na fľašku ?

sonazahradnikova
3. jan 2020

Ahojte maminky, prosím Vás mám hneď dve otázky. Môj synček, už začal po odporúčaní dr papať prikrmi. Bol doteraz plné kojeny a stále je na materskom mlieku. A tu nastáva problém. Nechce mi piť z fľaštičky. Po papani mu chcem dať zapiť čajík ale ani za svet to nevie. Skúšam mu priložiť fľašku aj behom dňa aby si zvykol ale nič. Iba ho dudle,nepije. A tu nastáva vec druhá. Mal by mať na noc už aj kašicky ale ako mu ich dať keď odmieta fľašu 🤔
A ak môžem poprosiť o info ake kašicky ste začali vy podávať svojím deťom ako prvé ? Či ste nejako špeciálne varili doma alebo kupovali v obchode.
Za každú radu vopred Ďakujem ❤️

nerya
3. jan 2020

Kašu kupovanu, normalne lyzickou

fridi96
3. jan 2020

Ahoj moja tiež nechce piť z fľašky ale som vravela že keď bude smädná naučí sa a do vtedy jej dám prsník keď je smädná alebo po jedle 🙂 chodievame spinkať o 7mej o pol6ej jej dávam kasicku Hami jej veľmi chuti mame teraz broskynovy a to keď jej dám a ešte o 7mej prsník tak prvý krat sa budí okolo tej 2hej v noci vtedy sa napapa a do 7ej ráno spinkame 🙂 a to nám idu terAz aj zúbky 🙂

sonazahradnikova
autor
3. jan 2020

@fridi96 jej super ďakujem pekne 🙂 tak vyskúšame aj my 🙂

maggiba
3. jan 2020

Dojcene deti sa vedia krasne naucit pit z poharika. Postupne. Skusaj tak, flasa s cumlom je ozaj zbytocna. Primarne dojci. Je to PRIkrm a nie náhrada.
A kasa z flase? Nikdy, to je akurat na problemy so zazivanim. Normalne uvar kasu a davaj lyzickou ako normalne jedlo, ak je to taaak strasne nutne, ked to dojcene dieta nema este ani 6 mesiacov.
Ak instant, siahla by som po lepsich znacky Nominal. Inak oveľa vyzivnejsie su kase z celych zrn ci vlociek. Zacni ryzou, psenom, kukuricou. Okolo 1 roka ovos, od 1,5roka pohanka.

zabina27
3. jan 2020

kasu normalne lyzickou, pokial nechce flasu.
no a flasu na caj - objavia sa ti tu rozne nazory, ako flasu nemusi, mozes davat vodu/caj lyzickou, poharikom, vselijakymi tymi uciacimi poharikmi so sosakmi, bez. je to fakt len na tebe, co budes skusat. ci vela druhov flias a cumlov alebo lyzicku, poharik, slamku, sosak, striekacku... hlavne aby pil, aspon po troske. druha vec ale je, ze mozno to nie je flaskou, ale tou tekutinou, proste mu to zatial nechuti, musi si zvyknut na chut caju, mozes teda vyskusat aj rozne druhy pitia - cistu vodu, iny caj, viac teply/studensi. proste pokus-omyl 😀 na nieco si zvykne. mozno mu dat nejaku prichut do caju, co uz pozna - ak papa napr. jablcko, tak za lyzicku jablkovej stavy do caju a podobne 😉

sonazahradnikova
autor
3. jan 2020

Ďakujem za odpoveď... Kašičky sú od ukončeného 4 mesiaca a my to budeme mať až teraz desiateho, myslím si,že to už kľudne môžem dať nie ? Veď je to len tyždeň či radšej počkám ? Maličký bol veľký preto nám dr odporúčila dokrmovat skôr 🙂 ale začala som mu dávať zeleninku až na Vianoce a už sa pekne rozpapkal 🙂 nespapa ešte veľa ale to som aj čakala len cez noc mi je každé dve hodiny hore 😟 predtým spinkaval aj tri štyri hodky tak si myslím,že už by tu kašu asi potreboval 🤔 a ja asi tiež 😂😂😂

luba41
3. jan 2020

@sonazahradnikova na príkrmy je skoro, či je velký alebo malý, má čas..ved nemá ani 4 mesiace😲..takto si pokazíš celé dojčenie-príkrmy ti vytesnajú dojčenia a začnú problemy s prisávaním a skončíte s dojčením za pár mesiacov.. ..flaša detto- nikdy sa nepotrebuje naučit na flašu, stačí pohárik..a kaše pre tak malé dieťa sú plne sacharidov, zaťažia žalúdok,..a spánok sa mení, raz tak, raz ta..takže to budenie je úplne normálne.. ale záleží na tebe, ktorým smerom v stravovaní sa uberieš..

sonazahradnikova
autor
3. jan 2020

@maggiba áno pri ňom to bolo nutnejšie, keďže je väčší a skoro stále papal a mám taký istý názor ako jeho dr. Radšej začať skôr s príkrmom ako s umelým mliekom. Zatiaľ papa máličko a vždy sa dodojčí.

luba41
3. jan 2020

@sonazahradnikova lenže týmto štýlom v polroku bude dieťa jesť už min 3 príkrmy denne, dojčit sa bude minimálne a začne dojčenie pravdepodobne odmietat,..a v panike ta doktorka prinuti dávať UM a už na nom budete fičať.. presne tam smerujú všetky jej neodborné rady, ktoré ti dáva

sonazahradnikova
autor
3. jan 2020

@luba41 on má 4mesiace teraz 10.1. bude mať už 5 mesiacov...a nespapa tak veľa ešte aj tak je stále dokojeny po papani...zatiaľ mu dávam len jednu zeleninku poobede a večer nič ...nehovorím,že mu hneď idem teraz kúpiť kašu len som sa pýtala...

maggiba
3. jan 2020

@sonazahradnikova Ja ti neviem, co je "velky"? Moje dieta sa narodilo s 4100g, za mesiac bol ma 5200g a tak dalej o kilecko az kilecko a pol plus za mesiac az do cca 7.mesiace. Dojceny na poziadanie. A nikdy, nikdy lekarka nevyslovila tento "super" názor, ze ho treba dokrmovat, pomaly od 3.mesiaca. Praveze mala iny nazor. 🤔
Troska, trosilinka ine by bolo, ak by ste sa s dojcenim trapili. Ze to potrebujes dako vykompenzovat, mozno.
A inak zlozenie tych ochutenych, kupovanych kasi je zalostne, z mojho pohladu. Ked uz musis, kupuj ciste, neochutene, prosim.
A spanok, to je samostatná kapitola. Nikto nezaruci, ze dieta na noc napchane kasou sa nebude budit, lebo ho ta kasa bude tlacit napr. 😉

Ale je mi jasne, my ti tu napiseme nazory, ty sa rozhodnes. Ty si matka. Ujasni si to ty, ako ďalej a tak postupuj. 🙂

fridi96
3. jan 2020

Moja mala už 6mesicov bude mat 7 od 4. Mesiaca som jej dávala všeličo možného...a tak už ju nemám nonstop na prsníku...a nevadí mi to vôbec že nebudem kojiť 3roky bude mat rok a začnem jej dávať pomali normálne mliecko...a neuchutene tie kasicky sme skúšali nechcela no ani ja by som to nezjedla sú ako stena tak prečo by som dávala malej sú hnusne nemajú žiadnu chuť 🙂 ale chlebík mame najradšej 😄

sonazahradnikova
autor
3. jan 2020

S kašičkou teda ešte počkám veď budenie mi nevadí, veď je to moja najväčšia láska 🙂 a keď už sa k nej dostaneme bude doma varená. Aspoň pre začiatok určite 😊 a prikrm nám ide naozaj pomaly takže sa nebojím, že by prestal s kojenim keď on je ak môj tretí cecok 😂 tak často je na ňom 😅 ale ďakujem za rady naozaj ste prekvapili ❤️ vážim si každý názor 😊 či už som s ním stotožnená,či nie 😶

sonazahradnikova
autor
3. jan 2020

@luba41 myslím si, že rady mojej dr sú Max odborne. Poznám xypsylon mamičiek čo k nej chodili a robili tak isto a majú zdravé,normálne dojčene deti. Dokonca aj moji 4 synovci a dokonca aj ja som bola s mojimi 3 súrodencami 🙂 a s prikrmami sme začali skôr aj preto,že dieťa by sa malo dostať do kontaktu s lepkom okolo 6-7 mesiaca aby ho bral normálne a nie ako alergén 🤷

luba41
3. jan 2020

@sonazahradnikova mžono je odborníčka ako lekárka, ale v stravovaní kojencov a detí je úplne mimo..žiadne imunologické okno - ktorým sa určite ohánala, nebolo nikdy dokázané..teda ani s tým lepkom čo píšeš nenajdeš žiadne opodstatnené články..práve naopak, čím neskor sa dieta s alergenom priamo stretne, tým lepšie pren..a s lepkom sa stetáva dieta už cez tvoje mlieko napr a to mu zatial stačí..žiadna dobrá doktorka neodporučí dokrmovat dojčené dieťa / pokial nie sú závažné problemy/ od 4 mesiaca, žiadna dobrá neodporučí dávat kašu na večeru, učit na flašu atd..

zabina27
3. jan 2020

@sonazahradnikova najlepsie je si prestudovat nejake postupy v prikrmovani, mne napr. dala lekarka brozury, to je v podstate jedno akej firmy, tie postupy su vseobecne. napr. hami, hipp atd, len orientacne s cim a kedy zacat, nemusis davat ich hotove produkty, ale budes vediet, co a kedy. kasa na veceru moze pomoct, nemusi. ja som davala riedku kasu z flase, nejaku obilninovu z dm som dala napr. tak cca 1 odmerku do um alebo mlieka, ale uz si nepamatam, kolko mali mesiacov. tvoj flasu nechce, tak takto nedas, husta kasa z misky moze brusko zatazit.
ono kazda robime to, co si myslime, ze je najlepsie. dr by tiez mala vediet poradit, lae je fajn si to nastudovat aj inde, predsa len dr je na liecenie, toto poradenstvo robili kedysi detske sestry. len dnes tie dr aj sestry maju vacsinou pred dochodkom, nie vsetci studuju nove veci a stane sa, ze doporucia aj "bludy" (nasa sestricka napr. piskoty do nutrilonu, no nedavala som).
ale podla mna vo vseobecnosti sa nie je kam ponahlat, aj ked vsetky sme sa tesili, ze nieco nove papaju. ale jest uz budu cely zivot, nic im neujde, aj ked ochutnaju mrkvu v 5 mesiacoch alebo o 2 tyzdne neskor... za mna je postup - zelenina, maso, ovocie, obilniny a dalsie. staci pomalsie tempo, je tolko roznych jednoduchych potravin, ze az. ale tiez ma nebavilo kazdu zeleninku skusat 3 dni 😀 mne uz prikrmovanie nehrozi, babo uz neplanujem, ale stale ma zarazi pribinak ci jupik v ruke polrocneho babatka, ked je uz tolko dostupnych info ohladne stravy... ani kasou by som nezacinala prikrmovanie, ale kazdeho vec, nikto to nerobi, aby tomu dietatu uskodil 😉

sonazahradnikova
autor
3. jan 2020

@zabina27 presne tak....ďakujem za triezvy pohľad na vec 🙂 ja skušam poctivo každú zeleninu tri dni 🙂 takze ide nám to pomaličky 🙂 na nič netlačím 🙂 zatiaľ mal len mrkvu,zemiak,brokolicu a cuketku zajtra dáme batat...a na kašu ešte počkáme 🙂

ladyvi
3. jan 2020

Namiesto flase skus poharik. Moje 2 deti. Jedno iba z poharika. Druhe sa dusi, takze skusila som flasu a pije. Davam len vodu. Cajik si nechaj na obdobie chorob. Dieta bylinky nepotrebuje pokial je zdrave, nema tazkosti traviace.

Kase. Ja mixujem ovsene vlocky, pseno, ryzu. Mam aj jednu ryzovu instantnu (nicim neochutenu), pre pripad, ze nestiham, tak len zalejem. U prveho boli kase ranajkovy chod, u druheho je to vecera. Na noc kojim. Nenapadlo by mi ucit na flasu aby pilo veceru z flase. Ved nakrm lyzickou, zapit vodou, okupat, a potom este si cucne. Aj tak je v noci casto hore, ci tu kasu zje, ci nie. Co sa tyka tempa zavadzania, prve dieta jedlo zeleninu bez problemov, takze kase mali cas az okolo 9-10mesiacov. Druhe nechcelo vobec zeleninu, tak som skusila kasu. Tu jedava s velkou chutou. A uz zacal pekne aj zeleninu, predtym nejedol vobec. Deticky sa skor ci neskor naucia jest vsetko, a aj pit. Flasku k tomu nepotrebuju, ak to nie je nutne.

sonazahradnikova
autor
3. jan 2020

@ladyvi ďakujem pekne 😉 skúsime teda vodičku a za fľašu nie som moc ani ja 🙂 len som si nevedela predstaviť ako mu dať napiť 🙂 ale už viem 🙂