Ako papajú marcovky 2011?

miska22200
4. aug 2012

viem že papanie je u niektorych dost velky problem 😒 chcem založit temu aby sme to mali priehladnejšie 😉 takže aky režim papania maju vaše deti a čo im davate papat? npr.čo ste dnes im varili? kolko toho spapaju? moja mala bola vždy dobry jedak,dokonca sa mi zadalo že je privela,už asi tak mesiac nastal zlom a papanie začalo bojom 🙄 začala som ju klamat sladkym tak že som jej dala trebas lyžičku jogurtu a si pomyslela mnaaaam a hned začala otvarat pusu,dalšiu lyžičku trošičku jogutu a ktomu som primidala normalny obed,inak by nespapala absolutne nič 🙄ale aj takto spalala ale dost malo ☹ teraz tento tyžden spapala s nami obed ale to si tiež vybera čo torteliny,potom pirohy to by jedla stale dookola...rano vstavam skoro kvoli vareniu aby sme mohli ist von ,kolko krat varim zvlašt malej ,zvlašt nam ,stravim vela času vkuchyni 😝 to by bolo nič ,keby ten čas nebol kolkokrat zbytočny,lebo niekedy varim doslova susedovmu prasiatku 😠 😝 niekedy mi je ztoho do plaču,lebo stravim vela čau pri vareni ,vela času pri krmeni a nakoniec (juj nemožem použit škerede slovo 😅 ) nič ztoho 🙄 dnes som ju napr.krmila hodinu len aby spala aspon paar lyžičiek...už som jej prestala davat počas dna kekse aine podobne veci,menej jej sladke jej davam pit,osladkostiach alebo troške zmrzline môže len snivat,mliečko jej davam namiesto troch fliaš len dve flaše (jednu predspanim a jednu vnoci) a nič nepomaha...npr.otom že mi bude papat zeleninu možem len snivat,už aj v ovoci začala preberat 😝

careamell
5. aug 2012

@miska22200 Ahoj, tak dlhááá otázka, ale mám konečne čas, tak ti môžem napísať 🙂
Náš režim papania:
Raňajky: ovsená, pohánková, kukuričná kaša (niekedy aj kombinujem) s jogurtom a ovocím+kvapka nejakého oleja / celozrnné pečivo+zelenina+syr (cottage, mozzarela, eidam)
Desiata: kúsok ovocia (broskyňa, nektárinka, jablko, melón, slivky)
Obed: čo vymyslím, mäso robím tak 3 krát týždenne, občas aj ryby, inak sú to najmä sezónne veci, ako napr. teraz cuketa či Hokaido, rastie nám to na záhrade
Olovrant: ovocie s jogurtom, väčšinou sme ale na chalupe, kde máme kopec ovocia, takže malý papá najmä to, alebo mu odtrhnem uhorku, paradajky...
Večer: prídeme konečne okolo 19:00 domov, takže urobím nejakú kašu alebo čo ostalo z obeda
Ešte by som povedala, že nedávame kravské mlieko, všetky kaše robím s vodou. Na pitie dávam iba čistú vodu, občas mu kúpim džús Hami, alebo inú značku ktoré sú pre mini deti 🙂
Papáme ako kedy 🙂 Striedajú sa nám týždne, kedy zje všetko a ešte sa naťahuje za ďalším, inokedy mi zje možno jeden jogurt za deň. Do roka bol veľmi zlý jedák, takže sa nestresujem a koľko zje, toľko zje. Veď už sú vo veku, kedy vedia dať najavo, že sú hladní. Môžu ísť zuby, alebo je jednoducho teplo, kedy ani dospelému nechutí. Nerob si kvôli tomu také nervy. Keď nechce, tak ju nechaj, ponúkni jej o hodinu, ale nestresuj seba a ani ju.
Sladké malému nedávam, veď papá veľa ovocia, dcérka mu dá dakedy olízať zo zmrzky 🙂 To sa ide zadrhnúť. Nekupujem ani piškóty, (neviem, do čoho by som to ani dala), len kukuričné chrumky, nesolené.
Ja si musím zaklopať, zeleninu a ovocie malý miluje, ponúkam mu ju ku všetkému, aj samotné, nakrájané na tanieri. Skús mu ju ponúkať neustále, nech si sám skúsi chytiť do rúčky a papať. 🙂