Ako podať liek - železo s vitamínom C?

butterfly30
10. sep 2008

Ahojte. Chcem sa spýtať, ako ste to vyriešili vy, kto s tým máte skúsenosti. Môj syn ma 8 mesiacov a zistili mu vážny nedostatok železa. Prispieva, krásne priberá, je spokojné a veľmi živé bábätko. Tak ako sa na chlapcov patrí. Už vie sedieť, je stále kojený. Žiaľ málo papká, určite aj z toho pramení nedostatok železa. Tak som mu teda začala dávať spomínané železo a k tomu vitamín C. Už keď ma uvidí s lyžičkou v ruke, vytáča sa, zavrie ústa a neotvorí ani za svet. A keď mu to konečne natlačím nasilu do pusinky, všetko vypluje. Mrzí ma, že kvôli podávaniu lieku nechce papkať ani stravu, zrejme si stále myslí že ide o nejaký liek.
Som už zúfala, lebo už niekoľko dní nepapká a nechce piť ani čaj. Hovorí sa, že kojené deti čaj nepotrebujú, ale železo zvykne zapekať, tak lekárka poradila, že musí veľmi veľa piť. Nuž ťažko...
Poraďte prosím zúfalej mamičke.

denisocka
10. sep 2008

no my sme po maltofery hnačkovali,davala som aj s vit C -raz vyil,inokedy to vyplul alebo mi tresol po ruke a bolo to všade

teraz som kupila trstinovu melasu v bioshope a davam mu toto -je to ako med-ale hnusnej divnej sladkej chuti bud mi t zje z lyžičky,alebo mu to dám na chlebík alebo do ovocia

takže ja odporučam toto

martina46
10. sep 2008

melasa je na zelezo?

denisocka
10. sep 2008

melasa je železo,same železo 😀

martina46
10. sep 2008

jajajaj, aha. to vazne?

zuz11
10. sep 2008

deni a si si ista ze sa aj dobre vstrebava? lebo ja nemam problem s malou ale zo sebou, mam silnu anemiu a tiez mi dali maltofer a zhanam co este okrem neho na zelezo je dobre 😉

caruzo19
11. sep 2008

my davame akekolvek lieky na lyzicke s materskym mliekom,par krat za den dostavala mm na lyzicke,takze sa na to tesi.skus dat liek v mlieku a poto dalsiu lyzicku len mm,mozno osalis 😉

vieruna
11. sep 2008

Ked sa ti to neprieci, tak mu to skus dat zapit so 100% pomarancovym dzusikom. Je tam dost vitaminu C a mohlo by mu to aj chutit

denisocka
11. sep 2008

citrusy teda nie je dobry napád-ked ma len 8mes 😉

vieruna
11. sep 2008

Nas dostaval aj skor a myslim ze to prezil celkom v dobrom fyzickom aj dusevnom zdravi. Podotkla som, ze ked sa jej to neprieci.

tamia
11. sep 2008

butterfly30,
ak dávaš maltofer, možeš ho dávať do mliečka, v letáčiku v krabičke to píšu. A ak dávaš cebion kvapky "C" alebo multivitamín tak ten dávam do čajiku a malá to vypije.

denisocka
11. sep 2008

vieruna -šak oki,ja tiež len podotíkam 😉

caruzo19
11. sep 2008

8 mesacnemu dietatu 100% pomarancovy dzus nieeeeeeeee

denisocka
11. sep 2008

caruzo, 😀 ved ked sa jej to neprieči tak prečo nie 😎

stresmenka
11. sep 2008

Ja som dávala kvapky ale názov už neviem a žihlavový čajík ale to synátor mal už jeden a pol roka neviem či také 8 mesačné bábo taký čajík môže 😒 ( ja si myslím že áno veď žihľava nie je alergén) a lekár na kontrole bol s toho paf, že po vybratí jednej dávky mal železo v poriadku 🙂

elize
11. sep 2008

my sme boli na maltofere od narodenia asi 6 mesiacov 😝 tiez sme ho davali spolu s cebionom, lepsie sa zelezo vstrebava.
Ja lieky nikdy nepodavam v rovnakej lyzicke ako stravu. Mame na to inu lyzicku. Lieky podavam vzdy v tu istu hodinu. Podla toho vie ci sa ide papkat alebo jest lieky. Ak ti nechce otvorit usta, alebo ti to vypluva skus mu to dat striekackou (taka mala stoji 1,- Sk) a primiesaj MM. Len stlacaj jemne, aby to nevdychol 😉

zrzulka
11. sep 2008

mne bolo povedane ze sa nemusi s Cckom podavat. ako to teda je?? a to davate kazdu davku s cebionom??? lebo ja davam 5 x 2 Maltofer a 5x1 cebion

butterfly30
autor
12. sep 2008

Ahojte,
dakujem za rady. Ja davam maltofer 8 kvapiek 2x za den vzdy s 5kvapkami cebionom C. Davam to s lyzickou, skusala som aj materskym mliekom a aj s cajom a aj do roznych jedal mu to namiesat napr. do roztlaceneho bananu. Teraz som sa dopracovala k tomu, ze uvidi lyzicku a ma hystericky plac a to mu idem dat iba jedlo. Lyzicku na lieky mam inej farby (doteraz iba na vigantol) a lyzicku na jedlo tiez inej farby. Ale uz je maly apaticky, nechce ani tu lyzicku kt. mam na jedlo.
A pit caj... hm... nepije caj ani vodu. Maximalne tak 20ml do neho dostanem za den, takze neviem mu to podat ani v caji.
Tak v 8mesiacoch sme sa dopracovali k tomu, ze zase sme iba na MM a nepapame a nepijeme ziadne tekutiny.
Samozrejme skusam ho oklamat tym, ze idem mu dat didu, on otvori usta a rychlo mu supnem najprv do pusinky lieky. Nasleduje plac ale ukludni sa na prsiach... som zvedava dokedy bude takto fungovat...

zrzulka
12. sep 2008

bUT TAKZE TY DAVAS 2 X 5 KVAPIEK CEBION?

zrzulka
12. sep 2008

Joj nechcela som velkymi pismenami nejako sa mi zapol Caps:(((

jar89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lulka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz