Ako podávať vaječný žĺtok?

majkam30
17. dec 2012

ahojte babenky,poradte mi ako mam podavat malemu vaječny žltok.ma ho papať raz týždenne ale ked mu ho davam tak sa dusí,lebo to je take suché.. 😖

blondiee83
17. dec 2012

@majkam30 tak mu ho nedávaj. To dostal prikazom od lekarky, že ho má papat raz za týždeň? Lebo ak nie, tak nevidím dôvod, prečo mu to za každú cenu dávať, keď mu to nechuti.
Príp. keď na tom trvas, tak mu to zmiešaj s vyzivou či prikrmom, tie sú tekute.

hori
17. dec 2012

@majkam30 samozrejme, ze uvareny zamiesat do prikrmu - nejakej zeleninky... a nemalo by sa zacinat celym naraz, ale stvrtkou... na dalsi tyzden pol, na dalsi tri stvrte a az na dalsi cely...

zmrzlinka
17. dec 2012

ja ho malemu davam do zeleninoveho prikrmu.....vacsinou zo spenatom a to ma velmi rad 🙂

moon1979
17. dec 2012

@majkam30 ked mu ho dávaš samotný, tak jasné, že mu nechutí a dvíha sa mu z toho žalúdok 🙂 pekne zamiešaj do príkrmu, či už do zemiakovej kaše, alebo zeleninovej kaše, alebo špenátu a tak pekne nech to spapá spolu 🙂

nikolet_89
17. dec 2012

@majkam30 ahoj ja som dcerke davala hned cele vajicko, nevedela som, ze moze byt riziko alergie, ale nastastie to malej nevadilo a nevadi do dnes...takze som rada, ze som zacala aj s celym, i ked kamaratkym syn skoncil na koznom, lebo alergia na bielok...a ja davam malej vajicko do zeleninovych prikrmov a taktiez do spenatu a tiez jej robim sosovicovu omacku z cervenej sosovice a tam davam vajicko 🙂

ikke
17. dec 2012

ako pisu ostatne - z vajicka uvareneho na tvrdo vybrat zltok, rozmrvit a zamiesat do prikrmu (pripadne pomixovat s prikrmom)
tebe by samotny zltok chutil? 😅

ikke
17. dec 2012

@nikolet_89 nechcem ta strasit a poucovat, no neda mi nenapisat: alergia sa da celkom dobre aj ziskat, vyvinut, napriklad prilis skorym zavadzanim pokrmov, na ktore este dieta nie je celkom zrele. napisat, ze 9-mesacnemu dietatu nevadi cele vajicko, je podla mojho nazoru celkom odvaha...

blondiee83
17. dec 2012

@ikke podla mna robite zbytocne z komara somara...pomaly su tie deti ako v laboratoriach, nic nemozu jest...a podla mna tie alergie su prave z toho, ze sa tolko vymysla...ale je to len moj nazor, kazdy si urobi podla seba

ikke
17. dec 2012

@blondiee83 praveze niektore deti su krmene naozaj vsetkym, a od 3.5 mesiaca... 🤐
ale ano, nech si kazdy urobi podla svojho, ja cudzim detom piect bezlepkove chleby a varit bezmliecne jedla po zvysok zivota nemusim.

nikolet_89
17. dec 2012

kazda mamina si urobi podla seba a viete co je sranda ? u mna, ked som bola babo sa somnou nikto nekaslal...dali mi vzdy to co mali ostatny, ci islo o jedlo alebo mlieko...a zijem...a teraz sami nutrilon sem a poucky co dieta moze a co nie...zacina ma to unavovat, jasne, ze chce kazda pre svoje dieta to najlepsie...ale kto vie co je skutocne najlepsie ?

ruthke
17. dec 2012

Zltok rozmiesat do prikrmu, ale tak ako hovori hori, zacni len stvrtkou a pomaly pridavaj. Ja som do dcerky na prvy krat nacpala cely, a este "mudro" na veceru, bola som na seba taka hrda, a za chvilku tak ako siel dnu, siel aj von...

terinkaaanetka
17. dec 2012

a naco davate detom surovy zltok?naco je to dobre?

gaby21
17. dec 2012

@terinkaaanetka Nie surovy zltok, ale uvarene vajce a zneho vylupnuty zltok, myslim, ze sa dava hlavne kvoli zelezu 😅

kingstonka
17. dec 2012

mojim najviac chutil prikrm zltok spenat zemiak 🙂 a spenat maju radi doteraz-co som rada

terinkaaanetka
18. dec 2012

@gaby21 spatne som si precitala otazku potom som to pochopila ked som odoslala prispevok 🙂

alex1271
4. júl 2014

@zmrzlinka ahoj mozem sa spytat ako robievas ako prikrm pre babo spenat ?

janikes
5. júl 2014

@alex1271 ahoj, ja som ho podusila v troske vody

zita19
12. júl 2014

@alex1271 uvaris zemiak vo vode (pripadne aj mrkvu) do vriaceho das spenat, premiesas a vypnes. Potom bud pomixujes alebo pomiagas vidlickou na kasicku, pripadne hustu polievku (podla toho ako lepsie zje). Spenat bud cerstvy alebo mrazeny listovy. Z mrazeného pretlaku mozes ufiknut kocku tak 2 cm ak sa ti podari.

alex1271
12. júl 2014

@zita19 dakujem