Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako prinútim 6 ročného chlapca papať?

erikakertesova
11. okt 2012

uz som skusala vsetko co som vedela

natalinkaco
11. okt 2012

my sme mali aj B12 a nepomohlo,skúšali sme tiež všetko možné a nič, jedná známa mi poradila minerálne soli, mám pocit, že sa to začína zlepšovať.Držím palce 🙂

sissy27
11. okt 2012

žiadne dieťa ešte dobrovoľne od hladu neumrelo - pokiaľ normálne rastie a prospieva, netreba robiť paniku (mám to doma 😉 ) otázka je, či nechce jesť vôbec nič, alebo nechce jesť normálny obed, večeru - ale celý deň má k dispozícii jogurty, piškóty, keksíky, tyčinky a podobne...

sendy182
11. okt 2012

čo rád papá? neprinútiš dieťa ......jesť........existujú sirupy na podporu chuti do jedla na predpis je napr. Peritol.....no má dočasný účinok.......kým ho berie má chuť do jedla...........alebo Pikovit......bekomplex tabletky.....drožďové tabletky.......nalačno neaký bylinkový čaj mapr. mätový...........menšie porcie......obed najprv polievku neskôr druhé.......vyšetriť krvný obraz či nie je anemický...........buď je prieberčivý alebo mu nechutí papať..........ja to poznám veeeľmi dobre 😀 a to bude mať 12 rokov 😀

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slimstar
13. okt 2012

v jeho veku som doma nejedla skoro nic, okrem sucheho rozka, horcicoveho chleba a palaciniek, mama mi hovorila ze sa so mnou dobre najedovala ale nic do mna nedostala. vyriesila to tak ze som chodila na obedy do skolky, skoly tam som zjedla vsetko 🙂 u druhych lepsie chuti

kjmj
23. mar 2014

Dobrý večer!Chcela by som sa Vás opýtať.Mám chlapčeka,ktorý bude mať v júli 6. rokov a strašne nás trápi, že vôbec nepriberá a hrozne hrozne slabo papá.Od narodenia mal ťažkú anémiu.Brali sme Peritol a vôbec sa po ňom nerozpapal, taktiež Pikovit,kvasnice ,B- komplex-rôzne vitamíny a podobne.Absolvovali sme kopec vyšetrení.chodili sme s ním aj gastro-tam nám pani doktorka povedala, že je v poriadku, že nemá byť po kom tučný.Ale keby ste ho videli a sama viem aký je teraz hrozne slabý a unavený a môžem mu navariť ako sa povie aj modré z neba a nič. Z polievky maximálne 4 lyžičky,ani mäso,ani ovocie,ani zelenina a sladké tiež moc nie.Ideme zas chodiť po doktoroch aj na odber krvi,čo máme tiež za sebou..napočúvame sa s manželom z každej strany aký je chudý a bledý.Neváži ani 18.kg a to jeho rovesníci majú oveľa viac.Dobre sa to povie tým mamičkám čo im detičky zjedia hocičo,ale s týmto nepapaním bojujeme už dosť dlho.Pritom on je veľmi živý,ale teraz sa mi zdá úplne vyčerpaný a slabučký.Máva časté zápaly ušiek,neviem či je to aj s tým spojené,niekoľkokrát sme s ním boli na čistenie.Má už z doktorov strach,lebo od narodenia si vytrpel svoje a my s ním.Má navyše aj slabú imunitu.Aj na imunológií sme boli,užíval imunoglukán,wobenzyn a nič.Ak môžete napíšte mi prosim Vás,čo je také dobré na chuť do jedla.ďakujemd pekne

matusko2008
24. mar 2014

Ahojte.Môj 5 ročný syn odmieta jesť mäso, a to v akejkoľvek forme. Ale čo sa týka múčnych jedál ako napr. palacinky to by mohol stále. Ale ako ho donútiť do mäsa? Krv má v poriadku, anemický nieje. Má 20kg.Vdaka za radu. 🙂

orlik4
24. mar 2014

@kjmj @matusko2008: ja len dam zopar napadov, ako urobit chut do jedla. vyzerate, ze ste vyskusali vsetko mozne aj nemozne, ale teda za vyskusanie to stoji:
hra s jedlom. napriklad, ked su cestoviny, tak penne si dava na prstiky a odtial ich je. alebo ich "otvori" a ja mu poviem, ze to ma akoby lietadlo, tak papa "lietadla". spagety su zasa dlhe hadiky.
potom napriklad kuracie robim tak, ze dnu dam sunku a susenu slivku. hotove to potom krajam a mame "slimaky". pecenu fasirku s varenym vajcom vnutri sme vytvarovali ako rybku, tak papal "rybku".
jablko papame na milion sposobov: tradicna presnidavka, stvrtinky, na jednohubky-kocky, nastruhane, alebo osupane-zbavene jadernika-cele do rucicky.
jogurty mrazim a mame z nich nanuky (formy su v ikee a minule som videla nejake aj v tescu).
mne prestal jest polievky, ale strasne ma rad krutony (vlastne len prazeny chlebik alebo roztek), tak polievku rozmixujem a papa akoby kasu s krutonmi.
mne sa osvedcilo na obedy robit omacky, lebo suche maso mi spapa ledatak pecene kuracie stehna. paradajkova, slivkova, brusnicova, alebo s kompotom, broskynou, dokonca mu chuti samotna horcica. musim uznat, ze tu to mam "lahsie", lebo mojmu chuti sladke, takze urobim sladku omacku a to je polka uspechu.
alebo este jeden napad, je papanie spolu. u nas to az tak nefici, lebo nemam na to cas pri druhom babatku, ale castokrat som pocula, ze v spolocnosti sa deti rozpapali.
alebo mozno zavolat niekoho, koho maly obdivuje a papat s nim alebo keby mu on dohovoril...? mozno nejaky svagor/bratranec...?
a na mojho funguje, ked to pripravujeme spolu. nie vzdy, ale castokrat. a staci, ked si sam moze povedat, ci si da do rozka zapiect sunku alebo salam. alebo potrie kolac vajickom.
musim ale dopisat, ze moj ma tri roky, tak dufam, ze to neboli len take detinske rady a napady, a ze aspon jeden zafunguje aj na starsich.
a este vec, ze mozno nepapa zo zdravotnych alebo traviacich problemov. v takom pripade byva vacsinou za tym mlieko a mliecne vyrobky. my sme napriklad asi rok nejedli nic mliecne, ani jogurty, maslo, dokonca nic, co by obsahovalo co i len srvatku. vela som sa nacitala v obchodoch etikety, ale stalo to za to

mamama2
6. máj 2014

My mame ten isty problem.u nas zaberaju probiotika BioGaya.z toho sa rozje kusok viac.ale akonahle mu ich ptestanem davat, tak sme tam kde sme boli 🙂

tivetka
10. máj 2014

Ahojte....mam podotazku...starost s mojim 6r.synom..mam este dve deti-18 a16r. S ich jedenim som nemala nikdy nijaky priblem..co bolo na tanieri-zjedlo sa. Teraz mam vsak uz nervy na krajicku..- ak to tak nazvem..ked mal este tri roky jedol skusal vsetko; olyzoval kremy.jedol rezen...co sme mali... No neviem kde a kedy presne nastal zlom a prestal jest maso, omackay,... Upresnim to: zje mi len rozok ci chlieb s lekvarom! MasloMIE! Ryzu len suchu! Zemiaky varene ci zemiak pyre..ryzu v mlieku - ano.cestovinu s kakaom ci s makom- ano.vajickovy chleba- ano...Ale to je asi vsetko! Kolac len suchu bublaninu.a makovnik. Prihovarame mu , v skolke ziadny pokrok, ma130vysku a22kg! Je chudy a neviem ci to prejde a ci co...:/ nepoznam to..kazdy povie,ze to prejde, no neviem...ja mu varim co mi zpapa..my mame gulas no on zeleninovu polievku s cestovinkou a suchu knedlu...

0silvia0
10. máj 2014

@tivetka no ja sama som bola dieťa, ktoré nepotrebovalo ani jesť. Jednoducho som nepociťovala hlad a dráždilo ma, keď ma každý nútil do jedla. Každý dospelák mi pripomínal moju chudosť a babka mi dokonca rozprávala také hlúposti, že keď nebudem jesť tak umriem. Trvalo mi to celé detstvo, až hormóny v puberte to zmenili a začalo mi konečne chutiť jesť. Na tvojom mieste by som skúsila zaradiť do jedálnička jedlá, ktoré ste doteraz nejedávali, alebo ponúkať úplne jednoduché jedlá, napríklad len surovú/varenú mrkvu, uvarený karfiol/brokolicu. Moja dcéra má také čudné chute, že jej chutí surový karfiol, mrkva uvarená z polievky, udusená cibuľka atď. 😖 Dnes dokonca jedla surové!!! cestoviny a chrúmala pažítku zo záhrady len tak samú. A na tom, že tvoj syn papá zeleninovú polievku s cestovinou a suchú knedlu nič zlého nevidím. Ja ako dieťa by som guláš do úst ani nevzala a omáčky som tiež nenávidela. Ber do úvahy jeho chute a do ničoho ho nenúť, vidíš sama, že má rád jednoduché chute, skôr vy ostatná rodina sa od neho inšpirujte a zaraďte do jedálnička obyčajné jedlá. Obyčajná uvarená brokolica posypaná syrom chutí výborne!!!

janusik14
25. máj 2014

Treba zistiť v čom je problém, 6 ročný chlapec asi žiadnu mixovanú stravu nepotrebuje, ak nemá nejaké zdravotné tažkosti skôr by som sa snažila byť kreatívna, spraviť z papania hru. Popr. ak má nejakých hrdinov povedať mu že aj on môže byť taký , lebo oni papajú toto atď...

simjak
26. júl 2014

Mám 8 ročného chlapca a celý deň nic nechce papat.Výškovo a vahovo je ako jeho spolužiaci,takže by ma to až tak netrapilo.Ale večer sa začne skrucat že ho boli bruško.Poprosila som jeho lekárku,či by nám nedala inekcie B12.Stalo to len 0,60 €.Neprejeda sa,ale je to lepšie.Že by z toho pribral veľa ako sa hovorieva sa nebojím.Na to by musel vybrať viac krabiciek.A v lekárňiach su aj sirupy na podporu chuti,tiež na predpis

Tu začni písať odpoveď...

Odošli