Ako prinútiť 7 mesačné dieťa piť?

vivien11
6. feb 2012

ahojte mam problem mam 7 mesačnu dcerku nedavno sme boli hospitalizovany na infekčnom kvoli hnačke do vtedy ako tak pila tekutiny ale nie vela teraz nechce vobec pit čaj ani nič iba moje mliečko a plus strava. bojím sa aby sa znova nedehydratovala. Poradte mi nejake finty ako prinutit dieta pit skušala som uz cumle , rozne velkosti, poharik lyzičku striekačku aj cukor do čaju nič nepomaha. ja uz fakt neviem rozne druhy čajov . Ak uz takato tema je tak mi ukašte kde ale ja surne surne potrebujem nejake finty poradit lebo uz som z nej zufala. ☹ ☹ ☹ ☹

vivien11
autor
6. feb 2012

zvlastne je ze v tej nemocnici ked sme boli vypila aj 150 ml toho ich hnusneho čaju teraz nechce nič

tilly
6. feb 2012

@vivien11 odpovie ti urcite aj niekto, kto sa lepsie vyzna, ale ja si myslim, ze ked ju budes dojcit dost casto a prsnik ti neodmietne, ze to jej staci, ona si vytiahne tekutiny...

emkab
6. feb 2012

Ak neodmieta stravu, tak skus polievocky...aspon ako-tak do nej dopstanes nejake tekutiny...uvarena a rozmixovana zelenina uskodit nemoze...a ovocie uz papate?

tinki
6. feb 2012

@vivien11 áno, presne ako píše @tilly, nestresuj. Ponúkni vždy, aj keď len troška. Ak nechce nič, ponúkaj čistú vodičku. V niektorých článkoch som čítala, že dojčené deti nemusia piť tekutiny ani po 6. mesiaci.
Za lyžičku čistej vody, každú hodinu, plus tvoje mliečko, jej bude stačiť. Častejšie tiež núkaj prsník. Po čase sa to upraví. A aj na vodu si zvykne. Hovorí sa, že dieťatku treba dať 20 krát jednu vec ochutnať, kým si na tú chuť zvykne. To platí aj o nových jedlách, ak deťom nechutí.. 😉

luciana157
6. feb 2012

ja si tiez myslim,ze pokial pije tvoje mliecko,tak to jej uplne staci. tekutiny ma aj v polievkach. no a my sme mali podobny problem minuly tyzden a celu flasku caju som davala po lyzickach a musela som pri tom robit sasoviny🙂)) ale bola som stastna ze sme to zvladli a nemuseli ist do nemocnice na infuzie. ponukaj jej aj kazdyh 5 min vodicku napr.
, nasa malinka moc vodu nemusi a ked bola chora, tak voda bolo to jedine co jej chutilo.

margot
6. feb 2012

Naša malá,(stále dojčená),keď začala s príkrmami,mala problémy so stolicou,tak som jej okrem môjho mlieka chcela dať aj vodu,alebo čaj,,nič nechcela,,potom som prišla na to,že jej vyskúšam z hrnčeka a ona od pól roka pije čaj a vodu iba z hrnčeka 😉 a takto sa aj dosť napije 🙂 tak treba všeličo vyskúšať 😉

vivien11
autor
6. feb 2012

no tak ja ženy dufam ze to mliečko naozaj stačí abudem ponukat en čaj kazdu chvilku a dufam ze to bude stačit lebo ak sa znovu dostaneme dotej nemocnice tak ma šlak trafí lebbo to je moja nočnna mora ten pobyt tam bol hrozny

aliza
6. feb 2012

@vivien11 ale vy ste boli hospitalizovani kvoli hnacke a z nej sa zdehydratovala alebo som to zle pochopila? ak teraz nema hnacky, tak sa urcite nemusis bat. Moj syn bol na UM a vo veku tvojej dcery si tak parkrat srkol vody za den a nic sa mu nestalo. Tvoje mliecko jej urcite staci a moja rada, ponukaj cistu vodu, nie caje. A fakt staci aj par glgov.

vivien11
autor
6. feb 2012

nie teraz nema hnačky ma redšiu stolicu ale myslim ze to z toho ze jej idu horne zuby lebo neteplotuje vobec no ja vsetko vyskusam aj tučistu vodu a si jej stačí mliečko lebo kontrolujem plienočky a su pocikane skoro kazda druha take cikat cikaa

feb13
6. feb 2012

@vivien11 Ahoj ja si myslim ze v takomto veku materske mlieko moze stacit, dokonca keby ste prechodne presli na tyzden-dva na uplne dojcenie by sa tiez nic nestalo. Ani letne horucavy nie su takze dehydratovana nebude ak je kojena. Mozno potrebuje par dni prestavku kym sa troska zabudne na zle spomienky a potom ked ju znovu ponuknes uz sa napije. Ale ked to silis bude mat k tomu odpor.

mandragora22
6. feb 2012

ja som neprinutila ani 1,5 rocnu pit. az teraz v dvoch rokoch sa to trosku zlepsuje. takze asi neprinutis. ja som skusala aj formou hry a tak, jedine, co zabralo, boli piskoty macane vo vode alebo caji, cez tie piskoty dokazala "vypit" v lete (35stupnov) tak 150 ml caju alebo teda vody denne. inak nic, len parkrat mlieko. tak som to riesila castymi kupelmi vo vanicke, ale to je o niecom inom ako hnacka samozrejme, vynasla som sa, netusim, co by som robila pri hnacke. asi by sme v tom obdobi skoncili rovnako ako vy ☹ ☹

seminkads
6. feb 2012

@vivien11 ahoj, my sme boli tiez tento mesiac na infekcnom kvoli hnackam, tam tiez vypila ja dve flase toho ich caju a doma nic, skusala som tiez vsetko mozne, az ked som jej dala cistu vodu napila sa, a hlavne som ju nenutila, trvalo to par dni,nez si zvykla, teraz ma rok a za den vypije do 200ml vody plus jedlo a UM. ty kojis-tam ma dostatok tekutin, a mozes jej skusit urobit redsie jedla-kasu, polievky, ovocie-tam pridaj vodu alebo caj, mozno bude papat castejsie-mne mala tak jedla cca kazdu hodinku a pol, ale pomohlo, po dvoch tyzdnoch papa a pije normalne

lenka311
6. feb 2012

@vivien11 Keďže kojíš, tak sa s tým netráp, len častejšie prikladaj. Mne začala poriadne malá piť až keď som dokojila - teraz vydudle hroozne veľa čaju, v lete vody, ale až keď som odstavila.
Keď sme mali hnačky, tak som jej tekutiny podávala umelohmotnou striekačkou - vstreknúť, zapchať nos, prehltne... ale pokiaľ momentálne tie hnačky nemáte, tak si myslím že čo sa týka tekutín momentálne Tvoje mliečko stačí, hlavne keď je zima a nie nejakých 30stC ako v lete...

vivien11
autor
9. feb 2012

@seminkads mhmm no poklopem ale troška sa o rozpyla trošicka nutit ju nenútim ale ponukam iba čo je problem zase další a to sa ta chcem opýtat ake bolo tvoje dieta po navrate odtial Viivien sa v noci a aj počas dne budí z takymnarekom niekedy ju uspím na ciciku ale zase sa zobudí o par minut nemozem do nej odíst bojí sa hned začne plakat aj tvoje dietatko bolo takeetoo???

seminkads
9. feb 2012

@vivien11 u nas su noci horsie a horsie,uz nevieme co s nou, umrncana, mlieko si pyta aj 3krat za noc, vecerne zaspavanie hroza-pradtym zasapala hned po ulozeni a sama, nieco strasne...

mandragora22
9. feb 2012

@seminkads aj my sme to mali v roku. to iste, cez den nevypila skoro nic. zato v noci aj 4 flase po takmer 200ml, a len pila a šťala. akonahle som jej nechcela dat napit, tak rev, tak som sa na to vyto a jednoducho som jej dala, kedy sa jej zachcelo. dnes ma o rok viac a pije max. raz v noci, aj to len 120 ml, zrejme od smadu, lebo nechce mi v noci ani vodu, ani cajik, iba mlieko. tak jej robime take riedke, ze dame menej odmeriek, vypije a spi dalej. ono su to obdobia. vo veku tvojej ked "sme boli", tak som uz myslela ze zgegnem a to nielen z nocneho pitia. a uz sa tesim, kedy pojde do skoly 😀 😀 😀

monhla
9. feb 2012

Kým dojčíš malo by jej to stačiť. Nám malá začali piť čajík až v 7 mesiaci /dovtedy výlučne kojená/ a napriek celodenným snahám sme do nej ledva dostali 20-30 ml tekutín. Doktorka skonštatovala, že je zdravá a keby bola smädná, tak vypije viac.
Inak osvedčilo sa nám striedanie, najpr čaj /resp. vodu/ na lyžičke, potom z flaštičky, potom z pohárika, ....
Dnes pije najradšej so slamkou /videla to u sestraníc a po nich opakuje všetko :D /

seminkads
9. feb 2012

@mandragora22 u nas je tento problem len odkedy sme sa vratili z nemocnice, takze to bude mat asi nejaky suvis s tym