Ako pripraviť instantné kaše 10-mesačnému?

25. apr 2020

Dobry den. Chcela by som robit mojmu 10 mesacnemu drobcovi kasicky. Doteraz som mu davala mliecne.nemliecne kase od hipp.hami. vyzera to tak ze ma ekzem,chcela by som zistit co to vyvolava a robit mu kase. Nemam s tym skusenosti :( . Kupila som mlynsky obilny vyrobok : ryzovu kasu, spaldovu,psenovu,pohankovu,kukuricnu. V navode sa pise,ze to treba rozmiesat v teplom rastlinnom napoji alebo v mlieku,pomiesat v pomere,kratko povarit alebo nechat odstat. Keby som chcela pridat UM varit nechcem,staci naozaj zaliat a nechat odstat? Kravske mlieko by som do 1 r mu nechcela dat. Ked nie um tak ake rastlinne mlieko? A naozaj je mozne iba pridat mlieko a nie je potrebne to prevarit?Dakujem za kazdu radu

nikpa
25. apr 2020

Ja som miešala s Um, klasicky som ho pripravila a pred pitim som do flase pridala zopár odmeriek kaše, zatrepala a hotovo. Kupovala som kase Nominal.
https://www.google.com/search?q=nominal+kase&cl...

090255
25. apr 2020

Ja som napr davala od sunaru nemliecnu ryzovu a neskor si zamiesala tuto ryzovu nemliecnu s nemliecnou ovocnou multicerealnou a len s vodou a malemu to chuti stale a to ma uz 2 roky

lindusss2016
26. apr 2020

Tieto instantne kase fskt nie su dobra volba, v podstate je to len hmota, ktora ho zasyti, ale maju minimum zivin. Kase a obzvlast pre deri treba varit poctivo zo zrna alebo aspon z vlociek, v DM najdes obrovsky vyber. Uvar len vo vode a dochut, nemusi tam vobec byt um

autor
26. apr 2020

@nikpa dakujem 🙂

autor
26. apr 2020

@090255 dakujem 🙂

autor
26. apr 2020

@lindusss2016 a tie vlocky pred varenim treba preplachnut? A potom ked sa uvaria a su makke treba zliat prebytocnu vodu a preplachnut ako ryzu, alebo naliat dat iba tolko aby sa napucili a netreba zliat. Dakujem

mmmmn
26. apr 2020

https://cojediazdravedeti.sk/kasa-nie-je-veda/
skus si o tom nieco precitat. Ty jedavas instantne jedla? Pre 10 mes je urcite vhodnejsie robit cerstve kase z obilnin.

autor
26. apr 2020

@mmmmn vdaka

lindusss2016
26. apr 2020

Pogoogli, lebo kazda kasa sa trosku inak vari, ja uz ich moc nerobievam, tak nepamatam presne.