Ako pripravujete chlebík "na vojačikov"?

30. sep 2022

Oci pucim keď sledujem v terminovkach čo všetko davaju maminky jesť svojim bábätkám.. moj nezje okrem jogurtu a kase a mlieka nic... chcem zaviesť chlebík s maslom tzv na vojacikov..: moja otázka: ako ste vy pripravovali chlebík na vojacikov ? Nakrajala som drobne kocky max 1cm a potrela maslom ... nechce to ani vidieť... vypluva a koniec... ani jedno nezjedol... ako postupovať?

ja_mama
30. sep 2022

Moja to takto vobec jest nechcela. Chlebik s maslom/pomazankou sa naucila jest az snad v 2 rokoch. Dovtedy mal uspech len suchy krajicek alebo suchy rozok. Masielko som davala len do prikrmov. Takze daj mu do ruky kus peciva a urcite ho casom poobzuva, nenutila by som vyslovene tych "vojacikov". Ty to pred nim mozes zacat sem tam vyjedat a casom mozno sam bude chciet jest aj take.

jaskolka
30. sep 2022

Nijako. Bud zuzlal suchý chlieb alebo rožok vcelku, alebo odhryzal už z natretého.

pribinak
30. sep 2022

Môjmu maslo veľmi nechutilo, ale keď sú mu dala chlebík či rožtek lucinu tak to už bolo niečo úplne iné

guiseppinka
30. sep 2022

Az som musela otvorit, ze aky to je chlieb na vojacikov. Nikdy som nekrajala kocky... Max ak nakrajam, tak cely krajec na polku, este raz a tie stvrtinky na polovicu... Takto to.maju aj decka v jasliach...

nina004
30. sep 2022

A koľko má tvoj malý? Ja väčšinou natriem chlieb maslom, dám šunku alebo náš má veľmi rád pažítku,odrežem kôrku a nakrájam na kocky (kým som nezačala krájať,nechcel chlieb vôbec) Syn pečivo zje len takto a len poobede na olovrant.K raňajkám odmieta akékoľvek pečivo. Ešte v obchode si pýta rohlík ,ale doma ho nechce. Veľmi pomohlo ,keď začal jesť sám dostal vidličku ,alebo lyžičku + samozrejme ruka a nechám ho papať aj keď on vyzerá ako prasa a aj všetko okolo. Ale zje vajíčka, parky, šunku, syry, jogurty, hocijakú zeleninu, mäso , ryžu, zemiaky ,cestoviny... Nemá problém s jedlom... Má rok a pol

lady_hurts
30. sep 2022

No nakrájala som mu to na kocky a potrela maslom a výsledok bol taký, že celou dlaňou si z tanierika zobral naraz asi 5kusov a dal ich do pusy všetky 😁odvtedy sme skončili s "vojacikmi" a dávam mu chlebík alebo rožok po väčších kúskoch, u môjho menšie nemajú význam.

tenerifka
30. sep 2022

ten vyraz "na vojacikov" pocujem prvy raz, a to mam 48 rokov. moje dospele deti doteraz nezjedia chlieb s maslom, nikdy im to nechutilo, zato si na chlieb leju olivovy olej (ako manzel). Ked boli male, vacsinou jedli suchy (a zvlast syr), alebo si namacali do oleja

simca06022011
30. sep 2022

moja maslo nechcela, ale vojacikov som specialne takto nerobila veru, ked sme my jedli a slecna mala protest (ako malokedy), tak na kraj taniera som jej odlamovala z mojho, aj s oblohou som to nastavala do radu, kym som jedla a nech ich strazi.. nieze mi zmizne nejaky vojak :D takto strazila otcovi, mne.. naucial sa jest aj to co nechcela vobec vyskusat. Ale bezne takto nejedavala, normalne dostala jest a toto bolo len ked boli vymyslacky.
A ked uz,chces krajat, tak natri krajec a ten nakrajaj a nie naopak 🙂 nebud otrok...

elizabet173
30. sep 2022

nikdy som to nerobila, tak či tak chcel všetko také, aké sme jedli my, takže polovicu krajca som mu ešte rozdelila na dve časti, aby to vôbec udržal v ruke. Keď nechce maslo, tak mu ho nedávaj, skús nátierky, ale možno sa mu bude páčiť odhrýzať zo suchého a k tomu kúsky šunky, tvrdého syra.

luccija
30. sep 2022

Ako postupovat?nijak asi mu to nechuti😀
Moja mala rada natierky bryndzovu, tuniakovu ci Lucinu...vyskusaj este raz a uvidis.

eeffka
30. sep 2022

Suchy rohlik alebo korku z chleba do ruky, neskor natrete

janka_266
30. sep 2022

Neviem koľko má bábätko mesiacov, ale lepšie by bolo nakrájať na hrubšie hranolky, alebo cely krajec chleba natriet jemne maslom/Lucinou a dať do ruky.

viestta
30. sep 2022

Náš zul iba rožky a korky z chleba. Do troch rokov nehrozilo čokoľvek natrieť na rožok alebo chleba. Dodnes znesie len mikroskopicku vrstvu masla, natierkove maslo môže mať aj viditeľnu vrstvu.

sense
30. sep 2022

Moja za 9 rokov nikdy nezjedla chlieb s maslom. Jedla suchý chlie, chlieb so šunkou, chlieb so syrom s džemom ale nikdy ak tam bolo maslo

mamusa123456789
1. okt 2022

Tak to ti nezávidím, moja ma 9 mesiacov a zjedla by aj to co by zjedol ju, pečivo jej dávam tak ze si ja nachystám a ona príde za mnou pýtať a odtrhavam jej z môjho, alebo kus pečiva do ručičky v kočíku na prechádzke a tlačí do pusinky