Ako riešite príkrmy pre ročné dieťa na dovolenke?

joannita
26. jún 2019

Maminy, ked ste isli na dovolenku, ako ste riesili prikrmy pre dieta? Mame rocneho syna a ideme na 4 dni do hotela, kde varenie nieje mozne a chcela som sa vyhnut kupovanym prikrmom (este nikdy som mu to nedavala).
Resp. Ak mate tip na nejaky kupovany prikrm ktory je dobry a chutny, sem s nim prosim. Vsade citam ze to detom ani nechuti.
Ide mi hlavne o obedy. Desiatu a veceru viem poriesit s rychlovarnou kanvicou a kasami z DM, s ovocim, jogurtom a podobne. Dakujem 🙏

matrix87
27. jún 2019

@joannita my to riešime tak, že si vyberie každý niečo a z toho dáme dieťaťu bez jedla 🙂 ešte nebol nikdy nikto hladný 🙂

zuzada29
27. jún 2019

dajte mu jedlo od Hipp este doma a vyskusate co mu chuti. mne dcera napriklad zboznovala take kde bola cvikla a neviem este s cim, ale to bolo fakt dobre, to chutilo aj mne. ja mam 8 mesacne dieta a doma mu varim ale na dovolenku beriem tieto vyzivy.

vivazv
27. jún 2019

Ahoj, zavar si doma jedlo do malých pohárikov (od detskej výživy, alebo podobne, podľa toho koľko jedla spapáte, ak treba aj si ich vopred rozmixuj...). Ja to robím z každého jedla, keď varím a máme stále cca 5 pohárikov v chladničke...fičíme takto tiež od jedného roka, a to sme prežili dvakrát týždňovú školu v KE..a brávame si to aj do batohu na celodenné výlety do prírody a pod. (k tomu malý kempingový varič a hrnček na prihriatie). Doma hrejem v mikrovlnke, alebo ak treba prilejem dáku čerstvú polievočku, alebo zriedim prevarenou vodou, mliekom...zavárame mässo, rizoto, sviečkovú - knedľu dávam čerstvú alebo z mrazničky, prívarky...ešte ani raz sme nejedli "bufetove jedlo" a to chodíme liezť na skaly na celý deň 🙂 sem-tam sa niečo pokazí (asi chyba pohárika), ale to vidíš a cítiš, keď chytíš pohárik do ruky...zaváraš tak, že do akéhokoľvek hrnca s pokrievkou (po vložení pohárikov sa musí dať celý prikriť pokrievkou) si dáš na dno nejakú handričku-vechtík, vreckovku a poháriky zaleješ H2O cca do polovice, keď sa to začne variť nechaj to vrieť úplne pomaličky, no pokrievku nechaj celú na hrnci (neodkrývaj ani kúštik) a var cca 10 minút. Potom ako klasickú zaváraninu preklop hore dnom a zabaľ do dákej utierky alebo dečky..nechaj vychladnúť (nechávam to cez noc, alebo od rána do večera), na lepiaci papierik si napíš čo to máte za mňamku, poprípade dátum a šupni si to do chladničky..

nanka3
28. jún 2019

necitala som
vsetko, ale napadlo mi, ze vies si jedlo spravit doma, dat do malych poharikov a zasterilizovat, a mas to iste ako kupovane hipp a pod. a v chladnicke ti to bez problemov vydrzi

karmen118
28. jún 2019

Našej chutili príkrmy dmkové, čo predávajú, a potom Hipp.

mirien22
28. jún 2019

My máme doma Avent parny stroj, ten som brala aj na dovolenku, keď mal syn rok. Elektrická zastrcka je všade a aj voda 😊

didamt
28. jún 2019

@joannita paradoxne, našej chutili príkrmy z Lidla, je to už nejaká doba ked sme ich jedli / 4 -5 rokov / ale v tej dobe nás bolo viac mamičiek čo si ich pochvaľovali oproti iným značkám Dobré je doma vyskúšať ešte pred dovolenkou pár značiek, chutí, možno budeš prekvapená. Tiež sme radi chodili na dovolenky, výlety, predlžené víkendy bez možnosti varenia. Keď dáš dieťaťu hotový príkrm, za to nie si zlá matka. Na dovolenke sme volili a volíme stále apartmán / nie hotel so stravou /, brávala som parný hrniec, stačí aj parák a akýkoľvek hrniec a chutná strava je na 2 dni hotová. Ale ak máte hotel a nie veľa možností tak aj hotovky vyriešia situáciu. Netráp sa kvôli tomu.

mirkadena
28. jún 2019

@joannita mam 3 deti.Doma som stale varila,no vela sme chodili s nimi od malicka.Teda na cesty som kupovala stale prikrmy,ale len Hami.Tie nam prisli naozaj vyborne a neodmietali ich.
Ine nam nechutia,vobec uz nie z Lidl,tie sa nedaju jest.
Aj teraz ked ma uz 18m som kupila na cestu Hami od 12m.Su tam pekne kusy uz,a neodmieta to.

prdelkamm
28. jún 2019

Ja tiež môjmu ročnému ešte stále varím zvlášť, hlavne teda bez soli, dokonca aj doktorka ma na to teraz upozorňovala, že ešte stále zvlášť variť. Kúsky mi tiež nezje, iba ak sú hladké, napr. písmenká cestovinovezv polievke. A keď niekam ideme kupujem výživu v skle Hami, inú mi nechce.

nika898
28. jún 2019

@joannita ja ked som potrebovala tak som kupila hipp a vzdy mi zjedli. Najradsej mali bolonsle spagety 😂😂😂 ale aj hocico ine spapali.

joannita
autor
28. jún 2019

Dakujem vam vsetkym velmi pekne 😘 kupila som dnes bolonske spagety a este jeden prikrm takze ideme skusat 😁

katka1981
30. jún 2019

@joannita, my sme boli ked mal syncek rok a 3 mesiace, zobraa som spiralu, hrniec a ohrievala mu bio prikrmy z DMky, vyzivy z DMky a iba pecivo a ovocie mal z hotela, ovsene vlocky, biely jogurt. Bol kojeny.