Ako ste naučili deti papať ovocie?

jancikaw
3. júl 2011

ahojte maminy,mám 6m syna a dnes som mu skúšala dať prvý krát ovocie...postrúhala som mu jablčko,ale nechcel ho,lebo ho striasalo a potom som mu skúsila dať hruškovú výživu a aj tá ho striasala,Tak sa chcem spýtať na vaše skúsenosti,ako ste ich naučili papať ovocie? Ďakujem

traktor
3. júl 2011

@jancikaw je to normalna reakcia..skoro kazde dietatko strasie, ked skusa novu papu 😉 ..deti pri tom robia rôzne grimasky, vypluvaju..treba len cas..jedlo im zachuti neboj..tak len skusaj 😉

olifcek
3. júl 2011

dokonca i ked sladke ovocie neskor dostane, tak sa bude kyslo tvarit, hehe.. ale len pri prvych par ochutnaniach x;o)

jancikaw
autor
3. júl 2011

zo žiadnej zeleninky ho nestriasalo,hned mi všetku spapal,tak som myslela že s ovocím tiež problém nebude.

kvetinqa
3. júl 2011

Nsho maleho striasa aj ked mu davam ovocie, ktore uz jedol. Resp. striasa ho pri kazdom jedle pri prvom- druhom prehltnuti. Potom uz je to v pohode...

kaselka
4. júl 2011

Moju malú pri prvých 2-3 sústach tiež občas strasie ešte aj teraz, no zatiaľ mi okrem tekvice (tam som ju musela prekabátiť a zmiešať jej to s iným druhom zeleninky) zjedla úplne všetko. Zavádzanie 1. príkrmov je skutočne len o trpezlivosti, ale oplatí sa - vlastná skúsenosť.

abbey1
4. júl 2011

Tak možno to zaznie otrepane,ale chce to len čas a nenásilné ponúkanie.Najlepšie funguje obkukávanie.Čo papáme my,to malú zaujíma a chce ochutnávať.Máme 11 mesiacov a až nedávno začala po trošilinke papať.Najviac jej chutí ovocie,ktoré priamo oberáme v záhradke a všetko guľaté.To ju fascinuje.Hlavne to nesil.Deti presne vedia,kedy je ich čas.ponúkaj nenásilne,papaj ovocie sama a dávaj ochutnávať.To je pre nich zaujímavé.Naša má našťastie kopu zúbkov,tak pekne si odkusne a spapá.Skús ponúkať mäkké ovocie a napr. uvarený zemiačik a mrkvičku.Často im lepšie chutí ,keď môžu ocucliavať,tak spoznajú chuť.Naša napríklad úplne odmieta niečo mixované,čiže žiadne výživky,polievky.

feb13
4. júl 2011

Ja som zacala bananom, dala som mu dlhsi kus vcelku (drzali sme to spolu) a on ho oblizoval, daco si aj odcmulal, aj tak vsetko ozuzlava takze to bral za hracku. Neskor som mu dala kus jablka, z toho si moc nevie odstruhat dasienkami, ale ho to bavilo a aspon si zvyka na chute. To iste som urobila aj s varenymi zemiakmi a mrkvou, ale tie opakovane nechcel az ovela neskor. ☹ Tiez hovorim, ze to netreba silit, deti ovocie zvycajne radi papaju pretoze su sladke, ale najprv si musia zvykat na nove chute. U nas trval asi mesiac kym sa maly rozpapal, uz teraz zje viac-menej vsetko.

lumimi
4. júl 2011

aj my sme začali banánom, potom jablčkom, a roznymi vyživkymi, teraz sme každý den oberali maliny z kríku ako dozrievali. teraz okolo kríkov chodí a hovorí mnam mnam a vlastne nas je taký jedák že zje všetko,ale vždy mu dam ochutnat so slovami mnam aby vedel že je to dobré, a potom sa sam rozhodne či chce či nechce, a ak náhodou niečo nechcel tak som mu to skusila podstrčit za nejaký čas znovu alebo som mu k tomu dala niečo čo mu chutí.

usiko
4. júl 2011

nooo, my sme mali problemy take iste, kym som neprisla na to, ze jablka jej vobec nechutia /mozno nase zo zahrady budu/ a banany samotne tiez nie.....ale co chutilo? proste sme skusali a dosli sme ze zlty melon ide na dracku, mrkvova stava s jablkovou stavou zmiesane, jahody s bananom, maliny s bananom, ribezle s bananom a marhule s bananom, este hajody s hruskou, a jahody avokado banan.....a kusame dalej....cervena dyna jej nejde.....inak, jalka kupenskesu fakt nechutne,takze sa necuduj....vyzivy nekupujem,je touz mrtva strava s umelo pridanymi vitaminmi, takzepre mna bezcenna, ale to je mozj nazor...ja jej chcem davat stravu s prirodzenymi vitaminmi🙂

kamilka22
4. júl 2011

niektorym detom jednoducho ovocie nechuti. Moja dcerka ked bola malicka odmietala jablka, hrusky, banany... zjedla len broskynu, aj to som jej tam musela dat keksik a zabavat ju pritom. Ostatne jedla papala s chutou. Rozpravala som sa na tuto temu s gastroenterologickou. Povedala mi, ze ak dieta ochutna co i len zo tri krat z ovocia, ze to staci. Nakolko vitaminy ma aj v zelenine a hlavne by sa deti do jedla nemali nutit. Dcerka bude mat v septembri 4 roky a banan jej zachutil az teraz... Ostatne ovocie - pokial je zo zahradky tak ho spapa, z obchodu - som stastna, ak zje pol jablka... takze tak. Syn by zjedol akekolvek ovocie v akomkolvek mnozstve...

exupery
4. júl 2011

Moja mala ovocie nechce vobec,mozem jej ho nukat nasilne ci nenasilne,proste povie ble zasklebi sa a ani za svet...niekedy zjedla aspon vyzivku,no teraz ani to nie,zato zeleninu spapa na vsetky sposoby v akomkolvek mnozstve...zatial to nejak neriesim,stale ponukam a mozno sa raz spamata a proste si vezme,uvidim...mozno,ze nie,nakolko ,ked bude po mne,ja tiez nemusim ovocie,zato zeleninu na vsetky sposoby 😉

aliza
4. júl 2011

este je podla mna skoro, v 6.mesiacoch treba len pomalicky skusat, ziadne zazraky necakat. Ak papa zeleninove prikrmy, tak je dobre, na ovocie si neskor zvykne. Mne maly ciste jablko tiez nejedol, samo o sebe je dost trpke, ani uvarene nezjedol, ale odkedy mu ho davam spolu s bananom, tak vzdy vsetko spapka. Ja som nastruhala jablko a pomixovala banan a spolu tu zmiesala, moj maly neznasal kusky v jedle, ked mal kasu, tak zjedol vsetko. Teraz uz pekne papa aj cele kusy, banan uz nemixujem, ani jedlo. Tak skus tak a uvidis.