Ako ste spoznali, že treba dokrmovať?

casy30
6. jan 2009

Ahojte kočky...Ako ste spoznali, že vaše babatko treba dokrmovať? Moj malý má 5 mesiacov, celý den i noc kojím bez problémov, akurát večer som ho začala dokrmovať sunarom, lebo neviem ako to je možné, večer skrátka nemám mlieko. malý zúri, plače a keď mu dám sunar,vypije tých 90 a spokojne zaspinká...predtým mu dám ale obe prsia...neviem či robím dobre. poradte mi prosím, ak máte skúsenosť. moc dakujem.

fifinna
11. mar 2009

staci mu mlieko, myslim, ze keby si nasadila kase, tak aj tak sa bude budit, zo zvyku, nie z hladu, ale to uz je potom tema o spani. Ale ak chces skusit kasu, ci neprespi nahodu celu noc tak skus, stym ho neotravis. Pol rocne dieta by uz malo prespat bez jedla celu noc, ale to u väcsiny deti neplati a u nas doteraz a to mame 1,5 roka.

claudinka
11. mar 2009

s tym som aj pocitala 😉 dakujem pekne.. sak uvidime, ako to bude prebiehat.. mozno sa stane zazrak a zacne papavat menej v noci 🙂

luboslava1511
19. mar 2009

ahojte, po precitanie vasich prispevkov si myslim ze som spravila chybu, ked som 3 mesacnu dcerku zacala dokrmovat. Tiez to zacalo tym ze vecer akoby som mala malo mlieka. dcerka sala, vyplula prsnik, hnevala sa pritom tahala ale zrejme islo malo mliecka. Zacala som UM, potom som v 4 mes. pridala kasicku/nemliecnu/, ale len vecer. Teraz som zacala podavat aj zeleninku. Mame 5 mesiacov. Velmi som ju chcela plne dojcit az do 6 mes. no nevyslo to. Nenapadlo ma ze moze ist o lakt. krizu. Dcerka aj malo priberala, bolo to sice stale v norme, ale dost malo. Teraz sme zacali s tou zeleninkou/asi 4 dni/, ona to papa v pohode. No neviem ci by som nemala pockat do ukonceneho 6 mes. Co myslite? Asi som to pokazila............

danu
14. okt 2009

spevacka • Včera o 12:31
ahojte maminy, chcela by som sa opýtať tých, ktoré fungujete v režime mm+um. mám 2,5 mes. Hanku a ľúbi papať lenže večer mám už pocit, že je málo mliečka, lebo pokým dopoludnia sa výdatne napapá a je potom spokojná, večer, keď sa už mliečka toľko nedostaví, je nespokojná a stále zavesená na cici. ☹ Skúsila som jej teda po večeroch zarobiť Bebu, vypila asi 80ml, bola spokojnejšia aj sama zaspinkala, ale ja mám z toho akýsi nedobrý pocit, bojím sa, aby sa mi neodstavila skôr, ako chcem. No na druhej strane malinká bola omnoho spokojnejšia ako po iné večery, tak poraďte tie, čo si pomáhate UM. Fungujete takto v pohode? Prečo ste začali dokrmovať? Neodchádza vám potom MM? Budem vdačná za každý postreh. Dík.

zuza.m • 1d • Včera o 14:23
spevačka napiš si do temy dakujeme annag ona je velky radca ohladne kojenia a určite ti poradi čo a ako maš urobit.
ale može byt v rastovom šprunte kde potrebuje papat viac ako predtym a tym že to mliečko z teba cucka dlhšie alebo častejšie zvyšuje produkciu mliečka.preto by sa dokrmovat nemalo,plati pravidlo čim viac vypije tym viac dotečie. 😉

mneme • 1d • Včera o 19:36
spevacka, annag ti urcite poradi nedokrmovat. ak v poho dojcis cez den, mliecko mas vecer v prsiach aj ked sa zdaju prazdne - vecer si unavena preto sa ti asi tazsie spusta. babo je tiez z celeho dna vycerpane a nervozne, prsnik moze vyhladavat nielen kvoli hladu, ale aj kvoli upokojeniu. flasu vypije aj ked je syte, nestoji ho to ziadnu namahu. jasne, ze potom zaspi, lebo je prejedene. cim castejsie budes dojcit, tym viac mliecka sa ti dotvori. naopak, ak das flasu a prsniky budu stat, dostanu signal, ze si mozu dat pohov a nerobit mlieko. radsej nasad nejake caje, bylinky alebo homeopatika na podporu laktacie, dojci na poziadanie a um radsej nekupuj.
poviem ti napr. moju vcerajsiu skusenost s vecernym dojcenim. o 21:00 po kupani nechcela dcerka poriadne pit - pricucla sa, dvakrat potiahla a pustila a takto asi 10 min. dokola. zdalo sa mi, ze nemam mlieko, lebo sa nechcelo spustit. ked neprestala blbnut, ulozila som ju s tym, ze sa mozno o hodinku-dve zobudi kvoli hladu. lahla som si k nej a na svoje velke prekvapenie som sa zobudila v mlacke vyteceneho mlieka na jej plac az o 6:15 rano 🙂

iinuska • 2d • Včera o 19:53
mneme, tak to sa mne nikdy nestalo 😒

lyongirl • 2d • Včera o 20:55
ja len toľko, že mne tiež radila annag a výborne poradila, vďaka nej nedokrmujem UM...
a malý je po večeroch doteraz nervózny a zavesený na cici, niekedy som už na nervy, ale čo mám robiť, musím byť jedine trpezlivá...
tiež to bolo u nás tak, že keď som dala UM bol spokojnejší, ale UM došlo a ja som ďalšie radšej nekúpila.

deni26
14. okt 2009

ahojte, dost som rozmyslala, ci tu mam napisat, ale skusim. Mam mesacneho Filipka, pri porode vazil 2680 g a mal nizku glukozu. Hned mu dali infuziu, mal ju cely den. Neskor sa mi rozbehla laktacia a malicky nemohol schudnut, tak ho uz v nemocnici dokrmovali UM. Teraz papame tak, ze ho vzdy najprv prilozim, len problem je v tom, ze zaspava a neda sa nijajo zobudit, az ked mu vypadne prsnik z pusy. Mne by to nevadilo stale ho prikladat, len on mi neskutocne obzuzlava bradavky, ked je tam dlho a je to strasne bolestive. Najradsej by som ho len dojcila, ale mam pocit, ze to nezvladnem. Snad urobim pre neho najlepsie, ked ho budem dojcit aspon tak ako doteraz. Mala som doma aj dve detske sestricky, a tie tiez videli, ze to bez UM nejde. Dlho som sa tym trapila, mala som pocit, ze som neschopna matka, ked neviem nakrmit svoje dieta, ale hadam aj ta trocha mliecka odo mna ma nejaky vyznam. Ak mate niektora podobnu skusenost, bola by som rada, keby ste sa ozvali.

zuza.m
14. okt 2009

deni ja si do dnešneho dna vyčitam že som nekojila dlho,už ako tehotna som tušila že sa nebude dat,aj ked mliečko po par dnoch prišlo a z nemocnici sme odišli ako plne dojčeny netrvalo to dlho.maly sa nevedel prisat iba pomocov tych klobučikov len že cez ne to ide tažko a maly mi začal jednoducho strašne revavat ako som si ho priložila par krat potiahol nič netieklo tak začal revat a už bolo po kojeni.jednoducho bol netrpezlivy a kym natieklo mliečko do klobučika už sa stihol odtiahnut a jedovat sa.toto bol nekonečny kolotoč.na holo sa neprisal vobec a postupne už nechcel chytit ani klobučik.dve noci sme preplakali a den medzi tym až som povedlaa dost a jednoducho som mu dala UM.od vtedy chytil len flašku a aj to sa sem tam jedoval ked netieklo ako malo.tak som si aspon odsavala do troch mesiacov ale nebolo to ono ,najskor som pokryla dve davky neskor už len jednu.nebol čas odsavat mala som kopu povinosti aj snim aj s inym a na odsavanie som našla minimum času.
ale dnes s terajšim rozumom by somrobila všetko inak.hned v porodnici by som si nedala tie klobučiky a myslim že by všetko dopadlo inak.a keby som prišla na tuto stranku a skontaktovala by som sa so skvelou annag skor ako bolo tak sa to ešte aj tak mohlo zachranit,nuž už to nezmenim ale do konca života si to neodpustim ,ale pri druhom dietatku budem už rozumnejšia.
neboj sa nič ani ty ani ja sme neni neschopne postarat sa o dieta jednoducho niekedy sa neda aj pri najväčšiom usili,rob to tak ako sa ti da a aj malo mm je prospešne.

hela78
14. okt 2009

Ahoj deni26, to co si popisala mohla by som napisat aj ja po 1.dietati. Lenze mne do toho este dosla aj depresia, takze som absolutne prestala kojit. Maly ma teraz 26 mesiacov - viac ako 2 roky a je uplne zdravy. Nie je to tvoja vina, ze uz dokrmujes. Maly musi papkat a to ide bud tak alebo inak - s UM. Teraz mame uz 2 dieta. Podobne sa stalo aj teraz. Pokusala som kojit ale to nejak mi neslo. Moj maly sa narodil 12.09.2009 takze zhruba tak ako tvoj maly. Ked chces kludne napis aj IP, ze co ta trapi. Ked viem, popisem ti ze ako to funguje u nas. Hore hlavou - si dobra mamicka.

deni26
15. okt 2009

Dakujem baby, hned sa citim lepsie. Problem nie je v tom, ze mi mlieko netecie, aj sa vie prisat. Len mam pocit, ze ho to skor ukludnuje a aj ked je hladny, troska potaha a zaspinka. A budenie? U nas nezabera nic, az ked mu vypadne z pusy prsnik. Ale toto uz neriesim, mordujeme sa s kolikou, takze to papanie do toho uz tahat nebudem. Myslim, ze robim vsetko, co mozem. Su maminy, ktore nekoja vobec sa nerobia si z toho tazku hlavu.

edusik
15. okt 2009

moja malinká má 4 mes. a dokrmujeme asi mesiac, sama som videla, že to nie je dobré. Mala zelené v stolici, najprv troška a potom už mala asi týždeň kompletne tmavo zelenú stolicu, to sme akurát išli do poradne, tak hneď som to povedala doki, a po odvážení sme prišli na to, že mám pravdu. Mala za mesiac pribrala len 170g a narástla len 0,5cm. Takže ak sme chceli zaočkovať, museli sme dať UM. A bolo už na nej aj vidieť, že je chudšia. Aj na krabiciach od UM sa píše, že s ním môžeme začať až po odporúčaní lekára, nie svojvolne!!!!! Teraz sme na UM a malá mňa už úplne odmieta, tak jej aspoň troška odsávam do fľašky, ale tým pádom mám aj už málo mliečka, tak mi to výjde len do 100ml za deň. Ale doki vravela, že aj to troška jej ešte pomáha, hlavne ukľudňovať črievka po tom prechode na UM. Keby nebolo nutné dávať UM - nedala by som. Teraz si sem tam aj troška poplačem že už ma malinká nechce....

deni26
16. okt 2009

edusik, netrap sa. Ja som sa uz tiez vyplakala a nie raz, ale ked vidim, ze malinky je spokojny, neriesim to. Ja uz od zaciatku dokrmujem, ale snazim sa ho pred kazdou flaskou najprv prilozit. Neviem kolko spapa, ale aspon nieco. Rastieme a priberame a to je dolezite.
Nie sme zle matky, len to proste nevyslo tak, ako by sme chceli. Nikdy by som nepovedala, ze papanie miminka je hotova alchymia 🙂.

katka2808
21. okt 2009

ahojte,
nas malicky malo pribral uz prvy mesiac. a ked sme sa dostali do nemocnice par dni na to /ale kvoli niecomu inemu/, tam sme museli babatko vazit pred kazdym kojenim a po kojeni a kazdy den aj cistu vahu /bez siat, bez plienky/. tak sa zistilo, ze chudne /dovtedy bol len kojeny/. takze tam sme zacali davat aj UM a hned z flase /oni vzdy doniesli mlieko a caj vo vysterilizovanej flasi/. ked sme sa vratili domov, tak sme pokracovali. malicky si vypil len okolo 50 ml odo mna /niekedy ani tolko/ a davky umeleho mlieka sa museli coskoro zvysovat a ja som davala flasu, lebo krmenie striekackou som nemala rada, tieklo to stale mimo ustociek. kedze dovod, preco sme sa dostali s malym do nemocnice, ma nervovo velmi vycerpaval, bola som vystrasena, smutna, nechutilo mi... nemienila som riesit nejaku poradkynu, ani supplementor, a vtedy som neriesila, ze nebudem kojit tak dlho, ak sa dari niektorym mamam.

dnes mame skoro 5 mesiacov, malickeho stale kojim /flasu teda davame uz 4 mesiace/. raz chce odo mna materskeho mlieka viac, inokedy menej. obcas odmieta a place a chce len flasu.
este pred porodom som si predsavzala ze budem kojit aspon rok, ale hold... to sa nam tazko podari. ale chcem aspon do pol roka... ved aj to je nieco...
beriem to ako fakt a nesmutim kvoli tomu. pre mna je dolezite, aby moje dieta v prvom rade priberalo a rastlo, ci uz z umeleho alebo mojho mlieka, to je jedno...

obcas mi ide na nervy, ako sa vsade dnes kojenie presadzuje a tie co nekoja, potom maju pocit, ze su neplnohodnotne matky...

krpito
21. okt 2009

katka2808, zasa Ťa naháňam 🙂 každá matka má predsavzatie kojiť dieťatko čo najdlhšie, jednak je to pohodlnejšie, o iných výhodách sa nebudem rozpisovať, všetky poznáme 🙂 ale keď "ten hore" nie je ku každej z nás rovnako štedrý. Aj ja som chcela, trápila som svoje dieťa až do chvíle, keď som zistila že menej prospieva a vtedy som si povedala DOSŤ, nemá to význam, trápila som sa ja, dieťa, okolie, tým že som bola ja nervózna a tak som začala dokrmovať UM. Dnes neľutujem, nie je celkom pravda že kojené deti sú zdravšie, môj syn mi je toho skvelým príkladom ( nebýva chorý našťastie) a naopak mám kamarátku, ktorá kojila skoro do troch rokov svoju dcérku a tá je na ATB minimálne raz za tri mesiace ☹
Takže každá mamina, ktorá nemáte ten dar od Boha kojiť aspoň do roka, hlavu hore a robte všetko pre to, aby sa Vaše dieťatko a Vy malo dobre a nech si každý hovorí a myslí čo chce 🙂
Pekný večer 😉

ivec79
21. okt 2009

Ahojte, pre mna jednoduche zistenie - moj Kubko sa zacal budit v noci kazde dve hodky, niekedy aj castejsie. Podotykam, ze bol plne kojeny 6 a pol mesiaca a potom az do dvoch rockov. A v prvom polroku som odovzdala plus 60 litrov mlieka na Antolsku. Takze to je moja rada... 🙂

krpito
22. okt 2009

ivec79, Ty si jedna z tých "obdarených" o ktorých som písala vyššie 🙂

katka2808
22. okt 2009

krpito, ahoj 😉
mas jednoznacne pravdu. a ono ani ta imunita nezalezi len od toho, ci kojis. je viac faktorov. minule som sa docitala, ze jednym z nich je napr. aj to, ci zena pocas tehotenstva fajci, alebo sa zdrzuje v takom prostredi, pripadne ci fajci uz v pritomnosti svojho babatka atd... a este ine faktory.

ivec, takze od pol roka az do Kubkovych dvoch rokov si davala aj UM?

minule som citala clanok v casopise Dieťa /tusim/, tam je taka poradna dojcenia. a jedna matka pisala ze syna koji aj dava umele mlieko flasou /!!!/ uz vyse roka...

deni26
22. okt 2009

baby, ono s tou imunitou... ja som bola kojená len prvý týžden v nemocnici, aj to od inych mamin, lebo moja dostala silny zapal uz v porodnici. Potom na umelom, mamina fajcila aj pocas tehu aj potom a ja som prezila len bezne detske choroby. Nemam ziadnu alergiu, ani nic podobne. Je tazke to vsetko zvalit na materske mlieko. Kazde dietatko je ine a podnety, ktore vyvolavaju choroby su rozne.
My sme v tomto pripade nedolezite, nase deti su to podstatne, oni si vyberu co potrebuju, a potrebuju vyrovnane a kludne maminy (aby sme zvladali tie ich koliky, nocne vstavanie a plac 🙂). Tak kojme a dokrmujme pre zdravie nasich deti. A nech si hovori kto chce, co chce.

hoogy
22. okt 2009

ja som zacalaprikrmovat ked mal maly 6 tyzdnov lebo za 2 tyzdne po porode nemal este povodnu vahu tak sme este cakali ze sa to rozbehne a ked potom za 2 tyzdne pribral len 40g tak bolo rozhodnute. maleho som potom ciastocne kojila a UM do 5 mesiacov

severankasr
24. nov 2009

ahojte mamicky, mam 11.tyzdnovu dcerku, v noci kazde dve hodiny dojcim ked sa zobudi, a cez den ked poplackava, prikladam k prsniku a vtedy sa utisi, je to niekedy aj za hodinu, okrem toho mame koliky a stale ju len dojcim, mam zacat prikrmovat umelym mliekom? ako spoznam ze mlieka je malo a mala potrebuje viac mlieka? neviete mi prosim poradit? dakujem vam za rady maminy.

veronikapp
24. nov 2009

severanka a mala nepribera? Moze plakat aj pre tie koliky a pri prsniku sa upokojuje. Davas aj nejake kvapky proti kolikam?

jankakim__2
7. jan 2010

ahojte. vidim, ze vela mamiciek ma podobne problemy ako ja.
annaq... alebo ina mamicka... mohli by ste mi prosiiim poradit? mam 4,5 mesacneho syna a plne ho dojcim. posledne dni sa mi zda, ze mam malo mliecka, alebo syn viacej papa. povedala som o tom doktorke na poradni a ta automaticky, ze aby som ho zacala dokrmovat UM.Ale ja mam z toho taky divny pocit. Je to sice taky drobcek ma 6000g, to ma asi po mne 🙂 ,ale je velmi spokojne a usmiate babo.Dnes po kojeni som mu skusila aj dat UM, ale nechcel to.Myslite, ze vazi malo?Doktorka mi nic nepovedala. co sa tyka pocikanych plienok a stolice, myslim, ze to je ok. moze to byt v tomto veku rastovy spurt, alebo laktacna kriza? papa 3-krat za noc, cez den kazde dve hodiny a posledne dni aj castejsie a pri kojeni vystriedame oba prsniky. a este jedna vec, za poslednych 6 tyzdnov pribral 440g. je to malo?
dakujem Vam za rady.

lupege
14. jan 2010

ahojte, mam podobne problemy ako jankakim, ale zda sa mi ze este o trosku horsie ☹ Chcela by som sa spytat annaq alebo niektorej inej maminy a poprosit o radu. Moja dcera ma 4 mesiace a tyzden, vcera sme boli po siestich tyzdnoch na poradni. Mala pribrala za tuto dobu len 200 g 😢 , je plne kojena. V poslednej dobe sa v noci budi aj 5krat na papanie, lenze vela nepapa, akoby sa chcela len pritulit a pritom si nieco malo vytiahne. Okamzite potom zaspinka. Cez den sa zda byt v pohode, neplace hladom ani nie je nekludna. Naviac od silvestra vobec nekakala, tak neviem ci fakt nema malo mojho mliecka. Neviem ci jej mam nieco pridavat, dnes idem na skusku kojenia, tak uvidim ako vyjde. Odsavat mi moc nejde, hrozne mi z odsavacky praskaju bradavky :( Tak sa snazim rucne odsat, ale vobec to nie je vela. Ako mam zvysit tvorbu mlieka? Alebo kde moze byt prosim problem? Chcela som sa co najdlhsie vyhnut UM, ale teraz neviem, neviem...

catrine
14. jan 2010

Ahojte mamičky, aj ja mam podobne problemy ako vy. Naša malinka ma 2,5 mesiaca zatial je plne dojčena mliečka mam tak akurat papa z obidvoch prsníkov sa mi zda že uplne do dna lebo potom ked ich stlačim idu iba kvapky, cez den jej to stači lebo vydrži aj 4 hodiny niekedy 3 a až potom sa hlasi na dalšie papanie, lenže problem nastane vždy večer ked je mliečka už menej, tedy je to s nou boj, zakial mliečko tečie teda potom ako a spusti je dobre, ale akonahle ma začat tahat tak vtedy začne byt nervozna, jeduje sa odtrha sa od prsníka, skušam jej ho aj stlačat ako radila annag ale ani to nepomaha a strašne pri tom vyvadza, horšie je to že to začala robit už aj cez den a poviem vam že je to dost bolestive ked sa takto odtrha od bradavky. Hovorila som to aj doktorke a ona mi nato že mam začat večer dokrmovat lebo mam malo mlieka, lenže sa bojím že si zvykne na flašku to je viac ako iste lebo to by sa jej pačilo velmi keby jej to tieklo a nemusela by sa vobec namahat. Zatial to riešim tak že ked si aj vytiahne malo tak za taku hodinu a pol jej dam papat zase a trošku sa ukludni a zaspinka. V noci sa budi vačšinou len jeden krat aj to po piatich hodinach, napapa sa a zodubi sa zase po piatich hodinach. Ja by som ju prikladala častejšie ked aj každe dve hodiny ale ked spinka tak asi neni hladna a je mi ju luto ju budit, už fakt neviem ako mam zvyšit tvorbu mliečka, pijem čaje, homeopatika, vela tekutin, začala som už aj meltu ale nejako to nepomaha. Dokrmovat zatial nemienim lebo mala pribera pekne zakial som mala dost mliečka tak každy mesiac pribrala skoro kilo, tak ešte počkam a večer budem malu častejšie prikladat, myslite že to može vyriesit moj problem, je to moje prve babatko takže každa rada sa mi zide, ešte sa skusim spojit s annag a uvidim. Držte sa baby a pevne nervy

catrine
14. jan 2010

a ešte som zabudla napisat že ju važim, mam doma vahu takže viem kolko vypila za jedno kojenie.

lupege
14. jan 2010

tak dnes sme absolvovali skusku kojenia a malinka si vytiahla 150 ml... tak teda nechapem preco riadne nepribera a v noci sa tak casto budi. Len prave u lekara papkala efektivne, pocula som ju riadne prehltat, vypapala oba prsniky a sala dlho, co doma niekedy tak nie je a v noci uz vobec nie. To len pozuzle, troska potiahne a spi.

severankasr
14. jan 2010

ahojte, napisem aj moj pripad. mam 4 mesacnu dceru, treti tyzden dokrmujeme nutrilonom, ktoreho papa uz 750 ml denne. kojim uz len dvakrat rano a vecer. kedze bola silne kolikova, velmi-velmi sme sa natrapili, nejedli skoro nic,davali obrovsky pozor na stravu aj tak boli koliky silne, po velkom psychickom boji nakoniec v 13.tyzdni sme presli na nutrilon HA a mala a teda aj ja spim aj styri hodiny, co predtym neexistovalo a uz som bola tak vycerpana po nocnom pravidelnom 2 hodinovom krmeni, ze som uz nevladala,kojit chcem dalej, aspon dvakrat denne,myslim vsak ze mliecka je uz malinko,ale budeme skusat.koliky nam ustupili pri prechode na umele mlieko,co moze a nemusi byt tym,tazko povedat. rada by som ju dojcila az do siesteho mesiaca, a je mi luto, ze tomu tak nie je,ale budem sa snazit aspon to skusat. pozdravujem.stanka

catrine
14. jan 2010

Severanka a neodmieta ti potom prsník, lebo ja sa len toho bojím že ked jej dam z flašky tak už prsko nebude chcet. Vecer papkame aj každu hodinu aj pol lebo mliečka mam večer malo a som z toho fakt zufala už som skusala všelico na zvyšenie tvorby ale nič nepomaha, mam doma aj nutrilon ale ten som zatial nedala lebo cez den mam mliečka zatial dost len večer sa trapime neviem dokedy to bude takto fungovat s tym večernym častejšim kojením.

dadis
14. jan 2010

catrine, nehnevaj sa ale ta tvoja doki je pekne trafena...ze dokromovat 😠 ...ved tvoje babo je ukazkove v priberani a nocnom spinkani, to sa nehneva z hladu, moze to byt unavy, z prejedenia. alebo refluxu...precitaj si stranky od Annag, alebo v teme Dakujeme Annag

tin007
14. jan 2010

lupege no, podla mna to priberanie je take pomalsie, ale pribera a to je hlavne, pises, ze je kludna a v noci sa budi iba na cucnutie si. skus napisat annag (do temy dakujeme annag), resp. na jej stranku, kde ma aj dotaznik o dojceni, mozno by bolo fajn prinutit malu aby viac papala v noci (nocne mliecko ma viac tuku, viac sa po nom pribera ako z denneho)

tin007
14. jan 2010

catrine dokrmovat urcite nie (tvoja mudr. je nejaka prilis mudra, asi starsia skola, co?), vecer daj prsko aj po hodine, mala je skor nervozna a potrebuje sa zo zazitkov celeho dna ukludnit a to je predsa naj pri mamine 😉 , preto sa pyta na prso. bud rada, ze ti v noci tak dobre spi (hladna v ziadnom pripade nemoze byt, ked pribera kazdy mesiac kilo), urcite ju nebud a uzivaj si spanok, kym sa da

severankasr
15. jan 2010

zdravim, mne mala priberala 300 gramov mesacne,takze aj preto sme presli na UM, prsnik neodmieta,ale kojim uz len dvakrat za den,ukludnili sme sa a lepsie spime,ja som uz bola uplne vycerpana aj psychicky,tie koliky boli strasne,preslo to po UM a uz sa netrapime.