Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako ste zavádzali prvé kaše?

24erika05
10. nov 2021

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ako ste zavádzali jednotlivé kaše ? Malý papa na obed zeleninový príkrm. Čochvíľa idem zaviesť na desiatu ovocie a potom by som chcela pomaličky na večeru dávať kašu. Čítala som rôzne odporúčania , že keď sa zavádzajú kaše, ma to byť cez deň zo začiatku . Nie hneď večer. Tak mu mám dať kašu namiesto obednej zeleniny ? A keď bude dobre tolerovať tak to iba presunúť na večeru a na obed pokračovať v zeleninových ( mäsových ) príkrmov ?

fifina75
10. nov 2021

@24erika05 ahoj, ja som dala kašu hneď na večeru a úplne v pohode. Najskôr malé množstvo a potom ešte mlieko, neskôr pol porcia kaše, pol porcia mlieka a teraz už len kaša.

sssilvuska
10. nov 2021

ja som davala na obed kazdy den zeleninu (maso) .. na olovrant alebo na veceru som davala kasu a podla toho kolko zjedla tak este mlieko ..zo zaciatku som davala mensie davky a postupne som pridavala viac a viac..

danicakyselicova
11. nov 2021

Ahoj Koľko má dieťa mesiacov? Nás učili takto. Od 4 eho mesiaca krupicovú kašu z detskej krupice. Zo začiatku redšiu,normálne z fľaše,len väčsia dierka. V 200ml vody namočiť zarovnanú lyžicu detskej krupice,ktorú močíme 15 minút. Potom krupicu 10 min.varíme a pritom stále miešame. V 50g vody si rozrobíme 8 odmeriek Sunaru .Sunar primiešame do uvarenej krupicovej kaše,pridáme 2 malé lyžičky cukru a 1 lyžičku masla. Uvedieme do varu a hneď odstavíme. To je z knihy ale ak pije mlieko kupované,tak rob z toho. Princíp je v tom, že zo začiatku je kaša riedka a až neskôr dáš hustejšiu. nezabudni namočiť kvôli ľahšej stravitelnosti.

nuna30
12. jan 2022

@danicakyselicova 50ml vody a 8 odmeriek um?