Ako sterilizujete príkrmy?

lenka1311
8. feb 2012

Ahojte mamičky. Chcela by som sa spýtať, či si varíte a sterilizujete jedlo pre bábätko. Ideme totiž na dovolenku a začínam dcéru prikrmovať a chcela by som jej navariť jedlo dopredu, aby som to mohla len v ohrievačke ohriať, poprípadne dať jej jesť v aute. Ak áno, aký je postup...ďakujem

lili777
9. feb 2012

Neviem, ja osobne by som asi takto neexperimentovala. Nemáš záruku, že to úplne dobre chytilo, sterilizovať by som určite nesterilizovala s mäsom - to v domácich podmienkach nevieš urobiť bezpečne. Potom riešiť, či je to v teple, chlade, či to správne skladuješ, prenášaš. No neviem. Skôr by som nakúpila hotové, tam je istota. Ak ich ovšem bábo chce. Ja som varila deťom, mrazila a hotové som mala pre prípady, že idem kamsi a neviem, či to bude dve hodiny v chladničke alebo mimo nej. Proste keď tam bolo jasné, že to neuskladím v poriadku, brala som hotové kúpené

emily_666
9. feb 2012

ja som na dovolenke tiež mala len hotové kupované príkrmy, istota je istota. Tých pár dní to malý zvládol v pohode a nebol ani problém po návrate s normálnym (domácim) jedlom.

exupery
9. feb 2012

No,radsej by som sla do mrazenych alebo urcite tych par dni prezije aj na hotovkach 😉

hori
9. feb 2012

ja si zasa myslim, ze je do celkom dobry napad, ak idete na dovolenku teraz v zime... ine by to bolo v letnych horucavach, tam by som to neriskovala... ja by som sterilizovala klasicky - uvareny prikrm do poharov so srobovacim vieckom (s klasickym zavitom, ako je napr. na poharoch od tatarskej, lebo vacsina presnidavkovych viecok ti nechyti dobre - zavity presmykuju)... v pare alebo zaliat do troch stvrtin vodou, aspon na 80 °C, 15-20 minut, po vybrati viecka dobre dotiahnut. Ci ti to chytilo, to uvidis po vychladnuti.