• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako vyzerá jedálniček vašich detičiek v 7. mesiaci?

26. decembra 2016 
zabudla som,my papame activiu bielu,ale moc nam nevezie :grinning:
24. júl 2008 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
davidko, kojila som len 3 tyzdne :wink:
24. júl 2008 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
davidko, livika moj maly tiez nechcel mliecko ani vidiet. Jeden den ano, druhy nie - no kto sa mal v nom vyznat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak som ho zacala klamat tym, ze ak mliecko nechcel, tak som do neho rozmixovala trocha bananu, jablcka, alebo piskotu, a jak mu chutilo :grinning: no a o par tyzdnov z nicoho nic zacal ciste mliecko pit. Dokonca ked rano prinesiem flasku div ze po nej neskoci :grinning: (klop - klop nech to nezakriknem)

Tiez smena UM od 6. mesiaca a jogurty mi dr. este nedoporucuje. Vraj sa nie je kam ponahlat. Pocula som, ze z jogurtov je dobra Holandia.
24. júl 2008 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
livika-mame uplne rovnako stare detičky :slight_smile: A čo ešte papate?Aky mate jedalniček?
24. júl 2008 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
elize-no mi preživame to iste :slight_smile: ,raz mlieko chce,druhy deň nie :wink: Ja som skušala tam davať banan,aj piškoty,ale nemalo to uspech :unamused: My sme na UM od 2.mesiaca,preto nam doktor povolil jogurt.Tiež som počula o Hollandii,ale že vraj aj tie Bio od Olmy su zdrave a nie su nizkotučne.
24. júl 2008 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Uz som sa raz pytala, tak skusim este raz :wink:
Ake mate skusenosti s kuskami v potrave? V pohode ich vase dietky pohryzkaju a prehltnu?
26. júl 2008 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, nas maly ma 6,5 mesiaca. 3 mesiace uz vydrzi spat celu noc. Nasa strava:
7.00 - UM 210ml
10.00 - jablko s narajbanou mrkvou, al. banan, al. marhula, al. hruska, al. broskyna, alebo ked nestiham tak vyziva
12.30 - zelenina s masom, teraz co mame v zahradke, zemiaky mrkva, kalerab, tekvice a pod.
niekedy ak nespi tak mu o 15.00 dam este nejake ovocie
16.30 - bud mlieko alebo kasu
19.30 - mlieko 230 ml. a na nom mi aj zaspi, potom ho musime budit odgrgnut, ale ked odgrgne,tak ho polozim do postielky pohladkam ho a hned spinka. Ked je unaveny uz nepotrebuje ani cumel, ale v noci zo spanku ho hlada, lebo sa prevaluje, to je tak 3x za noc.
Polievky mu nerada davam, lebo mu to stale vyteka z ust a dost je nervozny pritom. On je velky jedak a musim kmitat v naberani lyzicky,lebo hned zuri.
Skusala som mu davat aj menej pomixovanu potravu, mrkvu v pohode, ale ked som mu dala maso, tak ho napinalo. Maso sa mu tazsie zuvalo.
26. júl 2008 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jad, tak to sme na tom podobne. Davka mlieka cca 220 ml, niekedy i viac:wink: a prikrmy okolo 330g... A tiez nestiham kmitat s lyzickou :grinning:
26. júl 2008 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuka a kolko ti vazi, lebo nas uz 8.400g, ale nevyzera byt tucny, ale kazdy ked ho zbada, tak nic ine nepocujem, len aky je velky. Minule som mu spravila 4 zemiaky, to bolo za plnu misku a on to vsetko zedol. Vobec neviem kedy ma dost, lebo vkuse otvara usta. Ale je to dobre ked papa vsetko, bolo by horsie keby nechcel jest.
26. júl 2008 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To je aj moj nazor. Nas ma 7,5 mesiaca a vazi nieco medzi 11 a 12 kg :wink: A nie je vobec tucny, my sme obaja vysoki, takze aj dr. hovori, ze uplne v pohode. Navyse je neskutocne pohyblivy, takze ma co spalovat :slight_smile:
Urcite je lepsie, ked mu chuti, ako sa trapit s kazdym jedenim.
26. júl 2008 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
AHOJTE... Tak uz sme tu aj my, baby a kde mate polievky? Je pravda ze deti do roka maju vypit 500ml mlieka ale netreba to prehanať s tými kašičkamy. V 4 mesiaci deti stracaju železo, takže špenat-brokolica-karfiol nesmie chybat u malych papkačov. Vy tu rozoberate vsetko možné aj nemožné ja žial na to čas nemám. A mäsko 6-krat v týždni? kuracie morčacie bravčové je kde? Vy papajte stale zeleninku a kašičky tiež by ste neboly spokojnučke. Nepači sa my, systém poradenstva je to ako sídliskova poradňa!!! Radím čítať výživu dieťaťa zmeníte názor .............................................tak len tolko...................................................................
27. aug 2008 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
lavaza,nepochopila som... :fearful:
27. aug 2008 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lalu ani ja :confused:
27. aug 2008 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte ja davam papat asi takto
ked sa zobudi o 4 hod. UM
okolo osmej ovocie rozmixovane alebo vyziva
okolo 12tej UM
okolo 16tej zemiaky s mäsom, ryza, zelenina uvarena a rozmixovana do husta ako kasa
okolo 20tej UM
Davala som kase ale aj tak sa v noci budil a tak som presla na UM a spava mi lepsie mlieka vypije max.180ml
Co sa tyka vahy ma 8170g a 69cm mozno sa niekomu ze je velky a tazky, ale ja to tak neberiem mame to v rodine geneticky dane jeho porodna vaha bola 4400g a to mi museli robit cisarak o dva tyzdne skorej ako sa mal narodit :grinning:
28. aug 2008 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lavaza, to ako ma co byt??????????????????????????????????????????, :fearful: :fearful: :fearful: :confused: :confused: :confused: Co tim chel basnik zici??? :grinning: :grinning: :grinning:
28. aug 2008 o 16:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
petrahy, moje mali v 7m 8,8kg a 71cm, ste v pohode, my sme baby :wink:
28. aug 2008 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neurážaj, neprovokuj".
5. sep 2008 o 23:10 • lavaza
lavaza, zial nemozu byt vsetci a vo vsetkom taki dokonali ako si ty :slight_smile: :sunglasses:
6. sep 2008 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
...a este Lavaza, bolo by dobre, keby si si sama precitala a POZORNE vyzivu dietata :sunglasses: :sunglasses: ...mozno by si tu netrepala take somariny :rolling_eyes: ...ja len tolko :wink: :slight_smile:

A ked si sa uz rozhodla kritizovat niekoho pravopis, tak si laskavo pozorne precitaj svoj a potom sa hraj tu na ucitelku :sunglasses: :sunglasses:
6. sep 2008 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Baby,znova prispievam...,maly ma 9 mesiacov a chcem už zavadzať chlieb a viac jogurtov.Možem mu davať aj maslo a syry?Ak ano,tak ake?A ešte ako to mam vtesnať do jedalnička?
6.00-mlieko
9.00-ovocie
11.30-12.00-obed(masko,zemiaky,alebo ryža a zelenina/
15.30-16.00-mlieko
19.30-kaša

Kde mam vtesnať ten chlieb,syry a jogurt????
A ešte jedna otazka-maly chodieva spať o 20.00,v noci sa budi aj 5 krat-dam mu dudlik,alebo čajik.On je na UM.DAvate v tomto veku v noci ešte mlieko?Nikde nepišu,že v noci sa ma davat UM.
11. sep 2008 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Davidko, chlieb uz mozes davat v pohode, dokonca aj piskotiky, ovs.vlocky...proste lepok :wink: A co je to viac jogurtov??Maslo tiez mozes.Ja davam od Raja, tu klasicku kocku.Syry sa maju davat az po 1.roku, nakolko obsahuju vela soli.Od 9 mesiaca uz mozes namiesto mlieka davat tuhu stravu-chlieb, maslo, jogurty......
Co sa tyka mlieka v noci....tak pokial ma hlad, tak mu ho kludnej daj.Moja Timeika do roka a pol pila este mliecko v noci a Nely teraz zacala tiez pit v noci mlieko, nakolko sa jej tlacia zubky :wink:
11. sep 2008 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,bol tu spomenuty zltok,bola som u kamaratky a ta davala synovi surovy zltok s cukrom,ako to vlastne je,ma sa davat surovy alebo vareny?
11. sep 2008 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jednoznacne vareny :sunglasses: ...kamoska riskuje salmonelu :unamused:
11. sep 2008 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tiez si to myslim,lenze jej vraj lekarka povedala,ze nema byt vareny,vraj to nieco obsahuje. :confounded:
11. sep 2008 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:astonished: , no to ma podrz :zipper_mouth:
12. sep 2008 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dnes som presla Mama a ja special,jednoznacne VARENY zltok,miesto maska. :slight_smile:
12. sep 2008 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sipcek, masko mozes davat od 7 mesiaca...ale aj zltok, a to raz do tyzdna :wink:
12. sep 2008 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme na UM,to sa posuva mesiac dopredu,masko davam uz vyse mesiaca,pomaly a malicko a zltok som este nedala.Kuracinku,morcacie,kralicie sme uz vyskusali,chutilo jej to,ale mixujem jej to so zemiakom,mrkvou a cuketou.Na riedenie dam trosku UM mlieka,alebo vodu co sa zeleninka varila. :slight_smile:
12. sep 2008 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a davas uz aj ovocie?
12. sep 2008 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano,davam jablko,banan,marhule,broskynu a nektarinku som tiez vyskusala.Davam jej to zmiesane s kasou alebo piskotami.Dnes som jej dala kusok jablcka do ruky a hryzkala si(mame 6 zubkov)ale davam na nu pozor aby neodhryzla vela.Hrusku sa akosi bojim dat aby ju nedulo.
12. sep 2008 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok