Ako vyzerá jedálniček vašich detičiek v 7. mesiaci?

davidko7
18. júl 2008

Ahojte,baby,poradite mi ako vyzera jedalniček vašich detičiek v 7.mesiaci?ja mam pocit,že stale davam dokola to iste.Čo davate rano,na desiatu,obed,olovrant a večeru?A v akom časovom rozmedzi?Ďakujem za všetky tipy 🙂

katkas1
21. aug 2010

@zuzu205 ked isli nam zubky tietz nechcela mala mliecko, ale po tyzdni ju to preslo. Ak ti mozem poradiet daj jej mliecko len rano a vecer a urcite ho vypije viacej. My mame 7 mesiacov a tyzden a mliecko jej davam len rano, 210 ale sice je to 230 ked to nabehne a vecer jej robim bud krupicu alebo kasu z beby tiez 210 a to uplne staci, to je skoro pol litra denne a to pre jej vek staci. Inak papa ovocie, masko, zeleninku, chlebik a jogurty.

zuzu205
26. aug 2010

@katkas1 No my uz pomaly precgadzame tiez na mlieko 3x denne ale vypije maximum 100-120 ml.......kasu iba 100 ml neviem nejak mu prestala chutit...ja mam stale pocit ze papa strasne malo, nato ze je na umelej strave by mal podla krabice vypit ovela viac......doma mi nadavaju ze nic ine nerobim iba mu stale pcham flase.......🙂))) doteraz som mu davala tu kasu vecer o 22.00 ked spal ale uz to prestavam robit nebudem mu davat papapt ked spi, lebo bude potom z neho maly neurotik 🙂))) ved 9.9 ideme na poradnu tak uvidime kolko nam pribral ak vobec.....ale ako pisem nic ma netrapi len to jedenie ☹((

katkas1
26. aug 2010

@zuzu205 no vobec si nevsimaj co je napsiane na krabici, kazde dieta papa inak, my sme tiez dlho nepapali ani nahodou tolko kolko pisu v tabulke na krabici. Ale teraz ma apetit za 2 deti.

exupery
28. aug 2010

baby davate aj jogurty,napr.tie od nestle detske...alebo b iele?Alebo kedy zacat,ak nie sme kojeny..

naty
28. aug 2010

my dáváme bílou hollandii a jede mu krásně...mudr říkala, že jogurt máme klidně dávat, takže dáváme na svačinku... 😉 ...dávám mu do toho trošku ovoce nebo domácího džemu...

katkas1
28. aug 2010

@naty je zaujimave, ake maju dr nazory, nam uplne zakazuje jogurty, ale ja malej aj tak davam

naty
28. aug 2010

@katkas1 no, mně říkala, že jogurty v pohodě, ale ne tvaroh, pribináčky apod. věci, co nejsou jogurt...já si stejně myslím, že se to zbytečně hrotí, dřív se nic moc nevědělo, moje mamina jedla v 5 měsících svíčkovou 😀 a taky přežila...je to jen otázka alergií a jasně, že kdyby mu nedělaly dobře, tak mu je dávat nebudu...

katkas1
28. aug 2010

@naty ja si tiez myslim, ze niekedy ti dr prehanaju, netvrdim ze treba deti napchavat slaninou ale pomalicky po troche davam vselico, okrem sladkosti samozrejme, na to som hakliva

naty
28. aug 2010

@katkas1 já si taky myslím, že když to je s rozumem, nemůže to ničemu uškodit... 😉 ...no, já sem minule málem tekla v tescu...byla tam "mamina", dítě v autosedačce, řekla bych tak 6 měsíců...no, nervala mu hranolky s tatarkou?? já myslela, že blbě vidím... 😲 ...takže i tak se dá "přikrmovat"... 😝 🙄

zara137
30. aug 2010

Moj malý odmieta taktiež mliečko-nutrilon.Rano vypije tych 60,zo zvysku tych 60ml mu urobím kasu..aby aspon kus viac mliecka mal.Potom o 10tej vyživa ovocna.O 13tej obed-polievka,maso,brokolica kadečo.o 16tej mlieko..ktoré nevypije ani glg..takže mu dam aspon vyživku.a o 19.30 kašička.A caje len malo chce.maximalne 100ml za den..skusala som uz vsetko aj dzusi detske,cistu vodu,rozne caje.a max vravim 1OOml.A to som stastna.Dnes vypil len 20ml.To je hruza.No co uz,neoze aj dobre papat aj pit..mame 7a pol mesiaca.

naty
31. aug 2010

tak s pitím naštěstí problémy nemáme..ťuk ťuk...ráno a večer dá 200ml Nutroše a po a mezi jídlama 2x160ml hooodně ředěný ovocný šťávky...čaje vůbec nebere, o vodě nemluvě...ale ty šťávy od Hippu fakt může... 😉

lucyso
22. okt 2010

Ahojte, mozem sa spytat ake jogurty davate?

jarunka111
22. okt 2010

@lucyso ja som malému dávala nestlé, kupovala najmä v dm a vyberala som vhodné od určitého ukončeného mesiaca. Nie sú síce lacné, ale keď som chcela trocha pre neho zmenu, tak sme dali aj s piškótkami a bol napapaný a chutilo 😝

upomienka
12. máj 2011

Ahojte, máme doma 7mesačného drobca. Dávam mu UM Nutrilon. Ráno asi o 7mej vypije 210ml nutrilonu. Potom okolo 10.30 zje bud polievočku z maska a zeleninky, alebo mu dávam ovocie. Potom pije o 14tej, o 18tej a o 20.30 180ml Nutrilonu. Občas mu ešte odmerku dorobím - ked je hladný. Prespinká mi celú noc. Myslíte, že by som mu mala dávat viacej tuhej stravy a menej nutrilonu? Napríklad ráno mlieko, potom polievku, znovu mlieko, navečer ovocie/kašu a ked ide spinkat tak znovu nutrilon, alebo to mám nechat tak ako to je? A popritom ešte vypije za den tak 100ml čajíku.

Lebo kamarátka má len o mesiac staršieho a ta dáva ráno kašu, potom okolo 10tej polievku, o 13tej ovocie, o 18tej kašu a večer ked ide spat tak mu dá nutrilon (plus on sa budí aj v noci na nutrilon). Tak mi príde, že oproti nej mi pijeme ovela viac nutrilonu a máme menej tuhej stravy...

Prosím poradte, alebo napíšte, ako papajú vaše deti v 7mich mesiacoch. Dakujem

kvetinqa
12. máj 2011

@upomienka My teda este 7 mesiacov nemame, ale maly nam papa ovela menej mlieka ako ten tvoj. Budi sa rano okolo siestej, vtedy vypije cca 100ml, viac nechce. okolo 10 papa ovocie, okolo 150 g, ako kedy. o 12.30 papa prikrm zeleninovo-masovy, o 15:00 mlieko asi 100 ml, pred spanim vacsinou vypije ml, v noci ked sa zobudi, tak stiahne ml. Preco davas polievku na desiatu? na desiatu mu daj ovocie a na obed polievku. Ja teda kase davam vynimocne, zdaju sa mi prilis sladke. a medzitym samozrejme pitny rezim.

upomienka
12. máj 2011

@kvetinqa nedávam polievku na desiatu, dávam mu ju okolo tej 11tej hodiny. lebo potom papá až o 14tej a to sme vačšinou preč, alebo vonku a tak.
ja mu mením, že dva dni mu dám na obed polievku, dalšie dva dni zeleninu, dalšie dva dni jogurt alebo puding, dalšie dva dni ovocie a tak dokola.

ela2710
12. máj 2011

@upomienka ahojky, my mame uz 7 mesiacov, maly papa rano okolo siestej 210 ml, na desiatu davame tiez len mliecko teda okolo 10-tej papa zas 210 ml, na obed ma prikrm, okolo 16-tej papa zasa mliecko a mliecko davame aj pred spanim, tiez spinka celu noc 🙂 ma sa davat cca. 100 ml x hmotnost babatka denne - ale rata sa do toho aj prikrm, nas je taky bucko, ma vyse 10 kg, takze mu davame podla mna tak akurat 🙂 , s vecerou - s kasami sa ma zacat neskor http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-p... tam mas rozpisane kedy zacat s akym chodom, my mame teraz zacat s druhym prikrmom a ja som sa rozhodla pre ovocny olovrant

kvetinqa
12. máj 2011

@upomienka asi by som to neobmienala. Zelenina a najma maso su v tomto obdobi velmi dolezitym zdrojom zeleza, ktore okolo pol roka dost ubuda, cize zeleninu na obed by som mu nechala stale.. Ked bude starsi, budes to tiez obmienat? Ja teda nie som ziadny expert, ale rozum mi hovori, ze ide o to vytvorit dietatu spravne navyky, rezim. A ten nevytvoris, ked ho teraz budes krmit inak a ked bude mat rok, zas inak...
V tej mojej sprave mi povypadavali cisla, pred spanim nam maly vypije 150 ml a v noci 200 ...

upomienka
12. máj 2011

@ela2710 no malý ma 7mesiacov, má 73 cm a 7600g. ta váha sa na jeho výške stráca. ja tiež budem asi o týžden dávat ráno mliečko, potom polievku alebo zeleninu s maskom, poobede mlieko, na olovrant ovocie a večer zase mliečko. a popritom čajík. a ozaj, čajík dávate aký a kolko?

upomienka
12. máj 2011

@kvetinqa píšem, že budem mu dávat ráno mlieko, na obed maso so zeleninou, potom mlieko, olovrant ovocie a na večer znovu mlieko, a popritom čajík 🙂

kvetinqa
12. máj 2011

@upomienka tu odpoved som si precitala az teraz.... s cajikom by som tiez nesuhlasila. najlepsie je voda.. cajiky obsahuju kade co.

upomienka
12. máj 2011

@kvetinqa no ja čajík dávam strašne slabý. chutí to ako voda. niekedy mu dám rozriedenú vodu so štavou z jablčka alebo mrkvy ked mu strúham.

kvetinqa
12. máj 2011

@upomienka ja to robim tiez tak.

ela2710
12. máj 2011

@upomienka napisala som to blbo 😅 takto to malo byt, ze 100-120 ml na 1 kilo dietata 😉 my sme mali teraz 7 mesiacov a vtedy sa ma zacat bud s ovocnou desiatou alebo zeleninou 🙂 cajik nedavam, tie cae hipp,atd. su sladene, ja davam malemu pit len po prikrme, alebo ked je smadny lebo u nas je uz horuco ako v lete a to mu davam len prevarenu vodicku, ziaden caj 🙂 a nas ma cez 10 kg a vysku cca. 76 cm, tie kila na nom tiez dako extra nevidno 🙂

pet.s
12. máj 2011

Holky mám otázku a jak dlouho vám po těch příkrmech vydrží bez jídla. My dáváme mlíčko 210 a to vydrží 3 hodiny, po tom příkrm je brzy hladová, mám ji dát příkrm a dopít mlékem? zase ji nechci moc cpát.

ela2710
12. máj 2011

@pet.s po prikrme je nutne dat takutinu - my davame cca 30-40 ml cistej prevarenej vodicky 🙂 po kazdom mliecku aj po prikrme vdrzi tak cca 4 hodiny, v noci prespi celu noc

pet.s
12. máj 2011

@ela2710 a kolik dáš toho příkrmu? když ona špatně jí na lžičku. víc toho vyplivne než sní.

ela2710
12. máj 2011

@pet.s My davame tych 120-200 ml podla toho aky je hladny a ci mu to chuti 😀 ale tak nas je velky papkac, na lyzicku uz vie sam otvorit pekne usta, staci mu povedat ham 🙂 a my sme kupili take tie mini lyzicky - tie male detske, z nasej cajovej ledva spapa vitamin...

pet.s
12. máj 2011

@ela2710 .-))))jo pusinku taky otevře, ale pak tohio většinu vypustí z pusy ven,ale ona není žádný jedlík. zlobí s jídlem už od porodu.-))))

em_ka
12. máj 2011

@upomienka puding??? preco?