Ako vyzerá jedálniček vašich detičiek v 7. mesiaci?

davidko7
18. júl 2008

Ahojte,baby,poradite mi ako vyzera jedalniček vašich detičiek v 7.mesiaci?ja mam pocit,že stale davam dokola to iste.Čo davate rano,na desiatu,obed,olovrant a večeru?A v akom časovom rozmedzi?Ďakujem za všetky tipy 🙂

krista
14. aug 2009

kinsen • 1d • Včera v 09:07
Ahoj holky, možná tu tohle téma už je, ale nenašla jsem ho, tak se kdyžtak omlouvám 😒
Můj syn je stále kojený a um dotával jen občas jenže teď už mám mlíčka hodně málo a tak musím dávat um několikrát denně a já nevím kolik a jak často, dostává už k svačině ovocné pyré, k obědu masozeleninový příkrm a k večeři kaši. Tak prosím poraďte.

usounek25 • 1d • Včera v 10:20
Ahojky kinsen, nám sice ještě není 7 měsíců, ale myslím, že to neva. Nevím, jaké UM dáváš, ale dávkování bývá vždy na krabici, my máme třeba Bebu Premium 2 a je na ní psáno, že od 7. měsíce by mělo dítě dostávat 5x denně 210 ml (voda). Ale to si myslím, že tvůj klouček určo nevypije, pokud už papáte tolik příkrmů. Nevím, jak ti spí v noci - jestli spí celou noc nebo se ještě budí na papu. My příkrmy dáváme zhruba 1,5 měsíce - jíme zeleninu a nedávno jsme začali s ovocem. Malej spí většinou celou noc, ráno zhruba v 6,30 vypije 180 ml, kolem 9,00 máme ovocnou přesnidávku - tu mi ještě nesní celou, spapá cca 100 ml a zazdí to ještě 150 ml mléka, kolem 12,00 je masozeleninový příkrm cca 150 - 200 ml + čaj, kolem 15,00 mléko 180 ml a pak mezi 18,00 - 19,00 další 180 ml mléka.A potom spí celou noc. Až trochu více začne papat to ovoce, tak bych chtěla začít dávat nějakou tu kaši. Takže podle mě záleží, jak ti malej hodně papá, myslím si, že v tomhle věku by měl vypít určo min. 500 ml mléka denně. Takže bych se řídila trošku instinktem, sama uvidíš, jestli to malýmu bude stačit nebo a když bude mít hlad tak mu prostě přidáš trochu mlíčka 😉 . Možná ti poradí zkušenější maminky, já v tom taky ještě tápu.

cupi • 1d • Včera v 10:48
Ahoj Kinsen, můj Kubík je sice starší, ale v 7. měsíci to měl úplně stejně jako teď. 😉
Snídaně (cca 5 hod) - 200 ml mléka
Svačinka (8-9 hod) - nejdřív chlebík, po něm 120 ml mléka (někdy ani to nevypije)
Obídek (12-13) - masozeleninový příkrm
Svačinka (15-16) - ovoce
Večeře (18-19) - kaše
Druhá večeře (cca 20h) - 120 ml mléka

Někdy přes den víc spí, tak nestihne večerní kaši a dá si před spaním větší mlíčko (220ml).
Řiď se jeho chutí, náš prcek by měl dostávat podle návodu větší dávky mléka, ale jemu se to do bříška prostě nevejde. 😒 Do jednoho roku by měl dostávat nejméně 500ml mléka denně, ale počítá se do toho i kaše nebo jogurt. 😉

kinsen • 1d • Včera v 10:52
usounku: děkuji za rady já dávám sunar premium a na něm je psané jen ředění. Mám ještě trochu svého mléka tak když se v noci vzbudí tak mu dám nabumbat od sebe a přes den také trošku, takže jsem právě zmatená a nevím kolik toho um aby měl dost. Bumbá i čajík takže tekutin má snad dost je se bojím aby měl dost živin.

kinsen • 1d • Včera v 10:54
cupi:tobě taky děkuji za radu

smejdik • 1d • Včera ve 12:14
moje Terezka také nevypije, co by měla vypít 😖 , ale už jí dost příkrmů, takže se tím netrápím a pokud by vypila tolik UM, co je psáno na krabicích, tak by mi ty příkrmy moc jíst nechtěla. Ale snažím se jí 3x denny mlíčko dávat...

usounek25 • 1d • Včera ve 12:20
živin má určo dost, neboj. Pokud jí zeleninku, ovoce, kaši a k tomu ještě mlíčko, tak bych se nebála. A pokud normálně přibírá, tak není co řešit. Já vím, že je to těžký, někdy mě štve, že ty dětičky už nemluví od narození 🙂 , aby nám řekli co je trápí nebo co by rády, ale jsme mámy, tak to prostě musíme nějak vycítit a prostě zkoušet, zkoušet a zkoušet. Hele, naše maminy nás taky vychovali a to neměli odbornou literaturu, internet apod. a žijeme ne?? Zrovna včera jsem měla rozhovor na tohle téma s mojí mámou, říkala, že jsem jí, jak se jí ty příkrmy - prvně zelenina, pak ovoce, kaše, jogurty apod. Mamča kroutila hlavou a říkala, že za nich se to prostě neřešilo, děcku se dávalo vše v podstatě najednou a nějaký čekání měsíc než dáš kaši, pak další než dáš jogurt. Uvidíme, jak se to bude dělat, až my budeme babičky, taky budeme valit bulvy 😀

kinsen • 1d • Včera v 19:56
Holky děkuju asi to vážně moc řeším. Mě také mamka říkala, že se to teď přehání a že se nediví že jsem z toho zmatená.
Koupila jsem malému banánový sunar abych mu přilepšila a on mi ho vyblinkal. 😒

mikijana • 1d • Dnes v 10:35
já mám podobný problém, malá má 6,5 měs. ale já chci postupně odstavovat,tak jsem dneska prubla nutrilon a jsem z toho návodu jelen, to má vypít 250 ml?dala mi tak půlku lahvičky a taky nevím jak to mám naředit, abych toho měla míň? 😅 jinak taky papáme už zeleninku a kaši večer...

usounek25 • 1d • Dnes v 10:54
kinsen: zkus jiné mlíčko, nebo třeba ten sunar obyčejný bez příchutě

mikijana: koukej vždycky je to takhel na každých 30 ml vody je jedna odměrka mléka. Tzn., že když ti malá nevypila 250 a vypila jen půlku, tak zkus dát na jednu dávku 120 ml vody a do toho přihodíš 4 odměrky mléka, chápeš?? 🙂 Kdyby měla málo, tak na další dávku zkus přidat dalších 30 ml vody tzn., že bys měla 150 ml vody a k tomu bys přimíchala 5 odměrek mléka. Je to celkem jednoduché. A podle tabulky se asi moc neřiď, každé mimi je jiný jedlík. Adámek by měl také pít už asi dva měsíce 210 ml + 7 odměrek mléka, ale donedávna jsme pili na jednu dávku 150ku, akorát ráno po celé noci vypil 180ku a někdy ani to ne.Takže sama uvidíš, kolik si malá vezme, kdyby jí to nestačilo, tak se určo ozve neboj. 😉

mikijana • 1d • Dnes v 11:17
usounek25: díky moc, zkusím udělat tu 150ku a uvidím ať to zbytečně nevylívám

lily1983
19. jan 2010

ahojte maminky,

cupi, to sa do toho mliečka naozaj počíta aj jogurt alebo kaša?
lebo mna sa vzdy pytaju na podarni kolko mlieka vypije, a len cisto mlieka, alebo plus voda, čaj,
male totiž váhu len tak, tak, skoro podpriemer, ale od narodania, je to tak, a aj my uz prikrmujeme, a davame aj ovocko, plus kasu vecer, takze mi toho mliecka velu uz nechce, no tak tri krat za den si da, plus raz v noci.
tak dufam, ze je to ok..ale o tej kasi, to som nevedela, tak som z toho prekvapena 😅

emanka
19. jan 2010

lily, je to tak, počíta sa aj kaša a jogurty, vlastne všetky mliečne výrobky 😉 Mne malá už tiež nechce mliečko, má ráno, večer a ešte kašu, občas v noci jedenkrát...no a posledné dni ráno po celej noci nejedenia nevypije všetko, tak neviem, čo s ňou budem robiť 😒

edusik
19. jan 2010

baby, moja má 7 mes., zelen.+mäsko dávam od 5,5 mes., od 4 mes. je nekojená, aj ovocie už dávame so Sunarkami, ale ani za pana mi nechce kaše, už mám otvorené 3 druhy - aj mliečne aj nemliečne, a ani jedna jej nereže viac ako 2 lyžičky, skúšala som jej ju dávať ako mliečko, raz mi to vypila a od vtedy ani takto nie... netrapilo by ma to, ale tým pádom pijeme mliečko vkuse:

06,00 + 09,00 beba
11,00 ovocie s keksíkom + čajík
14,00 beba
15,00 zel.+mäsko +čajík (alebo to dáme pred obedom a poobede ovocie)
a od cca 17,00 babe ( 20,00+22,00+01,00+05,00-06,00)

skúšala som dať aj mäsko aj ovocie pred spaním asi o 20,00, ale aj tak si pýtala mliečko tak ako som písala vyššie. Myslela som že ju to zasýti, ale asi nie, preto si myslím že keby papala kašičky, tak by možno spala dlhšie sýtejšia... ako ked ich nechce...

ked jej v noci proste odignorujem mliečko tak si je schopná cucať palček aj 4 hod.

emanka
19. jan 2010

edusik, skúšala si aj kašu Nutrilon? Ja dávam iba tú a tá je veľmi dobrá, skoro všetkým deťom chutí...
No a s tým zasýtením to nie je vždy pravda, naša spí úplne rovnako, ako keď nemávala kašu, ale iba mliečko...niekomu to pomôže a niekomu nie, dokonca niektoré deti bolí bruško po kaši, takže majú ešte horší spánok... 😉

lily1983
19. jan 2010

edusik, ja som tiez ledva nasla ktora jej bude chutit, najskôr nechcela, a mam doma veeeeela druhov myslim ochuteni, ale kupujem jej len jednu značku, a to milupa, lebo aj mliečko pijeme take... a proste som skusala, a chutia jej tie kde je ovocko, pomaranc, jablko, hruška, a cerealie.od styroch aj siestich meisacov.
na začiatku sme davali len do mliečka ryžovu kašu, ale teraz už môžeme papat aj lyžičkou, a kolko jej urobim, tolko spapa, už robim z osmych polievkovych lyžic 😅 ale mliecko uz neje, radsej ma kasu vecer. spapá a este hlada. tolko spapa susedke, dvoj rocna dcera na veceru... 😅 😕 ale v pohode, nemavame v noci problemy, ze by jej to zaťažilo bruško. ale nespi celu noc, v noci papa mliecko, ale iba raz. 🙂

janelillith
20. jan 2010

u nas je to asi takto:
7.30 - 8.00 180ml UM
11.00 - 11.30 masovo-zeleninovy prikrm + 120ml UM
14.00 ovocie, alebo vyziva + nestle baby susienky
15.30 - 16.00 180ml UM
18.00 kukuricne chrumky alebo ovocie
19.30 210ml UM
a cely den samozrejme piju este vodu...caj nechcu...

neu.sona
20. jan 2010

Ahoj holky, já malého teda kojím, ale od půlky šestého měsíce dávám příkrmy a už jsme se dostali na 3xdenně.
Od 3:30-4:30 MM
7:00 MM
9:00-9:30 ovoce ( jablko, banán, švestka, mango, hruška, mrkev, broskev,červená řepa)
10:00 MM
12:00 maso+zelenina (králík,krůta,vajíčko,hovězí,jehněčí+mrkev,květák,brokolice,špenát,brambory)
mezi tím čajík
16:00-16:30 - kaši, zatím dávám nemléčnou s UM
17:00 MM
20:00 Dostává teď Hami Hajaja a je náramně spokojený 🙂
A mezitím se snažím nabízet čaj nebo vodu, ale moc ji nechce.
A ještě mu dávám kukuřičné křupky nebo rýžové.

Nemám moc nápadů, co se týče zeleniny, teď v zimě jí moc není a já nevím, co mu tam dát, každopádně u všeho je základ mrkev.
Co dáváte Vy za zeleninku?

kacenka1977
20. jan 2010

ahoj holky,
neu.sona - já také kojím a máme to takhle:
7.30-8.30 - MM
9.30-10.30 ovoce (jablko, banán, hruška, švestka, jahody z mrazáku)
12.00-13.30 oběd maso+zelenina (zatím jen domácí králík, vajíčko, mrkev, brambory, petržel, květák, hrášek, pórek, brokolice) dříve kupované příkrmy i s kuřecím nebo telecím nebo krůtím masem, ale teď se snažím mu vařit doma
pít moc nechce - tedy nic jiného jen MM a někdy vypije pár lžiček převařené vody nebo čaje - z lahvičky pít nechce nebo vypije max. 10 ml
po obědě do hodiny MM a spí v kočárku
16.30-17.00 MM
18.30 kaše - mléčná
19.00-19.30 MM

U nás taky vítězí mrkev, i když poslední týden snědl i samotný brambor, který mi před 2 měsíci, kdy jsem se zeleninou začínala, prskal. Vše chce rozmixované (zeleninu+maso), ovoce strouhám.
Zeleninu kupuji normálně čerstvou nebo zmrazenou, na bio nevěřím a vy?

kacenka1977
20. jan 2010

a kromě toho pije v noci tak jednou nebo dvakrát - mezi 0.00 a 3.00 hod a pak mezi 4.00 a 6.00 hod, ale to je různé 😉

lily1983
20. jan 2010

ahojte, no u nás je to asi takto:

7.00 UM 150ml
9.30 - 10.00 UM 100 ml
11.30 - 12.00 obed, zeleninka a kur.masko /s maskom iba začíname, druhý den/ 170 ml - 200ml
14.30 - 15.00 ovocie, varim doma výživku, tak jablko a hruška zatial, banan nechce ani ovoňať 😖 / max100ml
16.30 - 17.00 UM 100 - 120ml
18.30 - 19.00 kašička od milupy, asi 200 - 220 ml (miluje ju) 😀
00.00 - 1.00 UM 140ml (iba poslednu noc nepapala, prespala ju celú)

zo zeleninky davame brokolicu, mrkva, petrzlen, batáty, karfiol, cuketa, pór..chystáme sa dať ruž.kel, cviklu 😉

blahovka.cz
21. jan 2010

Ahoj maminky,no my jedeme teprve do 7.mesice,ale nas jidelnicek je porad stejny

7:00 UM
9:30 presnidavka ovocna
11:30 prikrm s masickem (ruzny hovezi kruta kureci a strida se u toho i testoviny,ryze,brambor + zelenina)
15:15 rozmackany banan na kasicku
19:30 UM na spani

pres den se snazime nabizet cajik,vodu,stavicky,ale mamly moc nechce,na lzicku mi papa vsechno skoro,v noci nekrmime maly spinka celou noc,po jidle mu nabizim mlicko aby zahnal zizen,jak kdy si vezme,mela jsem strach aby malo nepil,ale mudra mi rekla,ze si vezme kolik bude chtit

icejane
21. jan 2010

ahojte žienky...tak to vam teda poniektorým závidím...mi papkáme takto

rano UM 150
desiata banán alebo výživa (200g)
obed zel.prikrm cca 170-200g po polhodinke az hodinke zapije UM cca 120 ml
olovrant UM 150ml
večera kašička 150 ml + 120 UM

cez den je to pohoda, ale ako som čitala tak vačšina takych starých detičiek už prespí celú noc..zatiaľ čo mi sa podľa mňa riadne večer najeme a to ho v noci 1 až 2 kojim (to si síce len pár krát potiahne) a nakoniec mu aj tak musím dať UM lebo sa vrtí prevracia tak neviem či je to od hladu 😖 mala by som skúsiť nechať ho celú noc bez jedla? ako ste odnaučili svoje detičky v noci papkať? a ako dlho vam to trvalo?

neu.sona
21. jan 2010

Ahojky,

ecejane: můj malý se v noci probouzí jak kdy. ale najíst mu dávám nejdřív ve čtyři, protože, když mu dám dříve, tak se probouzí co dvě hodiny, takhle to krásně zaspí a spinká. Ale musela jsem to vykoumat. Jinak ho utěšuji a hladím a on usne sám.
Ale je to různý. Záleží, jestli ho nebolí zuby nebo se chce prostě budit. Ale 4,5 měsíce nám prospal celou noc 😎

lily1983
21. jan 2010

icejane, my sme na UM, asi ako tak citam, tak mamicky, co koja, to maju trochu tažšie, lebo babetko predsa z toho ciciku aj ked nechce papat, tak len maminku citiť. 🙂
ale neucili sme sa prespavat nic, ja som v soku z toho ze mala spi celu noc, a to len dve posledne noci, odkedy papa masko, predtym bola ako hodinky o pol jednej papala vždy a pravidelne, potom az rano..
dnes som sa zobudila skôr ako ona, no skoro som skočila hlavičku do postielky, tak som sa zlakla 😀

cerkris
21. jan 2010

ja som síce kojila do 6 mesiacov , ale začala som prikrmovať o 4,5 mesiaca, teraz má malý 7 mesiacov a 3 týždne a jeme takto, 5.00 um
8:00 um
10,30 ovocie alebo jogurt s piškótou
14,30 obed cestoviny zemiaky s mäskom alebo iné a potom papá až okolo 19,30 um a spí do 5 rána niekedy aj dlhšie
olovrant mi odmietal mlieko alebo aj iné a ked sa najedol okolo 17,00 tak mi večer nechcel jesť takže to riešime takto

cvikla969
21. jan 2010

fu ,ja davam malemu zatial len obed-zleninku s meskom a tento tyzden sa snazim aj okolo9,00 dat ovocie s piskotkou a poobede len piskotku pre chut.ale ako tak citam tak svoje dieta hadam aj trapim hladom,no aj ked on na to nevyzera....

edusik
22. jan 2010

neu.sona, myslíš žeby som mala ignorovať, že chce v noci (medzi 00,00-05,00) papať? malá neplače, ale začne si dudkať prštek, a na to sa zobudím, niekedy ked nevládzem stať, tak sa zobudím o pol hodiny, že je na štyroch... čo s tým? chodí spať medzi 19,00-21,00 a cez deň spí dokopy max 2 hod, ked nie sme v kočíku (vtedy spinká aj celý deň, ak sme niekde napr. na úradoch)

kuchy
25. jan 2010

Zdravím, můžu se zeptat, syn má za týden 7 měs. až do ted zvládal příkrmy dobře, od 3 měs. je dokrmovaný UM, pak od 5 měs jmse začali zeleninu, hlavně mrkev brokolici, papal pěkně pak i brambory, nakonec ovoce, ted má ale období tzv na zabití, kromě banánu a kaše mléčné a mléka nic nechce, všechno na mě prská, nové věcy vůbec nechce a ty co už papal také ne, co s tím? ☹ 😖

edusik
27. jan 2010

kuchy, mne malá kaše ignoruje úplne, a máme dni, kedy mi nezje ani len jablčko s keksíkom nieto ešte zemiačik s mäskom, inokedy zas jej ani nemám dať kedy UM lebo spapá aj ovocie - desiate, olovrant, aj mäsko - obed, a komplet všetko... to je asi špekulantstvo a nálada... Jaj, a s čajíkom je to podobné, niekedy medzi UM vypije na 1šup 120ml čaju, a inokedy ani 10ml do nej neviem napchať za celý deň

sima19
2. feb 2010

nas denny jedalnicek

okolo 6.00 budicek a UM podla nalady
okolo 8.00 jogurt, pripadne banan, ci vyzivka (zacali sme s pridanim piskotiek) alebo ranna kasa
okolo 9.00 UM (a spanok)
12.00 masko (alebo vajicko) so zemiakom, ci mrkvou, ci brokolicou
okolo 13.00 UM (a spanok)
okolo 15.00 vyziva, banan
15.30 UM (a spanok)
17.00 kasa (to je nas vecerny ritual) a potom UM a o 18.00 spanok
a obcas UM v noci 1x

este stale UM je pomerne casto, ale nie vo velkych mnozstvach - max. 160 ml a tak som to nechala na nu - ak ma chut a potrebu, nech pije (sledujem len aby to bolo tych 500 ml denne )

a este sa chcem opytat, lebo citam, ze kazda mate v programe niekolko ovoci ☹
my sme na tom pomerne biedne - banan miluje a jablko, hruska ci melonik sme vylucili, lebo ma hrozne krce a vetry a tak som pristupila na bio-vyzivky, lebo mi jej bolo luto...
mate nejaky trik na ovocie?
a kolko caju davate? a kedy?

dakujem

vivia7
16. jún 2010

Ja sa chcem len opytat ci ich od bananu nezapeka?

gabika_83
16. jún 2010

Ahojte, kolko vam vase 7mesacne babatka spapaju kasicky? Ja davam mliecnu od milupy (ovocnu alebo 7 druhov cerealii), dam 100 ml vody a zahustim na hustu kasu. Je toho skoro plna misticka, mne sa to zda dost, ale krpec po poslednej lyzicke stale otvara pusinku a tvari sa ako keby sa mu malilo 😖 Tak neviem 😕 Dnes mal aj kupovany masovozeleninovy prikrm (s jahnacinkou), zladoval vsetko a zdalo sa mi ze mu to akosi nestacilo. On mi vzdy vsetko schlstne do poslednej lyzicky 😀

maco
17. jún 2010

nas jedalnicek:
6:30 - MM 150ml

9:30 - UM 150ml

12:30 - Masko (kuracie, telacie, morcacie) plus zelenina (zemiak, mrkva, brokolica, kalerab, cukina, karfiol, uhorka) plus nejaku prilohu (ovsene vlocky, cestoviny, proso, pohanka, ryza, krupy)
Vzdy mu nieco z toho namixujem, aby nemal stale rovnake. 250ml

15:30 - Ovocie (jablko, hruska, banan, broskyna, marhula, nektarinka) 200ml

18:30 - Mliecna kasa 180ml

20:30 - UM 150ml

maco
17. jún 2010

No a medzitym samozrejme vodicku /cajik nedavam/ kolko sa mu zaziada, ale nie je to vela, za cely den vypije tak mozno 150ml

datkova
18. jún 2010

@maco a cestoviny normalne? a tiež ich pomixujes? lebo ja ešte nedavam nič ine, len zeleninku, mäsko, ovo, kaša. ale hladám, čo už može okrem toho, aby to nebolo stále každý den to iste, takže cestovinky v pohode? a ked mám mrazene zeleninovo-mäsová balíčky, tak tu ryžu a cestoviny a spol. mám k tomu vždy urobit čerstve, alebo si možem namrazit už hotove balíčky aj s prilohami?

maco
18. jún 2010

@datkova cestovivy tiez pomixujem so vsetkym ostatnym. Ja nemrazim, robim vzdy vsetko cerstve, ale keby som si isla urobit nejaku zasobu, tak to zmrazim tiez vsetko dokopy.

datkova
20. jún 2010

no tak včera som dala malej ryžu do toho jej masovo-zeleninoveho brekeke 😀 a napadlo mi, že ju nebudem mixovat, nakolko sa mi podarilo uvarit ju uplne mäkkučkú a mala nemala najmenší problem, tak isto sme postupovali aj dnes pri cestovinkách(slížikoch) a všetko v poho 😀 😀 😀

zuzu205
17. aug 2010

No my mame za dva dni 7 mesiacov a nas jedalnicek vyzera takto
06.00 - mlieko 210 ml
09.00 - vyziva od hippu pol poharika
10.30 - mlieko 90 ml
12.00 - obed zatial spapa jeden maly poharik, zatial nevarime davame hotove jedlo
14.00 - mlieko 100 ml
18.00 - mlieko 100 ml
22.00 - kasa 120 ml

teraz mame uz druhy den problem ze nechceme nic jest, tuhu stravu aj ano ale mlieko maximum 300 ml den co je strasne malo, caje ani vodu nepijeme...neviem co sa deje bojim sa aby sa mi nedehydroval......lekarka vravela ze mu idu zuby tak to preto nechce nic jest ani pit....ale kolko takto vydrzi bez tekutin?????

naty
20. aug 2010

Tak malej má zítra 7 měsíců a jíme:
6.30 - 7.00 UM 200ml
9.30 - 10.00 ovoce podle odměrky tak 200ml, asi 50ml hodně ředěné ovocné šťávy
13.00 maso, zelenina, příloha, taky tak 50ml šťávy
16.00 od včerejška jogurt s ovocem, UM 100ml
19.00 UM 200ml