Ako vyzerá jedálniček vašich detičiek v 7. mesiaci?

davidko7
18. júl 2008

Ahojte,baby,poradite mi ako vyzera jedalniček vašich detičiek v 7.mesiaci?ja mam pocit,že stale davam dokola to iste.Čo davate rano,na desiatu,obed,olovrant a večeru?A v akom časovom rozmedzi?Ďakujem za všetky tipy 🙂

kvietok73
30. aug 2012

@dada28 ja som este nedavala nic..a to ma dcerka 9 mesiacov...je dojcena, ale aj napriek tomu som si este nedovolila..ja bzy som jogurt skor ako v 10.mesiaci nedavala..

evusiak
3. okt 2012

Ahojte poprosím vás o radu: môj malý má 7 a pol mesiaca. Idem mu začať dávať králičie mäsko, zatiaľ papáme len zeleninku. Chcem sa opýtať, či mu môžem dávať aj na obed sóju- sójové plátky. Ďakujem

l.s
21. okt 2012

@evusiak soja by sa nemala je to alergen az neskor 😉

hutnicka5
16. okt 2013

@veja79 ahoj veji, moja mala ma 7 mesiacov a jedalnicek jej vyzera presne ako cez kopirak toho tvojho, akurat ze rano jej na ranajky pridam trocha vianocky, alebo detske dlhe piskotky z lekarne a potom dokojim, skusala som na ranajky aj jogurt cisty biely zjedla mi raz polovicu, inokedy skoro cely, nakolko mi moja detska lekarka vravela, že ho možem davať od 7 mesiacov hlavne ked nieje teplo ale už skor take zimne obdobie. A moje kojenie je posledne o 9tej, potom az rano o 4tej, to o jednej uz nie, no ale aj napriek tomu sa este budi ked jej vypadne cumlicek, tak vstavam idem jej ho naspat dať a aj ju polohujem otocim na druhy bok, kedze najradsej spi na boku, a spinkame všetci ďalej 🙂

hutnicka5
16. okt 2013

@davidko7 ja som žačala davať od 7 mesicov bielu aktiviu nie sladku

zabka1124
23. okt 2013

my mame:
7:30 UM
9:00-zuzleme rozook🙂
10:30 obed(masko, sladky zemiak+zeleninka(vajce))
14:30-15:00 kasa,ovocie
18:0-18:30 UM
do 19:00 v postielke a spime
22:45 UM
3:40-4:00 UM

blonda123
26. nov 2013

Chcem sa opytat ktora davate na obed zeleninku s meskom tak to mixujete a je to ako kasa huste , alebo riedsie ako polievocka?Moja mala ani nastruhane jablko nechce a napina ju lebo je to huste, tak neviem co s obedom.Dik

vralen
27. dec 2013

@blonda123 my sme tiez tak. mala musi mat vsetko uplne rozmixovane na kasu. ked je tam kusok niecoho napina ju to. a ovocie nechce vobec.

moonlighting
9. jan 2014

Ahojte. Tak pripájam sa aj ja s príspevkom a zároveň s otázkou.
My máme 7,5 mesiaca, sme kojení a papáme zatiaľ len obedík - mäsko, zeleninka, bezvaječné cestovinky, ovsené vločky, žĺtok. Všetko varím čerstvé, okrem mäska ktoré si vždy narobím do mrazáku, kupované príkrmy nepoužívam. Zvyšok odkojíme cca 8-krát za deň, z toho 2-3 krát v noci.
Nakoľko vstávame neskôr - cca o 9:00 hod. - tak neraňajkujeme (samozrejme ale kojíme), potom spravidla o 12:00 máme obedík ktorý zapijeme zasa mamičkiným mliečkom a zvyšok zasa odkojíme - 14:00, 17:00, 20:00, 22:00, 1:00, 4:00, 7:00. Nie je to samozrejme vždy takto presne, plus-mínus nejaká polhodinka-hodinka. e
Myslím že už je načase a rada by som zaviedla olovranty,, namiesto kojenia o 17:00. Len neviem čo. Môžem na obedík toho spraviť viacej a dať mu vlastne "dojesť" obed? Či lepšie nejaká kašička a aká? Ovocie veľmi nedávam, maximálne jablčko ktoré máme domáce, kupované v tomto období určite nie.

stacinka69
24. feb 2014

Mame 7 mesiacov a mala moja ked vidi jogurt ze mam v ruke Zvolensky marhulovy tak sa ide zblaznit.Jasne ze jej dam skusit max.2 lyzicky.A jajaj to miluje najradsej.Vtedy mi nechce ani piskot ani ovocie 😀. Mozno je to aj tym ze som milovala v tehot.jogurty 🙂Uz sa tesim ked bude mat 8 m a bude papat jogurty.
Ale co neznasa najviac to je maso! Uz som skusala hoc co ako ju oklamat aby ho nezacitila a aj tak ju davilo s toho ☹ .Nechce mi ho vobec 😔

maickamf
1. jún 2014

Ahojte.My máme za týždeň 8mesiacov, malej všetko chutí bez problémov, stále kojím, čiže máme takýto rozvrh:
ráno MM, desiata nejaké ovocie, potom MM a spať, obed zeleninka a mäsko, zas MM asi 2x a spať, olovrant ovocie alebo kaša (zatiaľ len z kukuričnej krupice) a deň končíme MM, do spánku zo 2x, väčšinou prespí celú noc a zeleninku s ovocím striedam, aby mala každý de niečo iné 😉

lusinda1922
2. jún 2014

nooo, uz 6mes. dieta nedojcene u mna,ma mat aspon tri prikrmy za den, t.j. ranajky mlieko, vecera kasa a ostat. prikrmy 🙂 nam to tak sedi. V noci papa maly okolo 2-3:30 🙂 chlapci su vraj maskrtnejsi 🙂

lusinda1922
2. jún 2014

a malo by mat ranajky, desiatu, obed, olovrant a veceru, co moj maly ma v pohode, casovy rezim papania, ani nepyta, lebo vie, ze dostane pekne v tu danu hodinu a spapa pekne 🙂 niekedy to je rozhadzane a nechuti tolko prikrmov, ale to je aj dosledok zubkov...

lusinda1922
2. jún 2014

@stacinka69 skusala si kupeny orikrm? celkom inak chuti, je tam aj masko, deti to maju radi 🙂 ked inak nechce masko... 🙂

maickamf
3. jún 2014

@stacinka69 Ahoj.A skúšala si jej mäsko aj rozmixovať?

maria584
30. dec 2014

ja mám 7,5 mesačné bábo a jeme takto
ráno o 5 UM
o 9tej výživa alebo postrúhané čerstvé ovocie
o 12:30 polievka zo zeleniny a mäsa
o 15 tej ovocie alebo UM, niekedy aj kaša
o 19:30 UM
o 24:00 UM
stále sa v noci budíme ☹
mlieka pije 180ml,
počas dňa pije ešte čajík alebo vodu
sem tam nejakú piškótu alebo rohlík (chlebík) požuje

kacena2611
9. nov 2015

My budeme mat o tyzden 7 mes a papame takto momentalne:
05:00 200ml mlieka
09:00-09:30 ovocie(banán+kekse sunarka),obcas jablcko,hruska cca 130-150g
12:30-13:00 200ml mlieka
16:00 zelenina/zelenina+maso cca 125g
19:00 200-220ml mlieko+kasa do flase

nechce mi pit caj,ani vodu,ale ked sa uz podari,tak radsej cistu vodu,ale ohriatu na teplotu mlieka,ale to je zazrak,predvcerom vypila 65ml,co sa mi este nestalo pri nej....ani po lyzickach nechce vodu....
po veceri zvykne byt hore aj do 21:30,v noci spi perfektne,zaspi s cumlikom,ale potom vypluje a je bez neho celu noc

obcas jej dam do ruky bebe keksik,alebo korku chlebika ozuzlavat.....pri prvom som sa drzala striktne nacitanych pravidiel,teraz ked nieco jeme a mala pozera,dam jej obliznut,samozrejme,ze take veci ako salam,sunka,alebo tlacenka to nie.....ale vsetko v ramci ochutnania a dost

usmiateslniecko
25. nov 2015

My budeme mat tiez o tyzden 7mesiacov a papame takto:
6:00 150ml UM
8:00-8:30 120ml UM
10:00-10:30 ovocie (jablcko, bananik, hruska) alebo kupovana vyziva rozneho druhu ovocia, ale najoblubenejsia je broskynkova + 2-3keksiky Sunarka do toho rozdrvit
12:30 obed zeleninová polievka alebo masko+ zeleninka, masko+ryza, masko+cestovina, obmiename...raz tyzdenne zltok namiesto masa
po zobudeni to je rozne zalezi ako dlho spi 180ml UM
17:00-17:30 jogurt alebo milacik
19:30 180ml kasa obilninova, ryzova, s ovocim tiez obmiename
o 20:00 uz vacsinou spi aj ked teraz obcas vymysla nakolko nam idu dalsie zubky, ale nie je to nic hrozne 😀
pocas dna tiez ozuzlava rozok alebo korku z chleba ( nie kazdy den )
pocas dna dojcenska voda na pitie, prespi celu noc, maximalne ponuknem vodu ked mrnka, napije sa a spi dalej

gabikap14
23. jún 2016

@livika no presne teraz mám ja toto s malinkou ako ste sa toho zbavili?

wiki87
11. júl 2016

Ráno vstaneme a máme na raňajky mliečko.
Okolo 9:00 - 10:00 dávame ovocie (hruška, marhuľa, banán) (jablko, hruška, čerešne)...
cca o 12:00 máme mliečko
okolo 14:00:14:30 máme zeleninové, alebo zeleninkovo - mäsové príkrmy (má veľmi rád hokkaido, sladké zemiaky, pór), (Kuracie mäsko, ryža, mrkva, petržlen), (mrkva, kaleráb, petržlen, pór, zemiačik, tekvica), (karfiol, mrkva, zemiačik alebo sladký zemiak) Do ktoréhokoľvek primiešavame raz za týždeň žĺtok.
okolo 17:00 Mliečko
O 19:00 kašu s ovocím. striedame, kukuričnú, pohánkovú, ovsenú, špaldovú, krupicovú, navzájom ich aj kombinujeme. Najradšej má kukurično - pohánkovú s avokádom a s banánom.
20:30 mliečko a spať.
No a pred mesiacom sa mi začal budiť na kŕmenie tak dva - tri krát za noc... 🙂

maca2416
7. nov 2016

ahojte chcem sa opytat,maleho kojim aj prikrmujem,ma 7 mesiacov a v noci sa zacal casto budit,neviem ci to je zubkami alebo som citala,ze v tomto veku je to mozne,ze deti precitaju a casto sa budia,mate s tym skusenost?kojim aj v noci ale doteraz som nemusela tak casto...diky

delmondo
11. nov 2016

@maca2416 je to normálne

majci007
26. dec 2016

@zuka Ahoj zuka ako sa volá kniha?rada by som si ju kúpila

491984
16. aug 2017

Baby papaju vase 6.5 mes. deticky aj marina keks

delmondo
16. aug 2017

@491984 nie. V tomto veku je zakladom zelenina. Podobných blbosti sa naje ešte dosť

siska53
16. aug 2017

@491984 nie,nedavala som im.. zbytocne naucis na sladke.. Najskor zacinaj so zeleninkou,kusok neskor s ovocim a masom a zltkom... Ak lepol,tak radsej kusok chlebika do jedla zamiesat ci z rozku,prip.trochu ovsennych vlociek.

Ja som,ale az ked sedeli,davala kukuricne chrumky tie nesolene niekedy na zuzlanie.

zuzika22
16. okt 2017

@zuka prosím vás odkiaľ máte tu príručku ? Dakujem 🙂

zuka
17. okt 2017

@zuzika22 uprimne, uz si vobec nepamatam, bolo to takmer pred 10 rokmi. Paradoxne mam teraz 3-mesacneho krpca a za chvilu to budem riesit nanovo 🙂. Ale podla toho, co som sa rozpravala s mamickami, za tie roky sa toho dost zmenilo. Pocula som, ako su oblubene bataty alebo hokaido do prikrmov a to si ja zo starych casov nepamatam 😉

mia2244
22. sep 2020

@davidko7 nas maly ma ukonceny 7 mesiac, davam mu o 7 mlieko,11- prikrm(mrkva tekvica cukina zemiak,batat,spenat,brokolicu z masa kuracie morcacie kralicie a 2x do tyzdna zltok namiesto masa) o 13 tej mu davam pyre ovocne zatial jablko hruska banan broskyna marhula a do toho zo 4-5 piskotov (naparim pomixujem potom aj s piskotom) o 15tej ma mlieko 200ml a o 19tej davam kasu bud sunarek abo hami(vanilka banan ma najvacsi uspech), no a este vecer okolo 23-23:30 davam mlieko a potom az rano zase o 7 a takto dokola;) vodu mi syn odmieta tak davam caje aspon..ked vypije za den 150 ml caju tak je vela😁🤷