Ako vyzerá jedálniček vašich detičiek v 7. mesiaci?

davidko7
18. júl 2008

Ahojte,baby,poradite mi ako vyzera jedalniček vašich detičiek v 7.mesiaci?ja mam pocit,že stale davam dokola to iste.Čo davate rano,na desiatu,obed,olovrant a večeru?A v akom časovom rozmedzi?Ďakujem za všetky tipy 🙂

kvetinqa
12. máj 2011

@pet.s to robi aj nas a vzdy to, co vypusti, zachytim na lyzicku a dam spat do pusiny.. chce to trpezlivost.

upomienka
12. máj 2011

@em_ka lebo doktorka mi poradila, že už možem varit krupičku, puding, dávat biely nesladený jogurt.. tak dávam 🙂

ela2710
12. máj 2011

@upomienka a pduing robis ako? 😕 ved dieta nemoze sladke...ci? a jogurt sa moze davat len biely a to napr. taky ako je zvolensky...ale to az od toho 8. mesiaca

upomienka
12. máj 2011

@ela2710 to všetko je vec názoru a doktorov. my máme 7mesiacov a doktorka mi povedala aby som dávala bielu aktiviu neochutenú a do toho mu dala kúsok ovocia, či už marhulu, banán...
puding robím normálne z kravského mlieka, aj s 2mi lyžicami cukru.

ela2710
12. máj 2011

@upomienka no uprimne povedane, ja by som takto neriskovala, sladit, solit sa ma az po roku...a ani nehovorim o kravskom mlieku, ktore sa ma zaviest tiez minimalne po roku, ale aj to je skoro...a aktivia-no neviem...a nemam to od lekarky,ak si myslis, ze sa riadim podla lekarov, mylis sa, ja sama si hladam informacie, samozrejme aj s lekarkou sa radim, ale podla toho co si nastudujem v knihach, casopisoch alebo na nete...

monika15
12. máj 2011

vela mamiciek tu pise ze dava detickam ovocie oz od skoreho casu....

nam lekar povedal ze ked dame ovocie tak uz zeleninu nebude jest...
ze najprv treba vsetok zeleniny aby jedol.... a tak od 9 mesiaca zacat s ovocim....

ja mu teraz davam do takeho sacika hrusku cez den a on si ju cuca...
ale len 1 do tyzdna.... pol hrusky.....

tak teraz som zmetena.... hmmmmm

monika15
12. máj 2011

este dodam ze jogurt , kravske mlieko.... slane..... mame zakazane ze to do 12 mesiacov vobec .......

kaja73
12. máj 2011

@monika15 Ono to vobec nemusi platit,moj syn ma radsej zeleninu ako ovocie,praveže sladke moc nemusi-aj ked zje.Dokonca myslim v anglicku-ale neviem to iste- radia ako prvy prikrm ryžovu kasu-pre hladosov.Ja som pri oboch synoch davala za kratko po zelenine,možno po mesiaci aj ovocie a nebol žiadny problem,že by nejedli zeleninu. 😉

monika15
12. máj 2011

@kaja73

=)=) ja davam tiez ryzove kase na rano.... a tak....

len ma to nejako bribrzdilo so sladkym 🙂
lebo som dala ako kazdy ovocie a lekar hned ze nie hehe 🙂)
tak som radsej prestala.....

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
upomienka
12. máj 2011

@em_ka ked sme boli u doky, hovorila mi čo nové dat z jedál. a hovorí že vanilkový puding, iný nie. a povedala že klasika z kravského mlieka. a ja na nu pozerám a hovorím že všade sa píše, nie som kravička, nedávaj mi mliečko. a ona že ano kravské mlieko, že to je teraz novinka vo výskume...
moj malý má radšej zeleninu ako ovocie, a to mu to striedam, má aj to aj to a nie je problém.

a tie kaše čo dávate sú aké? nie sú sladké? to moj malý napríklad ešte nejedol.

@monika15 moj malý zje v pohode 2hrušky naraz 🙂

sofia2008
12. máj 2011

ahojte..chcem sa opytat, kolko ml mlieka vam piju deticky v 7 mesiaci? nema niekto nahodou nejake tipy na jedalnicek? vdaka 😵

nanulik
12. máj 2011

@sofia2008 ahoj 🙂 moj malý má takýto papací režim: ráno okolo piatej vypije asi tak 150 vody+5 odmeriek, okolo pol deviatej má inštantnú kašu, bud ryžovú alebo obilninovú alebo niečo na ten systém, na obed okolo pol dvanástej zelenina s maskom, príp cestoviny, ryža, alebo ovsené vločky, po obede okolo pol tretej je ovocie niekedy mu pridám piškoty, potom po kúpaní vypije 180 mlieka a v noci o jedenástej mu ešte dám 180 ale to už všetko nevypije

nanulik
12. máj 2011

@monika15 ja mojmu dávam každý den aj kašu aj zeleninu aj ovocie a pekne všetko papaá

ja som si všimla že každý dr. radí niečo iné. mne napr. naša dokyna pvoedala že jednu potravinu dávať aspon 3 týždne a až potom zaviesť novú. ale to mi pripadalo dlho. tak som dávala po troch dnoch.
neriadim sa presne tabulkami čo kedy dať bábu ale robím to podla svojho uváženia a malý zatial všeetko pekne papá klop klop klop

monika15
12. máj 2011

@nanulik -
@em_ka
@upomienka
to urcite kazdy dr. radi ine.... a hlavne ze kazde dieta je ine a aj papa inak... 🙂
ja som si nasla cestu a klop klop funguje nam, maly je krasny , rastie.... takze asi urcite nebudem to menit. 🙂
je dobre precitat si rady do buducna.... 🙂

no pravdu povedat ked som skusila dat malemu mango-jablko tak joooooj zobral flasu a lizal ju hehehehe 🙂 a na druhy den som davala mrkvu tak vyplul hehehehe 🙂)) tak som radsej uz nedavala to mango-jablko heheheh 🙂))

sofia2008
12. máj 2011

@nanulik dakujem 🙂

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mell1110
13. máj 2011

ahojte
ako pridávate cestovinu do jedla? mixujete so zeleninkou a meskom? alebo je lepšie popučiť zvlášť a potom pridať k jedlu? a aké by to mali byť cestoviny? bezvaječné? máme ukončený 7mesiac dakujem

janka0007
13. máj 2011

@mell1110 ahoj,ja cestovinu zvlast uvarim ale mixujem ju spolu so zeleninoua maskom.

janka0007
13. máj 2011

@mell1110 ahoj,ja cestovinu zvlast uvarim ale mixujem ju spolu so zeleninoua maskom.

mell1110
13. máj 2011

@janka0007 aha,..dakujem a akú cestovinu varíš

simkat
13. máj 2011

Maminky, prosím o radu, jaké sušenky přidáváte do ovoce? Nebo jestli vůbec něco přidáváte. Díky, 😉.
My sme teda zatím měli jenom banán (4. den), dneska sem povařila trochu jablek a rozmixovala je a je z toho pyré. Taky mě napadlo přidat třeba i piškoty 😝

janka0007
13. máj 2011

@mell1110 zvyknem slovensku ryzu alebo ked tak zarobim cesto na domace drobky ale to varim uz spolu so zeleninou a masom.

janka0007
13. máj 2011

@simkat ja davam k ovociu nestle baby susienky.

tinki
13. máj 2011

@simkat ahoj, áno, piškotky sú fajn..

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simkat
13. máj 2011

@em_ka díky 🙂

simkat
13. máj 2011

Ještě se zeptám... Už třetí týden dostává malej na večeři kaši (rýžovou od Nutrilonu). Sní jí docela dost. Ale hned po snězení dám ještě trochu UM (vypije cca 30 ml). Dnes mu zkusím dat jen kaši. Usne teda v 22 hod., ale většinou se mezi 23.30 - 00.30 hod. zbudí a kňučí, že ho bolí bříško ☹ . Tak ho vezmu a on si odgrgne. Mám vyzkoušet jinou kaši nebo mu nedávat denně a střídat to (jeden den by dostal kaši a druhý den UM)?

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simkat
13. máj 2011

@em_ka Taky mě to napadlo. Vyzkouším a uvidím. Zatím díky 😉.

silvia123
16. máj 2011

Odkedy môže papať bábo vločky? a aký druh??? Sú aj nejaké detské? Taktiež by ma zaujímali odkedy rajčiny, cestoviny. Chcela by som malej dávať čo najskôr nové chute, pri malom som striktne všetko dodržiavala a skončilo to tak že je hrozne prieberčivý a nechce spoznávať nové chute v jedlách a mäso doteraz zje iba ak ho nezacíti, musím ho pomleť na milimetrové kúsky a zamiešať do šťavičky, preto chcem aby sa malá naučila papať všetko hneď od začiatku. Kedy ste začali s chlebíkom, syrčekom a podobne až od roka?