Ako začať s pitným režimom bábätka?

rusnakova_janka
11. nov 2013

Moj syncek ma 5 mesiacov, je na umelom mliecku a pred 2 tyzdnami som ho uz zacala prikrmovat. Neviem si ale poradit ako ho naucit pit vodicku a teda zacat s pitny rezimom. Ked mu dam medzi papanim, mysli si, ze uz je cas jest a place kym nedostane mliecko. Po prikrme a ani po mliecku vobec nechce pit. Aku teplotu ma mat voda? Ak ma izbovu vypluva ju, musim ju prihriat ako mliecko ...

linda20111
11. nov 2013

@rusnakova_janka teplu vodu by som babatku nedavala.. skus radsej caj, feniklovy sa moze davat uz od 1. tyzdna, ale su aj ine prichute.. ja davam mojmu caj viackrat cez den, niekedy si cucne trosku, niekedy vypije pol flase.. ked nechce po prikrme, tak daj trosku neskor, skusaj castejsie, lebo je potrebne aby mal dostatok tekutin... cajik vypije podla mna skor ako vodu, neskor mu mozes robit menej sladky az prejdes na vodu, ani si to nevsimne a potom bude pit aj vodu 🙂

aadulik2110
11. nov 2013

@rusnakova_janka myslím, že by mala mať 37ˇC - ja som dávala na 20sek. do mikrovlnky. A môj malý aj keď bol výhradne dojčený, tak od prvého týždňa pil vodičku - mal problémy so štikútkou a tak nám pediater odporučil - najprv sme len striekačkou dávali a to denne max. vypil 3-5ml. A okolo 4mes. už pil z hrnčeka s náustkom - niekedy len troška, inokedy viac. Keď som začala prikrmovať, tak som dala vždy vodičku po jedle a postupne začal piť 2dcl denne (okrem mliečka), dokonca v lete mal vždy hrnček na dosah a sám sa napil keď potreboval a vypil mi aj viac ako pol litra vody denne. Teraz už varím skôr čajík (aj kvôli zime). Ja by som ponúkala po príkrme, aj medzi - treba asi odsledovať a aj keď nebude hneď piť 1dcl podľa mňa netreba si z toho nič robiť - veď väčšina jeho stravy je zložená z mliečka a tam má tekutiny. A ešte k tým čajíkom - skúsiť aj s príchuťami podľa dovŕšeného mesiaca a aj keď sú granulované k dispozícii a sú jednoduchšie na zarobenie, tak ja by som radšej odporučila klasické nálevové vrecká.

seemani
11. nov 2013

nemalo by dieťa na UM piť vodu od začiatku? Inak ja dávam pomedzi príkrmy, keď papá mrkvičku, má ju po celých ústach ponalepované kúsky malé, tak mu priebežne dávam zapiť. pije normálne z lyžičky

rusnakova_janka
autor
11. nov 2013

No ja som citala, ze babatka by mali pit cistu vodu aby si nezvykli na chute cajov ale aby pili vodu aj neskor... takze mu mam davat do flasky alebo skusit uz z hrnceka? Zatial ma mokru plienku vzdy, nemyslim, ze ma malo tekutin ale chcem ho naucit. To mam zakazdym ohriat vodicku hej?

seemani
13. nov 2013

@rusnakova_janka no aj som skúšala normálne s lyžičkou a krásne sa naučil piť, dnes ideme skúsiť už pohárik s náustkom.. Skús tú lyžičku tak, že ju priložíš zboku/ako riasenku k oku/ a opreš ju o spodnú peru. Keď bábo otvorí ústočká, tak len jemne vyleješ do úst a ono sa naučí, že má piť. Môj už si sám vychlipne s tej lyžičky vodu a pije ozaj rýchlo. Semtam mu teče bokom, ale to nevadí.. Ak však chceš s flašky dávať, podľa mňa nezohrievaj, normálne izbovú teplotu nechaj. Ak ti žiaden spôsob nepôjde, skús ešte striekačku..

seemani
13. nov 2013

@rusnakova_janka a určite nedaj vodu z vodovodu, ale Lucku neperlivú alebo hocijakú vodu pre bábätká, ale to asi vieš, aj len pre istotu 😉

rusnakova_janka
autor
13. nov 2013

No davam mu z lyzicky a vypije pekne len malo... snad sa to zlepsi

seemani
14. nov 2013

@rusnakova_janka skús ho dať odgrgnúť a potom znova daj piť. zlepší sa to, aj môj pil najprv málo, nevedel ešte presne ako prehltnúť