Ako začať s prvým prikrmovaním?

ifhanka
18. jún 2014

ahojte chcela by som sa vas opytat ako ste vy zacinali prikrmovat uplne od prvej lyzicky... 😉 aky ste mali harmonogram papania a vecer kasicky, vcera som kupila hamanek baby mrkvu mate niektora z tym skusenosti ci mam dat radcej prednost inej vyzivke myslim tu od hami prva lyzicka 😒

liuba84
18. jún 2014

ja byt tebou zacnem cerstvou zeleninou, stací ti uvarit jednu malú mrkvu lebo je dost mozne ze ti okostuje len jednu lyzicku, co sa týka kupovaných príkrmov sú dochucované tak nech sa naucí jest pravú chut zeleniny a ked by si niekam cestovala alebo nemohla dat doma stravu tak by som zvolila kupované, ja som malému takéto veci nekupovala, a vobec mu to nechýba 😉 co sa týka kaší tak tie sa zaraduju do jedalnicka az po ovocí, takze zacni tak ze ranajky, desiata mlieko, obed par lyziciek zeleniny a mlieko lebo zeleniny ti naozaj vela nezje, desiata a vecera mlieko, postupne pridavaj dalsie druhy zeleniny, ked sa naucí na vsetku vhodnú zeleninu prejdi na ovocie stací trochu povarit a rozmixovat tiez netreba hned výzivy kupované, ak más domáce bez cukru tak ano, potom uvidís ci malému treba pridávat na veceru kase, nezabúdaj ale za kazdým príkrmom mlieko, vela stastia 🙂

galka1985
18. jún 2014

ifhanka mala by si dat prednost cerstvej zeleninke a kupovane vecicky iba do zasoby, ak si na ceste a nemas moznost varit.aj my sme teraz zacali, 5 dni papame tuhu stravu, je to sranda 🙂

ushuaia
18. jún 2014

ja som zacala cerstvou zeleninou...ma svoju chut a najma vitamimy...robim len na pare...zemiak, mrkva, brokolica, por...atd, pridala UM a toto obmienala...+ lyzicka olivoveho al. snecnicoveho oleja, zasadne som nemixovala iba pucila, ked mas zavadenu zeleninu pridavaj masko, lepok, vlocky atd. Masko som mixovala, potom zaved ovocie...drobci si rychlo zvyknu na sladke...My sme s papanim nemali problemy od zaciatku... 🙂 ani doteraz nemame, teraz ma 8 1/2 uz papa aj jogurty, skusila tuniaka vo vlastnej stave, cestovinky...Hotove jedlo maj po ruke ked niekam ides. Inak niekedy jej dam hotove jedlo so zemiakovou kasou a nejakou zeleninou...a samozrejme zapija vodickou... 🙂

pribinak
18. jún 2014

Baby ti radia dobre, je kopec čerstvej zeleniny a ovocia, načo chces dieťa zbytočne učiť na jedlo v poharikoch? Čoby dali za letný vyber zeleniny Maminy, ktoré začínajú s prikrmami cez zimu?
Potom budes mat problem prejsť na domácu stravu, vela štastia 🙂

lorela
18. jún 2014

Len zopakujem, čo už žienky napísali 😉
Kupované výživy si odlož na zvláštne príležitosti (dlhá cesta autom a pod.).
Dieťatku dávaj čerstvé a kvalitné potraviny. Začína sa zeleninou. Na obed uvaríš mrkvičku (dáš do vriacej vody na cca 15 min. alebo na pare), roztlačíš vidličkou (nie kovovou najlepšie, príp. ponorným mixérom, pridáš trochu vývaru). O 3 - 4 dni zase ďalší druh zeleniny (zemiak, kaleráb, petržlen, cuketa, baklažán atď.). Potom pridáš mäsko (mladé; teľacie, morčacie, zajac, kuracie len ak máš možnosť z domáceho chovu). Potom ovocie, nemusíš ho variť. Jablká roztlačiť (nastrúhať na nekovovom strúhadle, keď chceš zachovať viac vit. C. Ďalej hrušky, marhule, broskyne, banán... Lepok (chlieb, múka, cestoviny, ryža), živočíšne maslo, vajíčko 1x do týždňa, zdravé oleje (extra panenské). Postupne pridávaš k obedu aj večeru (večerné kašičky), potom desiatu a olovrant, nakoniec komplet 5 - 6 jedál denne. Okolo 10. mesiaca biele jogurty, acidko/zakysanka, strukoviny. Po jednom rôčku ryby a postupne potraviny, ktoré môžu spôsobovať alergické reakcie - paradajky, zeler, kiwi, morské ryby.