Ako zachovať teplý čaj v zime?

euka210
22. sep 2012

Ako to vyriešiť? Fľašu s cumľom nepoznáme...teda klasické obaly na dojčenské fľaše odpadajú. Je dojčený.
Najlepšia by bola termoska, no z hrnčeka pije tak všeliako, viac sa niekedy oleje a pije všeobecne málo (glg a stačí).
Chytil sa na sosáčik z obyčajnej Tomy...viac konečne vypije a netečie....no obyčajne fľaše pri teplom čaji zmenšujú svoj objem a sa deformujú.
Máme ešte hrnček s makkým náustkom, ale tečie, čo by nemal (čo ma rozčuľovalo) a malý ho viac kusal ako pil z neho, tak som ho už vyradila.
dakujem za vaše rady a skúsenosti v tomto.

cikyta
22. sep 2012

@euka210 Ja som chodila s dcerkou von v zime max.na 2 hod. a to bud spala, alebo mi neprišlo, žeby musela stále vonku piť tak, ako v lete.

cikyta
22. sep 2012

Alebo ak už velmi chceš, tak kúp taký pohárik so sosáčikom čo netečie + termosku a čapuj 😉 V tých obaloch na flaše by v mraze ten čaj aj tak vydržal ozaj iba chvíločku...čiže termoska je ideálna.

katren
22. sep 2012

termoska a dolievat do flasky....aj my tak chodime uz skoro treti rocik 😉

euka210
autor
23. sep 2012

no ono mi to bude treba minimalne na cestovanie, do kostola a na dlhšie vychadzky.
A myslite, že mi bude piť z hrnčeka s tvrdým náustkom, ked na makky sa nechytil, ale na sosacik ano? Lebo ma nebavi kupovat dalsie flase z ktorych mi nebude chciet pit.

euka210
autor
23. sep 2012

A ešte som našla termohrnček Avent...oplati sa mi do neho investovať, alebo nie?

zuzana581
23. sep 2012

@euka210 ahoj. My kupujeme na zimu takéto termostky so sosákom. Sú to klasické termosky, nie ako flaše sigg. Tieto majú dvojitý nerez. Alfi Isobottle. Ak chceš napíšem ti do IP jeden eshop, kde ich predáva aj na SK..

ifkael
23. sep 2012

@zuzana581 ja prosim info 🙂

katkas1
23. sep 2012

@euka210 ja som to robila s poharikmi tak, kupila som s tvrdym naustkom, jasne ze nechceli z nich pit ani jeden, tak som vybrala ten ventil proti teceniu, strcila im ho viac menej nasilu do ust a ked im zacal tiect do pusy caj tak sa napili, na druhy den som im dala uz aj ten ventil do poharika a napilil sa uz normalne a bol pokoj

hradnapani
23. sep 2012

@euka210 je sanca, ze na tvrdy naustok sa chyti. aj moj syn hryzol ten makky,pri tvrdom nemal co, resp. nebola to taka zabava, tak sa konecne napil! a odvtedy pije, uz som mala obavy, ze sa to v zivote nenauci. Mal asi rok.

metlonka
23. sep 2012

@zuzana581 mohla by som poprosit aj ja info o tychto flasiach? dik 😉

euka210
autor
23. sep 2012

@zuzana581 napis mi prosim info, kuknem na to 🙂

katren
23. sep 2012

@euka210 o tom termohrnceku je tu diskusia, tak pozri..... 😉

ivanka1980
23. sep 2012

aj ja si prosim info o flaskach 🙂

zuzana581
23. sep 2012

http://www.termoflase.sk/termoflase/eshop/1-1-T... toto je tá stránka, dúfam, že to tu nechajú 🙂 Ja osobne som odtial ešte nekupovala, takže dôveryhodnosť obchodu zatial nemôžem posúdiť.
@euka210
@ivanka1980 a ostatné 🙂

littlebubu
7. nov 2012

@zuzana581 zdravím, aj ja by som poprosila info, ďakujem 🙂

littlebubu
7. nov 2012

@zuzana581 aha, tak už vidím 🙂

zuzana581
7. nov 2012

Už som tam kupovala a maximálna spokojnosť.
@littlebubu

littlebubu
8. nov 2012

@zuzana581 a deti sa nepooblievali, keď z toho pili? Moja malá má rok, slamkové fľaše miluje, možno by som ju naučila j na toto 🙂

zuzana581
8. nov 2012

@littlebubu Tak ak to bude otáčať hlavou dolu, tak vyteče, ale neteče z nich prúdom. Ale keď pili tak nie, dá sa to naučiť.. v podstate z toho musí tiež ťahať, ako z flašky. Druhá vec je, že také malé deti to nebudú vedieť zavrieť, lebo uzáver sa točí a musí doklapnúť, nič zložité, ale dieťa, čo nemá takú motoriku a cit v rukách, ani nechápe, že to treba dotočiť, to nebude vedieť, takže ak tieto termosky malým deťom, tak vyslovene s asistenciou rodiča.. Môj syn má 3 roky, ale aj teraz sa mu občas stene, že to zle zavrie.. Ja ich kupujem vyslovene na to, že v zime máme všetko hneď studené a v tomto je to super, tak mu ju vždy skontrolujem, či dobre zatvoril. Keď bol menší, tak som mu ju otvárala a zatvárala..

littlebubu
8. nov 2012

@zuzana581 to je v pohode, v zime aj tak nepije každú chvíľku....takže poasistovať jej ...to zvládnem 🙂,ďakujem 🙂

zuzana581
8. nov 2012

@littlebubu inak tá kočka, čo má ten obchod má už profi bazár aj tu na MK 🙂

mamicka30
20. feb 2013

moja dcerka ma 1,5 roka a uz od 1 roka pouzivame tento hrncek....ked chodime na prechadzky teraz v zime udrzujeme teplotu takto...je to taky moj grif....poharik dam malinkej do kocika medzi nohy....je jedno ci lezi alebo sedi....poharik je ohrievany telesnou teplotou a este je mala zabalena v deke a fusaku...vzdy je cajik teply....a nemusis investovat do drahych termoflias, prip. obalov, ktore sa napr. mne neosvedcili.....hrncek mozem len odporucit...netecie, dietatko moze sat z ktorejkolvek strany.....

lencika
20. feb 2013

Ahoj, ja nosim termosku, ale taku pre sportovcou a tu zabalenu v este v taske , ale popripade kupime cestou nejaky dzusik

vivienka201
12. jún 2013

@zuzana581 aj ja poprosim info o termoske...dakujem

vivienka201
12. jún 2013

@mamicka30 mozem poprosit ako sa vola ten hrcek dakujem

zuzana581
12. jún 2013

@vivienka201 tu vyššie som hodila link (z 23.septembra 2012) inak tá mamina je aj tu na koníku v profi bazáre (nick termoflase https://www.modrykonik.sk/shopy/predajca/termof... )

mamicka30
13. jún 2013
korina691
10. dec 2013

no pozerala som tu stranku taka ista je cena termosky na ktoru sa da aj nasadt cumlik co mi pride vhodnejsie pre dieta a hlavne aby to nevytekalo.a este je ktomu aj obal. dajte si do vyhladavaca termoska JANE stoji asi 21 ecok plus postovne. 🙂

adka3121
19. máj 2014

@zuzana581
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o informáciu, kde môžem kúpiť tieto termosky. Ďakujem. Aďa