Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako znížiť dávku mliečka v noci, aby viac papala cez deň?

zuzonik
3. dec 2014

Mile maminky,

Akym sposobom mam obmedzit konzumaciu mliecka u mojej 14 mesacnej dcerky pocas noci, aby cez den toho spapala viacej a zasytila sa normalnym jedlom? Dcerka pocas noci vypije 3 davky mliecka (zaspava pri mliecku - 250 ml, okolo 1 si vypyta dalsie davku - 250 ml a potom na raňajky ma mliecko - 250 ml.) Ak by som jej mliecko nahradila napriklad cajikom alebo vodou, tak pri prvom ochutnani leti flasa cez celu miestnost a bude plakat a dozadovat sa mliecka.... Nasledne vznika problem, ze sa mi tymto mlieckom zasyti a potom cez den je pomenej a tym padom vznika nekonecny kolotoc? Riesili ste nieco podobne?
Cez den potom spapa este jeden jogurt, (cca 100g), ovocnu vyzivku 150 g., polievocku, cca 100 ml a zobne si nieco este z nasho jedla (chlebik, masko, ovocie, zeleninka - to moze byt tak 50 gramov dokopy), plus do toho kukuricne chrumky, piskotky.
Nakoniec by som dodala, ze cca od 6 mesiaca mi prespala celu noc az do cca10 mesiaca. Potom nastal zlom a zacala sa dozadovat jednej davky mliecka aj v noci.

Dakujem vam za rady.

jvlo
3. dec 2014

Ja som zacala mlieko riedit, na 210 ml dam 3-4 odmerky, ak sa bude budit castejsie, tak v noci nechaj a rano zried, pripadne urob mensiu davku.

oladuna
3. dec 2014

@zuzonik ja by som urcite mlieko neriedila.nedoporucuju to aby pripadne dietatu nebolo zle. By ma zaujimalo ako to vyriesis s tym nocnym jedenim lebo moje dvojicky v noci nepapaju uz od 5 mesiaca.jedna prespi celu noc a ta druga ked sa xobudi tak dostane vodu alebo detsky caj.ziadne mlieko.a potom aj tak hned zalahne a spi dalej.taketo nocne papanie by som velmi nepodporovsla.skus ten cajik a ak to smari cez izbu tak skusaj dalej.rozhodne to nevzdavaj.ona ma v noci rozjedeny zaludok.

siska53
3. dec 2014

@zuzonik ja by som jej ppstupne davala o odmerku mlieka menej. cize nie 7 odmeriek,ale niekolko dni len 6 (cize aj vody menej o tych 30ml), potom zas menej o jednu davku a tak. Nemam s tym skusenost,ale tak by som na to sla ja.

pepadepa
16. jan 2015

Moj syn má 17mesiacov a ešte ani raz mi neprespal celú noc. Tiež pýtaval tak 1-2flasky mlieka v noci. Zlom nastal pred 2 mesiacmi, ked začali rásť stoličky a očné zuby. Odvtedy pije mlieko na litre v noci. Aj med som mu pridávala... nič... Zaspí okolo 19-20tej. Ked zaspáva 200ml, o 11-tej 200ml, o pol 2 zase, o pol 6 zase. A vstáva okolo 8ej. Takže ráno som dolámaná.. čo som každú chvíľu hore v noci.. 2x ho prebalujem... a tiež sa cez deň aj naje a zobe stále niečo. Neviem... čaj a voda ho nezasýtia, tiež potom reve, kým sa nenaje...

sam2
16. jan 2015

@zuzonik v prvom rade, kazde dieta je ine. To ze niekoho prespi od 5 mesiaca celu noc, naznamena, ze prespi aj tvoje (moj ma 17 mesiacov a este neprespal celu noc).
Moj Alex vypije vecer okolo 200ml, potom v noci tiez a rano dostane normalne ranajky (chlebik, musli s jogurtom...). Cize skus jej to ranne mliecko nahradit ranajkami. Nocne by som jej nechala. Asi ho potrebuje...vsak ti ho nebude pit do 18 😀 Nesil ju do nicoho...je uplne normalne, ze 14 mesacne deti piju mlieko aj v noci. A ak chces aby papala viac cez den, vyrad z jedalnicka radsej chrumky a piskotiky....skus zaviest rezim. Rano ranajky, potom desiata (ovocie, vyzivka...), obed, olovrant, vecera, druha vecera mliecko pred spanim. Mozno prave toto jej pomoze sa rozjest normalne 😉 A potom mozes medzi jedlami supnut jednu dve chrumky, piskotky

sam2
16. jan 2015

A este jedna vec: asi od 8 do 10 mliecko v noci vobec nepil. Teraz mu idu stolicky, mozno aj tvojej a to mliecko je pre nich forma ukludnovania....hlavne to neries, lebo niekto povedal ze by to malo byt takto a takto. Tvoje dieta je jedinecna osobnost, ktorej to vyhovuje momentalne takto. Ak ti pribera, je v pohode a mas pocit, ze je spokojna a pokojna, tak si nelam hlavu a daj sa do pohody aj ty 😉
Za 2 mesiace moze byt vsetko inak 🙂

zuzonik
autor
16. jan 2015

@sam2 musim napisat, ze situacia sa zmenila 🙂 mala sa mi rozjedla za posledne 3 tyzdne tak, ze sa nestiham cudovat. Problem bol v tom, ze jej isli vsetky 4 stolicky (stvorky) a preto mliecko bolo pre nu najmenej bolestive na dasienka. Ako sa jej prerezali, vratil sa jej apetit do jedla 🙂 v noci sice stale pije aj mliecko no napapa sa poriadne aj cez den. A vidno to aj na nej :D som stastna, ze jej chuti. Aj ona je spokojna a menej nervozna.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli