Aký čajík dávate štvormesačným deťom?

misutka27
23. nov 2015

ahojte aký čajik dávate svojím detičkám???dcérka ukončí 5.12. 4.mesiac....od narodenia pila sunarku feniklový čaj no v poslednom čase mi ho vyvracká..asi jej už nechutí..aký dávate vy????od ukončeného 4.mesiaca je čajik sunarka hruškový na dobrú noc tuším...pije ho niekto?

esterba
23. nov 2015

@misutka27 voda, voda a este raz - čista voda.

kristinkahugo
23. nov 2015

Mna ani nenapadlo čajik a načo. Ak je kojení netreba a ak ho prikrmujes staci voda. Nie preto aby som bola za mudru ale fakt malinké deti nevedia ze existuje čaj , sladké , slané. Atd . A to iba my dospeláci si myslime ze to potrebuju. Ved tie malinké obličky nemusia filtrovať hned kadečo. To úprimne. 😉

38lentilocka
23. nov 2015

Ja som kupovala v lekárni ovocny ale uz neviem názov , mali viac druhov a sunarku tiež ale nie rozpustný len vreckový mi vypil.

bajana
23. nov 2015

no hlavne nie ten rozpustny...ale tiez som za vodu...naco caj?

prego81
23. nov 2015

@misutka27
ziaden caj tak malemu dietatu. Staci mlieko a voda. A to mam doma plnu policku cajov (len aby si si nemyslela ze som proti cajom 😉 )

janinah
23. nov 2015

detský sypaný čaj z lekárne,taká modrá krabička,obsahuje rascu,fenikel,harmanček...na lepšie vyprázdňovanie sa a proti bolestibruška

maary11
23. nov 2015

@misutka27 Ahoj, u nas tiez len a len voda do cca 1,5r. Teraz ma 20m a zacina jej chutit caj, tak jej ho sem tam urobim a hlavne je zima, tak ju to zahreje 🙂 ja som kojiila, takze v 4,5m dostavala iba mlieko a to bolo vtedy leto, ale z flase pit nechcela a nevedela, takze mala iba mlieko. Ak nekojis, tak urcite iba vodu by som davala.

8291
23. nov 2015

@misutka27 ano naša malá od 4.mesiaca.kojená nebola.a teraz máme 17.mes a stále ho pije.celé leto bola len na čistej vode,jar-leto jej dávame čajik sunarka.ked je vonku chladno tak jej radšej dam teplý čaj ako teplu čistu vodu,robím ho v slabšom pomere a vôbec nie je sladký a nemyslim si ze je pre detičky zlý.ved neobsahuje kilo cukru pre boha.nevidim dôvod v čom by mal detičkam škodiť.

8291
23. nov 2015

Myslela som jar a zimu

stanik382
23. nov 2015

Viem, že sa všade vraví aj rodina možno a okolie že treba určite čaj, ale čo dieťaťu nedáš, to nebude poznať a tým pádom mu to nebude vadiť.
To či dávať čaj alebo vodu si samozrejme zváž sama, pri čaji však máš viac roboty s flaškou - rýchlejšie sa zanáša a ono vypije naozaj málo čiže pravidelne variť.
čo sa týka tekutiny - je to jedno či dáš "iba" vodu alebo čaj - voda sa však považuje za najzdravšiu tekutinu.
Zvažovala by som možno vtedy ten čo obsahuje fenikel a spol keby ste mali problémy s bruškom - mohlo by to pomôcť 🙂 Ale dieťaťu stačí v pohode voda a ty nemáš s tým toľko roboty ako s čajom. a vôbec ho tým o nič neukrátiš 🙂 ešte toho čaju v živote vypije vela 🙂

tajka1986
23. nov 2015

@misutka27 ja som davala porcovany hipp bio ovocny od 4.mesiaca bez cukru. Na striedacku s vodou. Jasne ze staci voda ale komu sa chce pit v zime iba vodu? Teply caj zahreje a utisi smad lepsie ako voda a hlavne v zime v kociku 🙂

tajka1986
23. nov 2015

@stanik382 jaaj no lebo s cajom je kopec roboty 😀

stanik382
23. nov 2015

@tajka1986 to som si zaslúžila za čo?

tajka1986
23. nov 2015

@stanik382 prepac len som si musela rypnut ja viem ze si to tak nemyslela 🙂 inak suhlas s tvojim prispevkom

misutka27
autor
24. nov 2015

@8291 sunarku ten hruškový???

8291
24. nov 2015

@misutka27 ano všetky sunarky pijeme. Od 4 mesiaca.

8291
24. nov 2015

Len ja dávam na 100ml len jednu lyžičku a pol.

misutka27
autor
24. nov 2015

inak ja som v zime tiež skôr za čajik vodičku v lete by som riešila...preto som sa aj pýtala aký čajik dávate a nie či dávate čajik alebo vodičku...ale aj tak dakujem za vaše názory....ja ten čajik nedávam každý den ked ma napadne tak jej ho dám niekedy 1x za týžden a niekedy 1x za 2 týždne tak si nemyslím že je to až tak hrozné 😉
inak papa MM (odsávam) a ked mi nevystačí tak dokrmujem UM

katkakovac
24. nov 2015

Prefiltrovamu a prevarenu vodu. A ked mal tak 8-9 mesiacov, sypany caj Roibos červeny. Syn sa ho nevie dopit.

misutka27
autor
24. nov 2015

@8291 je sladky???lebo viem že na 100ml idu 2 lyžičky

8291
24. nov 2015

@misutka27 nie je veľmi sladký ale ja som jej zvykla od začiatku robiť slabšiu koncentraciu.a nemá absolútne žiadny problém ani s vodou s tým štylom ze pije čaj tak vodu nechce.celé leto sme boli len na vode a čaju sa vobec nedožadovala ale myslím si ze keď je už chladno tak co jej mam dat teplú vodu?to by som ani ja nevypila.😁