Aký dať príkrm, keď idem do práce?

cibulkas
15. okt 2008

Ahojte zienky. Mam skoro 5 mesacne babo a zaciatkom decembra zacinam pracovat na polovicny uvazok (12.00 / 17.00) a neviem ako mam vyriesit papkanie popoludni. Mlieka mam akurat tak dost na dojcenie, ale neda sa mi odstriekat. Tak neviem, ci je lepsie jej dat umele mliecko alebo nejaku kasicku? Prosim poradte. Dakujem. Lubka

klaudia74
15. okt 2008

Ak dobre počítam, tak bude mať tvoje bábo v decembri vyše pol roka, ja by som radšej dala nejaký príkrm (ovocie, zeleninu alebo kašu - rozhodni sa sama), ako umelé mlieko, keď je ináč plne kojené.

shela
15. okt 2008

cibulkas...a preco sa ti neda odstriekat mliecko??...ked mas vlastne mliecko tak nedavaj umele...ved ked chces pokracovat v dojceni mliecko malinkemu odsaj a daj do ladnicky...alebo ako klaudia pisala zacni s prikrmami...no ale na to budes musiet mat trosku viac casu..vacsinou ked deticky zacinaju s prikrmami samozrejme ze nespapaju vsetko- niektore odmietaju lyzicku tak potom sa musi este malinke dokojit...takze drzim palce...a nemyslis ze je trosku priskoro ist do prace pri takom malinkom babu...? Ja si to neviem ani predstavit

dididi30
15. okt 2008

shela ani ja si neodavaam, lebo ja mam o tom chore cici, proste nie kazda zena to znesie 😒 tiez budem mat problem s dokrmovanim, lebo neviem ako budem odsavat ☹
cibulkas, a kde si? ja som v anglicku a tu ked bude mat maly pol roka idem do prace na 2 hodky, tu je len pol roka materska 😒
no a na papu bud umele, alebo zeleninku, s tym sa zacina, ovocie nedavaj, lebo ovocie je sladke a bude ti odmietat zeleninu, ason mesiac davaj iba zeleninu, ak sa ti bude dat 😉 a tiez mam problem s odsavanim aj ked mam mliecka dost, tak ja to budem susat tak ako som napisala 😉

kasis
15. okt 2008

Cibulkas, mozes zacat so zel.prikrmom aj o nejaky ten tyzden dva skor 😉 .Tak mesiac pred nastupom do prace zacnite s mrkvickou, zemiakom, atd. Za ten mesiac by ste mali spolu uz vychytat nejake tie muchy v papkani a nebudes musiet riesit ani odstriekvanie ani UM

sirinka
15. okt 2008

cibulkas tiez by som to riesila zeleninkou, na pitie vodicku a ak by ozaj nevydrzala, tak UM, na kasu je este zbytocne skoro...

cibulkas
autor
15. okt 2008

Dakujem vam za cenne rady. Do prace idem lebo to mam na skok z domu a kedze je to sukromny sektor a skolstvo, tak budem mat kopeeec prazdnin. Takze aj budem s malou aj budeme mat peniazky 😵 A mlieko sa mi proste odstriekat neda. Skusala som to odsavackou, ale ani za svet nevytiahnem viac ako lyzicu mlieka 😢 Neviem preco. Ale ked mala papka, tak je to ok... Ja to teda skusim so zeleninkou 😝

cibulkas
autor
15. okt 2008

mimochodom som v BA, na Kramaroch

kili
15. okt 2008

cibulka, pochybujem, že ti začne hneď tak jedávať príkrm, že sa nahradí hneď jedno jedlo. A nemôžeš v rámci prestávky vybehnúť nakojiť? alebo že by ti malú priniesli? kto ju vlastne bude varovať?

sirinka
15. okt 2008

presne, ked to mas na skok, dobre by bolo, ak by sa v ramci prechadzky zastavili po mliecko 😉
z toho, ze nejde odsat si nic nerob, niektorym maminkam sa spustaci reflex objavi naozaj iba pri babatku, ja si tiez nedokazem vela odsat...

sirinka
15. okt 2008

jaj este nieco...ak by si sa rozhodla pre UM, v ramci zachovania dojcenia, by bolo dobre, keby ho nepilo babatko z flasky, aby nezacala odmietat prsnik.
kili nasa klara bola na zaciatku ukazkove babatko...zjedla, kolko sme jej nalozili, az kym neprisli na rad zuby 😠

cibulkas
autor
15. okt 2008

Kili, budem mat doma opatrovatelku, jednu starsiu pani, ktroa ma odchované 3 deti, takze v poho. Velmi sa nebojim, ale jeden nikdy nevie!! Co sa tyka pauzy, budem sa musiet dohodnut s kolegovcami, ale mohlo by to byt ok, kedze je tam aj jedna mamicka : )

nadka01
16. okt 2008

Ahoj cibulkas.
Tak moja dcerka mala rovnych 6 mesiacov,ked som sla do prace.Zatial chodim na 4 hodiny a okolo pol 12 som doma.Manzel ju vozi na 7 rano.A ako riesim kojenie,jedenia a spol?Rano malu nakojim..niekedy nie,zvysok mliecka v prsnikoch si odsajem a poslem po manzelovi mamke.Doobeda mamka dava Sofinke mliecnu kasu alebo nemliecnu kasu s mojim mlieckom.Po pol hodinke cajik alebo moje mliecko.Na obed klasicky masovo-zeleninovy prikrm a poobede presnidavku.Pomedzi jedlo bud moje mliecko alebo cajik.Od piatej malicku az do rana len kojim.
Hadam som ti nejak poradila.

cibulkas
autor
16. okt 2008

Dakujem Nadka, skusim to s tym prikrom. Cajik jej davam uz teraz, a velmi jej chuti (cisty fenikel alebo medovka, bez cukru), takze s tym problem nebude. Uz som o cosi mudrejsia. 😅