Aký jogurt ste ako prvý dali svojmu dieťatku?

tereza841
23. okt 2014

Ahojte, tak moja malá ma 10 mes. a neviem aký jogurt je pre začiatok najlepší a aké vlastne môže papať. Díky za info 🙂

godzillka
23. okt 2014

Ahoj, ja som sice zatial iba tehotna, no uz dnes viem ze moju malu nebudem krmit nicim cukrovym, glukozovym a pod. Bude papat cisty biely jogurt a pridam jej tam cerstve ovocie alebo doma robene ovocne presnidavky bez cukru, pripadne ovsenne vlocky neskor. Ziadne Danone, Monte, Paula a neviem co este... 🙂

whiterosses
23. okt 2014

len nie jogobelu !!!! biely, najlepšie sú zvolenské jogurty a pribináčik .. ak ti môžem poradiť 😉

lienka_g
23. okt 2014

to hlavne nie su jogurty, ale dezerty, alebo pudingy. ja som davala zvolenske, aktivie, najprv biele, potom aj ovocne

mimik79
23. okt 2014

ziadny pribinacik, pane boze co je uz len na nom dobre pre dieta, citali ste si zlozenie? a okrem toho obsahuje tvaroh co sa pre deti do jedneho roka nedoporucuje pretoze je tam vysoky obsah bielkovin ktore detske oblicky este nie su pripravene spracovat, zacinat jednoznacne bielymi jogurtami plnotucnymi, ziadne activie a pod a to je napr zvolensky, banovecky alebo sabinovsky, gadersky a pridat mozes popuceny bananik alebo ine dostupne ovocie

alenka7777
23. okt 2014

robievam jogurty doma z cerstveho domaceho mlieka. su take dobre, ze iny jogurt by som uz nekupila. recepty najdes na nete

domi1988
23. okt 2014

No pribinacik rozhodne nekupuj!! To je svinstvo neskutocne, rozhodne nie pre tak male deti. Najlepsi je zvolensky, banovecky alebo hollandia a biely. Mojej malej chuti cisty biely, naozaj ho s chutou spapa a nemusim tam davat ani ovocie. Na co zatazovat tak male telo zbytocnymi sladkymi vecami, kym nemusis nedavaj. Sladkeho sa v zivote este naje dost.

zuzik307
23. okt 2014

zvolensky smotanovy biely...a chutil jej dost dlho taky cisty 🙂

matafilipova
23. okt 2014

smotanový biely (selčanský, zvolenský,tami....)

titkovamiriam
23. okt 2014

smotanový biely a samozrejme najlepšie doma spravený ja tak robím jogurty doma už roky 🙂

tinach
23. okt 2014

Rajo probio biely

sense
23. okt 2014

ja som davala biely smotanovvy probioticky

mata95
23. okt 2014

biely

mammaroma
23. okt 2014

Biely bánovecky, zvolenský. Papá ho tiež čistý, ovocie doň nepotrebuje 🙂

amdeis
23. okt 2014

Zvolensky smotanovy zasadne biely. Uplne im stacilo. Hlavne by mal byt tucny, pretoze deti potrebuju viac tuku ako dospeli ludia. Pozrela by som si aby tam nebol skrob, pretoze skrob sa pridava aby nemuselo tam byt tolko jogurtu. Legalne okradanie.

saska.t
23. okt 2014

Jogurt ma byt biely,plnotucny so zivymi kulturami,moze byt smotanovy,activia uplne nevhodna,je nizkotucna a obsahuje Vela draslika,kocky ti uz znacky napisali,ak dojcis mliecne vyrobky nemusis vobec davat...

jasminet
23. okt 2014

biely, smotanovy, plnotucny - zvolensky, hollandia, sabi, tesco ma tusim este okolo 10% tuku

monikahan77
23. okt 2014

Tami s priesvitných téglikoch, marhuľový, vanilkový , Hollandia banánový, bánovecký marhuľový jahodový, tie sú mojej malej top.. Alebo hollandia príp. bánovecký biely čistý a do toho roztlačiť banán. Hlavne nie žiadne pribináčky a podobné grcy.

adka12
23. okt 2014

Zeny neprehánate to niektoré s tou zdravou výživou 😀 😀 😀 Ja nehovorím, že pribináka treba dávať každý den ale ked to dám dieťaťu raz, dva krát za týžden, určite to prežije 😀 😀 a jeho zdravie a tabuľkový vývin to nepoznačí 😉
A pre autorku - určite začni smotanovým bielym jogurtom neochuteným. Najlepšie sú podľa mna zvolenské, prípadne bánovecké. Ale to je len moja skúsenosť 😉

maca283
23. okt 2014

My sme zacali bielim smotanovím a sem tam dam uz aj ochuteny mame uz 1 a mesiac zachvilku 😀

govinda
23. okt 2014

Zvolenský smotanový biely 🙂 A taký čistý jej chutí dodnes 🙂

andrejta
23. okt 2014

ja som dala prvý bielu activiu, lebo mi poradili, ale hneď som prešla na klasiky smotanové, potom som našla grécke biele jogurty a teraz dávam aj pribináčik, ale doma robený (malý má už 15 mesiacov)

aeisha
23. okt 2014

Biely. Mala ma 16 mesiacov a je iba biele(tami,zvolenský,milsy,....) Zrovna včera som jej skúsila dať ochuteny ovocný,no ale dvakrát ju striaslo, takze nevidím dôvod to meniť 😉

bambinka123
23. okt 2014

mne bolo povedané, že nemám začínať smotanovým, takže keď mal synček asi 7,5 mes som mu dala Sabi biely nízkotučný, alebo Probio biely a oblizoval sa, doteraz mu chutí a papá ho buď s banánikom, ovsenými vločkami, pohánkovými vločkami, alebo s cornflakes, ale teraz už dostane aj iný jogurtík. 🙂

nini1010
23. okt 2014

Od zaciatku jediny-Banovecky.je to najkvalitnejsi jogurt zo vsetkych.

1234lubka
23. okt 2014

nepises ci dojcis ci nedojcis...pokial dojcis tak budes do roka zbytocne svoje dieta zatazovat mliecnymi vyrobkami. Potom sa odporucaju obycajne biele...moj syn ich nikdy nechcel a dodnes nechce...ani sladene ziadne...maximalne tie "umeliny" ako termix, kostici, olmici..co vlastne ani nieje jogurt...ale snazila som sa dlho a neuspesne najprvzacinat bielymi jogurtmi...potom som rezignovala....ma 2r8mes kazde rano a vecer vypije 300ml mlieka tak vapnika mame dost....teraz bol chory tak smemlieko dost obmedzili ani tie sladke somariny uz dlho nemal tak zase planujem oskusat biele jogurty...u nas dostat kupit Jogurty Sabi. Lepsi jogurt som este nejedla. Podoba sa chutou na zvolenske ale je ovela lepsi (podla mna). ta tak 🙂 ale oskusam aj domaci ako som sa tu docitala 🙂

slavaf
23. okt 2014

Rozhodne nie nízkotučný, začať treba bielym smotanovým, my sme dávali Sabi, prípadne Zvolenský.

verushkokav
23. okt 2014

zvolenský, selčiansky , určite nedávaj danone !!!!

lulistek
23. okt 2014

probia biela rajo

fopka
23. okt 2014

zacinala som bielym plnotucnym - zvolenskym a potom som skusila ine znacky, ale len smotanove, ziadne jogobely alebo activie. Lenze biely jogurt sa u nas absolutne neujal, maly zjedol najviac dve lyzicky, proste mu nechutil.... tak sme presli na ochutene. Zvolenske sa podla mna ale "pokazili", uz to nie je to smotanove co kedysi, tak sme presli na hollandiu a smotanove coop jednota. tak je to dodnes. sama nezjem pribinacika, paulu, kostikov ani nic podobne, tak to nedavam ani malemu

martynnka
23. okt 2014

Neviem, ci sa ti bude pacit moja odpoved, ale tak aj ja som tuto otazku riesila, ked mal moj syncek tak 9-10mesiacov. Nakoniec som si zacala citat o mlieku a dospela som k nazoru, ze vlastne clovek mlieko vobec nepotrebuje z hladiska vyzivy. Syncek ma viac ako dva roky, nikdy nemal nic mliecne, takze ani jogurt a zaujimave je to, ze mu to vobec nechuti, nevonia mu to... My uz doma tiez nejeme mliecne vyrobky a nepijeme mlieko a citime aa vyborne! 🙂 Inak je kojeny, ale ked som bola tehotna, pol roka som nemala mlieko, takze nemal nic ani on. Vsetko je super, rastie, nema ziadne problemy 😉