Aký príkrm pridať?

evica17
8. aug 2022

Ahojte, mám 6m a má zavedené zeleninovo mäsové príkrm, ovocný a kašu. Čo môžem pridať ako ďalší choď a kedy ? Chlieb s maslom ? Jogurt až v 8m to viem

simik22
8. aug 2022

Pri 6 mesačnom , myslím že bohate stačí zatiaľ toto.

pribinak
8. aug 2022

Miesto maska mu môžeš do zeleniny pridať vajecny zltok. Nie bielok, to až od roka.

Už však nedávaj nič navyše. Na 6 mes., je to viac než dosť

tamarkissova
8. aug 2022

Ja som dávala pečivo, chlebík tu kôrku od 5m, uhral sa s tým, čosi aj pojedol, aspoň sa zabavil 😃 na maslo je ešte skoro

zorana999
8. aug 2022

@evica17 už nič prosím ta pekne. Toto co máš je už akurát tak dosť...

zorana999
8. aug 2022

A ten chlieb s maslom.......ten ma dostal najviac......

ajka0207
8. aug 2022

@zorana999 prečo je skoro na maslo, nám kázala doktorka maslo do prvých prikrmov.

zorana999
8. aug 2022

@ajka0207 nie prosím len to nie. Žiadne maslo do prvých prikrmov. V 8-9 mesiaci začni s maslom Ghee. Najlepšie, najlepšie stráviteľne pre tak malé babo. Samozrejme ze v roku môžeš dat klasické (kocka a najviac kvalitné co pôjde). Ale do prvých prikrmov určite nedávaj maslo.
Do prvých prikrmov pol lyžičky kvalitného oleja (konopny, lanový, tekvicový)
Cojediazdravedeti.sk
Ak budes mat čas chuť a 20 eur - zaplať si webinar, vypočuj 3 hodinky kvalitného počúvania a budeš mat úplne jasno v prikrmoch a hlavne v tom, ako tomu bábätku neublizit...

ajka0207
8. aug 2022

@zorana999 tak u mňa je to už uteceny vlak, keďže najstaršia má päť rokov. Ale čo je zle na masle? Že je to živočíšny tuk? Alebo prečo?

evica17
autor
8. aug 2022

@ajka0207 tiež má zaujíma. Pri staršom som dával maslo,ale už neviem v ktorom mesiaci,ale ako 9mesacny jedol chlebík na kocky s maslom.

zorana999
8. aug 2022

@evica17 veľmi zaťažujúce a aj alergizujuce. Celkovo mliečne výrobky sú veľmi diskutabilné v jedálničku bábätka. Kojene dieťa nepotrebuje do roka žiadne mliečne výrobky. Nekojene v tom 8-9 mesiaci kvalitný biely jogurt. Maslo až v roku. Ale dávat do každého jedla maslo je hrôza a prosím autorku nech to prestane robiť, lepšie sa mi dnes zaspí 🙂
Tuk sa dáva do zeleninových prikrmov pretože ak ho nedáme - nerozpustia sa v tele potrebné živiny a vitamíny. Avšak tuk sa myslí v podobe kvalitných olejov...