Používame cookies. Viac informácií tu. OK
mummy01
16. apr 2012

podla mna je na syr velmi skoro,obsahuje vela soli.Syr az od roka-Lucinu,mozzarelu...

kvetinka211
16. apr 2012

@sea23 Najmenej slana a najviac zdrava je lucina a teraz som objavila mliecnu kocku od milsy .. ta je uplne bez soli, skvela vec 😉 aj na nakladanie do oleja (pre dospelakov) je super.
Moj velmi syry nechce, zachutili mu liptovske nite, ale tie su uz slansie, takze to len na chut trosku, ale papa vela jogurtov, takze mliecnych vyrobkov ma dost. Syr mozes davat postupne ochutnavat, ale nic sa nestane ak este par tyzdnov pockas (hlavne ak kojis) .. skus na zaciatok tu mliecnu kocku (http://www.milsy.sk/vyrobky/cerstve-mliecne-vyr...) Urcite nedavaj tavene syry, to je najvacsie svinstvo.

beruska.zuzanka
16. apr 2012

aj tvrdé syry sú fajn, len si teda kontroluj ten obsah soli, čiže určite neúdené 😉

irriss
16. apr 2012

Pred 20ti lety se ecka, tavene soli apod. nerozebiraly. ☹
Neresila se prilis tato otazka....
Muj syn (letos 22let)..mel v ruce misto rohliku Hermelin 😉 a stastny usmev od ucha k uchu.

p.s. Zdejsi lekari mi pro devcata doporucili "parmazan - tvrdy aspon 18ti mesicni)

elienka
16. apr 2012

začala som parmezánom, potom sem tam zobnúť strúhanej eidam tehly (mamičke z tanierika) na raňajky dávam sem tam Lučina - kocôčky (vraj je to bez éčok) a teraz som kúpila Kiri, ale ten je tavený, takže nabudúce zasa bude Lučina kocôčky. Vraj aj cottage by mal byť vhodný

monika15
17. apr 2012

juuuj baby ja som ani nerozmyslala ja davala vsetko zaradom okrem plesnivych.......ta ja truba
som rada za tu otazku 🙂

dankadina
17. apr 2012

syr sa može nieje ešte skoro ale začína sa so syrom typu ementál na tavené syry a syrové pomazánky zabudni

viki2912
17. apr 2012

my kupujeme eidamek,je to syr pre deti,neobsahuje soli ani konzervanty

sladkasue
17. apr 2012

dolezite je, aby si nasyre videla obsah soli - mal by ho mat co najmenej a atuku aspon tych 45%, nizkotucne syry - vlastne syrami nie su a aksu zase moc slane, zas to o niecom svedci 🙂
vo vseobecnosti: urcite nie tavene syry - je do nich pridavana sol :(

Tu začni písať odpoveď...

Odošli