Alergia na kaše. Čo s tým?

iffka2002
31. mar 2008

Ahojte mamicky,
zacala som davat malej kasu- po 6. mesiaci, najprv s marhulovou prichutou, a po napapani mala celu bradu flakatu a vysypanu vyrazkami. Na druhy den to zmizlo. Som si myslela, ze to bude kvoli tym marhuliam, ale to iste sa stalo po bananovej, ryzovej bez chuti i keksikovej kasi. Kazda bola od ineho vyrobcu- hipp, hami, nutrilon, z dm-ky..
Co s tym? Mam tie kase proste vysadit a davat jej iba zeleninku na obed?

zuzitka
31. mar 2008

a neriedis ju nahodou s kravskym mliekom?

iffka2002
autor
31. mar 2008

nie nie, to je taka rieditelna vodou..

zuzitka
31. mar 2008

tak potom neviem.... samko mal od 4 mesiaca atopicky ekzem, takze som od 6 mesiaca zacala davat kasu ryzovu od Nestle. kedze bol alergik, bala som sa ze sa vysype alebo tak nieco.... ale nic sa mu nestalo. takze tie kase by nemali byt alergenne 😒
ak si neskusala Nestle, skus.

ale myslim ze kludne davaj len zeleninku - kasu skusis o mesiac, dva..... 😉

susika
31. mar 2008

iffka-aj malá, ked je taká "ugebrená" máva niekedy vyhádzané okolo úst.aj ked je taká uslintaná. to je tými slinkami. tiež , ked to riadne nakremujem, to do rána krásne zmizne.

iffka2002
autor
31. mar 2008

zvlastne ze slinami.. ved mala slini stale nonstop 😵 a ma to len po kasi... ale moze byt, samozrejme..
zuzitka tak skusim este tu nestle.. len kazdy den kupujem inu kasu, tento tyzden som uz 500sk minula na kase a muz uz zacina z toho byt nervozny 😀

zuzitka
31. mar 2008

ale je pravda ze zo slin byvaju vyrazky... znamej syn nadmerne slinta, este aj dudu nosi ... a bradu furt cervenu 😨

alami
1. apr 2008

iffka - nebude to tým, že jej to steká - od toho, zagebrené ústočká, že má 😉

terasz pozerám, že aj susika je toho názoru, alergia by sa vyhodila všade, nie len na brade

tigri
1. apr 2008

iffka, je to kontaktna dermatitida, moja dcerka to tiez mala, ked sme jej zacali dat kasu, tiez som si myslela, ze je to reakcia na konkretny druh kase, ale vystriedali sme rozne druhy a nic sa nezmenilo...potom mi dr. poradila, aby som jej pred papanim natrela kozu okolo ustociek modrou indulonou, to sme urcity cas robili a teraz je uz OK...takze casom by to malo zmiznut....

iffka2002
autor
1. apr 2008

dakujem, tigri za info.. skusim tu indulonu 😵

susika
1. apr 2008

tigri-tiež mám dobré skúsenosti s modrou indulonou.ked nejaká vyrážka, natieram modrou indulonou.

a k tej kaši-tiež si myslím, keby to má drobec s kašičky, tak je vysypaný všade a nie len na tváričke.

tajka1
4. apr 2008

ahoj...moja mala to mala tiez, problem bol ale v tom ze kasicky boli mliecne..skus nejake nemliecnu...mi sme zistili, ze mala je alergicka na mliecnu bielkovinu. Odvtedy robim kase bud v kojeneckej vode, ale s Bebou HA

iffka2002
autor
4. apr 2008

aha, aj dr mi vravela ze to bude asi tym mliekom..

tajka1
5. apr 2008

vyskusaj tie nemliecne a uvidis....

iffka2002
autor
6. apr 2008

no uz je vyhadzana aj po mrkve.. 😖

ikke
14. máj 2008

kalamity • 1d • Včera o 22:37
Maminy, chcela by som sa vás spýtať, či mali vaše deti niekedy reakciu na instantné kašičky. Synovi som kúpila mliečnu ryžovo-banánovú od Hami a mliečnu ryžovo-kukuričnú od Nestlé a po obidvoch sa vyhádzal v okolí úst /červené fľaky/, dokonca dnes mal na krku, rukách a nohách vyrážky. Je možné, že je to reakcia na sušené mlieko, ktoré sa v kaši nachádza? Mám mu radšej kúpiť nemliečne kaše a tie mu dávať? Poraďte, ak ste niekedy riešili podobný problém. Vďaka 🙂

jahodka11
14. máj 2008

iffka, my papame nemliecnu kasu a vsetko je ok, mozno skus kupit taku....ale ked je vyhadzana po mrkve, asi vas kozna alebo alergolog neminie, ze? ☹

barboramarek
26. máj 2010

tak skusim pokracovat tu, ako som uz pisala inde, tak sme sa vyhadzali po kasi ktora sa zaraba vodou, hej malej som zacala az v 9 mesiacoch skusat kasu a vyhadzala sa v okoli ust, urcite po kasi, typicky prejav koprivka a trosku zcervenanie. tak neviem ake mate skusenosti? vidim ze sa tu uz pisalo davnejsie, mate nejake overene alergie po tychto reakciach?

matulat
31. okt 2012

@susika ahoj citala som tvoj komentar k vyhadzanej brade aj nasa mala ju momentalne ma celu v noci ked spi tak neslinta a tym padom to nema take cervene ako pocas dna. uz som jej to natierala takym bio kremom an apremastenie ale mam pocit ze sa jej to zvacsuje. Prosim ta cim si to natierala ty? Ja som ju 3 krat denne umyvala v ciernom pigy caji ale nic nezabera...neviem ci ju to aj neboli ale neplacka. Idu nam horne zubky a ten vysyp na tvaricke ma zhruba druhy tyzden. Dakujem za tvoju dopoved

susika
1. nov 2012

no ja si nepamätám, to bolo už dávno, ale ja som malej nič na tvaričku špecialne nedavala iba modru indulonu, ked niečo. a to zaberalo na všetko. aj malému, ed sa neičo spraví, tak iba modru indulonu. nam ju odporučili ešte ked sa malá anrodila hned v porodnici a aj riťku som jej tým natierala a zapareninu mala, iba ked som ju raz natrela kemom na zapareniny,takže u nas jednoznačne indulona bodovala. nie je drahá a je to vlastne aj premastujuci aj dezinfekčný krem, či masť.a ešte som pre nu mala na tvaričku Zartkrem-z kauflandu, tým som jej natierala tvaričku na von a mala ju krásnu a potom som zistila, že je to krem na zadoček🙂))neskoror, ked už bol minutý, tak možno aj ten mala.vysušaj a uvidíš.ja by som ako prvu tu indunĺonu, ked tak, minie sa na ruky.

susika
1. nov 2012

@matulat -tak som si našla aj prispevok, kde konkretne pišem, že som použila modru indulonu, skus, mne sa to u oboch osvedčilo a aj na moje hrozne suché ruky zaberá úžasne

matulat
1. nov 2012

@susika vyskusala som a naozaj zabera....ked som si tuto radu precitala u teba tak ma napdalo ze mi to niekedy davnejsie vravela aj moja kolegyna...takze vrela vdaka

smalova
1. nov 2012

Tak mu skús spraviť klasický grís z umelého mlieka. Ja som mu ešte do neho pridávala aj rozmixované jablčko s hruškou a to mu chutilo. Grís sme asi začali dávať od 8.meho mesiaca.

susika
2. nov 2012

@matulat -som rada, že som pomohla. ke by niečo, tak sa ozvi, rada poradím, ak budem vedieť🙂

maminkamartinka
5. jan 2013

@iffka2002 mne sa stalo uuuplne to iste, kazda znacka kazda jedna kasa, dokonca mal alergiu aj na tele , cervene fliaciky. najprv len vzadu na krku a potom aj na nozickach , dnes sme dali bebu tu pre alergikov a z tej jedinej sa nevyhadzal na tvaricke...

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
orieska325
11. apr 2017

@peter952 na margo toho..dcera nie je ockovana ma 8m a taktiez ma prejavy na kozi po mliecnej kasi...

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
orieska325
11. apr 2017

@peter952 tak aj robim😁