Alergické reakcie na prvé príkrmy. Čo ďalej?

denisocka
18. jún 2008

ahojte,

no dnes sme sa dočkali magickeho pol roka,ale prikrmy už skušam od minuleho týždna,kedže kojím každe 2 hodiny aj častejšie a maly by nám očami zjedol všetko čo držíme v rukách 😀 .Začalai sme 3 dni mrkvou,na 4.den + zemiak a na 7.den +broko . Zdá sa mi ale,že od zemiaka má po tvári -na brade a po stranách na líci + na hrudníku maličké body,nie su červené ,zbadala som ich až ked ležal oproti slniečku,su ako krupička,potničky....ja neviem. Môže byť oto reakcia na zemiak,alebo mrkvu? čo dalej? dnes som mu dala len čistu mrkvu a zemiak na chvílku vynechám

junovka
18. jún 2008

deni, alergicka reakcia sa skor moze prejavit cerv.vyrazkami po celom tele, popripade len na tvari o nieco intenzivnejsie a trva asi 3 dni , kym zmizne.Moja Nely sa mi vyhodila po melone, ale boli to take minimalne nepatrne slabulinke cerv.vyrazky, ktore trvali asi pol dna.
Ty co opisujes, tak to nemusi byt ani alergia, lebo ked som zacala s prikrmami a zacala som davat hrusku, tak Nely sa objavili take cer.nepatrne vyraztky na tvaricke spolu zmiesane s takymi ako opisujes ty, tak som sla na kozne a dokina vravela, ze to neni ziadna alergia, vraj toto maju asi 80 % malych deti, keby ze to bola alergia, tak vravela, zeby to bolo po celom tele.Dala nam dajaky robeny krem, ale nemizlo to, mala som pocit, akokeby sa to zhorsilo, tak som zacal davat obycajnu modru Indulonu a za par dni sme nemali nic 😉

denisocka
autor
18. jún 2008

no indulonu mám,budem večer mastiť odušu. Ináč ma napadlo či nie z broko,lebo aj ked som mu ju dala až teraz,ja som polievku vbroko veselo jedla tiež v tom čase

ale asi som jedina čo ma s prikrmom aj vyražky,bo nik sa nehlási 😀

junovka
18. jún 2008

Indulonu uzivaj najviac 2x dnne, neprehanaj to s nou.Ja som uzivala len raz denne, aj to ked sme sli vonku 😉 Skus na par dni vyradit brokolicu, asi tak na tyzden a potom skus znova dat.Ale, najprv vyliec vyrazky 😉 😎

ivet100
18. jún 2008

denisocka, presne take vyrazky ako opisujes, teda v podobe krupice som objavila vcera aj ja malemu na nozickach po vonkajsej strane a zatial je len plne kojeny, prikrmy este nedavam. Tak to aj tvoj maly moze mat nieco ine, nie alergicku reakciu na jedlo.

denisocka
autor
18. jún 2008

ivet-hm,ale čo ine? hej a má zopar "hrudiek" aj po nohách ale potničky to asi nie su,lebo nejake vedra nebadam 😀

ivet100
18. jún 2008

denisocka, ja som si to vsimla len nahodou, ked som ho hladkala po nozickach, inak to fakt nie je volnym okom poriadne vidiet, ale zatial som sa velmi nezamyslala nad tym, co to je. Dnes to este ma a uvidim ako to bude zajtra. Rozmyslala som, ci to nema zmenou detskej kozmetiky, pretoze som presla z jednej znacky na druhu a predvcerom som ho kupala v BUBCHEN a myslim, ze ta mu nesadla. Alebo potom naozaj neviem. ☹

adelii
24. okt 2012

Ahojte,malo niektore babo alergicku reakciu na ovos? Maly mal koprivku a zapchu,preto sa obavam,ci to nemoze byt reakcia na lepok,aj ked ovos stopy lepku len moze obsahovat...

mojinecka
10. mar 2013

@denisocka chcela by som sa spýtať, či ste potom prišli na to, že z čoho mal tie vyrážky. Ja som na tom úplne rovnako, dávala som 3 dni mrkvu, dnes mal druhý deň zemiak a pozorujem také bledé vyrážky veľkosti špendlikovej hlavičky, ktoré sú viditeľné proti slnku. Ja premýšľam, či to nemôže byť ešte z tej mrkvy. čo na to pomohlo? Ďakujem za odpoveď.

ayka2
5. apr 2013

ahojte, tiez som dala malej zopar lyziciek mrkvy a na druhy den sa vysypala. na brusku, chrbatiku a krku. my sme teda este len 2x skusili dat mrkvu, mala ma 4,5 mesiaca. iba tak ochutnat, lebo tiez nam hlce ocami vsetko co mame v rukach. preslo to neskor? uz to mizne, ale bojim sa ze sa to bude opakovat :(

magudsh
6. apr 2013

@denisocka z brokolice je alergia zarucena. mozno nepojde o samotnu zeleninu, ale sposob pestovania, postreky, hnojiva. pozor na nu, ked, tak starsim detom a radsej v mensom mnozstve. aj mne sa vyhadzala moja dcera a to som bola stastna, ze papa zdravu brokolicku nad parou.

denisocka
autor
6. apr 2013

@magudsh dakujem 🙂 maly ma uz 5,5 r 🙂 a zje všetko ... zrovna dnes mame brokolicovu polievku , nasa oblubena