Bábätká a teplo. Dávate aj vodu alebo iné tekutiny?

siskatan
27. jún 2006

Čaute skúsené maminky!

Myslím, že dosť aktuálne sa chcem opýtať ako zvládate toto teplo s bábätkami... Môj 8 týždňový drobec je dosť umrnčaný tieto dni a niekedy si fakt neviem rady... Je výlučne kojený a tak sa snažím ho čo najčastejšie prikladať, aby nebol smädný, no on odmieta... Dávate aj vodu alebo iné tekutiny? Ja som mu dala trošku vody zo striekačky a bol celkom spokojný, no vraj kojené deti nemajú dostávať nič okrem mliečka. Tak ako? Poradíte, podelíte sa o skúsenosti?

Siska 😉

ranostaj
28. júl 2006

hm...su prazdniny a straaasne teplo. som z BA a babo?...mam uz takmer 3,5 rocnu slecnu. Prave sme s manzelok hovorili rano, ze uz straca to babetkovske a zacina z nej byt mala slecna.

ervotoc
28. júl 2006

bola som spuntika oplachnut,no to uz je slecna 🙂 jezisi vcera som pozerala kolko peknych veciciek predavaju pre "baby"

ranostaj
28. júl 2006

to sa asi zda kazdemu to opacne, ja ked jej chcem nieco kupit, tak pre babetka maju nadherne a pre nu nic... ked bola babetko, tak sa mi zdalo, ze pre mimi nic a pre velke vela 🙂))
Nasa mala je tiez stale namocena v bazene, chudatko...tvoj maly ma 5 mesiacov? to je zlaty vek, akurat zacina sediet, nie?

barunka
28. júl 2006

ešte k tým tekutinám. ja neodsudzujem nikoho, ale bola som svedkom toho, ako jedno ročné dieťatko skolabovalo, pretože jeho mamička si myslela, že keď ho kojí, tak ani v 30 stupňových horúčavách netreba dávať vodu alebo čokoľvek iné.
čo sa týka čajov, nikdy by som bábenku nedala niečo, čo nie je určené priamo pre neho.
v každom prípade, viem, že predné mlieko zaženie smäd, ale aj podľa detských lekárov ho v týchto horúčavách treba doplnať prevarenou vodou, pretože dieťa môže zostať dehydratované...
je na každom, ako sa rozhodne, či dá alebo nedá vodu, ale potom je už neskoro ľutovať....

barunka
28. júl 2006
ervotoc
28. júl 2006

no nas ma sest,vcera uz cukinku bastil,myslela som ze nebude chutit.ale v pohode bastil,len tie vetry potom 🙂 😀 😅 hm aj my mame problem s vecickami,bo uz 86nosi,je velky,akosi zabudaju ze nie kazde babo je prtave ked sa narodi,skatulkuju to do mesiacov,teraz nosime pre rocne vsetko,ach jo,tak my mame tazsi vyber,lebo napr.supravy,tricko akurat ale kratasy su male,hm tak sa "haluzime"pri nakupoch.. 🙂 este nesedi,za to lezie jak raketaaak 🙂 len sa otocim a uz je fuc,vraj do dvoch tyzdnov uz bude sediet,hm tesila sa z neho doktorka,ze je super ze lezie,ze vacsinou to byva naopak,ale mam sa z toho tesit,vraj kvoli chrbtici,neviem,ja ho netlacim nikam na silu...ani caj a vodu mu na silu nepcham,ked nechce,tak nechce... 🙂 dokt.nepovedala nic na to,ze je len kojeny,povedala,ze vahu,vysku ma perfektnu,prospieva viac nez dobre...tak asi by mi povedala,keby to tak nebolo... 😉 kazde dieta ine potreby,,,nemuselo len kvoliu tomu skolabovat....ved ty si bola s tou mamickou potom na vysetreni jej dietatka?poznas jej zdravotny stav,stravovanie,podmienky atd.?

ranostaj
28. júl 2006

Barunka, jasne ze je to na kazdej mamicke... ak si precitas moje a ervotocine prispevky, piseme ze pre dieta okolo 1 roka je mlieko malo - to zn. ze mame na to rovnaky nazor ako ty 🙂 Myslim, ze tato debata by mala pomoct, poradit a nie byt zdrojom dotahovania, nie?
Aj ja ma dieta, sice uz dost velke a tak mam tiez nieco za sebou...ja vas citam uz dlho, ste uzavreta skupina a ked sa niekto snazi prispiet, bud si ho nikto ani nevsimne, alebo to dopadne ako teraz.
myslim, ze obe sa zhodneme ze do 1/2 roka staci mliecko a prevarena dojcenska voda, nie? Ak ano, tak som rada, lebo to som mala na mysli aj v mojich prispevkoch

ranostaj
28. júl 2006

Ervotoc, 86-ky? ved to je tusim na 1 rok ak si pamatam?... no mas to tazke s takym chlapom... je dobre ze ti papa zeleninku, to som ani ja nemala problem. Ked to malej jedlo videl moj muz, vzdy hovoril, ze on by asi radsej zomrel od hladu...a ona sa tvarila nad uvarenym zelerom, ze je cukrovu vat 😀

ervotoc
28. júl 2006

no jasne
🙂

ranostaj
28. júl 2006

vatu 🙂

ervotoc
28. júl 2006

ranostajka 🙂 tu v Nr maju tak pekne saticky...fnuk...normalne tym babulkam snad zavidiet zacnem,ziadne take ze len ruzovucke,ale take vselijake,ach jo,ze by sme si s drahym spravili dievcatko este..? 😀 😀 😀 inak fakt pravda,ze tiez male cisielka som len videla,,,no to aj ten moj hovori,on je tazky masozravec 🙂 sa tesi jak si bude s drobcom klobasky kupovat...hm,chlapy...ja uz sa zas vidim jak drobca vediem k zdravej vyzive..ale to bude na nom 🙂

ranostaj
28. júl 2006

mi hovor... moj otec /dedo/ malej ked mala asi okolo roka jedol klobasu so slaninou a samozrejme jej dal ochutnat 😕 Ked som to zbadal, vystartovala som ako zralok, ze co to robi a ble ble ble... chudak, tak sa tvaril previnilo. A ked som sa pozrela na malu, akoby vytusila ze hody koncia, narvala si plnu pusu slaniny...asi do zasoby 😀

ervotoc
28. júl 2006

😀 mne cez vikend mama spominala,ze mna moj dedko nebohy tiez napchaval safalatkami,ze som sa postavila pod chladnicku a s tade mi rovno do ust hadzal 🙂 ze sa jedovala a porazalo ju ked to videla,ale ze tak rychlo mi to zachutilo,ze som furt pri chladnicku chodila a cakala 🙂 hrozne,ked si predstavim,ze nasho drobca by tak niekto napchaval a to som mala ledva rok...este aj do vane,ked som sa kupala mi dedko prepasoval parky 🙂 vraj ked mi tak chutia a rodicia mi nedopraju...ach jo to su asi vsetci stari rodicia podobny

ervotoc
28. júl 2006

ranostajka to uz skolkujete? 🙂

ranostaj
28. júl 2006

ano, je to tak...ale malej sa zjavne nic nestalo 🙂 a dodnes jej slaninka s klobastickou chutia 😀 Inak to mame asi stastie, nasej malej ked povieme ze je to iba pre dospelakov tak to dalej neriesi, napr. chodime kazdy den na zmrzlinu a ona ma kornutok - furt sa bojim aby neochorela, lebo ona tak hltavo je... trosku jej dame na okraj kornutku a ona ho spokojne schrumka...ani ju nenapadne pytat si cely kopcek 🙂 ine je to s kofolou, minule som ju pristihla ako mala stolicku pritiahnutu pri kredenc a jak pila z flase, tak pila z flase...tak som ju nechala, chuda 🙂

ranostaj
28. júl 2006

jasne uz cely rok...zacala ked mala nieco vyse dvoch...

ranostaj
28. júl 2006

ervotoc aj sa v tomto teple chodis niekam s malym kupat, myslim ci on sa kupe...ja si pamatam, ze mala spavala v kociku u nasich pod velkym stromom v teini - to sa dalo akotak vydrzat

ervotoc
28. júl 2006

no ten kornutok mi ponukla jedna pani,kam chodime s drahym pri kocikovani na zmrzku,ze malemu preco nedam kornutok,a zazerala na mna ked som jej povedala,ze ved len zeleninku zacina papkat..vtedy mal este len mrkvicku...skoro ma zabila pohladom,este aj drahy si to vsimol,ze bola nejaka hrrrr

ervotoc
28. júl 2006

mnam kofola,tak to sa malej nedivim,aj ja by som si z kofci cucla,ale este sa kapanek bojim,predsa len bublinky,kojim,...mnam a vineu....ach jo

ervotoc
28. júl 2006

nie nechodim kupat,akurat vcera sme boli u znamych,prisli z chaty v skl.tepliciach a spominali,ze este mensie deti od nasho drobca sa tam kupali,ze na slnku,ani pod slnecnikom,nic,mamicky s nimi sa spacirovali pri bazene...hm,tak ja by som to nedokazala,ani keby tam bolo desat slnecnikov,ci stromov...ja tiez chodim k nasim,ci k babke,pod stromom je sedenie,aj hroznovy vinic sa tam pekne taha,tak tam sme zaparkovany na vecer,ked uz neprazi,alebo pod strieskou...tam je aj spokojny a mam istotu ze sa mi neusmazi a neopaly 🙂

ranostaj
28. júl 2006

on je este fakt maly na kornutok...vies ale ked je taky velky /myslim velky chlap/ teta si asi myslela ze ma viac...🙂
Ved aj ja lubim kofolu, tak som ju nechala... ja si pamatam, ked som kojila malu 1,5 roka pila som len Tomu bezbublinkovu. Ked som prestala, odvtedy som ju nechcela ani vidiet a isla som si kupit vineu, kofolu, sladene dzusy....
musi to byt tazke s tymi mrnusmi v tomto teple, ved si dobre pamatam, ze ked som dala hlavu do kocika, bolo tam ako v pekle...bambuliatka, musia vydrzat 🙂

ervotoc
28. júl 2006

no to hej,aky sport.kocik si pouzivala ?my sa chystame uz na ten,tak si robim taky prieskumik,ine je to na obrazku a ine ked uz niekto v tom kociku aj babo mal,vie poradit skor,nez nejaka predavacka...vcera ma nahodou u tych znamych sa objavila ich znama,ze majitelka troch obchodov,s det.vecami ako kociky,stolicky atd.ta ma odradila napr.od jedneho typu kocika,ktory sa nam pozdaval,skoda,ze som s nou nestihla viac toho prebrat,len to bolo take,aj my,aj znamy aj drobec,hrrr frmol kazdy sa chcel s kazdym vykecat,potom som maleho isla kojit a oni uz odchadzali ,boli len na skok,fnuk,neni s nr a ide na dovolenku,tak ju nebudem otravovat... 😒

ervotoc
28. júl 2006

jaj nie,no mna to dorazilo bo som jej hovorila ze len teraz pol roka mal,ze len s mrkvou zacal,a ona hned ze aaaaaa,ona davala detom secko,,,a bla bla....a potom na mna hadzala tie kukuc vrazedne...

barunka
28. júl 2006

ja sa tu nechcem hádať, ako si teraz čítam spätne, vyzerá to, že sme sa nepochopili. podľa mňa už aj nejakému mesačnému drobcovi treba dať piť aspoň trošku vodičky, aj keď je len kojené, ak je vonku nad 30 stupňov, lebo tie horúčavy môžu spôsobiť prehriatie a dehydratáciu.
určite by som nenechala dieťatko len o mliečku, aj keď som kojila, dávala som vodičku, lebo často mi malá plakala a po jednej dvoch lyžičkách vody sa mi vždy upokojila a zaspinkala. (je strašne citlivá na teplo, vždy mi vonku vyhukuje ako bláznivá, dokonca aj v chládku...)
na druhej strane každé dieťa je iné, každému vyhovuje čosi úplne iné, inak sa správa, inak papá, preto netreba všetky deti hádzať do jedného vreca a podľa svojho dieťaťa posudzovať všetky...

ale v podstate si rozumieme 🙂

a ešte k tomu kúpaniu. my sme sa už s drobcom kúpať boli a fakt si to užívala... a zatiaľ jej chvalabohu nič nie je 🙂

ranostaj
28. júl 2006

Barunka, myslim, ze ked vies kam - do akej - vody sa ides kupat, tak to nemoze uskodit. My sme boli mali na jesen a cez zimu, tak nic, ale rok na to v lete uz plavala s rukavnikmi ako zabka 🙂
Podla mna je dobre privykat deticky na vodu, aby sa jej nebali. Mame maleho suseda u rodicov, velmi ho chranili a teraz ma 5 rokov a ked vidi vodu, reve jak pavian. Teraz im je to aj trapne, na dovolenke v Turecku mal dlhe gate a tricko, nechcel sa ani vyzliect, toboz namocit do mora.

ranostaj
28. júl 2006

ervotoc mi sme mali Peg Perego ale ked sme ho chceli predat, museli sme aj sportovy, lebo vajicko a vanicka sa nasadzali nan. Potom sme kupili v babylande tie ich golface modrocervene a boli sme spokojni, isiel lahko, bol skladny, mal hlboky posed, ze mala z neho tak lahko nevyliezla. Ale mi sme mali 1/2 roka cez zimu, to bola este v hlbokom a potom na jar sme kupili tie golface.

ranostaj
28. júl 2006

Boze aka hrubica, my 🙂
ja uz odchadzam z prace, teda aj od netu...drzte sa a prajem pekny slnecny a urcite aj horuci vikend...🙂

ervotoc
28. júl 2006

no to hej,nas spunt miluje vodu,jasi sa ,ale zatial len doma,ja by som ho nebrala na kupko to som ja,ale tiez suhlasim so znamymi co boli na tom kupku,ze je chore aby mamicky babetiek sa v najvacsich horucavach spacirovali pri bazenoch a dokonca este len v plienke,bez klobucika,no ja by som ticho neostala pri takej mamke keby ju stretnem,.ale to som ja...to je moj nazor,aby sme si rozumeli... 🙂 ja chodim len doobeda a na vecer von kocikovat,pobede sme vonku len u nasich ci u babky jak som uz spominala...more,to je uz ine kaficko,ved tam je aj vzduch iny,hm a asi aj tam vedia preco maju siestu a preco deti sa vecer jasia 🙂

barunka
28. júl 2006

hm... ja som sa dosť bála, lebo všade písali, že deti do jedného roka do bazéna vôbec nedávať a už vôbec nie do termálneho...
ale riskli sme to a každý sa na Simi potom zabával ako hrabala ručičkami a nožičkami len aby sa dostala do vody...
boli sme v mederi a myslím, že ak bude teplo, pôjdeme zasa...

ako staré deti sa už môžu dať do šporťáka???

ervotoc
28. júl 2006

nam sa uz ledva vopcha do hlbokeho ☹ ale diky za odpoved..jaj ty uz pracujuca?tak aj ty si uzi vikendik 🙂