Môžem dať banán pri tvrdej stolici?

adus_ka23
18. júl 2019

Ahojte mám 15m dcérku a chcem sa spýtať či môže banán keď je zapečené

saskia_98
18. júl 2019

@adus_ka23 nie z bananu zapeka este viac.

adus_ka23
autor
18. júl 2019

Lebo priateľ tvrdí že sa jej bude lepšie kakat

jankastraskova
18. júl 2019

@adus_ka23 ano bánan viacej zapeká, ale ked ti poviem, ze u mňa konkrétne je to úplne naopak, ked zjem banán tak idem na potrebu aj4-5 krát, a mám z neho krce, tak ich musim obmedzovat, neviem prečo mi to tak práve bánan robí🤔

sapetka
18. júl 2019

@adus_ka23 ak ju chces zapiect este viac.. ak nie daj jej vela vody a jablko

saskia_98
18. júl 2019

@adus_ka23 moje krstna ma problem s kakanim a dr povdala aby banan nejedla ked nemusi lebo jej z neho zapecie este viac

baboobchod
18. júl 2019

Nezrelý banán preženie, čiže na zápchu, prezrety je na hnacku.

lindusss2016
18. júl 2019

Ved nemusis ptiatela pocuvat na slovo, malo chlapov sa venuje stravovaniu, vacsinou o tom nemaju paru. Ak je zapecena, kup v dm lanove semiacka a lanovy olej. Vecer semiacka namoc do vody, rano pomixuj napr.so slivkami, jablckom alebo ake ovocie mas doma, to je jedno, pridaj par kvapiek lanoveho oleja a zarucene sa vykaka

arcticcode
18. júl 2019

Harmancekovy caj pomoze

selest
18. júl 2019

Ovsene vlocky povar vo vode 5 minut pridaj ovocie napriklad povar aj jablko bez supky s tym alebo pridaj vyzivu. Davam vzdy na ranajky malemu a odvtedy ho nezapeka a to kakal bobky ako koza 😂

janulik2008
18. júl 2019

U nas pomahal sirup nespomeniem si na nazov FRUCTOLAX sa volal a pomaha aj Hipp štava bud jablko alebo slivka 🙂

heliet
18. júl 2019

Zelený - nezrelý banán sa dáva, ak má dieťatko hnačku, hnedý - prezretý ak dieťatko zapeká. Funguje to. Platí to, aj ak je plne dojčené. Len tam trocha trvá, kým to mamina zje a dostane sa to maličkému do mliečka. Ale tiež funguje 😉(máme odskúšané X-krát).
(info som mala od primára z pôrodnice).

kikidee
18. júl 2019

@baboobchod
@heliet kazda hovorite inak, ktora ma pravdu?

pininka1
19. júl 2019

Moja mama stále vravela že banán je regulátor, že sa dáva aj na hnačku, aj na zapecenie. Ale doktorka na pohotovosti má zvozila až až keď sme tam boli so zapecenym synom,že v žiadnom prípade nie banán. Vraj naj je pomarančový džús s dužinou, piť veľa, celý deň.

sapetka
19. júl 2019

@pininka1 ano ja som mohmu odstavovala pomaranc ked mu neslo vykakat plus vlazna voda a probiotka👍

euka210
19. júl 2019

vodu, ovsene vlocky, jablko. Banan a ryza, mrkva sa davaju pri hnacke, zapekaju.

takacovama
19. júl 2019

@adus_ka23 je verejne zname, ze banany su na hnacky, lebo zapekaju, priatel si asi mysli, ze lebo to je ovocie akoze vlanina, ale banan a cucoriedky zapekaju este viac, ak je zapeceny tak vela vlaznej vody, zelenina, jablko.

1975renca
19. júl 2019

@adus_ka23 banan reguluje vyprázdňovanie, ako taky nezapeka, ale ako všetko ine, individuálne je to

anitta98
19. júl 2019

@adus_ka23 radšej skús jablko ako banán. baby majú pravdu, že banán zapeká ešte viacej. banán sa odporúča jesť, keď má človek hnačky.

ibrunova
19. júl 2019

Ja by som jej dala sluvky.

baboobchod
19. júl 2019

@kikidee hm tu píšu ako ja, že zelené na zapchu:
https://wanda.pluska.sk/zlato-skryte-v-bananoch...

Tu sa tiež neodporúčajú pri zápche zrelé banány:
https://www.slovenskypacient.sk/zapcha-ako-sa-j...

A tu zas hovoria naopak, ako píše ta druha pani:
https://www.info.sk/sprava/141723/8-potravin-kt...

Tak si vyberme🤷🏼‍♀️😬

ibrunova
19. júl 2019

@baboobchod ja som vždy počula, že banán upravuje stolicu, ako treba..

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rainbow82
26. júl 2019

Slivky sú najlepšie pôjde aj 10 krát..Ale banán dávam malej keď ju preháňa 😘

eliska13
26. júl 2019

@adus_ka23 najlepšie sú vločky napucane dať do jogurtu, vodu zo sliviek, slivky na drobno nakrájať, hrušky, jablká, spomínané lanove semiacka

mirkaknm
5. aug 2019

Nam pomohol vyvar, ci uz z kralika alebo kuraci. Proste dobry vyvar. ;)

tereza555
5. aug 2019

V prvom rade by som sa naučila gramatiku, v druhom rade never priateľovi. Ja sama banán veľmi obľubujem, aj na iné účely, ako jedenie, ale dieťatku isto nie.

monika_30
Odpoveď bola odstránená
Zobraz