Kde v BA kúpim bezlepkový chlebík?

mirkaknm
4. júl 2019

Maminky, viete mi poradit kde sa da kupit dobry bezlepkovy chlebik v Ba? Alebo mate nejaky odskusany domaci recept?

Dakujem

jamesinka
4. júl 2019

@mirkaknm chutny je zrnieckovy od Vitacelie. Mavaju v Bille, vacsom Tescu. S pecenim neporadim.

carduelis
4. júl 2019

Vo Freshi maju pri pecive oddelenie bezlep peciva, dovazaju cerstvy peceny, chutny.

podkovickaa
4. júl 2019

@mirkaknm
Ja peciem a ziadny z obchodu sa ani len porovnat neda.
Na druhy den nakrajam,dam do mrazaku a ked ho vyberiem vzdy je ako cerstvy.Doma nam na ploche link s videom ,tak vecer pridam.
Mam ich uz desiatky odskusanych,ale tento je na nerozoznanie od lepkoveho a naozaj chutny.
Bezlepkove z obchodu akoze fajn,ze neobsahuju lepok,ale kolko chlebov je vakuovo balenych a vydrzia pol roka.Co je za chlieb ked vydrzi pol roka a zlozenie nekomentujem.

mirkava
4. júl 2019

@mirkaknm vseobecne mozem povedat, ze lepsie su tie ktore nie su vakuovo balene a nemaju dlhu dobu spotreby. Ja kupujem v tescu,alebo v jednote

ciernysokol
4. júl 2019

@mirkaknm nekupujem,lebo same ecko a zla chut.v BA by sa teoreticky mal dat zohnat dobry cerstvy.je nejaka mala pekaren.ja peciem,cesto na chlieb kupujem od ceskej firmy nominal.zlozenie dobre,chut super.cez net je lacnejsi.robim naraz z dvoch davok a po vychladnuti do mraznicky.je fakt dobry a chcu ho jest vsetci bez diety aj,co su okolo,ked sa upecie,ale velmi ho nerozdavam,je s nim kus roboty a nechce sa mi to nikdy robit,ale robim,vysledok stoji za to.

susily
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matinka
4. júl 2019

My sme tiez skusali rozne, ale domacemu kvaskovemu sa nic nevyrovna. Mam v albume recept, mozno aj vam zachuti 🙂. Uz je to rutina, na zaciatku je to viac planovania, ale stoji to za to.

podkovickaa
5. júl 2019

Pridavam recept.Priprava je velmi jednoducha,len na to treba cas.Pridam aj foto.Na foto je original z tejo davky,ale uz robim z dvoch davok naraz a robim jeden velky.

https://ulozto.cz/live/!kZPqCLqMY/peceni-chleba...

podkovickaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
podkovickaa
5. júl 2019

@podkovickaa
Do vutra davam orechy,slnecnicove sem.,chia a uz som davala aj nasekane olivy,alebo kukuricu.To davam pred koncom rucne len premiesam.Tak dobru chut

mirkaknm
autor
5. júl 2019

@podkovickaa Dakujem ;) pozriem ;)

mirkaknm
autor
5. júl 2019

@matinka Nahodou recept bez kvaskovania nemate?

mirkaknm
autor
5. júl 2019

@ciernysokol A od nominal kupujes co presne? Dala by si prosim recept?

mirkaknm
autor
5. júl 2019

@jamesinka Hladam taky najobycajnejsi chlebik, bez orechov, oliv, semiacok...este len pre babo ;)

mirkaknm
autor
5. júl 2019

@carduelis Googlim ale vyzera to tak ze v centrali uz Fresh nie je?

podkovickaa
5. júl 2019

@mirkaknm
Ved olivy a orechy nemusis davat.

bibistec
5. júl 2019

Tak jedlé sú napr. Schar alebo vitacelia ale zložením nič moc. A chuť tiež. Ja pečiem kvaskovy a je to rozdiel. Ak chceš pre dieťa určite nie kupovaný radšej upeč a ideál kvaskovy je to kvalitnejšie.

matinka
5. júl 2019

@mirkaknm ja som hned na zaciatku presla na kvaskove, takze obycajne nemam ziadne oblubene. Ak to chcete pre babo, pouzivajte co najviac jednodruhove muky. Mam tam aj recept na zemlicky, tie by boli idealne

jamesinka
5. júl 2019

@mirkaknm vitacelia ma aj biely, ale ten som videla len v Petrzalke, v pekarni, v podnikovej predajni. Vedia ho aj objednat. Ja si tiez obcas peciem zo zmesi, co kupis v Lidli. Prvy den je super, druhy den nic mic, treti den kamen. Chlieb z mrazaku mi nechuti komplet vobec, kvaskovat neviem. Z tej zmesi si vies urobit aj len zemlu, aby sa to stihlo zjest. Z Nominalu mu chlieb chuti menej ako z Lidl zmesi

mirkaknm
autor
5. júl 2019

@matinka Nasla som u vas nejake jednodruhove zemlicky ale pride mi to velmi komlikovane. :( ja ledva stiham varit,toto by som nedala.
Nemate daky obyc.recept na bezlepkovy chlebik?

matinka
5. júl 2019

@mirkaknm ano, kazdemu zo zaciatku to tak pride, ze je to komplikovane. Zo zaciatku mozno bude aj nejaky neuspech, ale dnes uz robim chlebik spamati a sup sup. Nam sa nic z cisto zmesivych muk podla drozdovych receptov nepacilo, tak vam bohuzial neviem nic odporucit. Este chcem dodat, ze moj chlebik je prvy den uzasny, ako domaci, s chrumkavou korkou a vydrzi potom dalsich 4-5 dni, pricom si drzi rovnaku kvalitu a stale je dobry, nie ako drozdove. Tak v konecnom dosledku sa aj viac "oplati", financne aj pracne.

carduelis
5. júl 2019

@mirkaknm nie som z Ba, ale tipla som si, ze Fresh asi máte, bohužiaľ neviem kde 🤷‍♀️

ciernysokol
6. júl 2019

@mirkaknm
Snazila som sa sem tri krat dat fotku krabice,ale nejde to,ze z technickuch pricin nedostupne,tak len ze to je zmes na bezlepkovy chlieb s lanovym semiackom.kupujem aj rustikalnu zmes,ale tuto castejsie.pre mna je to jednoduche,pozriem zlozenie a kupujem podla toho.lebo ecka a chemia navyse robia zlu chut,ked ich je vela,viem,ze chlieb bude nechutny.

ninus123456789
5. júl 2020

@mirkaknm dobrý deň, ja pečiem teraz doma bezlepkové proteinové chlebíky. v prípade záujmu ma môžte kontaktovať mailom nina.bajtekova@gmail.com a poskytnem Vám viac informácií.