Biely alebo tvarohový jogurt na začiaku prikrmovania?

ela222
9. sep 2010

Ahojte, chcem mojej dcérke už začať dávať nejaký jogurt alebo nejaký iný mliečny výrobok. Čím by sme mali začať? Má necelých 10 mesiacov. Neviem sa rozhodnúť, či biely jogurt alebo nejaký detský tvarohový jogurtík alebo čo. Poradíte mi?

andika10
9. sep 2010

ja som dávala pribináčik, neskôr miláčik a termix,

iinuska
9. sep 2010

biely zvolensky, Adamko si ho oblubil a papa ho dodnes

dadka28
9. sep 2010

ja velmi za pribinacika nie som,ale jednoznacne som za sabi jogurty...

traktor
9. sep 2010

urcite biely jogurt, na pribinacika si este moze pockat...biely jogurtik mozes potom ochutit napr. cerstvym, kompotovym ovocim, detskymi keksikami, detskou vyzivkou.. 🙂

strapco13
9. sep 2010

bud biely zvolensky, alebo holandiu, ale celkom fajn je aj tami smotanovy biely /vyraba aj pre Coop/
pribinacik, termix a milacik su na baze tvarohu..tie teraz urcite nie, jednak je tvaroh tazky a je to silny alergen, tie najskor po roku
taisto activia tiez nie je vhodna..na ich stranke som nasla, ze je az od 3 rokov

zuza.m
9. sep 2010

no my sme boli alergicky na laktozu a mohli sme len activiu .kamošky čo mali deti bez alergie davali pribinačik a a podobne veci.

latvia
9. sep 2010

plnotucne,znacky - sabi,zvolensky,hollandia,smotanove od tami
bud ciste biele,alebo ochutene, do bielych zamiesat ako uviedla traktor, pripadne premiesat ochutene len zlahka,aby dostali "nadych" ovocia

katarina822
9. sep 2010

no my sme zacali klasickym biely smotanovy zvolensky activia tvarohove termixi ci pribinacik az po roku by sa mal.lebo pribinacik nieje jogurt je to tvarohova pochutka. zacni bielym . neskor mozes ochutit ovocim lekarka nam radila aj dzemom .

atrami
9. sep 2010

vhodné je začať kyslomliečnymi výrobkami, mliečna bielkovina je ľahšie stráviteľná. Ja som dávala smotanový jogurt- zvolenský, pridala som občas aj banán. Potom mliečne výrobky s tvarohom- pribináčik

janka_pn
9. sep 2010

zvolensky, hollandia, landliebe, tami, coop... bez prichute

murinka
9. sep 2010

sabinovske-sabi jogurty 😉

carmen86
9. sep 2010

my davame sabinovske jogurty 🙂 🙂 , skusala som asi 2x pribinacika ale vzdy sa z neho dogrcala...

mirip
10. sep 2010

pribináčik, miláčik alebo lipánek to je to isté a nám Dr povedala že to až po roku teraz nie teraz len obyčajné jogurty vlastne smotanové jogurty, sú hustejšie a sýtejšie, my papáme zvolenský smotanový a velmi nám chutí 😵

briketa
10. sep 2010

Ak ides pravidelne davat jogurt, oplati sa mat doma jogurtovac. Ked od zaciatku budes davata malej obycajny biely jogurt, nebude sa jej ziadat ziadnych dochucovadiel a bude bezproblemova. Bude to obycajny, zdravy biely jogurt z mlieka a jogurtovych kultur. Nemame ziadne probelmy so zapchou, plynnatostou, ziadne bruskove koliky. Ja velmi odporucam.

marthuska
10. sep 2010

no a co takto urobit domaci jogurt? jogurtovac nemam. isto pomoze. vsak ten je najzdravsi🙂 urobim v pondelok a papame do stredy🙂

lucula73
10. sep 2010

a ja by som sa spýtala ako možem,napíšte mi prosím do IP....odkedy sa tie jogurty možu dávať?mám v tom chaos,pred 7 rokmi,keď bola dcérka malá,boli iné postupy so zavádzaním príkrmov.... 😉ďakujem.

ale pribináčika by som určite nedala 😉

maryanna
10. sep 2010

jogurty biele plnotučné smotanové ako SABI, HOLANDIA, zvolenský, coop, tesco, proste najviac tuku aby mali......medzi kyslomliečnymi môžeš zaradiť aj acidko normálne ako príkrm s ovocím alebo čím chceš.. taktiež syry tvrdé, alebo lučinu.....žervé...

janka108
10. sep 2010

najlespie jogurty su tie v sklennych poharoch (napr.Madeta, tradicni jihocesky). obsahuju LEN plnotucne mlieko a jogurtove kultury, su cerstve, maju kratku trvanlivost. ked si precitas co je je obsahom innych jogurtov, tak su to same cukry, stabilizatory ,aromy , farbiva. to nehovorim o pridanej zelatine , ktora sa vyraba z kozi a kosti...

tweetinkapp
10. sep 2010

nam doktorka odporucila biely zvolensky a neskor bielu activiu 😉

kala33
10. sep 2010

nám doktorka poradila začať actíviou , papáme už všetky druhy okrem jahodového a musli. Tvaroháče papať až po roku. 😉

beru30
10. sep 2010

Mam kamosku co dietatu od 6 mesiaca dava Pribinaciky jedna radost a tesi sa ako jej chutia 😖 😖
Suhlasim s bielymi jogurtami ako Zvolensky a podobne, naco dieta cpat hned sladkymi vecami, ved do konca svojho zivota takych este zje 😀 😀

fodorka
10. sep 2010

no mne maly klasicky biely nechcel vobec ani ked som do toho daco primiesala tak mi sme na milacikoch alebo takych pudingoch tie mu velmi chutia....

zuzu101
10. sep 2010

Ja dávam malému Zvolenské a Sabi.Príchute dávam rôzne, okrem čokoládovej a vaniklovej.Skôr mu chutia kyslejšie. 😀

miska333
10. sep 2010

mi davame vsetky ovocne, piskotove, pribinacky, milacky

suzicka
10. sep 2010

náš malý je upne zblázneny z activie má rád všetky druhy 😉

cicimotinka
10. sep 2010

náš krpec papá všetky jogurty od roka...snažím sa kupovať smotanové, ale keď dostane aj obyčajné, spráska ich s rovnakou radosťou...a na ostatné kelímky ako horčica a pod. piští "ešte ham"...jogurtový závislák 😀

barborato
10. sep 2010

Ja davam tesco jogurty take malinke je ich 6ks 2 - bananové, 2- jahodove , a 2 - marhulove su strasne dobre aj mne chutia zje na ranajky hned dva lebo su malinke. Ja sa v tych jogurtoch moc nevyznam ale myslim si ze tie su pre deti ked su take male. Pribinacky a mlsanka a podobne mi vobec nezje nechutia mu raz som mu dala ochutnat trosku Monte a ten mu chutil tak mozno neskor budem davat aj ten.

sladkasue
3. jún 2011

baby, taka otazocka...
nas maly ma 9 mesiacov a skusali sme dnes zvolensky doobeda zjedol 3 lyzicky, na olovrant plnu polievkovu lyzicu s polkou bananu - chutilo mu! ALE... ked papal - (klasika) zostal spinavy na ustockach... po chvili ostal na tych miestach ako mal jogurt na tvari cely cerveny... sla som ho samozrejme umyt... preslo mu to az po dobrej polhodine. mate aj vy skusenosti taketo???
povazuje sa to za alergiu na blienkovinu kravskeho mlieka? zatial mu nic ine nie je... cervene flaky na tvaricke uz nema

annaopialova
3. jún 2011

ahoj jogurty moze ale citaj ci su tam eeecka ak ano tak nekupuj kupuj len bez konzervacnych latokaj v lidli maju jogurty bez lepku a konzervacnych latok volaju sa fruit jambo su vanilkove visnove a zo strakatelou

mircalla
3. jún 2011

Tvarohovy by do roka nemal. Urcite Hollandia biely, je to najzdravsi jogurt, ja davam ovocie ci susienky do neho