BIO zelenina a ovocie. Kde kúpiť čerstvé v Bratislave?

mysidlo
30. apr 2007

Ahojte,
onedlho budeme jest prikrmy (pre nekojene od 5 mesiacov), ale nemame domaci zdroj potravin. Nechcem zacat s kupovanymi vyzivami a pripravovat prikrmy s hypermarketovych produktov mi doktorka minimalne na zaciatok neodporucala.

Zial nevypatrala som, KDE SA DAJU V BRATISLAVE KUPIT CERSTVE BIO/EKO POTRAVINY. Neporadite mi?

Nechcem tu viest debatu o tom, ze ani v tychto produktoch casto nie je zarucena kvalita a ze su predrazene a pod...

Diky moc

aktak
30. apr 2007

mysi jedina taka bio predajna co ja poznam je v auparku, ale za jedno jablko tak das aj 20 sk 😅 (to som si len tak tipla, ale je to tam riadne drahe)

hanka274
30. apr 2007

hej poznam to v tom auparku, je to fakt riadna cena.
Mysidlo, a preco takymto smerom?
Ved treba zvykat...chapes...kojis?

hanka274
30. apr 2007

teraz som si vsimla zatvorku-pre nekojene, takze nekojis. Tak nic.
a preco teda chces take ovocko a zeleninku?

lindda
30. apr 2007

hanka caf tu pri mne kde byvam je este jedno bio je to pri Dulaku teda dulovom namesti z boku teraz som to tam objavila aj ja sa tam chystam kuk 🙂

lindda
30. apr 2007

mysi teda to patrilo tebe sorry 🙂

mysidlo
autor
1. máj 2007

hanka, ja tej zelenine z obchodov moc neverim. Vyzera dokonale ale chutovo je onicom. Preto radsej zoberiem zdravu, ekologicky pestovanu i ked bude prejdena od cervikov. 🙂
lindda, diky za tip. A maju tam aj cerstve potraviny. Lebo ja som zatial vsade videla bioobchody s konzervovanou a zavaranou zeleninou a ovocim.

hanka274
1. máj 2007

mysidlo, poviem, teda napisem 😀 ti takto, pokial si sama nevypestujes na zdravej pode zeleninu, ovocie, tak je to onicom. Mas pravdu chute su uplne ine ako domace. Skoda, ze aj ja taku moznost este nemam, inak by som pre malu uz pestovala kusok toho, kusok tamtoho na minizahradke. A ja tiez tomu z obchodu moc neverim, ale vratane tych akoze zdravych EKO, BIO...svoje je svoje a vsetko ostatne je velmi podobne, ba az rovnake.

asi si nieco na balkone vymyslim 😀 😀 😀 dake karfioly, kaleraby 😀 😀

sylvie
1. máj 2007

ahoj mysidlo.. jedna predajna, biopark je v novej budove oproti VUB na Mlynskych Nivach.. ci maju aj cerstve potraviny, to bohuzial neviem.. ja chodim do bioparku v Modre a tam cerstve ovocie a zeleninu nemaju, ale mozno v BA budu mat..
jednu dobu u nas v Terne predavali bio zemiaky, ale uz som ich nevidela.. predavaju vsak mrazenu bio zeleninu.. je tam brokolica, hrasok, spenat, nejaky mix..
a potom su aj ovocne a zeleninove prikrmy bio, to robi Hipp..ovocne bio vyzivy robi aj Hame, tie som kupila v tom bioparku..

certica
1. máj 2007

mysidlo, s cerstvou zel. a ovocim je to horsie, v auparku som uz videla nejaku v tych chladiacich boxoch, ako su jogurty vzdadu predajne. nechodievam tam pravidelne, len obcas sa zastavim, ale skor kvoli inym produktom. raz mali jablcka, ale inak som si nevsimla. bud to je hned fuc alebo je to skor len taky doplnok.
ako spomina silvye, v terne dostanes bio mrazenu zeleninu, maju asi 3 druhy (vzdy nejaky mix)+ ten spenat kupis samostatne. balenie podla druhu zeleniny stoji cca od 79 - 99Sk (ale je to vacsia gramaz, nejak 850g..neviem presne, zrovna nemam doma).
inak v bille tu na DD som asi 2-3x natrafila na bio mrkvu (cerstvu), aj bio zemiaky.

hanka, jasne, ze najlepsim riesenim je vlastna zahradka alebo nejake svoje zdroje, je to jednak 100x lacnejsie a dopestujes, co chces. lenze nie kazdy ma moznost 😒

lindda
1. máj 2007

hanka este som nebola vo vnutri ,ale iba z vonku som okukavala pojdem sa tam buduci tyzden kuk potom podam info 😉

magg
2. máj 2007

hmm, mna zaraza, preco je BIO zelenina taka draha, ked by na jej pestovanie mali byt minimalne naklady, teda ziadne posreky, chemikalie a tak.
Inac ja kupujem malej mrazenu zeleninu, znacka je myslim VINICA - karotienka, cukrik a hrasulko, maju aj brokolicu a karfiol. Predpokladam, ze je to BIO produkt, lebo mrkva je sem tam cerviva 😅

hanka274
2. máj 2007

certi no ved....ale ja uz hnojim na balkone 😀 😀 😝

famfrla
2. máj 2007

magg bio zelenina a potraviny su drahe aj preto ze sa nepouzivaju rozne pescitydi a podobne mozno mas skusenosti na zahradke ked nepouzijes nejaky pripravok tak mas mrkvicku deravu ako emental takze je vacsia namaha vypestovat zdravu zeleninku bez chemie🙂

sylvie
2. máj 2007

v auparku som videla aj zemiaky aj mrkvu..

sylvie
2. máj 2007

myslim v tom obchode bio bio..

boska
2. máj 2007

ahojte moj stryko ma bio farmu HOrny ohaj.. takze kdeco o zdravej vyzive viem no uprimne mojmu malemu kupujem v obchode pretoze jasne ze zo zahradky zeleninka ma inu chut no ci je uplne zdrava

zdenkaamarosko
2. máj 2007

Ahojte, pri Dulovom námestí je bioobchod Slnečnica - chodím tam, ale čerstvé ovocie a zeleninu som tam nevidela (www.slencnica.sk). Dnes som bola zastavená aj na Nivách v tom novootvorenom bioobchode a tam majú mrazenú biozeleninu. Inak som sa raz dostala aj na internet.obchod www.biologika.sk, kde ponúkajú donášku v BA zdarma pri nákupe nad 500,- Sk. Ponúkajú aj nejaké čertstvé ovocie a zeleninu.
My si zatiaľ všetko dopestujeme doma a poviem vám, že doma dopestované je doma. Cítiť to v kvalite a odrazí sa to v chuti. 😝

zuz11
2. máj 2007

mysi, a co tak najst neaku tetusku na mileticke co tam predava domacu yeleninu a ovocie? cenovo prijatelne a myslim ze aj kvalitou....
asi zacnem predavat co sme nasadili 😀 budeme mat toho hodne a tiez nehnojene a este aj baby odrodu 😀

kili
2. máj 2007

zuz, a nechystáte sa chovať kurence? 😀
ja by som zase chcela biokurence, bez tých rastových hormónov.
Včil budte múdry.

vavka33
3. máj 2007

Ja neverim tomu,ze nejaka zelenina ci ovocie v obchodoch je BIO a baz akychkolvek urychlovacov rastu.podla mna je vsetko niecim podporovane k rastu.napisu bio a tym zdvihnu aj cenu.Jedinemu BIu verim tomu svojmu zo zahradky.Ja viem,ze nie kazdy ma moznost dopestovat si nieco sam,alebo niekde u rodicov ci pribuznych,ale mozno nejaky znamy maju zahradky,tak skusit urobit obchod s nimi,hm.Napr.sa ponukla zuz-hihi 😀

hanka274
3. máj 2007

vavka33-uplne suhlasim...
spominam si na cudne lakave maxiBillaovocie a zeleninu 😕 😅 😅

zuz11
3. máj 2007

kili, no mame sliepky ale neviem ci by som ich jedla maju uz svoj vek 😀 ale zajacikov davam k dispozicii Samkovi a aj Adamkovi ak by si chcela 😉

vavka33
4. máj 2007

Hani,no aspon v niecom sme sa zhodli,no nieeee? 😉 🙂 😀

hanka274
4. máj 2007

no tak to si vystihla...ale myslim, ze mame podobne nazory, len ich mozno kazda inak prezentujeme, ine by bolo osobne. Vymenime nazory a o par dni je OK. 😀 😀

vavka33
4. máj 2007

😀 😀 😀

titkovamiriam
4. máj 2007

ja nakupujem cerstvu zeleninu u bulhara ktory ju uz roky pestuje,myslim si ,ze je zdrava aj ked clovek nikdy nevie no nepredava maxi velku zeleninu no klasika .teraz ma cibulky redkovky salaty...mnam.

hanka274
4. máj 2007

titkovamiriam-maxi velku zeleninu? snad to nedopuje!! 😀 ale nie, no snad. 🙂

zuz11
4. máj 2007

hanka, miriam pisala ze nepredava maxi velku zeleninu 😵

hanka274
4. máj 2007

tuk-tuk....no jasne, idem si este pospat, tusim som maaalo spala, lebo mam asi male oci a nevidim na pismenka 😀 😀

titkovamiriam
4. máj 2007

aj v jablckach mava cervicky no mozu byt dopovane 😒 😠 ,kde je uz dneska naozaj nieco bio zdrave ked ani voda,poda a vzduch nieje.