BIO zelenina a ovocie. Kde kúpiť čerstvé v Bratislave?

mysidlo
30. apr 2007

Ahojte,
onedlho budeme jest prikrmy (pre nekojene od 5 mesiacov), ale nemame domaci zdroj potravin. Nechcem zacat s kupovanymi vyzivami a pripravovat prikrmy s hypermarketovych produktov mi doktorka minimalne na zaciatok neodporucala.

Zial nevypatrala som, KDE SA DAJU V BRATISLAVE KUPIT CERSTVE BIO/EKO POTRAVINY. Neporadite mi?

Nechcem tu viest debatu o tom, ze ani v tychto produktoch casto nie je zarucena kvalita a ze su predrazene a pod...

Diky moc

zuz11
4. máj 2007

miriam no asi je to najprirodnejsie to bio co sa moze urodit a dochavat 🤐

mysidlo
autor
5. máj 2007

baby, diky za vsetky prispevky. My fakt nemame ziadny zdroj - rodicia nemaju zahradu a zvysok rodiny mame daleko. Snad si asi najdem nejaku tetusku na trhu, i ked ta mi moze nakecat cokolvek. No este uvidim. 🙂

zuz11
5. máj 2007

mysi ak sa urodi viac u nas dam vediet 😉 a mozeme sa dohodnut 😀

vandas
8. máj 2007

...necitala som celu diskusiu, takze neviem, ci sa neopakujem...na groeslingovej je vegetarianska predajna, kde mavaju cerstve ovocko aj zeleninu, ci su vsak bio, neviem, treba sa opytat...
...vraj aj babky zo stupavy, kt. predavaju svoje produkty v trznici oproti istropolisu maju svoje produkty zo zahradky bio, len tomu tak "moderne" nehovoria....
...asi je zatial cesta najst si tych svojich dodavatelov - osobne...

kitka123
8. máj 2007

baby a nevite nektera, kde koupit v BA biomaso?
Jinak ovoce a zeleninu bio jsem videla jenom v Auparku a tam ty ceny ... ☹ ☹ ☹
Cenovo dostupne a celkem dobre zasobene biopotraviny jsou na Karpatske Planeta food, ale ovoce zeleninu nemivaji, jen nejake tekvice jsem tam tusim videla

zuz11
30. máj 2007

inak ak by bol zaujem budem mat na predaj malych zajacov, teda velkych ale mladych 😉 su domaci a bez dopovania, chovany na dateline z nasej zahrady 😀

4a
30. máj 2007

kitka,
v Hainburgu v Rakousku 😒 . Je to z Blavy na skok.

olianko
30. máj 2007

tak ja vam teraz nieco napisem...
raz som bola v trznici pred zaverecnou a jedna babka ktora predavala kyslu kapustu predavala aj kvety.a kedze uz bol koniec predaja , tak sa balila a nevedela kam vyliat vodu z kvetov tak sup ju do kapusty 😕 a my sa potom oblizujeme , ze jaka fajna kapusta z trhu 🙂

4a
30. máj 2007

olianko 😀 😀 dobrou chuť 😀

kili
30. máj 2007

ešteže kapustu nejem 😀

kitka123
31. máj 2007

4a, diky za info, a kde v Heinburgu prosim ta? Jinak to je super zprava, je to fakt blizko

denisocka
18. jún 2008

nemôžem najsť temu o prikrmoch tu v babetkach tak píšem sem - týžden skušame prikrmy-klasika 3dni mrkva, 4den zemiak + mrkva ,7.den + broko . Asi od zemiaku -tuším,asi som si všimla že ma na hrudniku take male bodky,ako krupička,ale neni to vidieť len vo svetle-slnku,ako hrbolčeky,neni tončervene,take jemne drobne a aj na brade a po stranách lícnych kostí ?to môže byť nejaka ta alergia na zemiak?čo teraz,to už nebude môcť jesť zemiaky ?

tigri
18. jún 2008

Tesco ma dost siroku ponuku BIO zeleniny aj ovocia - karfiol, zemiaky, mrkva, banany, uhorky, cibula, cesnak, paprika...toto vsetko som tam zatial videla...aj ked ja som uz na bio rezignovala, kedze som u dcerky zacinala s prikrmami v zime...radsej som jej dala kvalitne zemiaky ako plesnive bio 😠
bohuzial, taka je realita v BA, pokial sa bude bio predavat v igelite, tak je to podla mna o nicom

ja viac verim mrazenej Bonduelle zelenine a cerstve ovocie a zeleninu sa teraz snazim kupovat sezonne...

bio maso sa da v BA kupit v Karlovej Vsi v obchode Biologika (taku maju aj www), kilo morcacich prs stoji cca 600 Sk, na stranke to nemaju ale treba im tam zavolat a dohodnut sa, kedy dovezu cerstve
potom je moznost kupit hydinu aj na Mileticke, predavaju tam take madarky v stanku pekne kurence a ked poviete, ze pre babatko, tak naozaj pozorne vyberaju, ktore vam daju...ale vraj vhodnejsie ako kuracie su morcacie prsia (dievcatka z nich nemaju take prsicka), my ich kupujeme priamo u Orbana....

julie6
19. jún 2008

ja kupujem z TESCO

zuka
19. jún 2008

Caute, ja som naposledy nakupila bio zeleninu v Metre. Je tam obrovsky vyber zeleniny a ovocia. Inak, co sa tyka zeleniny a ovocia na Mileticke - rodicia maju barak na dedine (pred Dun. Stredou) a ziju tam zeleninari, ktori predavaju na Mileticke - je to plne dusicnanov ☹ .

elika
20. jún 2008

ahojte, ja som nasla, ze vyrobky hipp su bio. takze kym najdeme cerstvu bio zeleninku, mozme to prechodne riesit takto
😉

denisocka
20. jún 2008

baby,šak robili one testy na dusičnany avšetky okrem jedneho vyšli oki,nie?

zuzka78
20. jún 2008

baby, kuriatka sa daju kupit aj na www.farmalucnydvor.sk. nie je to certifikovane bio, ale krmia zrnom a nedopuju ATB a hormonmi. chutovo su kuriatka skvele 😉

denisocka
21. jún 2008

baby ,mna teraz napadlo -ak je niekto od nás alebo podobne,ved my chodíme na kur.stehná do Poska ,do takej dediny.tam maju tie kury kopec,ktovie jak ich krmia aby raz dva vyrástli -môžem dať take maso malemu?

greta24
22. jún 2008

Ja kupujem bio v TESCU a myslim, ze bio obchod je aj v POLUSE

zrzulka
23. jún 2008

neviete ci niekto v ba ci okoli ba nepredava domacu zeleninu? my sme zacali s prikrmami. dost mi na tom zalezi aby mala mal bez postrekov. tak jej davame hami papu. Ale uz by som jej rada aj ja sama zacala parit zeleninku🙂

dika
23. jún 2008

zrzulka ja chodim do jedneho obchodiku na Dulovom nam. pri hoteli Dukla - mavaju tam aj cerstvu zeleninku, ale sortiment nie je siroky. Nieco sa da aj v Tescu kupit (zemiaky, karfiol)...

zrzulka
23. jún 2008

Dakujem ale ja by som najradsej od domaceho petovatela kupila co viem ze naozaj je to bezpecne.Velmi mi na tom zalezi. mne sa nepozdava ani ten biokutik v Tescu. To clovek tiez nevie co kupuje. Ale ked nezozeniem tak asi kupim tam.

zulok
23. jún 2008

aojte , napriklad u nas, na kraji v BA na trhu Pod. Biskupice, chodia vzdy v sobotu predavat zeleninku z vlastnych zahradok, urcite je to v poriadku. My vlastnu zahradku mame, na buduci rok hadam aj ja s drobcom uiž aj budeme pomahať...,ale taký malý obchodníci, babičky ,d eduškovia, podla mňa nejaké urýchlovače nepoužívaju 😉

zulok
23. jún 2008

aha, co som nahodpou nasla http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=4201

emjee
1. feb 2009

monka88 • 1d • 31. jan 2009 o 11:02
Ahojte maminky,
zaciname s prikrmami a chceli by sme zacat s bio vyrobkami.Teda hlavne cerstvou bio zeleninkou a ovocim. Neporadite,kde v BA nieco take kupime? Okrem Tesca a Auparku?
Dakujemeee

meria • 1d, snž • 31. jan 2009 o 11:45
Ahoj, na Nivách je BIOpark, tam by mohli mat... Ale my zatial tiez len tesco... inde neviem... teda s tou zeleninou a ovocim je to horsie, pre dospelych je toho viac. A výživky maju aj v DMkách.

bibianka • 2d • 31. jan 2009 o 13:25
Tak to by aj mňa zaujímalo - v Košiciach. V tescu je slabý výber a skoro nikdy nič nemajú

kisska • 1d • 31. jan 2009 o 14:04
Na Karpatskej ulici (myslim, ze je tak sa vola ta, kde stavalo kino Ymca, napravo od Sancovej) je predajna zdravej vyzivy Planeta food(vedla veterinarnej amb. Hill, asi 50m nad Ymcou oproti cez cestu, viem ze maju makrobioticku a zelenu stravu. Ale uz som tam davno nebola, tak si nespomeniem, ci maju aj cerstvu Bio zeleninu a ovocie.

nika.r • 1d • 31. jan 2009 o 17:31
Najlepšie bio kúpite na obyčajných trhoch. Staré babičky v "kidľoch" zaručene predávajú len doma vypestované bio ovocie a zeleninku, bez akýchkoľvek postrekov, hnoja doma vyrobeným kompostom. Babušky si tak na dôchodku privyrábajú, poznám z môjho okolia niekoľko takých. A nehovoriac o tom, že oni to predávajú za super ceny, žiadna prirážka za to, že je to bio. V Košiciach určite odporúčam trhy na Dominikánskom námestí.

bibianka • 2d • 31. jan 2009 o 18:14
nika, to že ony nestriekajú atd., ešte neznamená, že je to bio, stačí, že striekajú a hnoja dusičnanmi niekde v okolí a pôda je kontaminovaná. Pri bio potravinách sa sleduje obsah dusičnanov a neviem čoho ešte, babky to isto nerobia

biodomov
24. máj 2009

biodomov.sk prisiel s ponukou dovozu biozeleniny a ovocia domov.

martaha
24. máj 2009

Biologika v apolle ma cerstvu zeleninu a ovocie
www.biologika.sk

paola.o1
30. júl 2009

biologika ma aj masko