Čajík alebo prevarená voda?

lotna
26. apr 2009

Mamičky čo dávate svojim ratolestiam? Je lepšie dávať na uhasenie smädu čajík alebo prevarenú vodu? Ešte stále kojím a náš maličký má dva mesiačiky.

hiha
26. apr 2009

Lotna,ja ked bol Adamko maly a bolo leto,vobec som mu nic nedavala na uhasenie smadu,tvoje mliecko mu uplne staci.Predne je vodicka,na uhasenie smadu a zadne uz poriadna strava.Pediatricka mi vobec neodporucala popri kojeni ine tekutiny a jemu to bohate stacilo.Jedine,ked sa tvoj malinky nadmieru poti 😉

annag
26. apr 2009

lotna, samozrejme nič, ak si v aute alebo na slnku, len prsníky častejšie ponúkni. Na to má mliečko, ktoré mu okrem uhasenia smädu dodá aj energiu aby bol aktívny a spokojný. 🙂

petra1985
26. apr 2009

mne odporucala doktorka cajik lebo mala vraj vela pribera a casto je.. aj tak jej ho uz nedavam ked chce nech papa.. nechapem co to su neska za sposoby 😠

jabera
26. apr 2009

petri to je ale fakt divne, co ti doktorka povedala..... nas maly je tiez stale na prse a je aj celkom pekne vypaseny, ale sestricka nam povedala, ze z materskeho mlieka sa prejest nemoze. ze jedine mna moze vycerpavat ho tolko kojit, ale ze urcite tym nerobim zle jemu... neviem posudit nakolko je to vec nazoru a nakolko fakt. ja mu davam vzdy, ked si pyta....

mamutka
26. apr 2009

ja by som vzala radsej len vodicku, na caj ma casu dost. Ked som niekde kde naozaj nemozem nakojit, tak radsej cucnut vodicky trosku proti smadu a s poharikom sa aj zahra, inak pije moje mliecko a je mu jedno kde 😉

petra1985
26. apr 2009

jabera no.. moja ale ked jej aj toho caju dam z flase tak sa potom zlosti ked ju kojim lebo z flase jej to ide lahko a z prsnika si musi potiahnut..strasne sa zlosti.. az krici od zlosti.. a cez lyzicku ked jej davam tak mozem na tu lyzicku dat aj kvapku caju alebo vody a aj tak sa dusi.. takze som sa rozhodla sama, ze je to moje dieta, je dobre, ze pribera a ked chce jest tak mu dam a nebudem ho trapit lyzickou alebo jej to ulahcovat flasou.. doktorka pri nej nie je cele dni a noci ako ja.. som zvedava co mi povie teraz na kontrole.. ona hovori, ze dobre, ze mliecko jej chuti ale treba to kus krotit a najst nejaky rezim.. ale ked place tak ja nemam to srdce kukat na nu ked vidim, ze chce jest..

mamutka
26. apr 2009

petra, tvoja dr.je uz davno zo skoly von a odvtedy sa dalej nevzdelava, ze......aspon casak mama a ja nech si obcas precita, dozvie sa daco o detoch 😠

ssissi
26. apr 2009

lotna, ak kojíš, nemusíš dávať nič. Veď pije mlieko. Tvoj malý je cicavec a žiaden cicavec nepotrebuje dopĺňať materinské mlieko vodou, či čajom (to je len výdobytok, ktorý prišiel v 70-tych rokoch a neskôr, keď sa nekojilo)

ssissi
26. apr 2009

A ešte rátaj s tým, že čím viac čaju ti vypije, tým menej mlieka bude potrebovať... a tým menej mlieka sa vytvorí tebe. U 2-mesačného škoda pomalého odstavovania. Tiež si tak môže vybudovať návyk na pohodlnú fľašu a odmietať prsník, z ktorého tečie pomalšie.

jabera
26. apr 2009

petri, tiez by som v tomto pripade kaslala na doktorku. flas je velke ritiko, potom sa im nechce papat a ako sisi pise, mohlo by sa prestat tvorit vela mliecka a to by bola strasna skoda. ved tanicka je este velmi mala.

bubkaci
26. apr 2009

no ja mam 2mesačneho chlapceka a mliečko si odstrekujem. nam zase pani doktorka zakazala aby sme mu nedavali uz viac mliecka a skusili mu dat obcas radsej cajik. pribera nam za 2 tyzdne 800g a to sa narodil s vahou 2450g a o mesiac skor.

tin007
26. apr 2009

bubkaci, plne kojene dieta moze priberat rozne, raz je to za iste obdobie "vela" napr. tych 800 g, potom to moze byt za rovnaky cas "malo" napr 250 g, podstatne je, ze pribera, je spokojne, cika atd. ide o to, ze plne kojene babo si samo cucne tolko mliecka kolko potrebuje.
a mimichodom, treba si pozriet zlozenie cajikov (najma granulatov), ako prve sa vzdy nachadza cukor (dextroza), ktora urcite napomaha priberaniu (takze teta dr. si podla mna odporuje). ked uz ma dieta dostavat cukry, tak nech je to cukor z materskeho mlieka, ktory sa mu najlepsie a najlahsie spracuva a nie umele nahrady.

vejinka
26. apr 2009

ahojte ja som caj zacala davat az ked mal maly po 6.mesiaci skor nie..mliecko mu stacilo a ked bol smadny a nie hladny vypil len predne mliecko a zadne mi tam nechal ..potom ked bol hladny tak najprv vypil predne a nasledne sa dostal k zadnemu..striedala som a striedam do dnes prsniky 😉 u dvojmesacneho drobca by som neexperimentovala s cajom..len si pokazis kojenie..lebo sa nauci na flasu 😒

bibianka
26. apr 2009

bubkaci, tvoja doktorka je tiež 100 rokov za opicami, práve takéto mimčo potrebuje tvoje mliečko a nie čajík, je normálne, že na začiatku veľa priberá, to sa spomalí, určite mu čaj nedávaj. Moj malý mal 2240g, odsávam pre neho doteraz, bez čaju, občas si dá vodu, odkedy má aj príkrmy.

phanma
26. apr 2009

Ahojte,
my mame tri deti a vzdy pili len vodu. Teda nie prevarenu, z flase. Byvali sme doteraz vo Fr a mame "francuzsku skolu". Viem, ze vsetky mamicky sa tam hrozia, ked pocuju, ze tu sa piju cajicky (aj ked detske) a zasa tu sa vsetci cudovali, ako "dobre ich mame navyknute, ze nam piju vodu". Je pravda, ze co narod to zvyk a niekedy je sranda pozorovat tie nazory. Lekar nam vzdy hovoril, ze kojenie staci, ale ked zacina byt teplo, alebo ked ma babatko horucku, je treba pridavat aj vodu.
Najstarsi syn je aprilovy takze prvu vodu dostal pravdepodobne v juni (takze "vas" vek), druhy syn a dcera su jesenny ale vodu sme zacali davat, ked zacali jest kase...takze cca pol roka, mozno aj skor, teraz sa presne nepamatam.
Kazdopadne nase deti nadalej piju u stolu len vodu, takze ja som jednoznacne pre!!! 🙂

klaudinka21
26. apr 2009

Ahojte, no my mame sedem mesiacikov a Natalka pije cajiky od prveho mesiaca a tu je ,takze z toho nerobte ziadnu vedu, ci caj ci vodu, kazde babatko znesie nieco ine! 😔

ssissi
26. apr 2009

klaudinka, ale tu nik netvrdí, že ak dáš mesačnému kojenému babetku vodu, že tu nebude. Len sa to neodporúča, nakoľko kojené bábätko žiadnu vodu nepotrebuje. Pozitívum teda žiadne. Negatív to môže mať hneď niekolko, výsledkom ktorých môže byť odstavovanie od kojenia.

bibianka
26. apr 2009

klaudinka, prepáč, ale to nie je o tom, že to tvoje dieťa "prežilo", ale v akom stave budú napr. jej obličky atd., keď bude dospelá. Navyše prílišné množstvo tekutín okrem MM naozaj môže dieťatko aj usmrtiť, takže nebagatelizuj svoju "stravovaciu" chybu.

fodorka33
26. apr 2009

lotna ja tiez mam 2mesacneho chlapiska a plne ho kojim.ja beriem prevarenu vodicku iba ked ideme do auta na vylet a to si asi za hodinku len trolinku cucne doma mu nedavaj ved mas v prsniku 😉 a cajik naco???ked budes mat dobre silne mliecko staci zacat davat od pol roka.... 😉

petra1985
26. apr 2009

jabera ved to..

claudinka
26. apr 2009

moj nechce vodu, cajik loga rad 😀 ale podla mna netreba vobec davat tak malinkemu babatku ziadnu inu tekutinu 😉 ja som davala cajik tak raz za mesiac-dva, ked som bola vonku, bola zima a nemohla som vybrat cecok 😀 😀

mamutka
26. apr 2009

bubkaci, moj priberal z mojho mliecka 700 g za 2 tyzdne a dr.na to nic, ved co by aj, tesili sme sa z toho vsetci, ved potom to zase kolisalo....co to mate za doktorky niektore, nech oni nezeru, sa stavim ze vyzeraju ako z reklamy na pastety a babatkam by branili materskeho mlieka sa dosyta napit.....

briketa
26. apr 2009

Claudinka, ale vodu nechce, lebo si si ho sama naucila na caj ;) keby caj nepoznal, mal by rad vodu...

Lotna, do 6. mesiacov je potrebne vylucne MM. Aj v horucavach. Clovek je cicavec a je na to usposobeny. V MM ma absolutne vsetko co potrebuje na hydrataciu. My zijeme v subtropickom pasme, horucavy byvaju viac ako na SVK a maleho som mala v plnom zdravi len na MM.
Teraz ma tri a pol a cajik nepil este nikdy v zivote, pije len vodu alebo mlieko (uz nie MM 😅 ). Nemal nikdy problem s bruskom, so zubkami, s vitaminmi, so zelezom, s nicim.

briketa
26. apr 2009

Este som zabudla napisat, ked davaj vyslovene napit, malinke Ti pije len predne mlieko. Az po desiatich minutach kojenia sa v prsniku dostane k zadnemu, hutnejsiemu mlieku.
Predne mlieko je omnoho viac vodove a menej kaloricke, vobec sa nemusis bat, je perfektne urcene na uhasenie smadu.

paola.o1
26. apr 2009

aj ja si myslim ze netreba davat vobec nic ked iba kojis. ja ked som zacala s UM tak potom som mu davala aj cajik. no a ci caj alebo vodu to je na tebe. ja davam caj, lebo aj ja pijem radsej caj nez vodu. sak co som cisterna aby som sa vodou nadajala. a okrem toho, ked vodu prevaris, tak vsetky mineraly atd obsiahnute vo vode su fuc. takze sa nemusis bat ze ked mu das cajik o nieco ho oberies🙂 cajik davam raz sladeny od hipp je tam hroznovy cukor a raz nesladeny nestle alete to je uplne bez sladu ale chutna dobre. a cajiky som v BA kupovala aj v lekarni volaju sa Apotheke a tie su super, existuje na koliky, zapchy, na imunitu no vela ich je a su nesladene

claudinka
27. apr 2009

briketa presne presne 😉 aspon budem u druheho vediet 😀 a taku chybu uz aspon nespravim nabuduce

eimiky
27. apr 2009

Tak môj nechce ani čaj ani vodi, iba raz cucne a dosť, ale každý deň má zeleninku a ovocie tak asi mu to stačí, vôbec mi nechce nič piť...

briketa
27. apr 2009

Eimiky, ak este kojis, tak to uplne staci.

bibka333
27. apr 2009

briketa to ako že až po 10 minutach moja je napapana za 5 6 minut a pribera pekne a čajik ani vodičku nedavam skusili sme vodu ale nechce