Čajík alebo prevarená voda?

lotna
26. apr 2009

Mamičky čo dávate svojim ratolestiam? Je lepšie dávať na uhasenie smädu čajík alebo prevarenú vodu? Ešte stále kojím a náš maličký má dva mesiačiky.

phanma
27. apr 2009

Čo sa týka obličiek atď, tak dosť užitočná informácia o potrebe tekutín.
Hlavne teraz pred letom.
Pokial nechcete aby sa vaše babatko v teplom počasí, pri teplote alebo hnačke nedehydratovalo: trojmesačné babatko potrebuje 150ml tekutím na kg a deň. Takže pokial má vaše napríklad 6 kg, malo by vypiť 900 ml tekutín!!!
Teroticky, pokial dobre saje, tak vodu nepotrebuje. Toto platí do 6-ti mesiacov. Potom už je treba dávať vodičku äalebo niečo iné) aj tak.
Dobrá rada pre mamičky začiatočníčky: suchá plienka, kruhy pod očami a keď zoberiete kožu medzi prsty a ona zostane akoby zložená (ale to už je fakt extrémna dehydratácia), tak je treba dať piť.

phanma
27. apr 2009

Čo sa týka obličiek a dostatku tekutín: trojmesačné babatko potrebuje 150ml tekutím na kg a deň.
A teoreticky do 6tich mesiacov by mu malo stačiť len mličko pokial dobre pije. Lenže pokial máte v dvoc mesiacoch babo "nastavené " a kojíte ho 4x za deň, tak to asi fakt nestačí.
Myslím, že je fakt treba pozrieť ako často a kolko bábo pije a podla toho prisposobiť či dávať alebo nie niečo naviac.
Keď som písala, že moje deti mali vodu od malička, tak možno tiež práve preto, že strašne rýchlo mali len čtyri "jedlá".

phanma
27. apr 2009

Jaj, ja som myslela, že prvé sa mi neodoslalo...no nevadí. ☹

klaudinka21
28. apr 2009

no nemyslim si ze by som spravila nejaku zasadnu chybu,okrem toho vsetko co som robila a aj robim konzultujem s detskou doktorkou, takze tak 😔 , ja som zdravotna sestra takze tiez nieco o tom viem...

eimiky
28. apr 2009

briketa nekojím už, kojila som 3,5 mesiaca, ale aj tak mu to asi stačí

elkazu
28. apr 2009

Nam dr. tiez potvrdil, ze nie je treba nic ine, staci MM. A tak som malej nedavala nic. MM pila vzdy, ked si vypytala, pripadne som jej ponukla sama. Teraz zaciname so zeleninkou a lyzickou skusame vodu. Strasne jej chuti. Caj by som pouzila len v pripade problemov (koliky), aj to nie granulovany, ale klasicky v sacku alebo sypany a aj to len trochu a vtedy, ked nepomaha nic ine.
Ale velakrat som musela odolavat svokre, sestre atd., ktore sa cudovali, ako to, ze malej nedavam caj. Dr. ma zase podporoval nedavat, co bolo super.

mia78
28. apr 2009

tak mne tiez poradila sestra s novorodeneckeho ze mozem davat pomedzi caj, lebo tiez mal tak dva mesiace zacal cikat do ruzovkasto sme sa zlakli tak sme jej volali a povedala ze sa nam zasusil (dehidroval) a to som ho plne kojila.
teraz je dostat aj cajik pre najmensich

tanjaja12
28. apr 2009

Ahojte. Ja mam problem naucit malu pit insie ako MM. Nevie pit z flase, skusame vselijake ine naustky, ale zatial nic. Trochu sa napije z poharika, ale vacsina vody skonci na plienke pod bradou...Najprv som skusala vodu, vela tomu nedala, myslela som si ze jej nechuti, tak som skusila zriedenu ovocnu stavu, pila trochu viac, ale ziadna slava. Bojim sa letnych horucav. Ako ste naucili deti pit vodu? Teda myslim aj ako ju pili, naustky, slamka, poharik???

briketa
29. apr 2009

RE: bibka333 briketa to ako že až po 10 minutach moja je napapana za 5 6 minut a pribera pekne a čajik ani vodičku nedavam skusili sme vodu ale nechce

Bibka, to tak , ze lotnine male ma dva mesiace a Tvoja malinka sest, co uz je schopna omnoho silnejsieho tahu a vytiahne skor aj zadne mlieko.
Nieviem kolko si kojila starsieho, ale tam si to vies pekne porovnat. Moj synator, bol kojeny do dvoch rokov a ku koncu uz tak zatiahol, ze som mala pocit, ze mi vytiahne mozog 🙄