Chlebík. Aký dávať malému a aké množstvo?

davidko7
19. sep 2008

Ahojte,mamičky.Malemu som začala davať chlebik-ale ho vypluva.Viete mi poradiť aky davate vy,čo naň davate a ake množstvo?A kedy to davate?Rano?Maly ma 9 mesiacov.

prvapomoc
19. sep 2008

ja davam klasicky tmavý alebo celozrnný chlebík+celozrnne pečivo a po 10 mesiaci sme začali davať na nho tenučku vrstvu masielka ale kupujem take 82% maslo.a po 9 mesiaci teda už aj vy môžete plnotučne roztieratelne syry ale nie take čo obsahuju tvaroh-teda KIRI.vhodne su karička,malý šibaly.a môžeš troška nastruhaneho eidamu na to dať.

womenne
19. sep 2008

Ja davam slnečnicovy chlieb s maslom a kuraciou šunkou.Predtym len suchy chlieb maly to radi najme korku treli si ju o dasna,snažila som sa davt na ranajky ale teraz hocikedy ked si vypytaju.
naši papaju tak postupne:najskor šunku,potom syr alebo maslo a potom pečivo 😀

davidko7
autor
19. sep 2008

prvapomoc-a prosim ta ake množstvo si davala?Lebo ja som davala jeden maly krajček na olovrant -aj tak ho maly vypluval.Pokrajala som ho malinke kusočky a ešte sa s nim dusil.A davaš každy deň chlieb?

kubinkov
19. sep 2008

My dáváme obyčejný pšenično-žitný a na něj obyč máslo, lučinu, pomazánkové máslo. Já nedávám tavené sýry protože jsou příliš slané. Nemám nic proti kiri, ačkoli obsahuje tvaroh, protože to malé množství, co sní, ho množstvím bílkovin určitě neohrozí. 😉 A nehledě na to, že toho tvarohu v kiri taky moc není.

womenne
19. sep 2008

on si na to musi zvyknut je to preneho nova chut skus dat na to maslo nebude to take suche.Na začiatku som davala 3ni a potom každy druhy den.

anavila
19. sep 2008

ja davam mojej normlany chlieb, biely, s obycajnym maslom, vezmem si do ruky a ked sa hra, tak jej odstipujem po kuskoch a davam do pusinky, velmi jej to chuti, vcera napriklad zbastila takmer celu vypln krajca, korku som zjedla ja.

davidko7
autor
19. sep 2008

A davate aj chlieb z mrazničky,alebo vždy len čerstvy?

zuzula28
19. sep 2008

my sme tiež začali kôrkou, pekne s nami sedkal a žuvkal kôročku, potom malinkých "vojáčkov" s tenkou vrstvou klasického kvalitného masla...a teraz tvrdý syr, buď nastrúhaný alebo pásiky, to zbožňuje...a ešte papriku, niekedy zje pásik a niekedy mu treba nastrúhať na struháku a natrieť na to maslo a v tom sa patliká, ale nakoniec to spapá...inak tavené syry obsahujú taviace soli, ktoré vyviažu vápnik takým spôsobom, že sa nám do tela nedostane, takže nutrične je to nič moc...tvrdý syr je lepší...akurát subjektívne hľadáme taký, čo najmenej slaný 🙄

davidko7
autor
19. sep 2008

Halo???Poradite,či možem dať aj chlebik,ktory bol v mrazničke,alebo musi byť čerstvy.

prvapomoc
19. sep 2008

ja davam aj z mrazáku 😉

kubinkov
19. sep 2008

Na chlebu z mrazáku nevidím nic špatného. 😎 A tvrdý sýr ma malý taky moc rád, nestačila jsem koukat, jak pěkně mu šlo kousání 😅

metlonka
19. sep 2008

Kludne davaj aj z mrazaku. Praveze som pocula ze cerstvy chlieb nie je velmi vhodny. Je tazky pre zaludok dietata. A nekrajaj mu ho na kusky. Radsej mu ho odstipkavaj a vkladaj do pusinky aby sa ti nezacal dusit z velkeho kusku.My uz davame masielko aj kuraciu sunku a velmi jej to chuti 😵

manka76
19. sep 2008

ahoj,chlieb davame aky mame prave doma pecivo davame cerstve ale chlieb az na druhy den.cerstvy zvykne naduvat,na chlieb davame maslo nie margarin.syry ani pomazanky este nedavame lebo obsahuju soli.krajame ho na kocky mala s tym nema problem rada hryzie aj ked ma len dva zuby 😀

najjanka
19. sep 2008

Deti do roka nemaju konzumovat celozrnne pecivo ani chlieb. Ma byt biele, ich organizmus este celozrnne vyrobky nedokaze stravit. Plati to aj o grahamovom pecive.
Maslo ma byt zivocisne, nie rastlinne. Do neho sa da nastuhat mrkvicka, bylinky, syr... podla chuti a fantazie.

ivanapav
19. sep 2008

mne dr. povedala, ze mam začat čiernym alebo celozrným chlebom.Tak kde je pravda?Kazdý tvrdi niečo ine. 😨

listicka20
19. sep 2008

mně taky dr. říkala, že se celozrnný pečivo dětem hůř tráví, že je to pro ně dost zátěž. Ale dávám různý druhy. Já teda neměla problém s tím, že by se mi malá dusila, chleba jí chutná a má ho ráda i suchej. Někdy dávám slabou vrstvu obyč. másla, někdy tvrdý sýr... a většinou sní tak střídku z jednoho menšího krajíčku, kůrku zatím odkrajuju.
Davidko, napadlo mě, kdybys třeba ten chlebík zezačátku namáčela třeba do mlíka, aby to nebylo tak suchý? Možná by to byl teda humus...

emfi
20. sep 2008

Ahojte, ja dávam malej normálny biely chlieb a obyčajné maslo, nie nátierkové. Tak mi to poradila aj doktorka. Malej to chutí a nič jej z toho neni, dávame jej to asi od 7 mes.

tonita
20. sep 2008

ahojky
mozno to do tejto temy nepatri ale od kedy davat co tak biele rozky?a kremiky?

sammy
20. sep 2008

Tonita, biele rozky a tiez aj grahamove sa moze odkedy zaradis potraviny s lepkom. Niekto dava od 7. mesiaca, my sme zaradili az od 9-teho.
A co myslis pod tymi kremikmi?

tonita
21. sep 2008

jogzrtiky, pribinacikov a podobne...

labell
21. sep 2008

Ahojky mě říkala mudra že obiloviny od 8 měsíce.

sammy
21. sep 2008

Tonita, pokial ide o nas, s jogurtami sme zacali az teraz v 11. mesiacoch a Pribinacika este tak skoro neplanujem dat. No bezne jogurty sa mozu u kojenych deti od 10 mesiacov, u nekojenych davaju aj skor, tak od 7.

kalo
21. sep 2008

jak píše Emf a listicka: taktéž mi dr.radila bílé pečivo, Prý celozrné malé děti hrozně zatěžuje a neumí je trávit. A máslo taky poctivé, žádné syntetické náhražky....
Jinak jsem zastáncem toho, ať si každý dává dítěti, co uzná za vhodné... 😎 My např.s jogurty začaly v 8 měsících. Jelikož jsme hoooodně hubeňouři, tak nám dr.doporučila už v 9 měsících sem tam i Lipánek. /což když jsem napsala v jiné diskuzi, tak mě dotyčné rozebraly takovým způsobem, jako bych chtěla dceru otrávit 😠 / Prostě se se vším radím s doktorkou a ta má občas i názory naprosto lidské, ne striktní přesně podle tabulek...."tohle se SMÍ a tohe NESMÍ...."

kim
21. sep 2008

jj souhlasím s Kalo a ty Pribiňáčky jsou fakt tučná bomba, jsem na to zrovna nedávno v krámě koukala, že na 100g má 10g tuku!!!!My dáváme ovocné Hollandie, ta má 3g tuku na 100g jen tak pro srovnání, takže asi mít huběňoura, taky občas dám, ne denně, ale u nás teda nějaký hubeňour nehrozí 😀 takže dávám jen jogurt od 7,5 měsíce 😉 Chleba mu odštipuju, co mám k snídani se sýrem,ale sní toho tak malounko, že soli v sýru neřeším.Vyzkusím asi to obyčejné, čerstvé máslo.

tonita
21. sep 2008

a ak sa mozem spytat davate len biele jogurtiky?

prvapomoc
21. sep 2008

začina sa bielymi a potom sa postupne zavadzaju prichute aj ovocne.vanilkový,marhulový,hruškový a pod.nevhodne su s príchuťou červených plodov(jahody,maliny...)kvoli možnej alergii sa odporučaju až od roka,takisto čokoládový.

kim
21. sep 2008

Toni, začala jsem bílým a do něj ovoc.přesnídávku.Moc mi to nechtěl, nejelo mu to, ta kyselá chuť byla stejnak znát...dávám tu Holandii - jahodovou, borůvkovou, meruňkovou a nějaký mix ovoce a to mu jede!!!

tonita
21. sep 2008

vdaka ste zlate

prvapomoc
21. sep 2008

nám chutí velmi Zvolenský smotanový 😉

lenkazdenek
21. sep 2008

Já dávám obyčejný chléb,ale popravdě spíš rohlík,většinou se slabou vrstvou lučiny nebo žervé,je fakt že to nedostává moc často.
K těm lipánkům,pribiňákům,doktor říkal,že až po roce,že zatím jen bílé jogurty ani sýry prý ne,ale popravdě občas zhřeším a sem tam když mám Lipánka tak jí pár lžiček dopřeju,jednak malá pije málo mlíčka a jednak zrovna nejtlustší taky nejsme (přibíráme okolo 250 g měsíčně) takže občas jí malý hříšek prostě dopřeju.
Jinak co jsem četla v Miminku tak celozrné pečivo prý vhodné není.