Chrumky pre 11 mesačné dieťa

mamokaa
14. máj 2015

Ahojte mam otazku od kedy by som mohla skusit podavat dcere arasidove chrumky tie klasicke komunisticke?...viem ze arasidy su alergeny ale aj tak by som rada vedela od kedy ste ich vy mamicky davali svojim detom

peneloppe
14. máj 2015

To je velmi skoro. Moje deti ochutnali chrumky, chipsy az okolo 3 rokov.

jamelia
14. máj 2015

Ja som davala detom chrumky od 8-meho mesiaca, ale tie klasicke kukuricne, pohankove nesolene. Arasidove ochutnali az neskor. Tak okolo dvoch rokov a len male mnozstvo, je tam vela soli. Ale videla som aj maminky, ktore ich davali detom skor. Tiez si myslim, ze je to skoro.

peneloppe
14. máj 2015

Presne kukuricne chrumky su vyborne a nemusis mat vycitky. My ich jeme dodnes, viac ako arasidove.

jankastubka
14. máj 2015

Okrem arasidov ide aj o mnozstvo soli a tuku, je to veeelmi nezdrave aj pre dospeleho cloveka nie to pre 11 mes dieta.
moja ide mat 2 roky, doteraz sa snazim malo solit a nie to este aby som jej slane chrumky davala.

pribinak
14. máj 2015

Teraz v tescu dostat aj cviklove, mrkvove a spenatove chrumky, su bez soli a lepku

Arasidove jej este nedavaj, su dost nasolene a moze sa potom stat, ze si bude vyzadovat take vyrazne chute a bude odmietat menej vyrazne chute

gionella
14. máj 2015

@mamokaa nasi maju tri roky ale ziadne solene chrumky cipsy ani tycinky im nedavam....od malicka si oblubili ryzove, pohankove a kukuricne nesolene chrumky.... @pribinak kde v tescu najdem tie cviklove a spenatove? normalne pri chrumkach alebo pri detskom papanicku? dakujeem

retrotraktor
14. máj 2015

@gionella u nás v Tescu sú v oddelení so zdravou výživou

pribinak
14. máj 2015

@gionella sekcia zdravé veci

pribinak
14. máj 2015

@gionella toto su cviklove

brady1
14. máj 2015

@mamokaa ako si pisala je to alergen a ako pišu iný je to priliš skoro, až od dvoch rokov možeš. totiž keby nahodou bolo tvoje dietatko naozaj alergicke na arašidy, tak nastane opuch v dych.ciest a dietatko do dvoch rokov ich maju take uzke že by si ani na pohotovost nestihla prist 😒 .

safranca15
14. máj 2015

Moja ich jedavala od 11-12mes

siska53
14. máj 2015

@mamokaa ved tie arasidove su strasne slane! Moje deti ich este ani nemali a to uz maju 3a5r... Necitim potrebu im to kupovat.
V tom veku,ako mas dieta ty a vlastne az do 2r.veku druheho dietata som maximalne davala nesolene chrumky. Je ich vela druhov,da sa pekne vystriedat - kukuricne,pohankove,amarantove,psenovo-kukuricne atd...
Tie klasicke z nasho detstva zname chrumky mi ani nenapadlo davat.
Ale boli mnam! Naposledy som.ich jedla hadam v 13.rokoch.. Potom som uz necitila potrebu sa takymi vecami napchavat. Zbytocne prazdne kalorie.

vera1605
14. máj 2015

@mamokaa Dúfam že sa domňa mamičky nepustia, moja dcérka arašidové chrumky ochutnala ako 11m dali jej ich susedia ktorý maju malu 18m, Bála som sa že sa vihádže alebo dačo ale nič. Takže ich papa a ma ich rada nie vela lebo su slane, Kojim ju. A ja si myslím že by mohla mamičky to prehaňajú toto nemože dieta toto a potom sa čudujú že ich deti nemajú imunitu a sú alergicke pred včerom malú doštipala včela, žiadna alergia nič, a to som iba trpla kedy vyštartujeme na pohotovosť. Pred 40r také ceremónie nerobily dali detom jest hočo a boly zdravý žiadne alergie neboly, a si zoberme rómske deti su hole špinavé hrabusa v kupách, jedia pokazené veci a taký su zdravý takú maju imunitu že až, a keby sme mi niečo ziedly take tak sme už hospitalizovaný. To je môj názor

pribinak
14. máj 2015

@vera1605 velmi s týmto nesúhlasím, chod sa pozriet pred gastro a diabetologicke ambulancie, sedia tam dnešní 30-40 tnici ako živí dôkaz toho, ze všetko co sme jedli az tak bez ujmy nase zdravie nezanechalo a nejdem písať, ze SVK ma velmi vysoký podiel rakoviny hrubého čreva, jeden z najvyšších v Európe (zdroj: suseda, ktorá pracuje v NOU)

moni244
14. máj 2015

@pribinak a myslis ze je to stravou v detstve, alebo pocas vysky? Nebude to skor dosledok zlej zivotospravy v dospelosti? ziadne ranajky, obed nejaky rychly v kantine a vecer sa napchat?

moni244
14. máj 2015

@mamokaa a k teme, ja som malej dala ochutnat cca v 1,5 roku, ale dru tycinky jedla od roka

pribinak
14. máj 2015

@moni244 základy stravovania získavas v detstve, počas výšky som bývala na intraku a nie všetci vysokoškoláci zabudli normálne jesť, jasne, ze poznám aj takých, ktorí oplieskali prachy na cigy a chlast a dva týždne jedli suchý chleba a gurmánsky zážitok bol sackova polievka s nakrajanym parkom

moni244
14. máj 2015

@pribinak no nielen pocas vysky, aj ja som mala dobry zaklad, ale tiez som v istom veku na to kaslala, cize ja si myslim, ze je to uponahlanou dobou a nie detstvom

vera1605
14. máj 2015

@pribinak Však ja nehovorím že teraz ma davať svojmu dietaťu samé nezdrave jedla, každý vie aké su male deti ale zas to netreba prehanať a vytvarať pre deti sterilne prostredie a tak.. lebo mam kamošku čo tak preháňa babuší si dieta dáva pozor aby sa nezašpinilo atď.. a potom sa čuduje že zafúka vetrík a je soplava, alebo dakto kýchne a je chorá, ked si nebuduje imunitu. To majú podla mňa z čuča a iných latok, že len na tom su a jedia suche rožky lebo všetko prepijú prefajčia, samozrejme sú aj vinimky. A podaktorý sa aj dorabajú aby dostaly invalid..

danielita18
14. máj 2015

ja som davala až po roku kvoli soli,ved sú všeliaké iné chrumky bez soli,aj tyčinky som davala bez soli,a načo už teraz ved má čas ešte sa tykých vecí napapá dost,netreba sa nikam ponahlat,tak ako sa žaludok naučí teraz spravne stravovat tak sa to všetko odzrkadlí aj do buducna,najdôležitejšie sú prvé roky života a nikto ma o tom nepresvedčí,ved teraz mladý ludia trpia viac na všeliaké choroby ako starší,lebo sa nespravne stravovali

vera1605
14. máj 2015

@moni244
@pribinak aja si myslím že nestači sa len počas detstva stravovať zdravo a žit, športovať ale počas celého života.

pribinak
14. máj 2015

@vera1605 však ja nikde netvrdím, ze nie, ale základ získavas v detstve

pribinak
14. máj 2015

@vera1605 co ma sterilne prostredie spoločne s tym, ze deťom sa dávaju jesť blbosti? Jedla, ktoré nedodaju telu nic potrebné? Akurát prázdne kalórie?
Potom sa čudujeme, ze deti su obézne, mame kopec alergikov, pribúdajú detskí diabetici, deti v škôlke nevedia zjesť kalerab, ale chrumky zbastia cely balíček

vera1605
14. máj 2015

@pribinak Tak to ano suhlasím 🙂 to vieme, a tak sa aj snažime deturence vychovavať zdravo aby sa zdravo stravovali celý život, tá strava je dôležitá.

moni244
14. máj 2015

@pribinak to je pravda, ale zase, ked dieta nema problem so zeleninou, ovocim, tak nevidim nic zle na tom, ak dostane aj nejaku tu zbytocnost

vera1605
14. máj 2015

@pribinak Jaj ved dobre sa ukludni, a nechytaj hned histeriu že čo sem patrí sterilne prostredie, som len napisala že ako to robí moja kamoška a potom sa čuduje že je chorá, a vela mamičiek to tak robý tak som napsala aj to patrí do života lebo darmo sa budeš zdravo stravovať keď budeš žiť sterilne a nebudeš odolná. Však logika nie?

pribinak
14. máj 2015

Som kľudna a nechytam histeriu, ale musím ta upozorniť, ze slovesa sa píšu s mäkkým i ;) takze menej sa venuj mojej histerii a viac gramatike, máš tam viac hrúbok, ale tie slovesa, to je učivo 2. roc ZŠ, dobru noc

vera1605
14. máj 2015

@pribinak vieš moja som cez mobil na nete, tak mi to neukazuje ako tebe podčiarknuté slová ako tebe že si to opraviš. A nemôžme byť každý múdri ako ty, neboj sa ked bude chodiť dcera do školy tak sa doučim. Nie každy ma štasie v rodine že sa o teba staraly rodičia, ja som nemala nikoho. A napriek tej mojej gramatike mam za priezviskom titul. Tak teda dobru noc.

pribinak
14. máj 2015

@vera1605 ale ale, sa ukľudni, tiez píšem cez mobil a nic mi tu nepodciarkuje, tak ja ti trosku pomôžem, aby si ty potom pomohla dcérke ;) slovesa sa na konci píšu vždy s mäkkým i, napr starali, nie staraly, alebo dostali, nie dostaly
Dobru noc

vera1605
14. máj 2015

@pribinak zabudla som ti napisať pani učiteľka že som maďarka, tak na maďarku si myslím že pišem celkom ok. Keď sa ti nepáči čotak mi robyť súkromne hod? 😉