Čím umývate fľašky vašich bábätiek?

lenka0283
8. nov 2011

Ahojte maminy..len tak ma zaujima cim umyvate flasky pre babatka...lebo jedna kamoska umyva detolom co je na ruky..moze to tak byt?? dakujem 🙂

sisaha
8. nov 2011

@lenka0283 neuraz sa, ale to uz povazujem za chorobu... Na umytie ti staci saponat, kefa a tepla voda. Raz za cas vyvarit. A vyvarala som mozno do 4 mesiacov veku dietata, potom uz nie. Obcas som flasku fukla do umyvačky na 65 stupnov.

anjelicek26
8. nov 2011

@lenka0283 - ja normalne prostriedkom na riad, kefou na flasu, oplachnem horucou vodou a hotovo. Raz za cas ich dam aj do umyvacky, potom este oplachnem rucne.

Nie su v tych prostriedkoch na umyvanie ruk parfumy? "Nevonia" - ta flaska potom? Ja neviem, to ma este nenapadlo.

chrobulka
8. nov 2011

suhlasim so sisaha, umyvam len saponatom, raz za dva tyzdne vyvaram (mam niekolko flias samozrejme a striedam ich). prilisna sterilita u deti nie je podla mojho nazoru zdrava... detolom umyvat flase? odmasti ich to vobec?

lenka0283
autor
8. nov 2011

@sisaha sak ja sa neurazim ja tiez umyvam jarom 🙂

traktor
8. nov 2011

jar + voda + kefa na flase..poriadne oplachnem a hotovo..vyvarila som len novu flasu..viac nie..akurat som davala pozor na cumel..ked trebalo, vymenila som ho za novy a ako novy vyvarila,,,potom uz nie..

sisaha
8. nov 2011

@lenka0283 no dettol - to mi uz pride ako total pritiahnute za vlasy..nic netreba prehanat a toto patri do kategorie "hystericka matka" 😀

irriss
8. nov 2011

v zadnem pripade...saponaty urcene na ocistu tela nejsou doporucovane, mozna i zakazane..

muj otec je hydrogeolog..byly u nas strasne sceny i u obycejneho myti nadobi jarem - prostredkem na nadobi, osobne dohlizel na jeho uuuplne odstraneni...
nemyl nadobi, nemel na to cas, .. 😠 ale dohlizel na myti nadobi po celou dobu myti a oplachovani ☹ take jedne "druh" muzu 🤐
p.s. ja casto vyvarovala...😉

monika15
8. nov 2011

ja mam jar pre deti a plus aj sterilizujem......
nemame dobru vodu..... :(
mam 13 flias aby som nemusela vzdy sterilizovat jak puk heheh 🙂)

lenka0283
autor
8. nov 2011

mate pravdu ja som len chcela vediet ci sa to moze lebo ja som nevedela ja tiez umyvam ako vy jar kefa..aspon jej mozem povedat nech to tak nerobi 🙂

li_la
8. nov 2011

Normálnou jarou, len si dávam veľký pozor, aby som dôkladne všetko opláchla.

A detolom??? No dobre, možno má antibakteriálne účinky, ale rozhodne nie je určený na umývanie detských fliaš. Veď to môže byť aj otravné...

katka3012
8. nov 2011

kefou na flasu ,ziadna jar ani nic podobne

katka3012
8. nov 2011

s obycajnou vodou zabudla som dodat 😉

winona24
8. nov 2011

@li_la otravné??? 😅 😅 😅 😅

ajca123
8. nov 2011

Ja som pouzivala saponat priam na flase od Chicco 🙂 je to sterilizacny roztok....
A teaz flase umyvam v mycke

abbie
8. nov 2011

jarou, kefou na flase a sterilizujem uz len raz do tyzdna... dettol rozhodne v poriadku nie je!!! to je dost chore...

li_la
9. nov 2011

@winona24 Áno, otravné. Minule som tu čítala, že nejakej mamičke sa týmto priotrávil syn. Navyše, keď niečo zabíja baktérie - organizmy, človek, dokonca dieťa, má byť voči tomu akože imúnne alebo tak?

winona24
9. nov 2011

@li_la ja som pochopila čo myslíš...ale otravné nie je to správne pomenovanie... 😉 😉

li_la
9. nov 2011

@winona24 Hmm... a aké správnejšie pomenovanie by si použila? Lebo keď sa z niečoho môžeš priotráviť, tak je to otravné.

adulik23
9. nov 2011

@winona24 aj ja som sa cudovala, ale je to spravne. 😕 doteraz som si myslela, ze otravna moze byt tak svokra, alebo mucha, ale toto som nasla http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=o... 🙂

a k otazke. umyvat dettolom je totalna haluz :D

anjelik026
9. nov 2011

klasika ked mala vypije mliecko flasu namocim do studenej vody na hodinku potom umyvam kefou na flase a ked velmi citit mlieko z flasky umyjem normalne detskou pastou na zubky stiahne i zapach a povlak z flasky a samozrejme vyvaram uz nie tak casto ako ked bola mimino lebo pije mliecjko raz za den....

lucia.kl
9. nov 2011

ja obyčajnou jarou a kefou na flaše ktorá je len na detské flašky vyčlenená, keď boli baby menšie tak som raz do týždňa sterilizovala..

winona24
9. nov 2011

Ok..ospravedlnujem sa..beriem s5..😉

dankadina
9. nov 2011

ja umyvam v umyvačke, nesterilizujem detom nikdy nič nebolo

hoogy
9. nov 2011

@lenka0283 no tak jej povedz ze to je absolutne nevhodne nie je to urcena na umyvanie riadu. ja som do roka umyvala kefkou a trosilinku jary som dala. a raz tyzdenne som sterilizovala. teraz hodim do umyvacky a potom oplachnem este pre istotu.

lillah
11. nov 2011

Akoze sorry ale podla mna je to na hlavu......fuj ved od toho musia tie flasky aj tak vonat/smrdiet a aj chutit. To ona aj svoj riad v tom umyva? Asi to mysli dobre ale dietatu tym neskutocne skodi a nici mu zdravie. 😒 Ako dobra kamaratka by si ju na to mala upozornit a poradit jej.....

nelicefo
11. nov 2011

@lenka0283 uff...dettolom na ruky??? 😕 😕 😕 😀 😀

ako kocky pisu saponat,voda,kefa 😉