Čo dať papať bábätku po operácii rázštepu podnebia?

elizabeth453
20. okt 2008

ahoj..prosim o pomoc ☹ moja 6 a pol mes.dcera je 3 dni po operacii razstepu podnebia.vcera normalne papala preto nas aj pustili z nemocnice a dnes do nej neviem dostat nic okrem caju.ked jej chcem dat mlieko place.nieco papat musi...nevie niekto co jej mozem este dat?som v zahranici a tu sa mi lekarsky postup nepozdava.dali man ibuprofen a paracetamol proti bolesti...prosim poradte mi niekto ☹ ☹ ☹

zuzizuz
20. okt 2008

ahoj moja, viem co prezivas, nasej malinkej tiez operovali razstep a tiez sme mali problemy s papanim, ale nastastie len prve dva dni. Bianka mala 3 mesiace a mali sme stastie ze nejakym zazrakom od narodenia dokazala pit z mojho prsa. Co sa tyka toho vasho papania ti velmi neviem poradit, my sme stale este len na materskom mliecku. Bianku to tiez bolelo ale nastastie ked uz bola velmi hladna, tak si dala. Striedali sme nurofen a panadol.Ma zaujima ze ako vam to robili, ci najprv pericku v 3. mesiaci a potom v 6. mesiaci podnebie? tak to robia tu v australii. U vas vam to urobili naraz? My sme nastastie mali len razsep pericky. Drzim palceky. A co kasicku? tu jej nemozes dat? Podla tejto malickej fotky co tu mas, mala je nadherna, velmi mi pripomina nasi Bianku. Razstep pericky ma tusim uplne taky isty aky sme mali my, dokonca na tej istej strane.

zuzizuz
20. okt 2008

vlastne som sa pomylila, bianka to ma na jej pravej strane

elizabeth453
autor
20. okt 2008

ahoj..dakujem....mi to mame ovela tazsie...mala ma razstep pery aj tvrdeho a makkeho podnebia.teraz je po operacii makkeho podnebia,,,v tretom mesiaci mala zositu pusinku, ale to zvladala nastastie v pohode,,,tri hodiny po operacii uz papala...ale teraz,,,nic..viem , je to velka bolest, ale uz som zufala...mi sme v skotsku .v nemocnici mi dali ibuprofen, ale ze to jej mozem davat iba kazdych 8 hod., a zevraj medzitym , ked bude mat velke bolesti jej mozem dat paracetamol...ale miesat lieky..to sa mi nejak nezda a nechcem ju ani predavkovat ☹ jaj, a este nas caka jedna mozno dve operacie... ☹ ☹ ☹
ale dakujem ti ...

i

zuzizuz
20. okt 2008

juuuj vy to mate kompletne ☹, my sme mali naozaj stastie. Chudatko male. S tymi liekami ta chapem, my sme davali ten nurofen, neviem ci ho tam mate a kombinovali ho s panadolom, lebo kazdy mohla brat kazdych 4-6 hodin, a dali sa kombinovat, takze kazde tri hodinky asi sme jej dali jeden a striedali sme ich. Nastastie to bolo len prvy a druhy den, potom to zvladala. Tvoja bambulka to ma horsie ☹. Budem drzat palceky, a na vas mysliet. Dufam ze ti tu nietko bude vediet poradit co sa toho papkania tyka. Skusala si zavolat do nemocnice kde jej to robili, ze ci ti nevedia este nieco poradit?

elizabeth453
autor
20. okt 2008

tych doktorov sa nieco pytat...na vsetko odpovedaju, ze je to normalne...ze jej to co zje staci..atd.sme volali jednej znamej doktorke a ta povedal, ze sa ibuprofen v ziadnom pripade nemoze miesat a v nemocnici jej kazdu hodinu davali ine lieky, potom cele dni prespala od nich, uplne nevladna bola nevladala ani oci otvorit.sme sa pytali, ci ju netreba dat spat na infuziezie..nie, to je v poriadku ze je taka omamena a nepapa, len spi..takze ja sa tychto dr.nemam co pytat... ☹

zuzizuz
20. okt 2008

Co sa tyka malinkej, tak sme mali super skusenosti co sa doktorov tyka, ale poviem ti, ze uz sa nam tu vselico prihodilo. Nepojdem do podrobnosti, no ale tu su taky sarlatani ze az. Sa mi zda ze im ide len o peniaze a nie o zdravie. Vobec im uz neverim, uz sme sa tolko krat sklamali. Az do takych extremov, ze som pred 4 mesiacmi bola prepustena z nemocnice z diagnozou infekcia mocovych ciest, pritom to bol slepak a mna tak nechali 2 dni. Nakoniec my ho vyoperovali, ale vselico sa za tie dva dni mohlo stat. Nehovorim ani o tom, ako nam povedali ze som potratila. Mala by som im ist Biankuteraz o par mesiacov ukazat.

elizabeth453
autor
20. okt 2008

tak ako s chirurgom co ju operoval som spokojna, jej aj pericku spravil velmi pekne nato ze to mala dost velke...ale ti detsky lekari..to je o nicom a nehovoriac o sestrach zdravotnych..tak mna sa pridu opytat, ci je malju dat nejaky liek..tak to uz je vrchol vsetkeho..niekedy si myslim, ze je to koli tomu, ze som neni tupa Skotka.inak operaciu jej robili zadarmo, ked som sa ich pytala kolko stoji, tak na pozerali a nechapali...
ale aj ja som si vytrpela, kym mala vysla von..20dni po termine...long story

zuzizuz
20. okt 2008

prosim??? ty brdo, to ta akoze nechali 20 dni overdue? tak to je s

zuzizuz
20. okt 2008

som to omylom poslala.

tak to je sila.

nas to tu takisto nic nestoji nastastie

annag
20. okt 2008

elizabeth, práve to striedanie ibuprofen - paracetamol je správne, zle by bolo keby sa dával len jeden z nich príliš často. Takto sa to bežne rieši, hlavne jej dávaj pritom čo najviac piť, jesť nemusí, hlavne nech pije - potom to ani pre obličky a pečeň nie je taká záťaž. Pri ťažkých operáciách sa bábetkám podávajú oveľa väčšie koncentrácie analgetík a prežijú ich bez ujmy.

elizabeth453
autor
20. okt 2008

nechali veru..mala sa mala narodit 23.3 a narodila sa 3.4...aj to ma objednali na vyvolanie porodu a vecer zistili, ze ho vlastne nemusia vyvolat, ze som uplne otvorena, tak sa dohodli, ze mi rano prasknu vodu...rano mi praskli vodu..no ale nic...o piatej poobede zistili, ze mala je na lavej strane zaseknuta..tak rychlo na operacku cirarak...takze asi tak v kratkosti...o tom , ze som umierala dva tyzdne v bolestiach radsej pomlcim a este chceli aby som rodila normalne,ach..nikdy viac v zahranici..aspon nie v skotsku

elizabeth453
autor
20. okt 2008

annag, vypit mi vypije dost aj 3 deci caju denne, ale akonahle zisti , ze to je mlieko tak uz place...po ibuprofene aj normalnu stravu spapa..samozrejme pozeranim na televizor....Tak ale miesat ich..doktorka zo slovenska mi povedal, ze sa to v ziadnom pripade nesmie...

elizabeth453
autor
20. okt 2008

a nadrzovku jej este aj zuby prerazaju... ☹

annag
20. okt 2008

elizabeth, opýtaj sa aj iných lekárov, je to naozaj bežná prax, že sa tieto dve analgetiká striedajú, lepšie než koncentrácia jednej účinnej látky, aj v slovenských nemocniciach sa to tak robí

elizabeth453
autor
20. okt 2008

s inymi lekarmi nie som v kontakte...musim verit tymto..davam jej ibuprofen kazdych 8 hod. a medzitym ked mi velmi place tak jej dam paracetamol, nemozem pozerat ako place, ale oni jej davcali aj nieco tretie, zevraj o nieco slabsie ako morfium, tak to jej uz nedavam, potom bola cely den nevladna, ani oci nedokazala otvorit ☹ ale dakujem ti , uz som jej to dala s pojnejsim svedomim 🙂

elizabeth453
autor
21. okt 2008

a este by ma zaujimalo, ako dlho jej mozem davat striedavo tie lieky a za aky cas po operacii sa vrati do normalu a kedy zacne zas normalne papat...operovana bola minuly tyzden vo stvrtok....dakujem

lucia231
15. jún 2010

rada by som sa opytala ci ta operacia raztepu ovplivnila nejako rec dietatka moja mala sa tiez narodila s raztepom makeho podnebia a pocula som ze tieto deticky budu musiet viac navstevovat logopeda lebo sa im budu zyslovovat zle niektore pismenka. Dakujm