Čo na večeru pre ročné dieťa?

babymatej
12. jún 2009

Chcela by som poprosit o radu, co davat rocnemu dietatku na veceru. Od 6. mesiaca papame kasicky (HIPP, Milupa, Hami) a neviem ci to rocnemu dietatu bude nadalej dostacujuce. Radila som sa s nasou detskou lekarkou, ta mi vsak bez rozmyslania povedala ze: na veceru kasu.
Tak si nie som ista ci to staci. Obcas som skusila napr. vianocku s maslom alebo chlebik s maslom. Je mozne uz davat na veceru nieco ine ako kasu? Ake mate skusenosti? Uvitam kazdu informaciu, vopred dakujem!

katullka
12. jún 2009

babymatej, preco si myslis, ze by kasa nemala stacit? Ved ona je dost syta aj kaloricka. Mozes vyskusat uz aj puding, ja doteraz davam detom kasu alebo puding na veceru, mlieka nechcu vela vypit, tak som rada, ze este kasu chcu. Chlebik maju na ranajky.

sirinka
12. jún 2009

kasu, polievku, chlebik, jogurt s piskotou, zvysok z obeda, varene zemiaky s acidofilnym mliekom prip. kyslou smotanou...
ja sa riadim podla toho, co jedla cez den, ale priklanam sa k lahsej veceri, kasu sme uz skoro uplne vylucili, ale okolo roka este jedavala...

zitaje
12. jún 2009

A preco prave kasu? Moja dcera ma na veceru polievku alebo ine zbytky z obeda, jogurt, cottage cheese s varenou zeleninou, zemiaky s bielym jogurtom, kasu len obcas. Kasu mava skor rano. Podla mna vobec nemusi byt na veceru kasa. 😉
A ked mas pocit ze tie instantne nestacia, tak tam pridaj nejake zrno, uvarenu ryzu, pohanku, pseno, aspon to nebude mat take presladene...

babymatej
autor
13. jún 2009

Dakujem za odpovede a tipy, super ste mi poradili.
Katulka - puding nepovazujem za vhodne jedlo na veceru, obcas nenamietam, ale nevidim dovod zvykat deti na sladkosti a maskrty, skor povazujem za vhodne pestru stravu a podla moznosti bez pridania zbytocneho cukru. Ale tiez vdaka.

diddi
13. jún 2009

Podla toho kedy pojde po veceri spat....aby nebol plny zaludok....nase maju 2 roky,chodia spat o 22.00,veceraju o 18.00,bud polievku,alebo masko s cestovinou/ryzou/zemiakmi...kasu jedavali do roka....myslim,ze kasa je uz pre rocne dieta malo....moze sa budit na hlad,skus nieco sytejsie

saska.t
13. jún 2009

ja to robim tak ze mala ma zbytok z obeda,alebo chlebik s niecim o 17,30 a o 19,30 pije este mliecko na noc, kasu na noc neznasa je jej z nej tazko tak ju ma obcas na ranajky a vtedy je to v pohode 😉

dominika1202
13. jún 2009

babymatej ja som tiež mala predsavzatie, že malá do troch rokov nebude jesť žiadne sladkosti, len raz dala do ruky niečo sladké jedna babka, potom teta, v obchode predavačka a už to išlo. Teraz sa stane, že sa malá ráno zobudí a pýta si "kokaadu" - na raňajky.

babymatej
autor
14. jún 2009

Kocky, velmi dakujem za tipy,

Diddi - veceru davame kratko po 19.00 hod. a viac-menej potom uz ide maly aj spinkat, niekedy zaspi rychlejsie, niekedy sa este hrame, ale v podstate spi uz o cca 20.00 hod. Takze preto sa mi aj zda, ze kasa az do rana - vstavame pred 7.00 hod. moze byt dost malo. Co sa tyka mlieka - este stale kojim, v noci sa maly zobudi niekedy aj 3 krat, mam vsak pocit, ze ten 1x je to na hlad a potom je uz len smadny. Preto som aj zacala tuto temu, fakt si myslim, ze davat len kasu na veceru je uz malo. Takze dakujem za tipy.

Dominika1202 - ved aj ja cakam, kedy to babky spustia 🙄 ale zatial ich vidime zriedka, nemali este prilezitost, hlavne jedna babka nas vidi len na sviatky... Ale neva, v podstate tiez cakam, ze sladkosti urcite objavi, mam vsak strach zo zleho zakladu hlavne pre zubky, ja som vyrastala na fantastickych kolacoch a zostalo mi to, som straaaasne na sladke, zuby si to odniesli a preto zatial bojujem proti cukom... dufam, ze aspon syna nenaucim na sladkosti a zubky bude mat lepsie ako to je u mna 😉

jenn44
29. aug 2010

Maminky, moja dcerka kasu papa bezne, ale mame taky problem, ze kasu papame o 7mej, a o 8mej ide spinkat a mliecko mi uz nevypije... prosim, ako teda v akych casoch davate denne jedla? priblizne?

babulina
30. aug 2010

u nas mala veceria cca od roka okolo 19.15, a o 20h ju nahaname do postielky kde si vypije mliecko (90-150ml, to davame podla toho ako jedla poobede a co mala na veceru), potom umyjeme zubky a potom uz spinkame plus minus do nejakej polhodinky
u nas na veceru dost ficia jogurty, mliecna ryza, zbytky z obeda, vianocka s maslom alebo chlebik s niecim, kasu tak od roka a pol moc nechce

katkamuc
30. aug 2010

ahojte Maminky, to by zaujimalo aj mna v akych casoch treba davat papat. Moja dcerka ma 10 mesiacov. Rano o 8h.ranajkuje. Davam jej nemliecnu kasu s ovocim, okolo 10 h.spinka a okolo 11 h.ma ovocnu desiatu. O 14h. obed a potom ide zasa spinkat. Po zobudeni ma olovrant - ovocie, jogurt, to je tak okolo 17 h. a okolo 18,30 - 19 h jej davam na veceru kasu. Niekedy mi tu kasu ale nezje. Myslim si ze este nieje hladna tak protestuje. Pred spanim okolo 20 h.ju este nakojim a potom sa mi v noci zobudi niekedy aj 3x-4x. Neviem posudit, ci to je od hladu alebo od smädu. Ale cajik ju neupokoji, potrebuje cicinku. Niekedy sa mi zda, ze ju cely den len krmim. Ma dieta naozaj tolko vela papat?

avanka
30. aug 2010

no v roku sme aj my jedavali kasu kazdy vecer, ale vzdy som do nej pridala napr. banan, jablko, hrusku, slivku, pripadne pomrvene piskoty...
za tym kojenie...

avanka
30. aug 2010

@katkamuc medzi olovrantom a vecerou uplynie malo casu, tak sa necuduj, ze nechce jest...skus veceru posunut...
nas mal ma 2 roky a 2 mesiace, jedava ranajky, to si vsak len zobne, pred spanim o pol 11 jogurt, po zobudeni okolo 2 - pol 3 bud polievku alebo hlavne jedlo a potom az veceriame o pol 7, o strvt na 8 flaska Sunaru v posteli a spi az do rana....
kazde dieta je ine, Luky nepotrebuje vela jest, niekedy nezje skoro nic, ale zase ked bol kojeny (do 13 mesiacov), vstaval v noci aj kazde 3 hodiny na mlieko, po odstaveni sme mu davali pri zobudeni len vodu a v roku a po sme isli na dovolenku a Aventku na vodu sme zabudli doma a odvtedy prespi celu noc...takze budenie bolo iba zo zvyku

lilike26
25. sep 2014

@jenn44 ahoj my mame 11mes a nasa strava je rasno okolo 7 mlieko o 10 ovocie alebo jogurt o 13 obed mesko a zemiaky so zeleniniu o 16 mliecko o 19 kasa a o 20 mlieko. Mala spi v pohjode celu noc. 🙂

lilike26
25. sep 2014

Toho mliecvko je vzdy 200ml

amandas
29. sep 2014

podla mna je kasa ok.. ved to je syte a urcite to drobca zasyti.. moja dcerka napr. stale chce jest vyzivy..cim som zo zaciatku nebola moc nadsena.. ale potom som objavila Ovko a obsahovo je to presne to, co chcem a potrebujem aby mala jedla 🙂