Čo navariť 10 mesačnému papkáčovi?

merynka3
13. apr 2014

poradte co mu navarit? pride mi, ze stale papame to iste...
poradte nejaky recept!, nie som moc dobra kucharka...teda zacinam varit kvoli malemu 🙂

siska53
14. apr 2014

@merynka3 aj ked tem pdobnych je tu dost...
Nemam konkretne recepty, ale mozes zaradit, ak nepouzicate hokkaido tekvicu so zltkom napr., taky privarok, moze uz i baklazan, cervena sosovica je tiez vhodna, lebo nezduva, tiez ako privarok s MM , ci UM, zemiaciky k tomua zltko (napr.), ako prilohu mozes okrem klasiky davat i pohanku, pseno (da sa pouzit i ako sladka verzia-kasa s ovocim na veceru), dalej quinoy, aj ovsenne vlocky ci uz na veceru ako kasa, ci do polievocky.
Raz jedna mamina pisala, ze vari tak, ako aj im, akurat to vsetko len vari a neochucuje (maximalne bylinky, ci kmin).
Neviem, co vsetko pouzivas ako potraviny, maska mozes tiez striedat i kombinacie zeleniniek. Ja mam niekde. recept na taku polievku s pohankovymi oblacikmi.. Masko telacie, morcacie, domace kralicie ci kuracie a aj jahnacie moze byt, no to ja som sa bala kupovat, to som riesila poharikom kupovanym.
A i spenat mozes robit, mozno uz i take halusticky, co sa vo vode varia, predpokladam, ze lepok mate zavedeny a su i ine muky,spaldova, ryzova, hrachova,amarantova, pohankova, z ktorej sa vselico da vymysliet i v buducnosti, ked babo bude starsie.
A su i maminy,co tu maju recepty na detsku stravu vo fotoblogoch, ked si das vyhladat v strave pre dieta, co sa ine pytali a precitas si, mozno najdes maminu, co inej dala odkaz na svoj fotoblog s detskymi receptami.
Inak aj v mamickovskych casakoch byvaju recepty pre deticky aj s udajom, od ktoreho mesiaca su vhodne, ja som nasla inspiraciu na niektore veci o tam.
A myslim, ze by neskor mohol, smerom l roku ruzickovy kel, ten by nema tak zduvat, si myslim.

siska53
14. apr 2014

@merynka3 toto som nasla ulozene u seba, dufam,ze som sa strafila, len niektore su az po roku vhodne.

merynka3
autor
14. apr 2014

tie vselijake druhy maska tiez riesim kupovanymi poharikmi...
varim mu vacsinou kura a morku... ostatne nejem a bojim sa kupit, tak to mu kupujem...
varim zeleninku a do toho masko, cestoviny, zltok, snazim sa to obmienat... no zda sa mi to nejak ze by som mala aj nieco viac uz pridat... banan mi nechce ale kupovanu vyzivu ovocnu neni problem 🙂

dakujem.za rady... skusim nejaky privarok a aj tu sosovicku... hrasok som mu uz davala a v pohodke

merynka3
autor
14. apr 2014

dakujem este raz ;)
@siska53

siska53
14. apr 2014

@merynka3 neulozilo mi to :(( aj telacie mozes davat,ja nejem maso,len pocas tehu a v prvych mesiacoch dojcenia ma nutili, maso mi kupuje svokra ci mama,ja,malokedy,lebo sa v tom nevyznam..ale ucim sa i maso varit,co ine,mi ostava 🙂 s ostatnym taky problem nemam a rada skusam nove veci.
a robila som i zeleninove halusky,co mali byt povodne krokety,ale nechcelo sa mi vyprazat,plus i kruoicne do polievky mame velmi radi vsetci. Daju da vyuzit aj neskor v sladkej verzii s tvarohom ci mletymi orechmi a lekvarom (domacim najlepsie),po roku uz i tvarohove gulky mozes dat ako nemasitu obmenu s mlieckom ci dobrou polievockou.