Čo robiť ak nestihnem uvariť príkrm?

zuzikmeduzik
4. máj 2009

ahojte maminy,
čo robíte, ak nestihnete uvariť príkrm pre bábo? Mám 5 mesačného synčeka a niekedy doobeda stále plače, tak sa k vareniu nedostanem a kupované príkrmy nechcem ešte dávať. Na rozmrazované je podľa mňa tiež ešte maličký. Môže papať príkrm namiesto obeda na olovrant alebo večeru? Alebo môže zostať bez príkrmu? A ako riešite, ak bábo nechce spapkať nový druh zeleniny? Má potom na obed len mliečko?
Ďakujem za Vaše rady aj Váš čas.

beruska2x
4. máj 2009

ja varim vecer a pak mu to na obed druhy den jen ohreju.. casto jsme dopo venku , kdyz nahodou nekdy nestihnu tak dam kasi ale to je nouzovka.. nebo si navar dopredu, naporcuj a zamaz neni v tom rozdil..
ale je dobre si stanovit nejaky rezim aby si zvyknul..
novou zeleninu dej bud s nejakou co uz ji a chutna mu nebo dej neco jineho a zkus to za par dni.. 😉

potapko
4. máj 2009

Zuzik, rozmrazene je vlastne to iste ako uvarene. Ja to tak robim bezne. Nebala by som sa toho. Ked nestihnes, tak vytiahnes z mraznicky. Akurat ja to vzdy zohrievam tak, ze to vlastne necham v hrnci s troskou vody prevriet, aby to ziskalo taku istu konzistenciu. Iba zohriat mi to nestacilo - hlavne, ked tam je zemiacik. A ked ti odmietne novu zeleninku, tak ho v pohode dokrm mlieckom, alebo dokoj. Ved sa hovori, ze prikrm mas davat po lyzickach. On je este velmi malicky, takze mliecko mu staci. Hlavne sa nestresuj. Ked raz za cas nebude mat prikrm, nic sa mu nestane. Ale ani sa necuduj, ked bude plackat, ze je hladny - tak to totiz robila moja dcerka 😀 moje mliecko sa stalo len malinovkou na zapitie 😵

miskastehlikova
4. máj 2009

Ahoj,já příkrmy kupuju a někde jsem četla,že je to lepší jak je doma dělat,protože potraviny do nich sjou stoprocentně hlídány a nestratí tolik vitamínů jako při vaření(ale jen můj názor)

pietra
4. máj 2009

zuzik, ja by som sa nebala ani kupovanych prikrmov. Ja ich od zaciatku striedam s doma varenymi a aj teraz mam vzdy nejaky doma, keby som nestihala navarit.
Mrazenym jedlom nic nepokazis, je to to iste, ako cerstvo uvarene. Navar si toho viac dopredu a daj zamrazit. ale rozmrazuj pomaly. Vacsinou uz asi vies, ci v ten den budes stihat varit alebo nie, tak uz rano vyber z mraznicky jedlo a daj ho do chladnicky a potom zohrievaj vo vodnom kupeli.
Samozrejme nevadi, ak by si prikrm namiesto obedu davala na olovrant. Ale mala by si mat nejaky system, teda davat prikrm na olovrant vzdy, nie raz na obed, raz na olovrant a raz na veceru.

martinka13
4. máj 2009

Ahojte Ja prikrmy kupujem zatial Maly ma 4 mesiace a spapa tak pol tej mini flasticky tak to sa mi este neoplati varit Inak je to ok. 🙂

koniarova
4. máj 2009

Aj ja som do jedného roka často kupovala príkrmy a tiež si myslím, že sú to kvalitné výrobky.

akejka
4. máj 2009

veru, nedávno robili spotrebiteľské testy s domácky uvarenými príkrmami (zeleninu kupovali na trhu, v obch. reťazcoch) a s kupovanými výživami. Čo myslíte, že vyhralo ? Jednoznačne kupované výživy, mali najlepšie zloženie, nemali toľko dusíka,...ak nemáte záhradku, alebo zeleninku od rodičov, netušíte, čo kupujete...
Btw. vyhrali výživy od HAMI 😀 Tie má rada aj moja malá, ja som dávala 50:50 (domáca strava:kupované výživy)

takže zuzikmeduzik, ja by som ti poradila kúpiť výžvy a keď nestihneš navariť, dať ich malému 😉

akejka
4. máj 2009

tu je linka, na tie spotrebiteľské testy:
http://ekonomika.idnes.cz/kupovana-kojenecka-vy...

prasiatko30
4. máj 2009

na nejake take pripady by som mala vzdy pripravene veru aj to kupovane a inaksie ja som varievala a mrazila lebo piplat sa s jednou mrkvickou a pol zemiakom kazdy den tak to ma velmi rychlo omrzelo, takto som navarila aj na 4-5 dni zamrazila a po jednom vytahovala podla potreby - nemyslim si ze tym zamrazenim nieco pokazis a tiez nie je od veci ked ho trosku navyknes aj na chut tych kupnych lebo ak budete chciet niekam vyrarzit tak je to velmi prakticke aby to dieta nebolo az prilis priebercive a zjedlo aj take aj take 😉

beruska2x
4. máj 2009

no.. tuhle taky testovali vyzivy a pak stahovali z prodeje pro vysoky obsah dusicnanu 😅

nehlede na to ze nektere deti to nechteji..

stvura
4. máj 2009

Tiez to robim ako beruska..uvarim den dopredu, varievam malemu vacsinou na dva-tri dni jeden druh jedla. Ked som ja zacala s prikrmmi som malemu vysterilizovala mrkvu, cukinu, sladku tekvicu (tu treba dlho, lebo je dost hakliva) alebo jednoducho zamrazila uvarene. Netreba sa bat mrazenia, ved nemrazis jedlo otvorene, tak nie je o com...
Moj maly kupovane vobec nechce, co ja viem...ani mne niektore nechutia...

zukab
4. máj 2009

ja malej obcas varim sladky zemiak s brokolicou alebo so spenatom, lebo take som este nevidela predavat. mrkvu jej nedavam, ta jej nevyhovuje kvoli brusku.
ostatne vacsinou kupujem, nastastie kupovane ma rada a chutia jej. neviem si predstavit, ze by som momentalne mala vyrabat rozne vyzivy a rice puddingy a podobne 🙂
a snazim sa kupovat organicke vyrobky, nastastie tu su rozne druhy na trhu, nie len tie klasicke znacky ako je hippka a hami a podobne. aj ked aj tie su velmi dobre.
nebala by som sa ani toho mrazenia ako hovoria baby, ved je to uplne v poriadku jedlo 🙂

zuzikmeduzik
autor
4. máj 2009

Babenky, aké ste všetky zlaté! Vidím, že v tom nestíhaní nie som sama - som si myslela, že som nemožná, keď ani mrkvu+zemiak nestíham uvariť 🙂
Tie kupované výživy - chutnala som mrkvu od hipp a chutí absolútne umelo. nechcela som, aby si malý obľúbil umelé chute, stačí, že papá Nutrilon - dokrmujeme od 2.mesiaca. Inak v DM majú biovýživy značky Alnatura, tak možno vyskúšam. A asi vyskúšam aj to mrazenie, povzbudili ste ma, ďakujem Vám všetkým.

stvura
4. máj 2009

Tie Alnatura su fajn, mala som z nich par, len cenovo su dost drahe...pozri Ovko, ti maju dobre vyrobky a cenovo pristupne.

lindda
4. máj 2009

moj maly bol tiez uplakany riesila som to baby satkou mala som ho proste na sebe. a varila som zemiak s mrkvou alebo nieco co je za 1é 20 min hotove alebo si to nachystaj do vody vecer a daj do chladnicky. My sme to riesili aj Hippkami maly ich ma dodnes velmi rad. A ak mu nechuti nestrasujsa to pride samo moj Nino sa dodnes s jedla az trasie 🙂

berenika39
4. máj 2009

ahoj, určitě je dobrý mít doma pár začátečnických skleniček, ohřeješ a je to. a mražení se neboj, nejlepší způsob uchování. navařím dopředu, zamrazím po porcích a v týdnu jen vytahuju. mám tak na prcka víc času. Střídat skleničky a domácí není žádný roblém, i když dávám jednoznačně vaření, ke skleničce ve spěchu taky sáhnu.

martina100
4. máj 2009

Ahoj,
tak já to řeším tak, že navařím mrkev, brokolici atd. a hotové nandám do vaniček na led, když to zmrzne, vyklopím do mikroténových sáčků a označím datum - v dětské kuchařce jsem četla, že zmražená zelenina vydrží takhle i 6 týdnů. Ráno vždycky jen vyndám pár kostek - jako základ jídla je to ideální - oloupat a uvařit jednu bramboru většinou stihnu 😉

babofka
4. máj 2009

ahojte, ja tiez mrazim mini kocky
a co sa tyka kupovanych prikrmov.... nic nie je 100%-ne. co ked si aj spotrebitelske testy zaplatili vyrobcovia ? 😉

mukky
6. máj 2009

Niekedy ani ja nestihnem malemu navarit obed,hlavne vtedy,ked si spolu pospime tak ako aj dnes,4,5 hodky 😀 ,tak potom mu navarim a dam na olovrant...ak par krat aj prikrm vynechas,vobec nic sa nestane...das mliecko.ja kupovane vyzivy ani prikrmy nekupujem,nedoverujem im z viacerych dovodov,a tu je jeden z nich http://www.novinky.cz/ekonomika/163620-brokolic...

stvura
6. máj 2009

Zukab...no neviem preco si myslis ze u nas take nedostat {ten batat}, pridi do NZ a mas ich tu v kazdom zelovoci, predavaju ich okrem Hyposky a Billi i v kazdom spravnom supermarkete, len treba hladat. Mojmu malemu nechuti - je inej konzistencie a preto sa mu po uvareni nepozdava...
Zaujimave citanie mukky...ja ovocne kupujem, lebo sa mi neoplati vsetky robit, no masove si robim, malemu nechutia a co som mala Hami, bolo to take mdle a velmi skrobove...

zuza.m
6. máj 2009

no ja mam doma pre istotu kupovanu keby sa niečo vyskytlo.a nestihla by som uvarit.celkom mu chutia a niekedy aj viac je to taka prijemna hmota čo sa lahšie hlta ako to doma robene. 😅
ale inak varim tak ako baby aj na viac dni teda jeden a potom na dalši.striedam potraviny aby sa neobjedol.ale ked sme len začali s prikrmi tak aj tak doležite bolo to mliečko.aj ty maš ešte malinke babeno tak že aj tak je prenho podstatnejšie to mliečko.teda si myslim.do mrazničky som ešte neskušala dat .

zukab
6. máj 2009

mila stvura, nemala som na mysli, ze take nedostat kupit potraviny, ale hotove jedla pre babatka. este som teda nevidela kombinaciu sladky zemiak a spenat.
netreba byt vztahovacna a brat vsetko osobne 😎

stvura
6. máj 2009

To nebolo brane vztahovacne...inac ich dostat v susednom Rakusku pod znackou Altea - kuk navstiv a nakup, celkom sa vyplatia, nestoja ani jedno euro v akcii. 😉

claudinka
6. máj 2009

Ja to tiez tak robim, jeden den si aj dve varky spravim a ma to aj na druhy den v chladnicke prichystane, iba zohrejem.. neposuvam nic, lebo uz si zvykol na casy papania a minule som aj chcela posunut a vrieskal jak divy 😖 a ty nechces zohrievat, ale ja uz davam aj z mrazaku, mam tam pekne pripravene prikrmy v pripade, ze nestiham alebo niekedy sa mi nieco nepodari uvarit - ako minule ryza s maskom - spravilo sa mi cesto alebo mi nieco nove nechce papat, tak sup vyberiem z mrazaku a papkame dalej 😉
Tiez nedavam vobec kupovane, raz som kupila a to jednu hruskovu vyzivku a jednu jablckovu a to iba kvoli tomu, ze mi to nechce doma robene papat a nechcel to ani kupovane, takze je to v tej chuti, iba s bananikom mi to spapa..

na zaciatku som tiez davala do tej nadobky, kde sa robi lad, kocky.. ked este nepapal take mnozstva ako teraz 😉

soanpe
6. máj 2009

já budu dávat kupovaný, nebo max v papiňáku na páře (pro zachování nutričních hodnot.) bonduell zeleninku 😉
jinak dlouhý vaření ve vodě asi není nejvhodnější 😕

ale za žádných okolností nebudu mrazit do zásoby. já nezamrazuju ani pro nás,tak proč pro miminko???

Preventivně hlásím, že to je můj názor a nikomu ho nenutím 😉

shaula
6. máj 2009

Soanpe, proč Bonduelle? Ani nevím, že by dělali mraženou zeleninu. V tom případě by možná bylo lepší Ardo, mají zeleninu v biokvalitě. Nebo myslíš konzervovanou?

skrecok
6. máj 2009

No, moj maly nechce kupovane prikrmy papat. Skusala som dva druhy, ochutnal a potom stale odmietal. Takze jedine uvarene. 😖
Ja som obcas posuvala cas obeda, ked som nestihala alebo som sa pozabudla. Samozrejme je maly dost hladny, placlivy a aj unaveny.
Ja masko pripravujem dopredu tak, ze pomeliem, dam do formicky na lad a dam do mraznicky. Jedine kazdy den cistim zeleninku a to netrva dlho.

soanpe
6. máj 2009

Shaula, mražená zelenina
přece si nemyslíš,že bych miminu naservírovala něco v nálevu 😲 😲 😲 😲
to bych mohla začít dávat rovnou svíčkovo 😅
fakt. to si ji neviděla? bonduelle mi prostě chutná 😉

shaula
6. máj 2009

Soanpe: to bude tím, že mraženou zeleninu kupuju minimálně, tak o těch značkách nemám takový přehled. Bonduelle mám zafixované jen jako piksličky🙂 Ale děláš mi chutě, asi vyzkouším.