Čo robiť ak nestihnem uvariť príkrm?

zuzikmeduzik
4. máj 2009

ahojte maminy,
čo robíte, ak nestihnete uvariť príkrm pre bábo? Mám 5 mesačného synčeka a niekedy doobeda stále plače, tak sa k vareniu nedostanem a kupované príkrmy nechcem ešte dávať. Na rozmrazované je podľa mňa tiež ešte maličký. Môže papať príkrm namiesto obeda na olovrant alebo večeru? Alebo môže zostať bez príkrmu? A ako riešite, ak bábo nechce spapkať nový druh zeleniny? Má potom na obed len mliečko?
Ďakujem za Vaše rady aj Váš čas.

soanpe
6. máj 2009

jj,jsme kukuřičky sladoučké 😀

ardo beru taky,ale bydlim na periferii prahy a výběr mám omezený

mně ta mražená přijde lepší a hlavně,když není nic jídlu, tak v mrazáku mám sos zásobu zeleninky
taková brokolice,kukuřice,fazolky na másle s trochou podravky... 😵 😵 😵

paola.o1
6. máj 2009

tak si kup nejake sklenicky iba pre pripad ze nestihas🙂 podla mna je to urcite lepsie riesenie ako nieco uvarit-zmrazit-rozmrazit-zohriat. ja osobne davam malemu iba flasticky a to budem az do roka. ziadna kupovana zelenina, maso, alebo ovocie aspon do toho roka u nas nehrozi. a pri kupovani flasticiek sa riadim podla rozsiahleho spotrebitelskeho testu kt. tu bol robeny (v rakusku) a su tam presne popisane vyrobky ktore 100 percent vyhovuju detickam ale aj take ktore nie su kvalitne.

bevab
7. máj 2009

Ahoj Paola, tie vysledky ma zaujimaju tiez. Nemozes mi ich prosim poslat do IP. dakujem pekne 🙂

kikimaruska
7. máj 2009

paola: prosím, mě by ty testíky také zajímaly...až na to že některé značky u nás tam budou pod jinýmy názvy - Např Nestlé - Alette aj. 😉 :díky

paola.o1
7. máj 2009

caute, naskenujem a poslem vam to. su tam vsetky vyrobky hipp, alete, sunval, alnatura a aj ine ktore ani nepoznam 😅 vcetne kasiciek a vsetkych napojov... poslite mi e mailove adresy na IP, poslem vam to mailom, lebo neviem ako to mam poslat tu 😀

zuzikmeduzik
autor
7. máj 2009

paola, bud prosim taka zlata a posli aj mne. dakujeeeem.

roka96
7. máj 2009

my sme tiež kupovali príkrmy pretože som tiež absolutne nestihala.. a tiež som niekde čítala, že sú dokonca zdravšie ako doma robené.. no teraz sa mi už ako tak dá tak mu varím vždy na dva dni...a ked nestíham mám vždy doma nejaké v rezerve... 🙂

lucustek
7. máj 2009

tak ja som malemu davala len vyzivy kupovane v obchodoch...a teraz mu zacinam davat aj domacu stravu a nemam problem..chuti mu aj to aj to...on nebol nikdy nejaky vleky papkac takze mne sa neoplatilo robit prikrmy doma..on mi niekedy aj teraz cez den zje len jednu flasticku...a teraz ked jeme my a zacne mlaskat tak mu dame ochutnavat vsetko co jeme...ak otvori pusinku 😀 lebo vacsinou si ju zakryje rucickami 😒
a tiez si nemyslim zeby vyzivy od hipp alebo hami boli nejako zle koli tomu ze su z obchodu...ved aj to co navarite doma ste najprv kupili v obchode 😉

berenika39
8. máj 2009

lucustek, já tě vidím 😀 😀 . nevadí, že jsou z obchodu, vadí, že je to obyčejná konzerva. maso rok zavřené pod víčkem. co v něm asi bude? je to řešení pro případ, že nestíhám, cestujeme, ale jinak mi to je proti srsti. Vařím, zamrazím.
Ty jíš dvakrát denně konzervu?

shaula
8. máj 2009

Berenika, ale zavařování je naprosto běžný způsob konzervace. Ty nejíš kompoty, marmelády, případně moje kámoška zavařuje i maso, tak proč ne?

berenika39
9. máj 2009

shaula: ale jooooo 😀 😀 , kompot, mrmeláda - tam je to o sterilizaci, aby vydrželo ovoce. Jím to hodně málo. Fakt nikomu ten svůj názor nenutím. Vždyt jsem psala, že občas skleničku dám. Mě to prostě vždycky připomene konzervu "fazole s párkem, lančmít a hovězí guláš". Úplně stejně to (ne)voní, cítím z toho něco, co mi vadí. Celkem jdou ty základní, mrkevbrambor, brokolice atd. Ted v týdnu jsem otevřela "zeleninová polévka s telecím masem". Vylila jsem to. Smrdělo to,chutnalo jak rozmočenej karton, moučný to bylo, já nevím, asi jsem blbá já, ne ty konzervičky. A rozumím tomu, že někdo dává jen to. Dětem to neva. Tak mě nebijte ☹ ☹ .

graceful9
15. apr 2012

@potapko ahoj, chcem sa opýtať, ako si pripravovala mrkvu, keď si začínala s príkrmami? a to len raz denne mám dať? ako olovrant? a v čom mrazíš? ,,,ďakujem

ange_de_la_morte
15. apr 2012

@graceful9 : mrkev je nejlepší povařit v páře uplně doměkka, a rozmačkat ( rozmixovat) , pokud se ti to bude zdát husté normálně řeď převařenou vodou , a ideální je pokud začínáš příkrmy třeba k obědu (stačí 2-3 lžičky) - záleží jak bude baštit a pak normálně dokojit mlíkem, a další den stejně .... na začátku dávej vždy jeden druh zeleniny ideálně aspoň 3 dny po sobě ať můžeš zastihnout potravinové alergie .... a na mražení se často používají třeba Avent via kelímky,záleží jak je kdo zvyklý, já všechno mrazím v Tupperware kelímkách a mističkách, už jsem i slyšela že některé holky dávají do sklenky od kojenecké výživy, ale víčko zavírají až po zmrznutí

graceful9
15. apr 2012

@ange_de_la_morte a keď zamrazím a na druhý deň rozmrazím a ešte ostane, to už asi nie je vhodné zas mraziť, čo?

ahojkyy
15. apr 2012

ahojte. AKoze nestihate? Vsak hodim zeleninu do parneho hrnca a vari sa to samo.. mozem ist kludne na prechadzku von, vypne samo.. v pohode 😉

ange_de_la_morte
15. apr 2012

@graceful9: no když to jeden den uděláš, a dáš to do ledničky, můžeš to dát ještě druhý den, 3. bych už nedávala ( i když někdo to dělá, ale obecně se dá říct že každé jídlo mrazím jen jednou 🙂 .... varianta druhá je že si uvaříš větší množství naraz, pak si to dáš do skleniček a zavařiš ( prakticky si uděláš vlastní skleničky, když preferuješ domácí před kupovaným) 😉

graceful9
15. apr 2012

@ange_de_la_morte zavarím? ako normálne vysterilizujem v pohároch? ale už predtým normálne uvarené?

ange_de_la_morte
15. apr 2012

@graceful9: ano v čistých pohárech ( ideálně od kojenecké výživy pokud máš někoho kdo ti dá skleničky) už uvařené jen krátce zasteriluješ a pak to klidně můžeš vytahovat celý měsíc ( i mnohem dýl), v létě si tak třeba dělam přesnídávky .... a pokud to budeš do skleniček dávat ještě horké tak ti stačí zadělat vrškem a otočit dnem vzhůru ( ale musíš mít šrubovací skleničky) na utěrku, až to schladne jen zkusiš jestli je víčko dobře přichycené

graceful9
15. apr 2012

@ange_de_la_morte ďakujem veľmi pekne 🙂 a to môžem aj viac druhov zeleniny do jedného pohára takto nakombinovať?

ange_de_la_morte
15. apr 2012

@graceful9: jasne můžeš si tak udělat jakékoliv domácí skleničky, jen bych chtěla říci dobře zvaž kvalitu potravin, nekdy jsou ty kupované skleničky opravdu zdravější, já si dělám přesnídávky protože máme velkou zahrádku a sad takže mám bio suroviny, jinak nkědy v obchodě co vidám za zeleninu tak to bych teda do příkrmu nikdy nedala 😉 , kdyby ses ještě na něco chtěla zepta klidně mi můžeš napsat i do vzkazu , ráda ti poradím , se zavařovacím hrncem jsem velký kamarád 😀

graceful9
15. apr 2012

@ange_de_la_morte my máme tiež záhradu, tak snáď tam niečo vydolujem :D a čo sú to tie vaše presnídavky po slovensky? :D

ange_de_la_morte
15. apr 2012

@graceful9: u nás se říká přesnídávka - ovocný příkrm 🙂

graceful9
15. apr 2012

@ange_de_la_morte jáj, to je ovocný? ale najskôr len zeleninku dávať, že? :D

ange_de_la_morte
15. apr 2012

@graceful9: jojo začít zeleninou 🙂 až si malá zvykne na zeleninu tak můžeš začít pomalu přidávat ovoce třeba na odpolední svačinku ( myslím olovrant nebo jak tomu říkáte 🙂 ) , říká se že ovoce můžeš začít dávat 2 týdny po začátku zeleninových půříkrmů, ale osobně si myslím že když se začne později, taky se nic nestane ať si dítě hned nezvyká na sladkou chuť, a taky přidáváš postupně kvůli potravinové alergii 🙂

graceful9
15. apr 2012

@ange_de_la_morte a ovocie sa aké podáva? a aj sa nejak upravuje?

ange_de_la_morte
15. apr 2012

@graceful9: od ukončeného 4. měsíce se začínají dávat třeba jablka, banány, hrušky, popřípadě meruňky ( osobně se kloním k meruňkám až od 6. měsíce, ale standartně se uvádí od ukončeného 4.) ... jablka obyvkle lehce povařím a rozmixuju ( bez šlupek), banán je nejslepší čerstvě rozmačkaný , hrušky podobně jako jablka , postupně se přidávají různé další ovoce .... ale tyhle 3 jsou myslím dobrý začátek .... nejdříve samostatně po 3 dnech ( podobně jako se zeleninovýma příkrmama ) na odhalení potravinové alergie, pak můžeš dávat různé kombinace .... i třeba jablko s mrkvičkou .... krom toho se dají dávat i šťávy ovocné, ale s těma nemám zkušenosti, ale spousta šťáviček je taky od ukončeného 4. měsíce ( v obchodech je toho spousta) ale nemyslím si že to v tohme věku malá potřebuje

graceful9
15. apr 2012

@ange_de_la_morte ešte raz ďakujem, veľmi si mi pomohla 🙂 ty máš bábo? lebo vidím, že sa snažíte o nejaké 🙂)

ange_de_la_morte
15. apr 2012

@graceful8: nemám ... snažíme se, zatím bohůžel bez výsledku, miminko si moc přejeme .... ale studuju vysokou obor zdravotní sestřičky takže máme i dost o péči o děti , včetně vyživy ... a přesnídávky dělám jednak pro sebe tak ( miluju ovocné přesnídávky) tak i pro kamarádku co má malého kluka 😀

bambinkaa
15. apr 2012

Ahoj, nasa mala place/krici/jaci/nufka/reve rano, doobeda, potom cele poobede, wecer, niekedy az do 21. Takze posadim ju do sedacky ku mne a proste navarim pri jacani. Spievam, tancujem, zbieram hracky, ktore odhodi, vymyslam aj nemozne. Tych 10 minut, kym to osupem a dam varit pretrpime. Potom necham trochu povarit a potom zakryjem a pod parou sa to same spravi. Vitaminy zostanu 🙂 To uz sa hrame. Varim vzdy na 2 dni a stavu davam akoze to je polievka 🙂 Navarit pre nas dospelych nehrozi, to az po 21.
Ak pridavam nove chute, novu zeleninu, pripadne strukoviny (ked bude Tvoje babatko vacsie), tak len po troske dam. A pocas par dni 5-7 postupne vzdy trosku viac dam. Pomaly je ta chut vyraznejsie, ale fakt len pomaly, takze pohoda 🙂

zelvy
15. apr 2012

Ahoj, oběma dětem jsem dávala Hami příkrmy, protože si myslím, že je to větší jistota kontroly složení než kdybych doma vařila. Po roce jsme postupně přecházeli na domácí stravu.Dceři je 2,5 roku , vařím vždy ráno, než někam vyrazíme , protože po návratu se okamžitě dožaduje jídla. V tvém případě bych si nakoupila Hami a když bude miminko v pohodě, uvař a jinak dej skleničku.