Čo robíte s výživami, ktoré vám pri otočení hore dnom vytlačia výživu z fľašky?

olivia1212
9. sep 2020

Dobrý deň prosím Vás co robíte s výživami, ktoré vám pri otočení hore dnom vytlačia výživu z fľašky? Neviete prečo sa mi to vôbec robí? Ďakujem Vám za pomoc.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olivia1212
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ckatka
9. sep 2020

@olivia1212 napríklad poháre od detskej výživy co teraz.kupis v obchode určite nie sú vhodné na ďalšie použitie. Je to smutné ale tie viečka naozaj nedržia. Dávaj to do normálnych srobovacich pohárov. Keď to vyteká tak viečko nechytilo a škoda roboty. Musíš to prehodiť do iných pohárov. Viečka vyhod do kovov a poháre do skla.

olivia1212
autor
9. sep 2020

@ckatka Dávam riadne do trojdecovych pohárov so srubovacim viečkom, ale bohužiaľ sa stalo ze vyšla von výživa tak ked ju zjeme dnes zajtra snáď jej nič nebude :D ale do budúcna by som sa rada tomu vyhla

olivia1212
autor
9. sep 2020

@viestta A ako dlho potom tie výživy vydržia? Robím tento rok úplne prvýkrat takže si nechám určite poradiť

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ukulela
9. sep 2020

@olivia1212 ako máš veľa takýchto pohárov tak v pohode by som to ešte raz normálne prevarila v hrnci a naliala opäť do pohárov a zasterilizovala. Akurát naliať troška menej nie kopcom.

ckatka
9. sep 2020

@olivia1212 ja nalievam teplú do pohárov (asi 1,5 -2 cm pod vrch), zavriem a dám na 10-15 minút na plech s vodou do rúry na cca 120 stupňov. To mi vysterilizuje všetko a ešte sa mi.nestalo ze by viečko nechytilo. A hore dnom obratim až keď z rúry vyberiem alebo aj vôbec.

hori
9. sep 2020

neotacaj hore dnom... neviem, aky vyznam maju tieto nezmyselne pokusy... po vychladnuti predsa na kazdej zavaranine vidis ci ti viecko chytilo... ak sa da stlacit, tak nechytilo - taku vyzivku dam do chladnicky a do tyzdna zjem alebo spotrebujem napr. do kolaca...

janetinka27
9. sep 2020

@olivia1212 tiez neotacam prave kvoli tomuto, ze obcas nieco vytecie. necham normalne vyhladnut dolu dnom a potom zatukam na vicko. tie, co sa mi zda, ze slabsie chytili, necham v chladnicke na spotrebovanie. v chladnicke vydrzia celkom dlho, este sa mi tam ziadne nepokazili.

olivia1212
autor
9. sep 2020

@viestta áno rozmixujem a hneď plním do fliaš a hneď zatvaram tak je v každom recepte na nete čiže mam skúsiť tak ako hovoríte

olivia1212
autor
9. sep 2020

Dakujem Vám krásne za pomoc všetky rady sa mi zídu

ibrunova
9. sep 2020

@olivia1212 sterilizuješ?

olivia1212
autor
9. sep 2020

@ibrunova Ano sterilizujem

engynka
11. sep 2020

@olivia1212 ano aj ja vzdy varim, rozmixujem a zase prevarim, naplnim pohare, poutieram ich este aby neboli na krajoch spinave od plnenia, zavriem, vysterilizujem 20min, neotacam, dam vychladnut pod utierku. Minuly rok som robila prvykrat a ani jedna nebila pokazena. Navod ako na to mam od mojej babky